Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Кокосов орех  (Прочетена 18066 пъти)

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Кокосов орех
« Отговор #40 -: 04-05-2011, 23:57:43 »

Е, почти не намерих информация за облъчването на кокосите - кои, как. Но си мълча да не ме подхванат, че намеквам за недостоверна информация. :-[
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Кокосов орех
« Отговор #41 -: 05-05-2011, 08:36:35 »

Пианистката, мерси! Мисля, че междувременно успях да си отговоря на въпроса. Наистина не очаквах, че бил чак толкова енергиен! Толкова енергия, че след него не можах да хапна нищичко откакто го изядох (в 4:00 следобед) до другата сутрин. През цялото време усещането беше сякаш току-що ми е постъпил в стомаха. А тъй като ми беше първият в живота, явно и организмът не е очаквал такова чудо и затова така.  :laugh:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Кокосов орех
« Отговор #42 -: 05-05-2011, 21:57:16 »

Чувството за ситост не означава, че една храна дава много енергия - дори напротив - може да отнема.
Почти всички тамастични храни (тези, при чието разграждане организма изразходва повече енергия отколкото получава от тях) се получава трайно чувство за ситост, но то е за да се избегне претоварване на храносмилателната система. На мен така ми става тежко когато съм ял сусамов тахан(трудно го усвоявам).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Кокосов орех
« Отговор #43 -: 06-05-2011, 19:31:32 »

Добре, мерси, ще имам в предвид. Не знаех, че кокосът е тамастичен. В момента проверявам из мрежата и като тамастични определят най-вече животински продукти, ферментирали, консервирани храни... Почти нищо, което да ме касае. Със засищащите растителни по-скоро ми се вярва да е въпрос на количества и комбинация.
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Кокосов орех
« Отговор #44 -: 13-09-2011, 21:12:30 »

Извинете но кокоса си е сатвична храна.Сладък,суров-къв тамас кви 5 лв(е тия дето ние ги купуваме са малко позалежали така че май-май като за нас е...
но по принцип си си числи към сатвичните храни :pensif_29:
Активен

survivorfan

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Кокосов орех
« Отговор #45 -: 25-09-2011, 14:14:46 »

Radula, има лесен начин за отваряне на кокос:
1. Ако имаш чук е лесно - вземаш гвоздей и го забиваш в  двете оченца;)
2. Ако нямаш чук-Измиваш го хубаво, после го увиваш в не много дебела кърпа/марля, слагаш го в найлонова торбичка, която завързваш...излизаш на терасата и го удряш с всичка сила в пода/стената...Аз успях с два-три удара:), но май беше вкиснал и оттогава не съм си купувала

Най-добре гледайте Сървайвър и ще разберете от "тесните специалисти" как се борави с кокоса- откъсване,  белене, отваряне, рязане и т.н.  :bleh
В един от последните броеве на списание "8" имаше тема за супер храните, кокоса е едната от тях.
Активен

Kalo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Кокосов орех
« Отговор #46 -: 18-12-2013, 22:14:49 »

Здравейте!

 Прочедох доста от коментарите за кокоса и останах с впечатлението че най добрата храна на човека е тази която раста и се отглежда в близост до него.
 Напуснах Бг и сега съм на тропически остров.Пия кокосова вода всеки ден и е най-прекрасното питие което мога да препоръчам на всеки.Пил съм около 20-30вида различни кокоса и всеки е уникален по себе си за това има много фактори:вид, почва,светлина,сезон,влага и т.н.До колкото съм чувал те са около 150 вида, аз и моята приятелка лично засяхме няколко преди два месеца и сега ще чакаме 10години докато си наберем.
Това е любимата ми рецепта:http://www.youtube.com/watch?v=TqkRkwJB1Q8
Та мисълта ми беше че най- добрата храна е тази която расте около вас.Тук не мога да ям хубави дини или круши или ябълки или сливи или череши,но мога да ям Кокоси,Нони,Авокадо(опитал съм около 30 различни вида),Личи,Лонган,Мангостин,Папая(тя е на всякъде от семе до плод са нужни една година!!!!!!!!!!)всички цитроси,Банани и т.н
 Само помислете преди 150години нашите деди дали яли или пили кокос?И въпреки това голям процент от тях са били дълголетници.Истината е винаги на няколко милиметра от носът ни!!!!!!!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 23 запитвания.