Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: пневмония-помощ!  (Прочетена 10404 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
пневмония-помощ!
« -: 03-11-2010, 14:52:46 »

Здравейте,приятели! Имам нужда от помощ... някакви средства за лекуване на пневмония? Приятеля ми май е пипнал, има течност в дробовете, не знам дали е вирусна или защото си влачи една настинка от доста време... Аз го карам да поседи няколко дена в болница под наблюдение, защото първо не е вкъщи, и второ няма кой да се грижи за него (из Хималаите в Индия е). Ако не се навие  обаче ми трябват някакви алтернативи. Някакви идеи как да се лекува? Благодаря ви предварително!  :heart_2:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #1 -: 03-11-2010, 15:37:03 »

 :kisss:Ай , да му се не види....че той е на най-лековитото място в света...Въпроса е Кой вятър го е отвял там и защо...т.е. -целта?До колко е на ясно за мнооооооого тясната взаимовръзка с природата ...дали това ,което излива от себе си към заобикалящее го свят ,като например: добра дума, светла усмивка, подадена ръка на непознат...ще му осигурят здраве, шанс да постигне поставените цели, най-вече в Хималаите... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #2 -: 03-11-2010, 16:24:50 »

Бабче, не знам дали това ще отговори на въпроса ти, но преди да стигне в Индия, мина през Пакистан и там не му се отрази добре, каза че освен във високите планини, където хората са били дружелюбни (в долината Хунза), на останалите места хората се отнасяли с доста неприязън към западняка, и това му се отрази... добре че имаше начин да говорим, говореше ми с часове, така му се беше насъбрало...Но още отпреди хвана една ангина и цяло лято си изкара с кащлица, като в същото време е постоянно физически натоварен... Вероятно е комплексно..Или просто климатичните условия са се отразили..
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #3 -: 03-11-2010, 20:12:13 »

Хималаите определено не са най-подходящото място за човек с течност в дробовете. От една страна течноста намаля ефективната повърхност на алвеолите а от друга страна разредения въздух - мозъка е подложен на хронична кислородна недостатъчност и сигурно бързо се задъхва.
Ако има възможност да си готви и му е здрав стомаха да приема топла и зверски подлютена храна - Индия е родината на лютите подправки.
Може да опитва да работи със звуци - гласна с ниска честота(да резонира в дробовете) улеснява извеждането на течноста.
Белите дробове страдат при тъга или когато човек прекарва много време да лежи.

И пак му напомни - пневмонията е едно от двете заболявания(другото е испанския грип от 1918) при което човек се удавя (само, че бавно,защото продължава да диша с някакъв процент от капацитета на дробовете) от насъбралата се течност. Добре ще е да го прегледа някой лекар.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

milenski

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #4 -: 03-11-2010, 21:08:19 »

Мисля, че тази рецепта е приложима и в неговия случай:
http://www.zemianazaem.com/archives/190
А също и дъвченето на джинджифил.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #5 -: 03-11-2010, 21:25:21 »

Много ви благодаря! Това с хряна е добра идея, стига да има, джинджифил предполагам ще се намери там.. Определено е за престой в болницата, даже не знам лекаря как го е пуснал да си ходи, посъветвал го е да го сложи на система за няколко дена. Каза, че предишните дни се е чуствал по-зле, и въпреки това е минал през проход на 4590м надморска височина с колело! ...
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #6 -: 03-11-2010, 22:29:58 »

Анджи, а той какво точно прави там? На разходка, експедиция, скита...? :) Звучи страхотно иначе, но дано се оправи с тия неразположения!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #7 -: 03-11-2010, 23:20:51 »

Ми Зелено цветенце, той така..се разхожда с колело по света от почти две години
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #8 -: 04-11-2010, 00:18:38 »

И аз се сетих за пречистването с хрян, да яде повече храни с джинджифил....
Много се радвам на такива пътешественици,   :Content_22: жив и здрав да се прибере.
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #9 -: 04-11-2010, 09:42:42 »

  Браво на приятелчето ти, голям авантюрист, а ти защо не си с него? :) иначе по-добре да не влиза изобщо в болница! мой приятел влезе, защото имаше гнойна ангина и пневмония(2 в 1  ???), преди да влезе в болницата смени 2 антибиотика, проблемът беше, че 4 дни беше с температура 39-40, е в болницата поне това оправиха, сега още кашля, храчки, хрема... и смени още 3 антибиотика, прави си чайове и инхалации, сега пък си прави някви други изследвания.. изобщо почна един омагъосан кръг по ходене на лекари. Хубавото е,че и той вече не вярва толкова на лекарите и започна да яде повече салати и плодове. Като го гледам него си мисля, че и да ми кажат,че съм болна от пневмония пак не бих влязла в болница на собствена отговорност, чак за раждането смятам да я посетя, евентуално. Анджи, твойто приятелче поне да си почива, че ако е постоянно на път много по-бавно ще се възстанови. Успех
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #10 -: 04-11-2010, 16:30:32 »

