Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Месо - коса и зъби - проблем!  (Прочетена 5595 пъти)

diskman

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Привет на всички!

Предполагам тук трябва да пусна моето питане. Преди да си напиша въпроса, нека да кажа, че съм ровил из форума и успях да намеря за косата някакви отговори, но предвид че за зъбите не успях, ще драсна и нея. Накратко при мен какво се случва:
Болести в миналото: чести настинки... много чести, бронхиална астма, запек, лениви черва, някаква странна алергия по очите, разбирайте силно зачервяване, лош дъх, кървящи венци, бъбреци-камъчета и т.н със сигурност ще пропусна нещо. През годините (от 2003-та насам) си правя всякакви тестове за да се почувствам по-добре, но винаги имаше нещо проблемно, въпреки че се чувствах къде по-добре от преди да започна. От декември 2009-та реших да спра месото, изгледах няколко хитови филма и ми стана ясно-спирам!
Ползи: липсваха проблемите с венци, бъбреци, черва, настинки, очите, всякакви други болежки съм си оправил през годините с по-правилно хранене.
Вреда: думата вреда едва ли е точната, но все пак. Силен косопад и клатещи се зъби. Това е тествано, че причината е от месото. След 3-4 месеца пак го започнах (месото). Намаля ми косопада, да не кажа спря, зъбите се стягат веднага след консумация на месо (не си въобразявам). Сега пак спрях месото и същата песен на нов глас.

Действия които опитах: Спрял съм (и до сега) шампоани, пасти за зъби. Ползвам за косата хума различни видове + масла, зехтин, масажи. Ям доста сурова храна, фрешове - моркови, домашни ябълки, салати от цвекло, ряпа, ..всичко зелено и сурово, зехтин екстра върджин, сурови ядки, бобови, старая се всичко да е както трябва. Пия си от време на време сутрин лимонче със зехтин, клизми съм си правил с урина. ДА - чувствам се супер, но ..... зъбите и косата какво да ги правя?! Притеснява ме този косопад и това разклащане, не е шега работа.

Кофтито е, че след консумацията на месо, не се чувствам много ок, предполагам знаете за какво говоря.

Да си направя ли някакви изследвания или?

Благодаря за всички отговори и съвети!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Месо - коса и зъби - проблем!
« Отговор #1 -: 19-11-2010, 18:06:36 »

Много странно - симптомите са като на скорбут (на руски цинга), но той се появява, в обратните случаи - когато се яде месо за сметка на зеленчуците. На първо време не прекалявай с хляба и тестените изделия - водят до зъбен камък, който разклаща зъбите. Можеш и сам да се диагностицираш за наличие на такъв(ако го има повърхноста на зъбите не се усеща толкова гладка, колкото е глечта).  Хлебната сода добре измива зъбите и премахва образуването на плаки, но трябва да се мият повече от половин минута за да се разтвори всичко.
За косата не знам какво да ти препоръчам (не ми се е налагало).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Месо - коса и зъби - проблем!
« Отговор #2 -: 19-11-2010, 19:00:32 »

Здравей Дискмен! Според мен тялото ти преди да промениш храненето си е било доста интоксикирано след като си имал такива здравословни проблеми. И зъбите и косата са симптоми на детокс. Явно при теб този процес е по-силен и би могъл да забавиш малко нещата т.е прехода да е по-плавен. Не съм специалист но аз така ги разбирам нещата. За съжаление с нищо друго не мога да помогна освен да загатна каква е причината.
Активен

diskman

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Месо - коса и зъби - проблем!
« Отговор #3 -: 20-11-2010, 10:21:23 »

Много странно - симптомите са като на скорбут (на руски цинга), но той се появява, в обратните случаи - когато се яде месо за сметка на зеленчуците. На първо време не прекалявай с хляба и тестените изделия - водят до зъбен камък, който разклаща зъбите. Можеш и сам да се диагностицираш за наличие на такъв(ако го има повърхноста на зъбите не се усеща толкова гладка, колкото е глечта).  Хлебната сода добре измива зъбите и премахва образуването на плаки, но трябва да се мият повече от половин минута за да се разтвори всичко.
За косата не знам какво да ти препоръчам (не ми се е налагало).

За хляба и тестените - гледам да не ги ям много много и за бял хляб дума да не става, принципно оралната хигиена е на доста високо ниво :) За зъбен камък, аз поне не виждам, както и стоматолога ми също.
Ще продължавам да тествам и да видя за какво иде реч.
Благодаря и на двама Ви  :) хубав уикенд ...
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Месо - коса и зъби - проблем!
« Отговор #4 -: 20-11-2010, 10:51:41 »

Най-лесно е да дадеш едно свое примерно меню. Понякога човек си мисли, че се храни пълноценно, а в действителност има някой сериозни дефицити. А и отстрани най-лесно се вижда :)
Активен

diskman

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Месо - коса и зъби - проблем!
« Отговор #5 -: 20-11-2010, 21:26:00 »

