Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: относно пречистването  (Прочетена 4616 пъти)

kolibris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
  • EVERYTHING IS IN YOUR MIND!
относно пречистването
« -: 31-01-2011, 13:41:58 »

Здравейте! Имам желание да започна с пречистване натялото си. За момента сам на етап четене и набиране на информация- какво точно е това и как се прави. Информацията ми най-вече е от Пол Брег и Малахов. Разбирам че трябва да се гладува 1 път седмично и по 10 дена- 4 пъти в годината,а останалото време трябва да  ядем предимно сурови плодове и зеленчуци,както и да се премахнат много неща от нещата,които сме свикнали да ядем.Както и количеството храна трябва да се промени.Да се ограничи месото и животинските продукти. До тук добре! Трябва да проуча и по-добре за захранването,но това ще стане в процеса на самото ми гладуване. Не ми е ясно само кои храни са на 100% "забранени"( за кетчуп, газирано,сокове и т.н са ясни) мисля че има доста храни,които си мисля,че са здровословни,но се оказва,че сам в заблуда. Общо взето вапроса ми е за храната-какво може и какво не.
Активен

kolibris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
  • EVERYTHING IS IN YOUR MIND!
Re:относно пречистването
« Отговор #1 -: 31-01-2011, 13:51:15 »

Имам и едно допълнение кам темата.. тези кълнове,за които толкова много се говори  вие ли си ги правите или могат да се закупят. Аз съм от Пловдив
Активен

kolibris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
  • EVERYTHING IS IN YOUR MIND!
Re:относно пречистването
« Отговор #2 -: 31-01-2011, 14:08:51 »

пак се сетих нещо да допълня... искам да кажа,4е сте написали доста рецепти,но като човек,който живее с родителите си и не може да готви  :whistling2 - emotloader: искам да започна с основни неща,които не изискват майсторство и време.... поне на тях да наблегна
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:относно пречистването
« Отговор #3 -: 31-01-2011, 14:26:33 »

През останалото време се ядат зеленолистни, зеленчуци и плодове, ядки и семена, кълнове...
Кълновете някои си ги правят, други купуват. Къде от Пловдив обаче не знам. Но самото покълване не е трудна работа.
Основните рецепти не изискват много пари, висене в кухнята и кулинарно майсторство.
Активен

kolibris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
  • EVERYTHING IS IN YOUR MIND!
Re:относно пречистването
« Отговор #4 -: 02-02-2011, 13:25:14 »

Благодаря за отговора ти.Аз избързах с въпросите си постепенно видях,че вече има отговори на доста от запитванията ми,но бях толкова впечатлена от този начин на хранене,че ми се прииска да го кажа!  :fluretaa: Лека- полека ще намеря наи-подходящите продукти и храни за мен. Не мисля още да ставам пълна вегетариянка и суровоядка,но определено ще наблегна на здравословното хранене заедно с гладуването веднаж седмично. Пък и с толкова много съвети,рецепти и споделени интереси от толкова прекрасни хора  в този сайт мисля,че ще ми бъде много по -лесно и приятно да се справя  :love_026:  :heart_2:  :flowers2: Радвам се,че ви открих и ще следя редовно новостите и същевременно ще чета и предишните неща.. имам си доста за четене БЛАГОДАРЯ!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:относно пречистването
« Отговор #5 -: 02-02-2011, 21:14:56 »

Ако кетчупа е домашно приготвен няма нищо лошо(само да не се прекалява с него). Ликопена се усвоява по-добре след термична обработка.
Този антиоксидант едва ли се среща в купешкия кетчуп, защото сигурно не се използват домати за приготвянето му.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:относно пречистването
« Отговор #6 -: 02-02-2011, 21:18:32 »

а защо казват, че доматите не е желателно да се консумират изобщо термично обработени?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:относно пречистването
« Отговор #7 -: 02-02-2011, 21:26:05 »

Не съм срещал такова мнение за доматите, но кетчупа се прави от такива домати дето вече не стават за салата - обикновено намачкани и леко протекли (спасява се каквото може от тях). Ако пробвам да ги хапна сурови (пострадалите домати) получавам доста лоши афти и язвички в устната кухина.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:относно пречистването
« Отговор #8 -: 03-02-2011, 02:37:29 »

А аз съм срещала. Особено сред феновете на разделното хранене. Защото е плод. Аз също избягвам да готвя домат, когато ми се случи термично да обработвам.

