Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: проблемно уриниране и празен мехур...ако някой може да даде съвет...  (Прочетена 3875 пъти)

douce

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте, нещо се случва с мен и за съжаление не се намира доктор ,който да ми помогне.
От няколко месеца започнах да забелязвам ,че след ставане сутрин нямам почти никакво уриниране до към 14ч, т.е цяла нощ да кажем от 00.00ч до 14ч на другия ден уринирам по съвсем малко( по 20 гр да кажем) и след това се започваше едно много обилно уриниране . После започвах  да ходя нормално по малка нужда чак след 18ч." Отивайки на уролог една сутрин, той ми каза нямаш урина в мехура, значи няма проблем", което е абсурдно. Излседванията ми за креатин и урея са нормални. Започнах да пия лекарства като неоренал и ровитанекс, но ставаше още по зле, Непрекъснато се оригвах и се чувствах подпухнала от вода(но нямах отоци), но пак до 18ч нищо съществено не изпусках, докато не реших да спя седнала(тогава бях прибягнала до мечо грозде) и същата вечер получих разтройство и се разпишках, започнах да спя по най-различни начини без да съм легнала и нещата се оправиха, пропишках. Обаче започнах да се потя нощем по три пъти и да имам една тъпа болка под и над лявата плешка. Както и да е започнах отново легнала да спя и всичко си беше ок с пишкането. Но ето че пак спря ,но сега в добавка има и болка в плешката и около нея, която слиза и надолу, потене...Не знам какво става, вече са ми се появили и някакви кисти в бъбрека които преди докторите не откриваха...Не зная нещо притиска ли ме нощем ,че така се получава...Ако някой знае нещо моля да ми даде съвет.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Ето я книгата на Мария Требен. Прочети за див лук, дребноцвета върбовка, енчец, енювче, жълта мъртва коприва и хвощ. Гледам, че първите две се ползват в прясно състояние, но останалите би трябвало да могат да помогнат.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Злоядев, ти хубаво препоръчваш тези билки , ама срещу какво ги препоръчваш? 
Може да се касае за по-сериозна патология в случая , която да изисква по-кардинални мерки. ( може и да не е , но трябва задължително да се разбере какво се случва) Потенето не е добър симптом в случая.  Не знам доколко уролозите са запознати , но със сигурност бъбреците са много коварен орган. Те имат може би най-силната компенсаторна способност. До последно могат да не дават признаци за някакво отклонение , всички лабораторни изследвания  да са прекрасни  и отведнъж става ясно ,че нещата са много сериозни..   
Затова трябва да се направи консулт с малко по-"алтернативен" доктор , напр. някой печен  ирисодиагностик, който да види  патологията в ранен стадий, преди да е възможно тя да бъде видяна от "конвенционалния" доктор. ( Защото конвенционалният  ще я търси по ЯВНИ признаци, просто такава е парадигмата на "модерната " медицина -  проблемът е проблем ако може да се види , пипне или измери. В противен случай те насочват към психиатър..:)   )   
Аз лично се сещам за център "Дар"  или евентуално габровската клиника с нейните компютърно-диагностични апаратчета (които понякога мерят доста вярно ) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

douce

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Мерси много за инфотою:) А как мислите дали не  е възможно да имам някаква дископатия, която да ме притиска, казаха ми,че имам някаква сколиоза, но лека и се чудя дали няма общо, защото всичко определено се случва нощем, като спя легнала....и моето усещане е точно че нещо притиска нощем
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ако имаш сколиоза почвай с йога иначе рискуваш увреждане на прешляните
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Douce, провери дали ти е провиснало леглото и ако се наложи подложи нещо под него.
Титан е прав за това, че йогата лекува изкривявания но сроковете не са малки - аз наскоро си оправих една травма дето я бях получил на тренировките по джудо - трябваше да правим скок-кълбо над човек дето си е навел само главата и аз като го направих в последния момент си дръпнах ръцете и ги прибрах до тялото и така се приземих на глава без да се претърколя (и сигурно някой хрущял във врата ми е бил пострадал). Доста време врата ми стоеше леко приведен напред.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

douce

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Да ще се запиша на йога,благодаря ви, въпреки че ми е много трудно в това състояние да правя други освен най-елементарните упражнения...а за леглото титан... то е ок, но аз какво ли не слагам за да не си допирам гърба тъй като в спането нещото,което не зная какво е спира системата ми да функционира и от там спира уринирането ...
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Ако можеш, пробвай да проведеш разтоварване - или само на вода, или само на портокалов сок, или само на плодове -което ти понася - за около 3 дена, и ще усетиш облекчение в уринирането, този "страничен" ефект на разтоварванията е добър "бонус", особено ако ти трябва спешно облекчение, така ще дадеш и почивка на бъбреците...

А иначе като имаш време и възможност, ще трябва да си намериш точния диагностик, който да те светне какво ти е...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.155 секунди с 24 запитвания.