Най-лесно е да дадеш едно свое примерно меню. Понякога човек си мисли, че се храни пълноценно, а в действителност има някой сериозни дефицити. А и отстрани най-лесно се вижда :)
Ок :) та както следва:
Сутрин - старая се да поемам доста течности (около 1л.), а именно билкови (не купешки) чайове, вода (зехтин) с лимон, фрешове от моркови+ябълки, след това не толкова често накиснати овесени ядки.
Обяд - ами тук бих се отплеснал да изпиша доста, тъй като не се случва често да хапна нещо еднакво 2 дни подред. Тук комбинирам салати, готвени ястия, понякога когато не съм толкова гладен изкарвам само на ядки, вечерята е нещо като обяда.
Като цяло гледам да правя плод/зеленчук/въглехидрат/белтък - от всичко да има за деня в различни комбинации не строго определено.
Да не пропусна да кажа, че се старая да пия и още водица. Не мога да не кажа, че от време на време си пия бира, рядко кафе, рядко по 30-40 гр. ракия със салата.
Такива ми ти работи :)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Месо - коса и зъби - проблем!
« Отговор #6 -: 21-11-2010, 08:21:28 »

Здравей :)
Направи един житен режим и зъбите ти ще се оправят. Не знам дали Людмил влиза често тук, но той знае за какво става въпрос.
Кълновете и за косата са добри. Дори само да включиш по малко покълнало жито в менюто си, пак ще има ефект. Друго за което се сещам, ако не те притеснява да се жабуриш сутрин с урина и да си втриваш в коста по малко преди да я измиеш. И да дъвчеш зрънца карамфил.
Ще се оправиш  :love_028:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Месо - коса и зъби - проблем!
« Отговор #7 -: 21-11-2010, 08:50:54 »

Здравей Дискмен! Така с менюто е друго нещо. Аз бих ти препоръчала да включваш всеки ден зеленолистни. Може да ги вкарваш и в сутрешния сок. Сурови накиснати ядки като бадеми и орехи е желателно да хапваш редовно а не само от време на време. Можеш да включваш и семена като сусам коноп тиквено и слънчогледово семе и да си поръсваш салатите. Само сусама задължително трябва да се смели. Другите можеш да ги дъвчиш цели за да си заздравиш венците и да укрепнат зъбите. Можеш да пробваш и авокадо. И какво означава въглехидрат и какво белтъчини? Тук трябва да посочиш източниците!
Активен

diskman

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Месо - коса и зъби - проблем!
« Отговор #8 -: 21-11-2010, 12:05:00 »

И какво означава въглехидрат и какво белтъчини? Тук трябва да посочиш източниците!
Въглехидрат - картофи, пълнозърнест хляб, овесени ядки, ще напиша и боб, леща макар че има и белтъци в тях, ориз (рядко), гречка (рядко). Зелени нещица си хапвам сурови: броколи, лапад, още черв.цвекло, ряпа, моркови, чесънче (много :) ), относно ядките, в офиса винаги имам на бюрото си смлян суров сусамов тахан. Вчера ходих до женския пазар да си купя сурови лешници, инд.кашу, шам фъстък, бадем и слънчоглед + готин буркан = мешано :) Тук да питам - добри ли са ядките от там? ... био ядките идват цифра $.
За житния режим не съм правил, с урината нямам проблем и съм я ползвал и за уста и за коса, но може би за твърде кратко.
Белтъци - млечни (още ги ползвам): сирене (вчера на БИО експото в НДК опитах Уникално дом. сирене от Муравско село), кашкавал, ядки - вече писах, бобовите също.
Ми май това е.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Месо - коса и зъби - проблем!
« Отговор #9 -: 21-11-2010, 16:11:42 »

Като споменахте Людмил, той беше включил в менюто на детето си за оправяне на зъбите: поници слънчоглед, люцерна и ленено олио.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Месо - коса и зъби - проблем!
« Отговор #10 -: 21-11-2010, 16:51:26 »

Така си и помислих отначало - според мен проблема е в млечните продукти. Най-голямата грешка на вегетарианците е, че при спиране на месото увеличават приема на млечни продукти. Ето тук има една статия, която дава сравнително изчерпателна информация: http://healtheworld-ts.blogspot.com/2009/09/blog-post_6804.html
Иначе хапваш доста разнообразно - салати, ядки, плодове - супер  :fluretaa:
Другото, което ми хрумва е, че може да е на психологическа основа. Първия път, когато спрях месото бях на 16 - нямах почти никаква информация и не се хранех пълноценно (много млечни продукти и плодове - само това). От една страна не бях убедена, че човек може да си набавя всичко необходимо от растителни продукти (цял живот се бях борила срещу консумацията на месо и инстинктивно усещах, че това не е храна, но тогава нямах нужната информация), а от друга имах голям натиск от страна на родителите си. В резултат само за няколко месеца здравето ми се скапа, развих някаква анемия, ежедневно ми причерняваше и припадах по улиците. Сещате се какво се случи по-нататък: "виж какво си докара от неядене на месо" - и аз слушам  :Confus_3: Та така - мисълта ми е, че ако тогава бях убедена, че това е правилния подход никога нямаше да се подам на такива приказки. Важно е човек да е 100% сигурен, че това което прави е добро за него иначе няма никакъв смисъл:) Ако си мислиш, че липсата на месо е проблем, то тогава най-вероятно ще се превъре в такъв. За добро или лошо всичко е в главите ни.
Желая ти успех и бъди сигурен, че си тръгнал по правилния път  :peperudi:
Активен

diskman

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Месо - коса и зъби - проблем!
« Отговор #11 -: 22-11-2010, 17:23:28 »

Благодаря на всички за съветите!  O0
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 24 запитвания.