Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на dusinda!  (Прочетена 1213 пъти)

dusinda

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Дневникът на dusinda!
« -: 23-11-2010, 23:19:01 »

Здравейте, мили приятели!
Радвам се,че ни се дава възможност да споделим част от нашия живот, постоянно атакуван от роднини и близки. Вече ми писна да се боря с тях и тяхното компетентно мнение по всички въпроси свързани с храненето. Не спират да ми повтарят колко зле съм изглеждала, защото не съм ядяла.  Опитвам се да обедя и моята половинка да започне поне разделно хранене, но се оказва много сложна задача.
Най напред искам да кажа, че цяло лято се боря със суровоядния режим, и въпреки голямото разнообразие от зеленчуци и плодове, не можах да откажа сладкото за дълго, както и рибата. Докато не се преситих и преди месец и половина реших да започна с прочистването на Лидия Ковачева.
Много бях ентусиазирана и за мое учудване издържах цели 15 дена ( намеренията ми бяха да изкарам 20 дни, но като за първи опит реших, че ми е достатъчно).
Добре,че беше спорта, на който ходих всеки ден, защото когато го прекъснах за няколко дена, много бързо ми омръзна лечебния плодов режим и го прекъснах. Беше около 15-тия ден.
Иначе се чувствах прекрасно, макар, че до 10-тия ден имаше дни , когато нямах сили да си вдигна даже ръката.
Обаче по-време на захранването май избързах с увеличаването на количествата и вкарването на зелето, но проблема ми е, че не мога да ям по час. Дано не съм развалила нещата.
Идеята ми беше и все още е да стана суровоядка. И така.....
До скоро карах само на сурово. Беше страхотно. Докато преди седмица реших да се захраня по-малко с печените бадеми,които обожавах. Естевствено след плодолечебния режим вече преработените храни не ми доставят удоволствието,което ми доставяха преди, макар че от една седмица започнах всеки ден да си похапвам печен бадем и слънчоглед, както и печена тиква.
И макар, че не се чувствам добре след приема им не спирам да се тъпча с тях, което пък ми възбужда апетита и ме кара да ям нон -стоп.
И да се оплача чувствам се ужасно, преситена, тежко ми е, но нямам контрол над себе си.
Все още се въздържам от сладкото (ще видим до кога), но наблягам на десерта, който си правя (всякакви сурови ядки-орехи, слънчоглед, сусам и т.н.+стафиди+канела+мед, колкото да залепнат).
Опасявам се, че от както почнах да си позволявам печени ядки почвам да си мисля и за сладичко или кашкавалче и за всичко, което съм решила да отказвам.
Започнах да си правя кълнове,но да си призная ям ги с голям зор, просто защото са много полезни.
Не ги смесвам с други зеленчуци, защото ми идва тежка салатата, а и се старая да се храня и разделно.  Колкото до квакерите и другите храни все още не съм пробвала рецептите, защото реших,че не съм се наситила на суровите плодове все още. Май почнах и доста да наблягам на фурмите, които са си хранителни.
Ям през час.  :Confus_3:
Та аз не давам спокойствие на стомаха си. Сякаш храната ще избяга.  Вие имали ли сте такива периоди?
Прави ми впечатление, че от плодово чения режим ми изчезна усмивката, настроението и изобщо ентусиазма за всичко. Даже и на спорт не ми се ходи.  :Confus_3:
Незнам какво става с мен, но и не мисля,че като се върна на стария и безразборен режим на хранене ще се чувствам по-добре. Знам,че всичко зависи от мен, но ........................................!
Ще продължавам да пиша. Надявам се да се справя с моите стари навици, за да направя втори път прочистването по метода на Лидия Ковачева, ествествено през другото време да съм на суровоядния режим. А когато си купя сокоизтисквачка ще наблегна и на соковете. :peperudi:
Активен

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневникът на dusinda!
« Отговор #1 -: 23-11-2010, 23:52:02 »

здравей dusinda!
 какво да ти кажа с моя скромен опит-ще ти кажа това което мисля пък дано нещо ти е от полза.нали за това сме тук да си помагаме , малко или много няма значение,все пак по важно е желанието :)  :fluretaa:
до колкото успях да разбера на теб в момента желанието ти прави няколко крачки пред действията и резултатите от тях които искаш. а на този етап не е кой знае какъв проблем  :surpris_22:  :Content_4 - emotloader: .важното е че си поискала тази промяна,опитала си пък нещата ще се синхронизират с времето.трябва да не се отказваш и да бъдеш постоянна в опитите си.не при всеки се получават нещата от раз.това е много индивидуално.по важен е резултата в дългосрочен план,ако ти трябват 2мес,5мес,5годинии-да стигнеш до желаната цел - д
ай си ги,но когато тръгнеш вече  по пътя на суровоядството трябва да си напълно убедена че го искаш и независимо колко време ще ти отнеме да станеш суровоядка /без %  :Confus_3: / то резултатите ще бъдат на лице ,но за сега просто трябва да си упорита и да не се предаваш.УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ И В КРАЙНА СМЕТКА НАЙ-ВАЖНО Е ЧОВЕК ДА Е В МИР СЪС СЕБЕ СИ ЗА ДА МОЖЕ ДА ДАВА ТАКЪВ И НА ХОРАТА КОИТО ОБИЧА  :thankyou:
Активен
:)))
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 24 запитвания.