Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: чревна бактерия  (Прочетена 8681 пъти)

radosvete

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
чревна бактерия
« -: 25-11-2010, 22:09:44 »

Здравейте, от около година тровене с антибитоици, които уж помагат - за 2 месеца и след това старата песен на нов глас, имам проблем с чревната флора. Обаче гадната бактериика не ще да си седи само в чревния тракт ами се появи и в пикочно - половата система. Някакви идеи как да я разкарам от себе си ?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:чревна бактерия
« Отговор #1 -: 26-11-2010, 18:35:39 »

Появила се е там, защото е намерила подходяща среда. По всяка вероятност ще трябва да си направиш процедура за изчистване на отделителната система от шлаките.
Процедурата се състои в следното - всяка сутрин на гладно се яде ориз, който в продължение на 4 дни е бил киснат във вода и всяка сутрин водата му е била сменяна. Желателно е да е неолющен ориз. Когато аз си я правих тази процедура киснех ориза по 5 дни.
Ориза се вари без абсолютно никакви подправки и 4 часа след яденето му не се приема нито храна нито течности.
Останалите хранения трябва да са с намалено количество на солта и киселите неща.
Продължителноста на процедурата е около месец. Накрая урината трябва да стане мътна.

Засега остави процедурата като краен вариант и виж дали няма някоя билка за чай, който да очиства отделителната система или да действа антибактериално.


За червата трябва да се измисли нещо друго.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:чревна бактерия
« Отговор #2 -: 26-11-2010, 19:08:45 »

За червата трябват пробиотици според мен.
Активен

radosvete

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:чревна бактерия
« Отговор #3 -: 27-11-2010, 12:36:58 »

Благодаря и на двамата за отговорите:)
относно чая - взех си мечо грозде наистина облекчава ситуацията,
а относно пробиотик - пия ентеросан вече за 3 път тази година - 2 месеца пия, 2 почивам - съответно през периода който го пия нямам оплаквания, но когато го спра всичко започва отначало.
Вчера при консултация с един аптекар - хомеопат, той реши че всичко се дължи на грешки в храненето. (но аз цял живот не съм си сменяла начина на хранене, а сега се появи проблема?)
реших да пробвам с алое вера на таблетки, дано имат ефект :)
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:чревна бактерия
« Отговор #4 -: 02-12-2010, 21:33:36 »

за чревните бактерии чай от листа от маслина, чай от пау дарко, за пикочно - половата система чай от червена боровинка
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:чревна бактерия
« Отговор #5 -: 02-12-2010, 21:52:18 »

Маслиновите листа се използват на чай, на прах или екстракт, за убиване на всички видове микроби. Активната съставка е олеуропеин (oleuropein). Ако използвате маслиновите листа като основна антимикробна терапия, приемайте поне 500 мг, за предпочитане 1000 мг. олеуропеин дневно в продължение на 2 до 4 седмици. Сушените маслинови листа съдържат около 30 мг олеуропеин / грам, затова ще са ви нужни 20-30g или 3-5 пълни супени лъжици на ден. Тъй като чаят е горчив, можете да приемате част от листата на прах, разтворени в сок. Сварете на бавен огън сушени листа в 1 литър вода за 1 -2 часа, допълвайте с вода, филтрирайте, съхранявайте в хладилник и пийте 3-5 чаши дневно.