Чета, че някои вещества, примерно при къдравото зеле, броколи, домат, по-лесно се усвояват, ако те са сготвени. Но консумирани сурови не ги прави вредни, отровни, безполезни....Става дума за здрав плод/зеленчук.
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:относно пречистването
« Отговор #9 -: 03-02-2011, 08:32:59 »

Доматът не е добре да се обработва термично, защото става силна и опасна киселина. Той и суров си е кисел, а кото се сготви тази киселина се увеличава и е вредна за стомаха. Затова хора, които имат гастритчета не могат да ядат домат, особено готвен.
Активен

kolibris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
  • EVERYTHING IS IN YOUR MIND!
Re:относно пречистването
« Отговор #10 -: 03-02-2011, 14:18:05 »

Плод се употребява от  ботаниците и то не за самия домат,а за неговия  състав,тоест доматът е плод ягода което ще рече- люспест екзокарп,месест ендокарп и перикарп(трите слоя на разделяне) Аз уча в аграрния университет и там изучавахме по Ботаника разделите на някои растения. А дали самия домат трябва да се причислява кам плодовете заради тези характеристики или нещо друго,моето мнение,че си е зеленчук и не го ядем за десерт или за да се подсладим :)   

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B4#.D0.9F.D1.80.D0.BE.D1.81.D1.82_.D0.BF.D0.BB.D0.BE.D0.B4
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:относно пречистването
« Отговор #11 -: 03-02-2011, 14:37:24 »

Доматът не е добре да се обработва термично, защото става силна и опасна киселина. Той и суров си е кисел, а кото се сготви тази киселина се увеличава и е вредна за стомаха. Затова хора, които имат гастритчета не могат да ядат домат, особено готвен.
Интересно, това дали е 100% сигурно и дали не е индивидуално? Защото от личен опит имам основание да смятам, че гастрит може да се получи и при прекалена алкализация на организма.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:относно пречистването
« Отговор #12 -: 03-02-2011, 14:53:58 »

Така е, Колибрис. И за мен е зеленчук. Но някак спрях да го готвя. Аз по принцип не съм спазвала много много правилата на разделното хранене (когато бяхме всеядни). Общо взето каквото ми изнасяше.

namonaraqnaq, естествено, че е индивидуално.
Аз в пубертета имах изострен гастрит и съм си яла домати на корем- сурови и готвени, от вилата и село. По едно време ми ставаше неприятно на стомаха от зелена салата (пак тогава и пак домашно производство).
Активен

kolibris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
  • EVERYTHING IS IN YOUR MIND!
Re:относно пречистването
« Отговор #13 -: 03-02-2011, 15:04:50 »

Искам да споделя с вас този саит с рецепти http://www.kulinarno-joana.com  може би доста от вас го знаят,но все пак.... има доста интересни и полезни неща. Не всички,но пак може някой да си хареса нещо,а и снимките са много добри  :essen:
Активен

kolibris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
  • EVERYTHING IS IN YOUR MIND!
Re:относно пречистването
« Отговор #14 -: 03-02-2011, 15:45:01 »

Вери,случайно попаднах на една твоя стара публикация,където сте обсаждали вредни комбинации от храни.Там се съмняваш,че  сиренето и домата да не би да не са съвместими заедно поради това,че е плод,но динията лично аз много я обичам сас сирене и хляб дори  :whistling2 - emotloader:  Но доколкото "дочух" сиренето и домата не са добра идея заради киселината в домата,която в съчетание със сиренето се превръща в отрова за стомаха...... каква е истината всъщност?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:относно пречистването
« Отговор #15 -: 03-02-2011, 17:07:32 »

Ами да, точно заради това. Преди гледах домата да не го готвя и да не го предлагам със сирене. Но пък го слагах и слагам в сурова зелена салата или друга по-обикновена.
Динята и аз я ядях със сирене. Гроздето също.  :D Но това е преди много много време.
Не знам дали се превръща в отрова обаче комбинацията сирене+домат. Не съм се задълбочила толкова.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 22 запитвания.