Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Платон и Елена Блаватска  (Прочетена 14201 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #20 -: 12-05-2011, 11:53:59 »


Психологията сериозно се е заела да разбере как се формира съзнанието в човешкият организъм. Докато не се отговори на този въпрос е трудно да се отхвърли твърдението, че човек има душа и че всъщност нашето съзнание е душата ни.

    :kisss:Колелото отдавна е открито!!!Тези неща за езотериката и окултизма отдавна не са тайна.Още от самото зараждане на съ-знанието то самото се опитва и търси тези отговори, които и днес всеки един от нас търси!!!И ги е намерило.Защо мисилите ви вкарвам в този филм...точно за да прочетете отговорите...има ги!!!
 И ако се върнете и прочетете и трите избрани от мен цитата, ама внимателно и то по няколко пъти... :surpris_23: :whistling2 - emotloader:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #21 -: 12-05-2011, 12:26:17 »

Mari, тука става дума за научно откритие, а не за философско. Всеки може да си има свое обяснение за това какво е съзнанието, но това не ги прави верни или грешни. В тези твои статии има единствено филосфстване на някой си там, що си мислиш, че той/тя е по-наясно от теб ?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #22 -: 12-05-2011, 13:00:29 »

Mari, тука става дума за научно откритие, а не за философско. Всеки може да си има свое обяснение за това какво е съзнанието, но това не ги прави верни или грешни. В тези твои статии има единствено филосфстване на някой си там, що си мислиш, че той/тя е по-наясно от теб ?

 :kisss:Мислиш ли че до нашето, моето и твоето раждане...човечеството е спало...не  се е опитвало да отговори на тези въпроси...и че няма нищо, нищичко вярно в това, което е открило написало и предало за поколенията???Че ние с тебе ,двамата /е да допуснем, че и другите/сега трябва да откриваме истината за живота , за еволюцията  :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #23 -: 12-05-2011, 13:50:13 »

Mari, тука става дума за научно откритие, а не за философско. Всеки може да си има свое обяснение за това какво е съзнанието, но това не ги прави верни или грешни. В тези твои статии има единствено филосфстване на някой си там, що си мислиш, че той/тя е по-наясно от теб ?

 :kisss:Мислиш ли че до нашето, моето и твоето раждане...човечеството е спало...не  се е опитвало да отговори на тези въпроси...и че няма нищо, нищичко вярно в това, което е открило написало и предало за поколенията???Че ние с тебе ,двамата /е да допуснем, че и другите/сега трябва да откриваме истината за живота , за еволюцията  :surpris_23:

Mari, къде заби пак в онази посока? Какви истина за живота и за еволюцията ми говориш ? Тука стана дума за съзнание на човека конкретно. И това, че много хора са се опитвали да направят нещо, значе ли, че са го направили ? Техните опити служат за основа на следващите поколения учени, които да доизградят вече започнатото. Но това че до момента не е ясно що е то съзнание си е факт, докато някой не ДОКАЖЕ обратното. 
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #24 -: 12-05-2011, 15:00:55 »

 :kisss:Че гледаме в различни посоки е от ясно по ясно...Че разбираме различно живота ...е също ясно!Работата е там, че един от двама ни е по-близо до истината  :surpris_23:не моята, не твоята...не дори на учените...а онази...по която е изграден, построен живота., който ние за да го проумеем разпарчадосваме на парчета...на науки, то тва химия, физика, биология...А той Живота си е всичко в едно...там е и химията и физиката и биото /получи се тавтология, но не съм виновна аз/!!!Там е и това, което ти си захвърли в коша...работата е там ,че се е появило в различни исторически моменти и на различни места по земята и носи инфо за това  как народите ..или съБудените индивиди от тези групи народи са си обяснили пак същото това нещо- Живота!!!Знанието го е имало преди да се появи съ-знанието.
Слушай...
В начало беше Словото, и Словото беше у Бога, и Бог беше Словото.
То беше в начало у Бога.
Всичко чрез Него стана, и без Него не стана нито едно от онова, което е станало.
В Него имаше живот, и животът беше светлината на човеците.
И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе.
ОТ ИОАНА СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ
ГЛАВА 1

Напред! Науката е слънце,
което във душите грей!
Напред! Народността не пада
там, дето знаньето живей!

