Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: спукано тъпанче  (Прочетена 10646 пъти)

vegan_baby

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
спукано тъпанче
« -: 13-03-2011, 15:45:31 »

Здравейте,

става въпрос за спукано тъпанче на 5 годишно дете. Тъпанчето се спука преди няколко дни, като имаше малко течност. Езикът на детето беше с бял налеп, а сливиците - червени и големи. Отидохме на лекар и той каза, че е бактериална инфекция и изписа антибиотик.
Аз реших да не го пием и минахме с детето на плодове за 3 дни, но вчера много се разколебах тъй като нямаше подобрение и дадох антибиотика.

Вие как бихте постъпили в такъв случай? Имал ли е някой от вас спукано тъпанче в следствие на бактериална инфекция и как се е излекувал, зарастнало ли е напълно?
 


Забележка: съобщението е редактирано от модератор с цел кирилизация.
« Последна редакция: 13-03-2011, 16:00:57 от marulka »
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:спукано тъпанче
« Отговор #1 -: 13-03-2011, 16:37:41 »

А може ли да дадете повече предистория за това с какво е лекувано детето преди това и как се е стигнало до спукването на тъпанчето?

Аз лично преди 2 години бях със сериозни проблеми с ушите, няколко месеца ме мъчеха, ту едното, ту другото се възпаляваше и изтичаше течност, получавала съм временна частична загуба на слуха, но до пукане на тъпанче за щастие не се стигна... Лекарите ми предписаха антибиотик и още 2 хапчета си спомням, абсолютно нищо не ми помогнаха, но за щастие малко след това открих този сайт и след 1-2 водни гладувания ушите ми се оправиха напълно, не съм имала проблеми оттогава. При вас проблемът е различен понеже тъпанчето се е спукало, а и става дума за детенце, така че наистина не знам какво да кажа :surpris_23:

Междудругото, моята баба като малка след такава инфекция й се е спукало тъпанчето като при вас, не се е оправило ухото, но не й е и попречило да си живее пълноценен живот, завършила си е висше, работила си е и т.н. Но все пак става дума за преди 100 години, нямам представа как се е лекувала, а и със сигурност никога не е правила гладолечение и си е яла всичко.
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vegan_baby

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:спукано тъпанче
« Отговор #2 -: 13-03-2011, 16:55:16 »

ами с нищо не е лекувано преди това - просто го заболя гърлото следобяда и вечерта започна да го боли ухото и на сутринта видях че изтича секрет от него и отидохме на лекар да ни кажат че е спукано.

това е второ спукване. първото беше в началото на юни месец когато имаше "епидемия" така да се каже, от морбили  и детето ми (ваксинирано, още не бях наясно с вредата от ваксините) я изкара изключително тежко с ушна инфекция и тогава се спука за първи път. пак пи антибиотик и мина. ходихме на преглед и ни казаха че е зарастнало.

затова сега като се спука пак същото тъпанче ми се искаше да бях устискала докрай само на плодово лечение, но не можах.
силно вярвам в природното лечение, за себе си не бих се поколебала ако ми се случи нещо такова, но някакси за детето ме хвана страх, може би защото нямах и подкрепа. но все пак изкара 3 дни през които самото дете нямаше апетит и ядеше съвсем малко от плодовете които му предлагах

« Последна редакция: 13-03-2011, 17:04:05 от marulka »
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:спукано тъпанче
« Отговор #3 -: 13-03-2011, 17:12:47 »

Здравей! Едното мио дете като беше на 2 години така получи инфекция и се спука тъпанчето. Тогава една лекарка ме уплаши, че ще остане глухо. Отидох при друга и тя започна да му предписва най-различни сиропи и какви ли не цярове - витаимини, сироп против алергия, капки за уши. Тогава детето пи и антибиотик и то доста силен - Аугментин. Помня го защото това е един от единичните случаиш в които съм давала антибиотик. Оправи се и сега е на 20 години - няма никакви проблеми със слуха освен ако не ще да чуе това което й говориш  tooth Запази спокойствие. Сигурна съм, че всичко ще се оправи.
Активен
Намасте :)

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:спукано тъпанче
« Отговор #4 -: 14-03-2011, 00:25:04 »

Ще се оправи на 100%, донт уори. Ако гнойта (при гноен отит) или лимфната течност (при серозен отит) не се оттече сама (през евстахиевата тръба), лекарите сами пукат тъпанчето, за да изтече, дори слагат едни импланти (т.нар. макарички) за да не зарасте прекалено бързо.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:спукано тъпанче
« Отговор #5 -: 14-03-2011, 10:18:50 »

п.п.

... имах предвид на 100% ще зарасте спуканото тъпанче, но гнойното възпаление с плодове и чайчета едва ли ще го оправиш. С тези работи шега не бива! Освен това причината е в сливиците, когато се увеличат, запушват каналчето към средното ухо и става кофти. Така че, едновременно с лекуване на ухото, вземете мерки за свиване на сливиците.
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:спукано тъпанче
« Отговор #6 -: 13-12-2012, 15:55:17 »

Някой успял ли е да излекува спукано тъпанче с гладолечение и мислите ли, че е възможно?
Имам проблем /силно възпаление/ в ушите от една година и нищо не помага, дори при един преглед "специалиста" май ми проби тъпанчето  :Confus_3:.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 23 запитвания.