Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Подут корем  (Прочетена 20433 пъти)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Подут корем
« Отговор #20 -: 02-07-2015, 21:34:52 »

А как се храниш? С какво и кога и колко?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

emi_2510

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Подут корем
« Отговор #21 -: 03-07-2015, 07:42:35 »

Сутрин /7-7,30 часа/ - 1с.л. зехтин с билки и мед с тамян и истинска дъвка.
След половин час най-често плод или нищо.
Обяд /12,30 часа/ - извара със салата или печени зеленчуци с филийка черен хляб и салата. Понякога купена закуска /1-2 пъти седмично/
Следобед /15 часа/- сладолед.
Вечеря - /19-19,30 часа/ 1с.л. зехтин с билки и мед с тамян и истинска дъвка.
След половин час хапвам - като обяда, понякога кюфтета на скара или риба /1 път седмично/ или бъркани яйца /2-3 пъти седмично/ или макарони със сирене....
След вечеря понякога /около 20-20,30 часа/ - сл. семки около 30 грама, сладолед.
Шоколад, вафли и др. подобни , обикновено ям няколко дни преди цикъл  :Confus_3:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Подут корем
« Отговор #22 -: 03-07-2015, 13:06:37 »

Освен другите ...неща, тази дъвка, дето е за дъвчене, ти я хапваш ли?  ???
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

emi_2510

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Подут корем
« Отговор #23 -: 03-07-2015, 13:19:44 »

Ами то е по рецепта на Димков -в 250 гр. мед се слагат стрити на прах 10 гр. сяра, и по 5 гр. истинска дъвка и бял тамян. Рецептата е и със сена, но аз не я слагам.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Подут корем
« Отговор #24 -: 03-07-2015, 13:30:37 »

От тези ужасни храни и особено комбинации от храни, не може да се очаква безоблачно здраве. Разбери, колкото повече храни смесваш, толкова по тежка задача за храносмилане поставяш пред тялото си.
Ако ще ядеш тежки храни, каквито са месата, яйца и млечни произведения, нека да е на обед, а не вечер. Особено пък след 8 часа, както пишеш. Сладоледа пък късно след вечеря, си е направо едно хранително харакири. Отровна комбинация с другите храни приети преди това. / Потърси в нета повече информация по темата - Bad food combinations/.
Като цяло, промени хранителния си режим в тези направления и пий вода повечко/ има написано във форума кога и колко / и тогава вече ще прецениш какво още може да се направи.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Подут корем
« Отговор #25 -: 03-07-2015, 22:25:18 »

 Някой обърна ли внимание? Момичето каза "Появи се след прием на противозачатъчни /поне така мисля/ Вече години съм така "
Ако наистина хормоните са разбутали нещо, тогава храненето не е от особено значение  :-\ ( че не е еталонно, не е ..)  Тези а ла Гайдурковски басни, че с храненето всичко се оправя, само  галят ухото и вдъхват излишен оптимизъм..
При прием на хормони, често се разбутва баланса в ендокринната система. ( взимането на хормони винаги е опасно , защото се влиза на дълбоко, "софтуерно" ниво, където само Зевс знае какво се случва..)
 Защото всичките жлези са свързани. Но къде и какво се е разбутало.. :surpris_23:
Ако се е разбутала щитовидната жлеза например , това е свързано с вегетативната нервна система, която пък командва работата на всички органи ! Вкл. и на храносмилателните. И ако е така -  тогава и най-доброто хранене да имаш на света, проблемът ще си остане, защото е на друго ниво.  ;)
И в този случай трябва да се работи по вегетативната .. Но и там не е лесно , само с валериана и мента не става  :-\
Аз съветвам да си направи момичето капиляроскопия и ще разбере дали проблемът е от нервите. ( при невролог се прави, но не всеки е компетентен по това изследване )  Тази препоръка от гастроентеролог да не се чака! Не са запознати как се диагностира вегатативната дистония , защото това е вече друга специалност, а те щом в тяхната си не могат да се справят..значи "сещай се снахо" ..  tooth tooth
« Последна редакция: 03-07-2015, 22:40:09 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emi_2510

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Подут корем
« Отговор #26 -: 04-07-2015, 20:25:07 »

Поне с водата няма проблеми 2-2,5 л. си ги пия.
Когато спра да ям животинска храна ми спира цикъла...  :surpris_25:
А след някакъв режим, природата не си ли търси баланса, като ви избива на ядене? Как се справяте с това? :essen:
Бате Бино пак уцели десятката -
Да - щитовидната беше разбутана - съответно и за нея хормони докато се намести :Content_4 - emotloader: Сега, без хапчета само антителата са високи...
Да - нещата не са само на едно ниво - "дръпнах конеца" с гладолечението и ми светна че трябва да започна да си чистя и "тавана"...   :Confus_3: tooth

Благодаря, че ми отделихте от времето си  :flowers2:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Подут корем
« Отговор #27 -: 04-07-2015, 22:31:40 »

Еми, ако човек иска здраве достатъчно силно и реши да проведе достатъчно продължително Временно въздържане от храна  + упражнения (някъде неточно наричано  гладолечение), той лесно достига до първоначалните си инстинкти и след захранването няма неустоими желания (да не говорим за потребности) за месо и повечето други животински храни  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Подут корем
« Отговор #28 -: 05-07-2015, 00:01:05 »

Някой да кажете нещо за подут корем..???