Български всеучилищен химн
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #25 -: 12-05-2011, 21:59:44 »

Лельо Маринче , ти си лауреат, признавам те :)
Взех ,че се сетих по този повод за един друг лауреат - г-н  Айнщан. Навремето се случило така ,че Айнщайн и президента на Израел -Хаим Вайцман  се озовали на един и същи кораб. Пътуването било дълго, десетина дни, и почти през цялото време Айнщайн въодушевено разяснявал на Вайцман своята теория на относителността. Когато пристигнали , Вайцман казал пред близки : "Айнщайн ми обясняваше теорията си всеки ден и сега и аз вече съм  напълно убеден, че я е разбрал"
:)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #26 -: 13-05-2011, 07:45:02 »

Лельо Маринче , ти си лауреат, признавам те :)
Взех ,че се сетих по този повод за един друг лауреат - г-н  Айнщан. Навремето се случило така ,че Айнщайн и президента на Израел -Хаим Вайцман  се озовали на един и същи кораб. Пътуването било дълго, десетина дни, и почти през цялото време Айнщайн въодушевено разяснявал на Вайцман своята теория на относителността. Когато пристигнали , Вайцман казал пред близки : "Айнщайн ми обясняваше теорията си всеки ден и сега и аз вече съм  напълно убеден, че я е разбрал"
:)

 :kisss:Eй, изучи са...да са изплъзваш от отговорите.Сега, аз ако не виждам у тебе, че ще се справиш...хич няма да си правя труда ...да те натискам!!!Ама си знам че си инат като мене т.е. упорит и си знам че тази авторка много ще ти допадне и един ден...е, аз може и да не дсъм жива тогава...ама и ти ще гониш младите и ще ги "натискаш"  ... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #27 -: 13-05-2011, 08:49:53 »

Не е  така ,лельо Маринче, кога съм се изплъзвал. Въпросът ти за (лошото ми :) ) отношението ми към Блаватска беше несъществен, провокиран от едничкия факт ,че я споменавам в някаква връзка. Но на нейно място можеха да бъдат споменати още дузина от "твоите" автори.:)   Затова и не ти отговарям досега. Защото ти явно още не си разбрала идеята, която вложих, споменавайки Блаватска. Тя ми дойде първа на ум.
Идеята ми беше, че те усещаме (тоест, не само аз :)  ) как даваш еднотипни становища на проблематики от най-различно естество. Становища, повлияни и базирани изключително на специфичните (как се водят там- езотерико-окултни ) книги, които четеш ( и които препоръчваш и на нас) без сериозен напън от твоя страна за разчупване, за различен поглед ( например ТВОЙ ПОГЛЕД :) , но е възможно "твоят поглед" да е вече слят с погледите на авторитетите, които тачиш  :)    ) 
Да не се обидиш, не казвам, че "еднотипно становище"  е нещо лошо, тоест да имаш един отговор за 999 въпроса :) .
Напротив, съвсем  възможно е да е така . Философски погледнато даже най-вероятно е така. Обаче това не е философски форум :)  Аз затова те насърчих да поплуваш и в други води, възможно е там направо "да се родиш"  :)   
(Имам предвид да пообиколиш философските форуми, ама не да казваш ,че те пъдим :)  )  Защото там вероятно ще си говориш на един език с хората, а  тук е малко - ти ни говориш на датски , ние се чудим на какъв да ти отговорим :)
Затова и често  казвам за теб  " По принцип си права  " :) , ако забелязваш.

Аз съм сигурен ,че ти ще си "компетентна"  да участваш и да отговаряш и във всички останали форуми, след като твоят отговор е универсален. :) Един отговор за всички въпроси на света .
-На аудиофилите ще докажеш , че не им трябват стереоуредби , и че най-хубавите звуци са звуците на природата..
-На фотографите ще докажеш , че не им трябват скъпи апарати , за да щракнат това, което и без това губи чара си ,когато е вече на снимка..
-На пещерняците ще докажеш, че не е хубаво там долу във влагата да стоят, а да излязат на припек   и да хванат мотиката...
 -На православните ще докажеш ,че не е хубаво да се делят на такива и онакива..
 -на състезателите ще препоръчаш да се разтоварят от агресията , да успокоят инстинкта си за съревноваване , защото това им пречи и ги отдалачева от духовното..

Пак казвам - да, възможно е да си права! Но ти обяснаваш нещата от различен ъгъл. Винаги ги поставяш на различна плоскост. Изваждаш ги от орбитата на собственото им въртене - за да можеш да ги обясниш. По-точно - да ги префасонираш във вид,  в който да се впишат в "единственото, всемирно учение"  Възможно е това да е мъдростта. Но нали все пак някои неща трябва "да си минат по реда"  за да стигнем до тая заветна мъдрост? Не може от раз .

