Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Малки червени точки по тялото!  (Прочетена 55792 пъти)

diskman

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Привет отново на всички!
Поствам тази тема-въпрос, щото не я намерих във форума. Проблема обаче е факт. От няколко месеца по ЦЯЛОТО ми тяло започнаха да се появяват малки червени точици, къде релефни, къде не, бързо растат и това ме притеснява. От малък имам такива но бяха 5-6 примерно и си ги знаех наизуст, не са се появявали други. Сега обаче гледам и не вярвам на ушите си, по ръце, крака, по главата! Ужас! Гледах такава тема в нета, но изказват че било от слънцето, от наследство, от притеснение и какво ли още не. Други казаха, че е от черен дроб и проблеми с него. Преди седмица си направих изследвания на черния дроб на доста показатели, всички бяха в нормата. Такива точици съм виждал и по кожата на дядо ми, хмм. Странното е, че приятелката ми също притежава такива точки, откакто започна с мен да отказва месо, да прави клизми и т.н. Проблема е, че веднъж появи ли се, няма махане, както и растат. Има ли възможност това да е вид чистене на организма?
Прилагам снимки:
http://vgeorgiev.net/redpoint1.jpg
http://vgeorgiev.net/redpoint2.jpg

Ще направя още ако тези не са достатъчни :)

Мерси на всички за отговорите!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #1 -: 05-12-2010, 22:06:04 »

Е щом от малък си ги имаш, как да го отдадем на прочистванията? Едва ли се прочистваш още от малък :)
Кожен доктор гледа ли ги ? ( Не че разбират кой знае колко, ама все пак..)  )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #2 -: 05-12-2010, 22:46:02 »

Една приятелка ходи на доктор точно заради такива петънца.Та...докторът казал, че се появяват с годините , че не са опасни и има някакъв вариант да се махнат (дали не беше с лазер?, не помня вече).
 Сигурна съм, че това няма нищо общо с вегетаринството, защото при мен се увеличиха на брой още докато бях всеядна. Можеш винаги да си запишеш час за кожен лекар. Историята с " този каза на онзи" ми е много любимо форумно описание  tooth
Активен

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #3 -: 05-12-2010, 23:23:52 »

не са ли някакви бенки  ???
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #4 -: 05-12-2010, 23:28:19 »

Странното е, че приятелката ми също притежава такива точки, откакто започна с мен да отказва месо, да прави клизми и т.н.
По-скоро откакто сте започнали един друг вид занимания. Медицинското наименование на проблема е комедон. В основата на косъма се появяват бактерии, които много лесно могат да се прехвърлят на друг приемник при триене(което води до раздразнение и възпаление на космените торбички).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #5 -: 05-12-2010, 23:58:08 »

Във всеки случай едва ли ще навреди да се мажат тези участъци с лавандулов спирт.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #6 -: 06-12-2010, 10:39:07 »

Тук определено не става дума за комедони. Тези червени петънца се появяват при всеки и не мисля че са болка за умиране. Не се шашкай толкова!
Активен

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #7 -: 06-12-2010, 10:51:18 »

И на мен ми се появиха преди няколко години,преди нямах нито едно,а през бремеността ми се удвоиха.Появяват се с възрастта нещо нормално е .Кожния ми каза че са обикновенна пигментация на кожата и спукани капиляри.Неприятни са ,но не са опасни.Да,могат да се махнат с лазер,но после пак се появяват!  :-\
Активен
:)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #8 -: 06-12-2010, 11:00:33 »

И аз имам, такива малки червени точици. По-големите(около 2-3мм), ги махнах с кислородна водичка!
Минеш-заминеш, мажеш с памуче и готово :police:
Активен

diskman

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #9 -: 06-12-2010, 14:14:45 »

И аз имам, такива малки червени точици. По-големите(около 2-3мм), ги махнах с кислородна водичка!
Минеш-заминеш, мажеш с памуче и готово :police:


