Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте и от мен.....  (Прочетена 6931 пъти)

Marie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • "Аз имам цел.Аз постигнах целта си.Аз имам нова це
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #20 -: 21-01-2012, 11:20:36 »

Благодаря,Барбаронке...Успех и на теб!Аз вече втори ден съм на чайчета с мед и на ябълки...имам леко главоболие,но знам че това е нормално!няма отказванееее  :) :) :) :) :) :) :flower: хубав ден на всички!
Активен

starless

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #21 -: 22-01-2012, 22:51:41 »

Гладуването не е хубаво нещо.

Организмът се нуждае от храна, и то хубава. При гладуването тялото първо започва да разгражда мускулите, понеже за по-лесен източник на енергия и метаболизмът се забавя, за да се нагоди на гладния режим.

Много по-удачно е да започнеш да гледаш на всичко това не като на диета или като някакъв период в който трябва да се гладува, а като цялостна промяна на начина на живот.

Започни с изключването на всички вредни храни от диетата. Например замести сладкото с плодове, белият хляб с пълнозърнест, включи по-разнообразна и непреработена храна в менюто си.  Започни да се храниш по-често през деня на по-малки порции. Например освен закуска, обяд и вечеря, включи още 2 междинни закуски. Водата е хубаво нещо, зеленият чай също.

Открий нови храни, каквито досега не си купувала. Например брюкселско зеле, рукола, алабаш, джинджифил, помело, нар, червен портокал, черен ориз, черен боб, суров тахан, уакаме, лимец, елда, просо, киноа. Аз преди няколко години не бях и чувал за повечето от тях.  

След това си създай един режим при който да включиш поне 3 пъти в седмицата някакъв спорт или по-интензивна физическа дейност.

И така след време, лека-полека, дори няма да си мислиш, че си на някакъв специален режим или диета. Ще се чудиш защо не си започнала по-рано да се грижиш за себе си :>

Успех.

Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #22 -: 23-01-2012, 11:17:54 »

 Е да ама е добре преди това да се поотпуши малко този организъм!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

mnogoznaika

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #23 -: 22-02-2012, 18:30:33 »

Началото е винаги трудно, но постепенно става толкова естествено всичко. Вярвай в успеха! Може да си водищ дневник в една от рубриките тук - предполагам, че може да помогне.
Пробвай чернодробно пречистване - отначало хапвах по плод и коричка сухар сутрин и обед, ако ти е трудно, пробвай така...
Активен

Ich

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #24 -: 24-02-2012, 13:35:32 »

Здравейте и от мен!

Аз не съм суровоядец, но вече близо 20 год. не ям месо.
През първата година на тази промяна отслабнах с около 10 кг. и сега не мога да ги кача, колкото и много да ям. 


Спри да мислиш за гладуване с цел отслабване- не е това начина, яж по- често, повече салати, ядки и плодове....и няма да усетиш как трайно ще отслабнеш...да, при теб се получава затворен кръг, защото  гладуването  не е начин за трайно отслабване, а за пречистване на организма.


Това е напълно вярно.
Причината е следната. Когато човек гладува, организмът му започва да търси хранителни ресурси и ги извлича от наличните резерви.
След прекратяването на гладуването той се е настроил вече да усвоява много ефективно дори и малки количества хранителен материал. И когато човек започва да се храни, изгубеното тегло може да се възстанови много бързо именно поради увеличената ефективност на усвояването на храната.

Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 23 запитвания.