И аз като теб  направих забележка веднъж в аудиофорума (като имаш предвди, че самият аз съм голям маниак на хубавия звук още от дете и умирам да поглъщам  аромата на музикални уредби )  че прекалено се задълбочават в черните си кутии , а музика почти не им остава време да слушат на тези кутии . Отговориха ми най-философски : За някои техниката може да е важна само дотолкова, за да слушат на нея музика. Но за други е обратното - музиката е важна дотолкова, за да могат да тестват с нея техниката си !
Не е ли гениално? :)  Разбира се, че са прави. Разбира се , че и аз съм прав. А също и ти, и оня, дето гледа зад завесата цялата драма .

Конкретно на въпроса за Блаватска вероятно вече не искаш да ти отговарям , нали ? :) :)
Е, ако толкова настояваш - нямам мнение за нея. Както и за стридите.Защото не съм ги опитвал :)
Възможно е един ден да порасна и да я прочета. И да я харесам.
Но винаги ще се подсещам ,че в този живот можеш да се превърнеш във философ, във ангел или в негодник и никой няма да го види. Но ако ти липсва едно копче от ризата - всички ще го забележат . :) :)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #28 -: 13-05-2011, 08:55:25 »

Вече доволна ли си ? Специално за теб се постарах цял час, приятно ми беше. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #29 -: 13-05-2011, 09:27:44 »

Орто , смятам ,че в тая област има какво да научиш :) Всъщност доказателства за произхода на човек има, но не се популяризират :))) Какво смяташ за атлантите и те ли са произлезли от клетка ?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #30 -: 13-05-2011, 10:56:22 »

Орто , смятам ,че в тая област има какво да научиш :) Всъщност доказателства за произхода на човек има, но не се популяризират :))) Какво смяташ за атлантите и те ли са произлезли от клетка ?

 :kisss:Ам чи кък  :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #31 -: 13-05-2011, 13:18:48 »

Орто , смятам ,че в тая област има какво да научиш :) Всъщност доказателства за произхода на човек има, но не се популяризират :))) Какво смяташ за атлантите и те ли са произлезли от клетка ?

Приятелю, атлантите нямат ли клетки?  Да не са безклетъчни wifi  организми?  Художествена литература има всякаква за всеки вкус. Защо прецени че не съм се забавлявал с подобна литература. Както и да е , не ме топли от какво сме произлезли. Щом не мога да ям кал и вода и да стоя на слънце да фотосинтезирам щастието ми е ограничено от задължителната за оцеляване агресия към други живи организми за да взема техните хранителни натрупвания.

Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #32 -: 13-05-2011, 13:34:18 »

Може би има и други начини , но вероятно не ги знаем още :) Интересни неща са открили руснаците и американците в Египет :) които , разбира се , никога няма да станат обществено достояние :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #33 -: 13-05-2011, 22:13:50 »

Лельо Маринче, ще трябва вече с по десетина страници да ти отговарям. Че само една и половина не е успяла да ти хване окото :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #34 -: 16-05-2011, 07:39:04 »

Лельо Маринче, ще трябва вече с по десетина страници да ти отговарям. Че само една и половина не е успяла да ти хване окото :)

  :kisss:Здрасти!!!Не трябва, стига ми и толкова...внимание.Сега , хайде да се условим за това например да избягваме в коментарите си думите добро и лошо...няма да ти обяснявам, ти ще се сетиш защо.Аз не ви обвинявам ...никого...нямам никакво право.Мога само да се закачам отвреме навреме...но не всички могат да ми уловят тона!!! :surpris_23:
   Това ,че понякога съм права, или съм близо до истината е възможно да е така.Убежденията, както всичко в живота ни се менят...няма как и там трябва да се надгражда, да се развива.Ако днес чета Платон, Елена Блаватска и Петър Дънов, Древноиндийските веди  и намирам общото , то утре мога да прескоча до Стивън Хокинг /интересен автор/, да прочета за колайдера в Церн...А пък всички философи след Платона ...даразвиват, дообогатяват неговите идеи... :surpris_23:
    И което си е право, право си е...усетил си ме...аз наистина ще препоръчвам ВЕЧЕ на всички ,които искат да разглобят и опознаят природата посредством, каквито и да са апарати...да ги захвърлят и да развият собствените си такива...очи, уши!!!И знаеш ли ще има много голям ефект!!!Само, че те няма да ме чуят...защото не съм развити апаратите!!!
   Имам и една йощ питанка към тебе...моля те кажи ми колко естествени звука си чул и можеш да ми опишеш???И как ти се струват???
И за ризата и копчето...ами остани без копчета...тогава едното няма да се набива на очи!!!не ми се сърди ...това е закачка tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #35 -: 19-05-2011, 11:01:24 »