Симонче, мисля, че има неща, за които човек трябва да прояви разум. Аз предпочитам да полежи в болницата дори и няколко дена, защото там ще има кой да го наблюдава, да го храни и т.н. Иначе няма кой, аз мога да стигна до него най-рано след седмица, което си е много време. А и се надявам че в Индия старата медицина има достатъчно влияние.. Благодаря за загрижеността, оценявам!  :flower:
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #11 -: 05-11-2010, 15:10:17 »

Тази седмица излекувах бронхит на детето си с изварени компреси. Почнах в понеделник, в сряда отидохме на контролен преглед и дишането й беше чисто, сега остана да излекуваме хремата и кашлицата.
За компресите четох в книгата на П. Димков. Също и д-р Михайлов четох, че е излекувал бронхопневмония като редува компреси от извара върху възпаленото място и за три дни нямало помен от нея.
Ако те интересува, мога да ти напиша как правех изварените компреси.
Също така може да му помогнеш като медитирайки си го представяш здрав, диша леко, смее се...
Активен
С желание всичко се постига!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #12 -: 05-11-2010, 17:27:38 »

Благодаря, Кейт!
Да, моля те, напиши как се правят тези компреси!
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #13 -: 05-11-2010, 21:03:23 »

де го лелчето да си каже мнението, ето какво изрових из коментарите й, явно се е разболяла на същото място в света...

Ето какво знам аз:
Високата температура е признак, че тялото се бори с някакъв вирус. Ако свалим температурата чрез някакъв медикамент ние спираме процеса на борба на тялото с вируса. Общо взето трябва да оставим тялото си да се пребори. Затова лекарите изписват амидофен и после антибиотик. Спират работата на организма и пускат антибиотика. Това е много неправилно. Даже медицината вече го отрича доколкото знам. Над 40 градуса трябва да се вземат мерки за сваляне на температурата. С мокри чаршафи и разтриване с оцет и сода. Трябва да се пие вода или чай за да не се обезводни организма. Краката не трябва да се слагат в гореща вода, когато имаме висока температура, защото тялото не трябва допълнително да се затопля.  ВСички тези действия съм правила с моите деца в редките случаи, когато са имали температура. Имало е страхотен ефект. Затова са ми здрави, защото не съм ги тровила с лекарства.
Вал, на твое място бих отишла на лекар. Няма да му пия антибиотиците, но ще искам да ми направят изследване за новия грипен вирус.  А вирусните инфекции се лекуват с вегетарианска храна - дори глад (нека да не храним вируса) , чай от лайка или липа с мед и мнооооооооооого лимон.  Най-вече трябва да си вярваш, че ще оздравееш.
Ако знаеш каква инфекция имах в Пакистан. С 41 градуса температура.... Малееееееее, като си спомня ... Оправих се за два дни. А Пакистан е най-неподходящото място да се разболееш, повярвай ми  :Content_4 - emotloader:

Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #14 -: 06-11-2010, 15:24:11 »

Млечен компрес: Вземам половин литър сурово прясно мляко/по възможност домашно/ и го затоплям леко, слагам му сока на половин лимон или няколко супени лъжици оцет, за да се пресече. Прецеждам го и още докато е топла изварата я слагам на парче плат или марля, загъвам го и  слагам на болното място. Увивам с още едно парче плат и така престоява около три часа, после сменям с нов компрес. Вечерта се преспива с него.
От компреса кашлицата се засилва, но секретите започват да се отхрачват по-лесно.
Активен
С желание всичко се постига!

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:пневмония-помощ!
« Отговор #15 -: 28-10-2013, 20:46:42 »

Връщам темата, надявам се, че ще мога да помогна с мнението си.

Развих бронхопневмония, едностранна в четвъртък. Започна като лека болка в областта на сърцето, след което се придвижи надолу и едвам дишах, а ако ми се наложи да кихна, почти се разплаквах от болка. Влошавах се бързо.

Понеже съм в много активен период и нямам вариант да съм в пасивен, си купих Зинат 500мг. който пиех два пъти на ден. Искаше ми се да лекувам само с хомеопатия, но не бях сигурна, че ще подейства достатъчно бързо и дали няма да се влоша преди това. Започнах да пия чай Исиак (джинджифил), 3 пъти на ден, а сутрин пиех Four Greens (който го интересува ще доуточня, няма го в БГ) и след това 3 лимона. Спрях кафе и сладко. Увеличих прием на вода. Правих си парна баня, започнах отново джогинг (и федербал с дъщеря ми, тоест смехотерапия), излагах се при всяка възможност на слънце, спях добре облечена, така че да се изпотя и навън също бях с повече дрехи от другите хора (имам предвид стъпала и горна част). Пиех и ударна доза фреш портокал.
От днес вече мога да дишам и вървя нагоре.

Като завършек да добавя, че това с връзка бели дробове---тъга със сигурност е вярно.
Препоръчвам книгата на Станчо Станев "Канон за здравето."
И ви пожелавам умерена тъга и повече задъхване от радост!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.