Еспумизан  tooth tooth tooth (шегичка)...
Колит,СРДЧ,болки???
След водно гладуване няма ли облекчение?При водно или ала Ковачева изхвърлят ли се фекални камъни или слузове от дебелото черво?
Подуване се получава и от млечните продукти-ние нямаме ензима лактаза,който да разгради латозата(млечната захар).Имах същия проблем.Ако пиех едно 3в1 и после...газове. :Confus_3:
Прясно мляко-също,сладолед-също... :Confus_3:Спри млечните за известен период и виж дали има разлика.Също-направи ми впечатление,че консумираш много малко плодове и зеленчуци.Защо?
По принцип глада лекува подутия корем.И хормоналните проблеми,и какво ли още не всъщност... :pensif_29:
"Отровата прави дозата." т.е. зависи по колко глад-трябва да се намери правилната доза. :Confus_34:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

emi_2510

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Подут корем
« Отговор #29 -: 05-07-2015, 10:24:51 »

Vov :) месото рядко ме изкушава, виж за шокаладчетата - там е друго..Май проблема е и в сладките храни  :surpris_23:
cherry - и след двете има облекчение, след Ковачева изцяло отшумяха болките, нищо че целия режим го карах на клизми  tooth
Изхвърлях само слуз, голям котлен камък не видях  tooth
Много точно го каза - трябва да се намери правилната доза глад :)
Благодаря на всички за съветите  :flowers2:
П.С: еспумизана - не действа така отпърдяващо, както ми се иска (mooning)  tooth
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Подут корем
« Отговор #30 -: 05-07-2015, 21:15:35 »

Тази фирма с противозачатъчните не може ли да изплати някоя сума.., години на ред продуктите и против "подуване" на стомаха, водят именно до това.. !! :)

Режима на хранене е горе долу разнообразен даже, по-лошо щеше да е ако е: кафета цял ден с малко вода и за вечеря 1кг рафинирана захар(сладъклед)..

Рецептата на г-н Димков звучи интересно мисля.. (!)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бай Манол

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Подут корем
« Отговор #31 -: 06-07-2015, 17:51:47 »

Vov :) месото рядко ме изкушава, виж за шокаладчетата - там е друго..Май проблема е и в сладките храни  :surpris_23:


Аз също съм с "подут корем" та се включвам да следя темата.Сладкото/въглехидрати/,освен по малко за кеф от време на време за друго не става,НО да се яде час преди ядене или 3 часа след.Демек да не се месят белтъци и въглехидрати...
При мен дуспаталина помага ...Е,ако минеш на вода-подутия корем ще спадне,може още и "17 болести "да ти минат ,ама после иска режим ...
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Подут корем
« Отговор #32 -: 06-07-2015, 18:37:09 »

Vov :) месото рядко ме изкушава, виж за шокаладчетата - там е друго..Май проблема е и в сладките храни  :surpris_23:


Аз също съм с "подут корем" та се включвам да следя темата.Сладкото/въглехидрати/,освен по малко за кеф от време на време за друго не става,НО да се яде час преди ядене или 3 часа след.Демек да не се месят белтъци и въглехидрати...
При мен дуспаталина помага ...Е,ако минеш на вода-подутия корем ще спадне,може още и "17 болести "да ти минат ,ама после иска режим ...
Иска,иска...А дуспаталина накрая ще ти бие дуспата. tooth
Аз утре замислям воден,другиден-сух ден :whistling2 - emotloader:
Корема ми изобщо и няма да се замисли дали да се подува... :bleh
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Krasimira

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Подут корем
« Отговор #33 -: 24-07-2015, 09:51:37 »

Еми, ако ти се яде много сладко, то имаш недостиг на калций. Забелязала съм, че суровите ядки и най-вече бадемите са перфектни за наваксване на калциевия дефицит; зелени листни зеленчуци: за по-добре усвояване на калция.
Друго, което забелязах е, че се храниш с месо нощно време. Опитай се за вечеря да го премахнеш от менюто си. Както и разни вафли, бисквити, шоколади - това нощно време не е разумно да се консумира, смятам, че няма смисъл да обяснявам защо. Като ти се хапват, прави го преди 18 ч.
Опитай около 3 дни след 18 ч. да не се храниш. До 18 ч .всичко каквото си решиш, но след 18 ч. нищо. И ако е добър резултата, тогава пак може да коментираме.
За щитовидната жлеза е добре да пиеш чай от енювче и да си хапваш коприва.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 23 запитвания.