Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Homo Futurus  (Прочетена 14672 пъти)

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Дневник на Homo Futurus
« -: 01-04-2011, 13:43:03 »

При мен преобладават дошите Вата и по малко Пита  от Кафа нищо поне във физически план.
   
     Ходя на работа на 3 сменен график затова немога да напиша как точно ми минава един примерен ден.
Когато съм сутрин на работа ставам рано правя си гимнастика на Норбеков после Асани. Когато съм следобедна ги правя пак сутрин но по късно. Когато съм нощна ги правя когато намеря време.

Старая се да спазвам следния хранителен режим :

Сутрин :
08:00-10:00

На гладно ленено масло
(Сок от моркови, цвекло и целина) ябълка, лимон .....

Кефир с цветен прашец 1суп.л. спирулина 1 суп.л. келп.
Ленено семе смляно, шипково брашно, бирена мая с пшеничен зародиш и мед

Шейк от плодове или зеленчуци + ленено семе.
Плодове, сушени плодове, сусамов тахан , мед,  накиснати  ядки.
Салата, зеленчуци, покълнали семена.

Обяд:
12:00

Салата, зеленчуци и покълнали семена.
Зърнени храни, мюсли, картофи, бобови или ядки.

Вечеря:
19:00

Салата, зеленчуци и покълнали семена.
Зърнени храни, мюсли, картофи, бобови или ядки.

Между храненията:
16:00

Сок от плодове или зеленчуци
Шейк от плодове или зеленчуци + ленено семе.
Шейк от зеленчуци, накиснати ядки, бирена мая, спирулина, келп.
Плодове, сушени плодове,  накиснати ядки, сусамов тахан, мед.
Салата, зеленчуци, покълнали семена

Вечер:
Соковете е най добре да се пият сутрин на гладно и вечер след храненето 19ч.
За по добър сън 30-5омин.преди лягане сок или кефир с малко мед.
При безсъние се препоръчва да се пие сок от тиква с мед,

ВАТА се нуждаят от най много храна в сравнение с другите доши - приемана по начесто на малки порции.

     Зърнените храни и картофите си ги правя на пара, обикновенно със зеленчуци.

     Бобовите не ги щадя сварявам  ги както си трябва дори и в тенджера под налягане понякога.
Те съдържат  много агресивни инхибитори – Преди време пробвах следното – покълнах боб (покълването неутрализира голяма част от инхибиторите – поне така се твърди) и го опитах но беше доста твърд и неставаше за ядене. Затова реших че трябва все пак да го посваря но за да не унищожа всичко натурално в него просто го залях с вряла вода в един термос о го оставих няколко часа. Резултата беше полусварен  боб който все  пак ставаше за ядене – изядох една шепа със салатка. И след час – два като се започна едно повръщане и разстройство – обезводних се брутално понеже и вода да пинех всичко заминаваше . За 4 часа отслабнах с 4 килограма :о))) Накрая неможех да стана от леглото да ида до тоалетната .

Затова МНОГО ВНИМАТЕЛНО  със суровите бобви и фъстъците (те не са ядки а бобови)

Понякога си правя покълнала леща смляна с орехи и фурми или мед и малко подправки за Вата.
Добавям си в салатите и соеви кълнове – от малката зелена соя за покълване.
С тях не съм имал проблеми. Но съм внимателен и ги ползвам помалко.

Малахов казва за бобовите че за да са безопасни трябва да са сварени и съм склонен да му вярвам – когато ги хапвам добре сварени нямам никакви проблеми нищо че по принцип са противопоказни за Вата.
За храненето още мога да кажа че съм си съставил 6 правила които се стремя да спазвам винаги.

ТОВА НЕ Е ДИЕТА ! Това са нормални хранителни навици, които помагат, подобряват и улесняват храносмилането, а не го натоварват и разстройват. 
Те са напълно достатъчни ако ви станат навик и неразделна част от храненето.

1. НИКОГА не преяждайте с каквото и да било.

2. До обяд яжте само сурова богата на вода храна - плодове зеленчуци кислео мляко. Яжте на воля не се ограничавай, но без да преяждате.


Това зарежда организма в началото на деня с витамини, сладостта на плодовете подобрява настроението действа освежаващо и спомага за освобождаването на червата - много важно за доброто здраве. Запека е началото на повечето болести.

