Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Суровоядство и храносмилане  (Прочетена 1633 пъти)

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store

Здравейте, аз съм нова тук и сигурно ще задам доста тъпи въпроси, за което моля за снисхождение.
Искам да попитам, суровоядството предполага ли по-трудно храносмилане, т.е. изисква ли се по-развита храносмилателна система? А ако има храносмилателни болести човек да се захваща ли?
« Последна редакция: 29-05-2011, 21:21:24 от Mep »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Въпрос за суровоядството
« Отговор #1 -: 11-11-2010, 07:51:41 »

Ако човек има храносмилателни болести и не се захване , то те само ще се задълбочат и накрая клетките в засегнатия участък полудяват , а всички знаем как се наричат полуделите клетки. Така че направи "по-развита" храносмилателната си системаи бъди здрава :)
« Последна редакция: 29-05-2011, 21:20:47 от Mep »
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Въпрос за суровоядството
« Отговор #2 -: 11-11-2010, 11:52:51 »

Аз пък мисля, че въпросът не е тъп - въобще, няма тъпи въпроси, има незададени.
Има резон предположението, че суровоядството изисква по-здрав храносмилателен тракт - повечето зеленчуци, зърнените храни от сорта на покълнало жито, въобще храните, богати на целулоза, понякога се приемат по-трудно от непривикналия стомах. В такъв случай е най-добре да се действа постепенно, малко по малко. Ако дълго време си бил далеч от тези неща, смятам, че е по-подходящ "щадящият" преход към суровоядството, отколкото "от раз" на 100% сурово.
На въпроса дали да се захваща човек - ДА :). Винаги е добре и никога не е късно да се започне. С някое и друго пречистване, плодово-чаен режим, или гладуване на вода, проблемите често бързо се оправят - само трябва да се прояви малко повече търпение и постоянство ;).
Успех!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Въпрос за суровоядството
« Отговор #3 -: 12-11-2010, 00:01:04 »

newradost,ти си се родила с напълно развит стомах и храносмилателна система,за да започнеш да се храниш след раждането си(след бозаенето)Ако имаш проблеми вината не е в еволюцията,а в гениалните производители на храни(гениалноста им е в това как да ти продадат нещо,което не става за ядане,колкото се може по-скъпо,много месеци след производството му).
Активен
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 22 запитвания.