Препоръчвай каквото си искаш (демокрация е :)  ) , лельо Маринче, но гледай да нацелваш поне хората , които наистинат се нуждаят от такива препоръки, че да не се хабиш напразно.  (дали има такива в този форум не мога да кажа обаче :)  )
Иначе ще си бъдеш  като комар в ухото им  :)

А за ризата - искаш да остана само с висящи конченца ли ?  :)
Сещам се за един случай, когато дядо ми ми разказваше за неговия баща и мой прадядо, когото аз не съм виждал - дядо Йордан.
 И ми казва дядо ми : " Бинчи, ти знаеш ли какъв беше дядо ти Йордан? Когато му се скъсаше някое копче на палтото,  вместо да купи ново, той връзваше една клечка на негово място. "
Аз помислям малко и му отговарям : "Дядо ,много вълнуващо, обаче това като пример за добро или за лошо ми го даваш ? " :)
Та често се сещам за този случай с дядо ми , когато прочета нещо от теб, лельо Маринче.  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #36 -: 19-05-2011, 11:26:31 »

 :kisss:Благодаря...за това, че не ме ...игноре... :surpris_23:
   За нацелването...въобще не знам как ще ми се получи.Не съм ясновидка  :surpris_23:А...няма да се изхабя...старите монети ,колкото по-ги търкаш, по лъскави стават!
   А...ТАКОВА...НЕ МОЖЕ ЛИ БЕЗ РИЗА... tooth
  Давал ти го е като пример за оцеляване.Пък оцеляването какво е ...не знам.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #37 -: 26-05-2011, 08:18:33 »

... се забавлявал с подобна литература. Както и да е , не ме топли от какво сме произлезли. Щом не мога да ям кал и вода и да стоя на слънце да фотосинтезирам щастието ми е ограничено от задължителната за оцеляване агресия към други живи организми за да взема техните хранителни натрупвания.

   ако трябва да Характеризираме "Храната" си   
 
....с Въздуха    ...чрез  Дробовете ни  ...време 3-5 минути
...С Хранителните натрупвания на Живи организми  ...чрез Храносмилателната ни система ...време3-\infty..!? дни
...чрез Кожата ни  ...химични елементи и електромагнитни вълни които са в допир с нея и проникват в  нея  ...време ...!?

   Човек поне малко може да се "храни4  с кал и вода, но няма да е достатъчно
   а от Сланцето може поне да Фотосинтезираш някой полезни и необходими  ни хим. съединения

   а и не е Задължително да си Енергийно агресивен уПотребител на  другите Живи Организми   ..ако искаш може и да си им Приятел...

    но то май при Градското  Употребяване на Храна  не моиж да си им Приятел  ...да прав си       ...ех как искам да съм Природно Щастлив

    Към mariiina  ....да питам ти от толкова много Философии Книгии и Прелигий не е ли малко разбърсано в Главата ти   ...и не заемот ли прекалено много масто   у паметта ти    ...все пак трябва да имаш малко свободн а оперативна памет за да преценя ш  Правилно!

    аз не разбила много ...ти не чета литература  ...но се уча най вече ит Прирадата и самия Живот


:kisss:При мен така се получи.Може би защото исках или по-точно имах нужда да се подредя, да проследя от къде идва и накъде отива живота.До колко и каква е мояра роля в този процес и естествено отговорност.Това за паметта е така и не е така.Всеки сам решава до колко и с какво да си напълни харда, или да го остави празен и да го включва директно тогава и толкова от колкото има нужда. :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

dandemo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #38 -: 31-05-2011, 13:33:43 »

Прочетете Ернест Мулдашев - от къде произлича човек.

« Последна редакция: 04-06-2011, 12:18:37 от Mep »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Платон и Елена Блаватска
« Отговор #39 -: 01-06-2011, 03:35:18 »

Чели сме го , ама не става ясно :) Ти прочети и Закария Сичин , той също има интересна теза, с повече подкрепления
Активен
 

Страницата е създадена за 0.225 секунди с 23 запитвания.