3. Преди всяко хранене яжте салата - имам предвид основно хранене готвени храни - просто ЗАПОЧВАЙТЕ с прясна зеленчукова салата / руската салата и подобни такива с майонеза, месо, яйца, кашкавали, макарони, ядки, бобови и т.н. това НЕ СА салати /

Не е задължително да губите време да си правите салата всеки път, може просто да хапнете някой и друг зеленчук – домат, краставица, морков или каквото има.

Ако ядете тежки пържени храни или меса освен голяма салата в началото яжте и по време на основното хранене.

Салатата намалява апетита, което те предпазва от последващо натъпкване с висококалоричните, готвени, тежки храни без да се насилваш и ограничаваш. Също така ти набавя така необходимите за нормалното храносмилане витамини ензими и фибри- целулоза.

4. Не яжте преди лягане - това действа особено токсично на организма и надебеляващо :о) Също така влошава съня.

5. Много важно, плодовете се ядат само на ГЛАДЕН стомах - забравете за плодове като десерт. Ядат се поне 30-40 минути преди друго приемане на храна - иначе в стомаха става манджа с грозде - лошо смилане, ферментиране, гниене и образуване на отрови.

6. Никакво пиене по време на храненето и 1.5-2 след него, без значение дали е вода или друго.

Ако сте жадни след храненето значи сте яли нещо вредно или лоша комбинация от храни или пък сте преяли. За да не сте жадни след храненето, яжте повече салата преди и повреме на него.

Ами това са - Прости за за спазване и не отнемат време.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #1 -: 01-04-2011, 14:08:19 »

Честит дненик! :)Много интересни неща пишеш и ще те чета! И аз знам, че бобовите не е хубаво да се ядат покълнали, но поници от боб мунг ми понасят добре. Това ми напомня, че не съм ги яла отдавна. Само не можах да разбера защо си написал при соковете, че е добре да се консумират след вечерята. За сутринта е ясно, но за вечерта. ::)
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #2 -: 01-04-2011, 14:11:06 »

     Вегетарианец съм от 95та година.
     Млечни продукти хапвам от време навреме, но почти не се сещам за тях - все по рядко. То и с месото така се получи, след като започнах да се занимавам по Малахов.
Много рядко ям яйца - не ме кефят и не се сещам за тях.

     На периоди съм суровоядец понякога до 3 месеца - След гладуване задължително !!!

Много харесвам фасула и варените на пара ориз и картофки - не знам как бих се разделил с тях :о)

Правя си редовно кълнове и ги добавям в салатите.
От покълналата пшеница редовно правя каша - така ми харесва най много.
Според настроението и продуктите правя сладка със сушени или пресни плодове или пък Обикновенна със зеленчуци. Ядки добавям и в двата варианта.
В сладкия вариант става много вкусно но малко по трудно за смилане.
Обикновенния вариант е идеален за ядки става лека и много бързо се усвоява.

Сол не ползвам ИЗОБЩО - според мен зеленчуковите фрешове дето пия сутрин ми набавят всички необходими минерални соли.

Наистина някои храни са безвкуснички без сол - така любимите ми картофки на пара както и фасула.
С картофките нямам проблеми като ги направя със зеленчуци те ги овкусяват достатъчно особено ако добавим и малко подправки зехтин и балсамико, дори не се забелязва липсата на сол - понякога добавям и накиснати водорасли.
При фасула проблема го решавам с ползването на повече чесън :о))) и като цяло подправки, които уплътняват вкуса( те и без това са добре за ВАТА)

Субстанции, като захар, газирано, кафета, зелени и черни чайове, бяло брашно, прясно мляко - не употребявам.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #3 -: 01-04-2011, 14:19:22 »

     Ами някои хора особено в преходния период след 19ч са мъртвогладни и е най добре да пият сокове.
Или пък при някои, които са на смени и не спят по цяла нощ пак е добре да пийнат някакъв сок или да хапнат сочен плод.
     Моята нощна смяна започва от 00:00 преди да тръгна на работа хапвам плодове - няма начин. Прибирам се в 08:00 изпивам 300мл сок с малко мед и лягам да спя.
След нощна смяна спя само по няколко часа до обяд и ако не хапвам извън графика ще изчезна направо :о)))

Колкото до бобовите в крайна сметка всеки е индивидуален и трябва да си намери неговия баланс.
Описах моя опит за да имат хората едно на ум.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #4 -: 01-04-2011, 14:58:49 »