Днес, по-често се използва екстракт от маслинови листа. За предпочитане е използването на екстракти под формата на прах, разбърква се 1/2 чаена лъжичка във вода или друга непротеинова течност и се приема два или три пъти дневно преди хранене. Нормалната търговска форма е 500 мг в капсули. В този случай можете да използвате 10 капсули дневно с подходяща течност. Търговско предлаганите течни екстракти съдържат само 4 мг олеуропеин на милилитър, екстрактите на прах съдържат повече от 200 мг / мл, затова винаги гледайте обявеното на продукта количество.
Pau d'Arco- мравчено дърво (наричано също taheebo или lapacho) е полезно за всички видове рак. Той има предимството, че е с относително приятен вкус. Използвайте го в големи количества за няколко месеца или го редувайте на всеки 1 до 4 седмици с маслинови листа. Използвайте екстракта или направете чай: 1 пълна супена лъжица в една голяма чаша вода. Кипнете и оставете да къкри или оставете да кисне за 5 до 15 минути; пийте 3 чаши на ден. (вижте www.oralchelation.com за екстракти с по-голяма потенция) Pau d'Arco на прах, в капсули или разтворено в студена вода, не работи.
Пелинът е ефективен срещу повечето микроби, включително бактерии, вируси, гъбички, ракови микроби и паразити. Двете най-често използвани форми на пелин са Artemisia absinthium (Обикновен пелин) и Artemisia annua (едногодишен пелин). И двете растения имат различни активни съставки, и може би ще е добре да използвате смес и от двете. A. absinthium е по-често използван в лечението на Кандида, докато A. annua е доказано, че убива раковите клетки. Те не трябва да се използват по време на бременност и за предпочитане е да не се приемат едновременно във високи дози за повече от един месец, въпреки че това не може да се прилага в съвременните условия.

Активната съставка в A. annua, артемизинин, се привлича от високите депа на желязо в бързо делящите се ракови клетки и ефективно убива тези клетки. За предпочитане е да комбинирате лечението с 10-20 грама спирулина на ден и периодично, за 4 седмици, да използвате големи количества А. annua. Когато не вземате пелин, вземайте Pau d'Arco или маслинови листа вместо него.

Обикновеният пелин (A. Absinthium) е горчив, а едногодишния пелин (A. Annua) не е горчив и лесно се приема. Можете просто да разбъркате 1 кръгла чаена лъжичка смлян на прах пелин в малко топла вода, сок или напитка като чай, например. Използвайте една чаена лъжичка 3 пъти дневно.

Горчивият пелинов чай е отличен за стимулиране на храносмилателната система, стомаха, панкреаса, черния дроб и жлъчния мехур. Той е бил използван като народно лечебно средство за жълтеница. Можете да подслаждане чая с ксилитол или стевия, и да добавяте малко мента. Като цяло, той най-лесно се приема, ако го изпиете бързо, преди вдишване, и след това изпиете нещо приятно.

ПОЛЗАТА ОТ ЧЕРВЕНА БОРОВИНКА:
Червената боровинка има превантивен ефект и облекчава симптомите на цистита. Екстрактът от нея не позволява на бактерията, която причинява това заболяване, да се захване за стените на пикочния мехур и да предизвика възпаление. Освен това червената боровинка съдържа значително количество антиоксиданти, които предпазват клетките от стареене.

Активен

pipilota

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:чревна бактерия
« Отговор #6 -: 03-12-2010, 16:33:09 »

Здравейте! Аз също съм се насочила към тези билки и ги приемам вече около месец , включително и спирулина.Старая се да поддържам и 80%-90% суровоядство от около 1 година, а сега и без сладки плодове, мед, шоколад. Правя редовно детоксикиращи практики-пре4истване на дебелото черво, 3 чернодробни пречиствания, пречистване на лимфата и  разни други.Имат поразителен ефект върху състоянието ми , въпреки че от дълги години съм вегетарианка , която злоупотребяваше с мле4ните храни и понякога истинска морска рибка :Confus_3:Но от 2г. насам съм приключила и с тях.  За преодоляването на чревната дисбактериоза се иска доста работа-последователност, без компромиси и отстъпки  в храненето, добрата мисъл и действия,много спорт и йога и релакс,  ведро настроение и никакъв стрес, самоподценяване и самокритичност, обичайте себе си :heart_2: ;)- стресът  и нервността просто убиват полезната слънчева микрофлора.
Наистина пробиотиците помагат на някои хора, при мене не сработиха повече от 10 вида, дори и в комбинация с водорасли. И така започнах тройчатката, после само пелин, чесън на гладно по 2-3 скилидки, листа от маслина и кора от мравчено дърво и спирулина и прах от житена трева- силна хлорофилна терапия... и продължавам с оризовото пречистване.
Zloqd, ako moжеш да ми отговориш може ли да се пие поне топла водичка преди да се изяде ориза??? Разбрах че след това 4 часа не бива нищо да се хапва и пиива.

