Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Висок пролактин и ПКЯ - има ли шанс с алтернативна медицина?  (Прочетена 16875 пъти)

Tomelise

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравейте :)

За първи път пиша тук. Досега само съм чела вашите писания 

Малко ми е притеснено, защото преди около 6 месеца ми диагностицираха поликистозни яйчници, а наскоро и изключително висок пролактин - около 1597 при норма от 127 до 637.. Назначиха ми лечение с Диане 35 и Достинекс (Dostinex) (една таблетка седмично), но много ме притесняват страничните ефекти. Може ли някой, който е имал подобен проблем да сподели какво му е помогнало. Много искам да опитам да се справя сама с алтернативна медицина - билколечение или хомеопатия, но след като се разрових за добри хомеопати не намерих нето един без противоречиви мнения. Моя приятелка ходи при д-р Тенева и е много доволна, но във форумите изчетох доста негативни мнения. Чудя се дали да не се обърна към д-р Григор Желязков, който се занимава с билколечение... Само че с тоя висок пролактин сигурно е добре първо да си пия предписаните лекарства, а след това да търся алтернативни методи... Не знам, много съм объркана...

Какво ще ме посъветвате? Много ви благодаря предварително
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477

какво пробва през тия 6 месеца.  :surpris_23:
гладолечение само на вода ,сухо,на плодове  :  ???surpris_23:
Успех ,дано скоро да остане всичко в миналото :flowers2:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

Аз имам близък човек със същия проблем. Само, че и с два тумора на хипофизната жлеза. Все още си пие Достинекса, шеста година подред. Не мога да ти дам никакъв съвет за гладуване. Едиственото което мога да ти кажа са координатите на нейния доктор в София, благодарение на който, сестра ми нормализира пролактина, възвърна си килограмите, редовния МЦ и има дъщеря на 2 годинки ( здраво и прекрасно хлапе). Ако проявиш интерес, пиши ми на лично съобщение.

Пожелавам ти здраве и всичко най-добро.

Все пак сме форум за здравословно хранене. Има много млади хора с подобен проблем. Ще се радвам някой ако знае нещо да сподели.











Активен

Tomelise

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Много ви благодаря за отговора, момичета :)

За тия 6 месеца, когато ми поставиха диагноза ПКЯ, пробвах с чай от бял равнец, който се пие на 3 пъти през деня, половин час преди ядене. Тази процедура спазвах стриктно 2 месеца, после се почива 2 месеца и след това по същата схема може да се прави. Сега мисля да подновя този тип лечение, както и да си купя сок от алое, защото съм чела, че помага за такъв тип проблеми. Освен това се старая да се храня здравословно - предимно плодове и зеленчуци (вегетарианка съм и почти не ям яйца и млечни продукти). С гладуване не съм опитвала, защото съм много слаба и ме е страх какво ще се получи :) 42-43 кг за ръст от 162 см... Все пак се чудя дали да не направя един житен режим, макар че всеки килограм ми е ценен...

Странното е, че нямам никакви проблеми с цикъла (да чукна на дърво) - съвсем редовен ми е, но тия ПКЯ  и този пролактин не зная от къде се появиха... Иначе предполагам, че хипофизата ми е наред, тъй като си правих изследвания за TSH и си беше в норма.

Явно трябва нещо да променя в начина си на живот, но мисля, че правилният път няма да е с лекарства и противозачатъчни... И все пак ме е страх да се откажа от тях, заради глупавия пролактин, който надвишава около 300 % нормата си. Надявам се някой да сподели опита си с подобен тип проблеми :)

Още веднъж много ви благодаря :)  :flowers2:

Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161

 Хиперпролактинемията (високия пролактин) може да се контролира-има една добавка -,,Агнес,, се казва.Сега не мога да се сетя от коя билка се екстрахира но е точно за този проблем.Тя въздейства на оста-хипоталамус-хипофиза-полови жлези.
 За  поликистозните яйчници добри билки са невена,белия равнец,сладкия корен,дивия божур,ревена,китайската пищялка и др.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

В интернет открих,Агнес e хранителна добавка за жени, страдащи от пременструален синдром (ПМС). Агнес не съдърж
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

Публикувах съобщението преди да го редактирам. :Confus_3: Исках да кажа, че в интернет пише, че  "Агнес " е за ПМС.
Активен

Tomelise

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Hospitalier, много ти благодаря за информацията :) Всъщност аз намерих информация, че Агнес сваля пролактина, но пишеше: "леко сваля пролактина", т.е. може би трябва да се комбинира с нещо друго... Билки може би някакви... проблема е, че като ми е толкова висок, може би е добре първо да си пия Диане-то, а след месец например като поспадне да започна билки и хранителни добавки... ама така не ми се пият тия химии...

Петя, мерси отново за информацията в лс :)
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

Дано да съм помогнала :flowers2:
Сигурна съм, че ще се оправи всичко.
Ще се радвам да споделяш в темата какво се случва с теб. Всяка билка или алтернативен метод, за който научиш или изпробваш. Твоята борба с болестта ще помогне и на други хора, които имат подобен проблем.

Не забравай, че Пролактина е хормон на стреса. Затова бъди винаги спокойна и здрава!
Успех!
Активен

Tomelise

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Да, задължително ще споделя по-нататък какво ми е помогнало. Вече го приемам като лична мисия :) Идеята за този форум е страхотна.  :flowers2: В това забързано ежедневие не всеки има време да се рови за алтернативна медицина. Затова и всяка споделена идея е безценна :)

Иначе засега смятам да започна с йога, защото както казваш - спокойствието е много важно при хормонални проблеми. Дано успея да сведа стреса до здравословния му минимум :)

Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

Ето линк от една тема за йога във форума. Петко е посочил и две места в София, където можеш да провериш за курсове.
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=81.msg35851;boardseen#new
Активен

Tomelise

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Активен

oleyor

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Може да се лекува високия пролактин и поликистозата и с алтернативна медицина. В МЦ Медбио плюс Габрово го лекуват с индивидуална хомеопатия след преглед и компютърна диагностика по системата Имедис Експерт. Лечението обикновено продължава няколко месеца, но се лекува цялата ендокринна система , защото споменатото от Вас показва дисбаланс в работата на хипофизата и най-вероятно освен това и нарушена връзка хипофиза - яйчници.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Алопатичната медичка пак рекламира МЦ Медбио Габрово. Да идем всички там да ни решат проблемите срещу заплащане , разбира се  tooth
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Госпожата, нещо е объркала форума ми се струва tooth
Активен

neli

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Защо мислите така ,моя приятелка миналата година ходеше при тях точно с хормонален проблам и я излекуваха само с хомеопатия?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Защо мислите така ,моя приятелка миналата година ходеше при тях точно с хормонален проблам и я излекуваха само с хомеопатия?
Щом е така, отиваме и ние! :police: Само да каже името на МС-то и от кой град е и сме там. Само ще мина през банкомата.... tooth
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Е все гледат да се вмъкнат навсякъде , за парички хората са готови на всичко и в частност медиците
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

По принцип форумът е свободен и всеки си пише каквото пожелае, но неписано правило е, че потребители с 2 публикации, 2 от които реклама едва ли ще вдъхнат някому доверие... Винаги сте добре дошли да изкажете по-градивно мнение по темите във форума за да си заслужите доверието ни :fluretaa:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

И паричките!  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.