Това с кислородната водица и лавандуловият спирт ще бъде тествано, но ... още не ми дава мира скоростта с която от даден период се появяват. Събираме още мнения, мерси :)
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #10 -: 09-12-2010, 16:31:29 »

 И на мен ми излязоха доста такива само за около месец. Това беше преди около половин година, а съм вегетарианец поне от пет, така че едва ли е свързано с липсата на месо в менюто. На мен ми приличат на червени бенки. Нямам обяснение защо се появяват рязко и по много и после спират разпространението си. Аз просто реших да не се тормозя заради някакъв козметичен проблем. Едва ли някоя би ме отблъснала само заради двайсетина червени петънца по корема  tooth. Това в кръга на майтапа, иначе не съм усетил да ми се отразяват на здравето. Въобще не ги усещам.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Elizabeth

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #11 -: 09-12-2010, 22:50:20 »

Червените точки са вид хемангиоми, козметичките успешно ги горят с апарата за електроепилация.Някои хора са по-предразположени към появата им, най-често тези с много светла кожа.
Активен

kg

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #12 -: 22-04-2014, 13:23:02 »

Ползвала съм мехлем, в който има и Живениче, както и други билки, също и Котешка стъпка, наистина действа ;)
http://vadimelis.weebly.com/1051107710951077107310851080-10881072108910901077108510801103.html

Живениче, Разгон (Scrophularia nodosa)
възбужда апетита;
действа против гуша;
повлиява скрофули;
използва се против рак и бяс;
противовъзпалително и противохемороидално действие;
кардиотонично действие - усилва сърдечната дейност и увеличава диурезата ;
използва се за лечението на:

  • хронична съдова недостатъчност;
  • сърдечна невроза;
  • тиреотоксикоза;
  • струма;
  • екзема;
  • краста;
  • кожни обриви от неустановено естество;
  • брадавици, други
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #13 -: 22-04-2014, 21:37:55 »

Мехлемът как се казва точно или ти сама го приготвяш?
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #14 -: 22-04-2014, 21:41:32 »

Извинявай, не бях забелязала че е изписан производител и телефон стана ми ясно. Благодаря за информацията
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #15 -: 23-04-2014, 16:19:05 »

kg, би ли уточнила какво трябва да се разбира в случая под   "ДЕЙСТВА" ?  :surpris_23:   Ако става въпрос за точките  - то те трябва да изчезнат ( след като "действа ".. :) ) А ако действа на друго - на какво точно? :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Инка

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • All we need is LOVE between each other!
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #16 -: 02-04-2015, 21:13:12 »

 Казват се CHERRY ANGIOMAS и се водят малки възелчета капиляри, но според мен не са, защото бавно се премества, поне при мен.
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #17 -: 03-04-2015, 14:43:43 »

И аз имам такива червени бенки по тялото си. Защото съм със светла кожа. Забелязала съм, че ми излизат от слънцето. Ако се препържа или ако не се намажа със защитен крем. Махнах 3 от тях с лазер, защото бяха доста големи, много близо едно до друго и определено ме дразнеха.
Ще опитам това с кислородната вода. И без друго имам едно голямо шише, което се чудех какво да го правя. Но не вярвам да ми изчезнат.  :-\
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #18 -: 03-04-2015, 23:50:09 »

По-добре вярвай.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Малки червени точки по тялото!
« Отговор #19 -: 04-05-2015, 11:24:05 »

Наричат се ангиоми, могат да са хемангиоми. Не се опасни, ако не са големи и не кървят. Мъжът ми имаше един малко по-голям на носа. Налагах го с какво ли не, но доколкото помня с всевъзможни масла, рибено, ленено ... Спря да се пука, но остана като козметичен дефект и накрая, когато отиде да му го изгорят, мисля, че му бяха казали, че съдът се бил оправил, но пък не изглеждаше съвсем ок, не изчезна визуално, петно си остана.
Може и да греша, не смятам мнението си за меродавно, но каточели бедната на мазнини диета и на него не му понася особено и му се появяват нови.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 23 запитвания.