Papur72  от каде да намеря кора от мравчено дърво не в капсули?? Аз пия тези на Nature`s way, често без капсулите-сипвам ги в лъжичка и с малко вода ги преглъщам набързо.
Благодаря ви за съветите
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:чревна бактерия
« Отговор #8 -: 03-12-2010, 23:11:55 »

Zloqd, ako moжеш да ми отговориш може ли да се пие поне топла водичка преди да се изяде ориза??? Разбрах че след това 4 часа не бива нищо да се хапва и пиива.
За съжаление отдавна не ми се е мяркала книжката от която имам тази рецепта. Малахов я е преписал, но също не е коментирал дали се пие преди това само казва да се пие и водата от варения ориз.
Моето лично мнение е, че е допустимо(но нежелателно) да се пие до към 20 минути преди процедурата в неголеми количества за да  не отделят бъбреците много урина през следващите 4 часа.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:чревна бактерия
« Отговор #9 -: 03-12-2010, 23:26:44 »

Бактериите и паразитите отделят токсини и отравят вътрешната среда на организма, а полезните бактерии не могат да живеят в такава среда.
Трябва да се унищожат бактериите и паразитите.
Да се очисти тялото  от токсините, затова могат да се използват Билкови програми за детоксикация.
Thisilyn Cleanse  на Nature's Way
http://apteka.framar.bg/30015903/%D1%82%D0%B8%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%B9%D0%BD%D1%81-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%B2-3-%D1%84%D0%B0%D0%B7%D0%B8

Коло - вада Плюс на Coral Club
http://www.fluidpower.eu/index.php?page=colovada

http://www.ohboli.bg/posts.php?postID=863
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:чревна бактерия
« Отговор #10 -: 04-12-2010, 01:44:21 »

radosvete  Тази чревна бактерия не се ли чуваства самотна без компаниятаа на други чревни бактерии и гъби па даже и вируси. Запознай ни как се казва това животно!
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:чревна бактерия
« Отговор #11 -: 06-01-2011, 23:25:56 »

Здравейте, radosvetе! Не пишете с каква бактерия имате проблемно съжителство ;) Преди време имах вземане-даване с Helikobacter pilory (не съм сигурна в правописа на тази натрапница :surpris_23:). Благодарна съм на дерматоложката, при която отидох с акне, че ми направи въпросното изследване, при което се оказа, че имам повече от сто пъти завишено ниво на тази бактерия - от гранични стойноти ок. 24 единици, аз имах 427!!! Изписаха ми антибиотик - тетрациклин, от който на третия ден щях да се гътна. Проведох си сама лечението -  плодолечение по Л. Ковачева - 18 дена и 10 дена захранване. Не съм си правила след това контролно изследване, защото за мен резултатът си беше повече от прекрасен - чиста и сияеща кожа, никакви други проблеми. Изобщо, моят опит показва, че при проблеми с паразити, храната е най-лесният начин да им се въздейства. Оставяме ги гладни - и готово. А те остават гладни при прием на истинска, жива храна. tooth
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:чревна бактерия
« Отговор #12 -: 08-01-2011, 10:35:03 »

И затова ли я обвиниха горката бактерия хеликобактер - и за акне по кожата ? Тц, тц, тези докторченца .. само търсят повод да си  изпишат  хапченцата .  Очаквам даже  да я обвинят и за бръчките по челото ми . Бързо , къде ми е антибиотика ?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Активен
 

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 22 запитвания.