 Харесва ми дневникът ти. Имаш много опит в храненето и ти благодаря за цените съвети, които споделяш. Едно е да четеш книга, съвсем друго е някой да разкаже лично преживяванията си. Когато човека сменя начина си на хранене, променя и начина си на живот и неминуемо има възход и спад. Лично Малахов го споделя в "Моята автобиография".След гладуване и той е правил грешки.
 Досега не съм правила ориз на пара, би ли написал с какъв ориз го приготвяш и рецептата.
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #5 -: 01-04-2011, 14:59:20 »

Хомо футурус,честит дневник и от мен.Да,има какво да научим и от теб,след като от толкова години си вегетарианец.Успех и занапред!
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #6 -: 02-04-2011, 17:09:58 »

Браво, от 16 г си вегетарианец! Доста рано си се осъзнал. А на нощна смяна нищо ли не хапваш? Аз като съм карала нощни към полунощ винаги хапвах сложни въглехидрати като пълн.солети или нещо такова иначе почва да ми стържи сериозно корема. А след нощната смяна колко дни почиваш?
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #7 -: 02-04-2011, 20:41:18 »

Моя грешка от 2005та година съм вегетарианец. Не си водя дневник и тия дати са ми голяма мъгла :о)
На нощни смени се стремя да не хапвам никакви сложни храни. Обикновено преди да тръгна нощна към 23:00 хапвам нещо като плодове или кисело мляко с мед, ако ми се наложи нощта да ям - пак същото. Идеята мие да е нещо живо с голям процент вода което лесно се усвоява дава енергия и не може да се застои в стомаха или в червата.
Карам последователно три нощни след това 3 дни почивам. В месеца ми се падат два пъти така по три дни.
Прибирам се след нощната към 08:30 - 09:00 пия сок или кефир с мед и лягам да спя до 14:00 най късно.
Преди спане не трябва да се яде но съм гладен затова според мен компромиса с сока става.
Той по никакъв начин не натоварва метаболизма дори да спиш докато се усвоява. Поне моите усещания са такива.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #8 -: 03-04-2011, 09:55:20 »

Здравей sis ето и рецептата:

Оризчето на пара ми е едно от любимите храни и го ползвам вместо хляб - почти не ям хляб.
Много лесно се приготвя. Трябва ти или пароварка или една най обикновенна тенджера с еда кошничка за пара(снимката долу)
Поставям предварително измития и накиснат (не е задължително) ориз в една купичка доливам вода (колкото да го покрие) слагам малко черен пипер и масло(Растително или Гхи) и поставям на парна баня - това е.
Получава се идеално сварен сух ориз с формата на купичката, като го обърнеш е като оризова питчица, затова използвам конична купа за да може след това да го обърна. Използвам предимно БАСМАТИ но става с всеки един вид. Понякога се глезя и си слагам(преди да го варя) кокосово брашно или сусам - придават интересн аромат на "питката".  Експериментирай.

Ето и едно примерно меню:
Използвам ZEPTER на тази тенджера не и трябва кошничка нито вода за да вари на пара. тя използва влагата на самите продукти.
Слагам нарязаните зеленчуци в тенджерата и най отгоре директно върху тях слагам купичката с ориза(с вода колкото да го покрие). Когато зеленчуците станат готови и ориза е идеално сварен в купата водата се е изпарила напълно и имаме оризова питка със зеленчуци на пара за гарнитура. Поливам ги със зехтинче и им се нахвърлям.
Сол не употребявам само малко балсамико.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #9 -: 03-04-2011, 14:57:50 »

И аз имам такава кошничка за варене на пара и ще изпробвам твоя метод. И без това имам един пакет пълн.басмати от няколко месеца и все не стигам до него. Само че каква е разликата между варенето на пара и варенето на слаб огън? Нали ориза си поема цялата вода?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #10 -: 03-04-2011, 16:19:03 »

Футурус, защо го използваш този балсамико оцет?
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #11 -: 03-04-2011, 19:34:45 »

Ако го вариш на слаб огън и улучиш точно колко вода ще поеме няма разлика предимството да е на пара  е че няма начин да го загориш нито пък да стане прекалено мокър. Винаги става по абсолютно един и съши начин сух защото от парата си поема точно необходимата му влага а останалата винаги се изпарява.

Ами по няколко причини:
1. ВАТА трябва да наблягат на сладко кисело соления вкус
2. Сол не ползвам и киселкото донякъде премахва липсата вкус в храните които си искат сол иначе са безвкусни. - Като картофките на пара давал съм и на приятели да опитат с балсамико стават толкова вкусни че и те не усещат липсата на сол.
3. Малко киселко помага храносмилането на варените сложни въглехидрати.
4. Самия му вкус е много наситен и ме кефи.

Малко е сложно намирането на Балсамико който е натурален без консерванти и оцветители. Но се намира.

друга причина е че си приготвям храна само колкото за едно ядене и ако ползвам лимон дори да сложа от него и в салатката и в картофките(примерно) пак остава много от лимона и няма какво да го правя а вече разрязан се окислява от въздуха и се скапва.

Има различни видове балсамико - ябълков, гроздов, дори от ориз.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #12 -: 03-04-2011, 19:57:14 »

Балсамикото е един единствен и много скъп. ;)
Всичко друго е менте балсамико.

Има и обикновени оцети- от ориз, ябълки и грозде.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #13 -: 03-04-2011, 20:32:42 »

Права си истинския балсамико е само един "Aceto Balsamico di Modena"
http://www.palorino.com/images/imballobottepiccola.jpg
Страшно скъп отлежавал години и т.н.

Думата балсамико обаче доста фирми си я окупираха и сега повечето хора дори не знаят че това е марка оцет а не вид оцет.
Използвам ментеливите балсамико защото все пак са много по хубави от обикновения оцет който всъщност представлява един воден разтвор на съответната киселина - зависи дали е винен ябълков и т.н.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #14 -: 03-04-2011, 20:37:38 »

Италианците дори са се изгаврили с марката още повече, като произвеждат така наречения БИО балсамико - менте естествено.
http://www.bioslunceluna.com/shop/osnovni-hrani/otzet/bio-ocet-balsamiko-natura-e.html

Може пък да плащат някакви пари за използване на името.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #15 -: 03-04-2011, 21:15:23 »

В обикновеното "балсамико" има захар.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #16 -: 04-04-2011, 10:12:25 »

Да и не само захар в много от тях слагат консерванти Е-та има и с карамели и подобни.
Затова си трябва търсене - правят и такива без захар. Макар че с количеството което употребявам и да има и да няма все тая.

Ако пиете много фрешове захарта няма да ви докара дефицит - обаче това е простотия. Най добре е без рафинирана захар.

Рафинираната захар представлява чиста Захароза, която е изключително полезна за тялото. Много от сложните въглехидрати организма ги разгражда именно до захароза преди да ги усвои. Проблема е че в рафинираната захар освен Захароза няма нищо друго а за усвояването и са необходими много витамини, минерали, ензими и една камара междинни метаболити. Затова като тъпчем рафинирана захар си докарваме именно дефицит от всичките тези неща необходими за усвояването на захарозата.

Вери таман ме подсети да те питам че се забравям - Как в Суровоядската диета можем да си набавим сложни въглехидрати ???

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #17 -: 04-04-2011, 12:08:51 »

да, истинското балсамико е само това от консорциума /то си е баш кооператива/ на Модена, с ДОР и т.н. и се прави по вековна рецепта и проверява за сертификацията всяка стъпка.
В Италия се продават и доста други свестни балсамико и не са толкова скъпи, но все пак дали да вземеш оригинал или не зависи и от употребата...аз не консумирам големи количества като зехтина и понякога съм купувала да видя разликата с по достъпния, но има хора, които на всичко заливат оцет! От салати и разни до сладоледа и ягодите. слагат балсамико на всичко! За тях си мисля, че е доста скъпо.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #18 -: 04-04-2011, 12:41:30 »

Аз използвам балсамико много рядко, но открих един прекрасен дресинг със сушени домати, в който добавям малко за аромат. По-вкусни и ароматни салати с нито един дресинг не съм получавала. Не мисля че умерената му упортреба инцидентно е вредна.
Футурус, относно сложните въглехидрати се сещам за покълнала елда. Аз си правя сурови крекери с нея. Идеален заместител на хляба.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #19 -: 04-04-2011, 16:36:09 »

Принципно всички зърнени храни са сложно въглехидратни.
За да могат да се хапват от суровоядци се покълват, а при покълването сложните въглехидрати се преобразуват на прости захари - затова стават по меки.
И аз хапвам редовно покълнала пшеница но тя вече не е сложно въглехидратна.
Та ми е интересно има ли нещо което да е сложновъглехидратно и да може да се яде сурово.
Не мога да се сетя. Освен картоф нагряван на не повече от 43-45 градуса.
Трябва да пробвам досега не съм си правил подобно нещо.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 22 запитвания.