Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Хета  (Прочетена 5017 пъти)

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Дневник на Хета
« -: 05-04-2011, 09:23:28 »

Здравейте!
Крайно време беше да си спретна дневник, стига само съм надничала по чуждите.  :Confus_3:

Суровоядствам от около 8 месеца и все още имам да напасвам парченца от пъзела.
В сайта и форума е изписано много и има от къде да се черпи основната информация, но по-важното е как се използва тази информация, и какви са резултатите (последиците), когато я приложим върху НАШИЯ организъм.
Аз съм точно в етап на анализ, на "последиците"  tooth от суровоядството върху моя организъм. Следя повече процесите отвътре - навън и гледам да правя необходимите корекции, за да хармонизирам цялостното си състояние.   :peperudi:

Не съм много по приказките във форумите, но ще гледам да понаписвам разни състояния... :Content_22:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Хета
« Отговор #1 -: 05-04-2011, 11:02:59 »

Честито дневниче  :flowers2: и да пускаш и снимки  :D!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневник на Хета
« Отговор #2 -: 05-04-2011, 18:36:24 »

 Честит дневник, Хета ! Отначало и аз бях така, грам не ми се пишеше по форумите, но тук е различно. Тонът е сдържан и доброжелателен (в повечето случаи) и преполага човек да се отпусне като сред приятели. Пък какво ако сбърка или напише някоя глупост....... и така вече редовно "поствам" тук. Пожелавам ти го и на теб! Още повече, ти я караш на суровоядство от осем месеца и това е доста интересно. Поне за мен, а съм сигурен и за доста хора тук  :Content_22:
 
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Хета
« Отговор #3 -: 05-04-2011, 19:44:55 »

охоо, наш'та се е разписала най-после :Content_14: айде, успех с дневника и да пишеш по-често от мене!  :flowers2:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Дневник на Хета
« Отговор #4 -: 05-04-2011, 19:57:55 »

Понеже от скоро си суровояд ще ми е интересно да разбера какви промени си забелязала ако има такива.  Мерси :)
Активен

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневник на Хета
« Отговор #5 -: 05-04-2011, 21:14:44 »

Благодаря ви!  :thankyou:

Честито дневниче  :flowers2: и да пускаш и снимки  :D!
:thankyou:
Цветенце, ще се опитам да докарам някоя суровоядска снимка, но моята фотография хич не е за тук.

Честит дневник, Хета ! Отначало и аз бях така, грам не ми се пишеше по форумите, но тук е различно. Тонът е сдържан и доброжелателен (в повечето случаи) и преполага човек да се отпусне като сред приятели. Пък какво ако сбърка или напише някоя глупост....... и така вече редовно "поствам" тук. Пожелавам ти го и на теб! Още повече, ти я караш на суровоядство от осем месеца и това е доста интересно. Поне за мен, а съм сигурен и за доста хора тук  :Content_22:
 
:thankyou:
Веско, дано да си прав и да стана редовна в постването тук.
Щом има интерес ще се опитам да разкажа повече неща за моето суровоядстване.

охоо, наш'та се е разписала най-после :Content_14: айде, успех с дневника и да пишеш по-често от мене!  :flowers2:
:thankyou:
Маруле, толкоз рядко се появяваш, че хич няма да ми е трудно да те задмина в писането.

Понеже от скоро си суровояд ще ми е интересно да разбера какви промени си забелязала ако има такива.  Мерси :)

От както се помня основната храна са ми салатите и предполагам, че поради тази причина не усетих драстични промени, някак си съм в свои води.
Допълнително ще напиша, с повече подробности, за етапите през които минах.

Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Хета
« Отговор #6 -: 08-04-2011, 11:53:01 »

Виж ся специално заради теб се появих пак, да те стимулирам да пишеш повече tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневник на Хета
« Отговор #7 -: 10-04-2011, 22:31:14 »

Виж ся специално заради теб се появих пак, да те стимулирам да пишеш повече tooth

хей ме, на! Чувствам се стимулирана, мотивирана и готова да писателствам.  :bleh


Със суровоядството започнах експериментално и някак на шега.
То ми се струваше малко крайно, но след като започна да се усилва неприятното усещане от готвената храна - тежест, киселини и пр. реших да проверя що за животно е и ще се спогодим ли с него. Мотивацията съвсем ми се засили (не на шега) от поредната простотия и безхаберност на лекарите и пристъпих към драстични мерки, чрез които се надявам да държа сериозна дистанция между мен и докторското съсловие.
Рязко спрях "манджите", а от термично обработените храни консумирах печени чушки, люти чушки, "надупени" картофи и квасен хляб. Както вече споменах, основната храна винаги са ми били салатите, а млечните храни, които обожавах, постепенно спряха да ми се ядат. Спрях кафето. Това за месец и половина, през който имах моменти на дискомфорт, но нищо тежко и притеснително.
До момента бях правила само житни режими и реших, че е дошъл момента за следващата стъпка - плодово- чаения режим. Направих 14 дни - никакви кризи и слабост, само лекота и лекота.
 
От началото на тази година направих два житни режима по 10 дни и имам няколко единични дни на сух глад. До края на април смятам да направя два дни сухо гладуване и чернодробното пречистване.

Много писане, много нещо... Утре пак.  :peperudi:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Хета
« Отговор #8 -: 11-04-2011, 02:19:29 »

Събота срещу неделя е подходящо за чернодробното.
Браво,продължавай в същия дух! :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневник на Хета
« Отговор #9 -: 11-04-2011, 07:49:45 »

Събота срещу неделя е подходящо за чернодробното.
Браво,продължавай в същия дух! :love_028: :Content_22:

Чудесно! Започвам подготовката за чернодробно.
Благодаря Бенато!
 :peperudi:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Хета
« Отговор #10 -: 11-04-2011, 10:28:25 »

и аз благодаря бенато, че  бях забравила...на мен ще ми бъде трети пореден месец, направо не ми се започва  :'(
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Хета
« Отговор #11 -: 11-04-2011, 13:21:16 »

Три пъти по ред си е постижение. :flowers2:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневник на Хета
« Отговор #12 -: 19-04-2011, 13:30:54 »

Да взема да докладвам за моето първо чернодробно пречистване..

..не се справих удовлетворително.  :Confus_3:
тези дни се наложи да търча насам-натам непредвидено и не успях спокойно и по разписание да изпълня всичко. Изхвърлих малко камънак, но не и очакванато количество, а и усещам още тежест... :Confus_3:

Другия месец пак. Само незнам цвеклото с какво ще заместя, че вече трудно се намира, но предполагам, че и само ябълки (доволно количество) ще свършат работа. 
Активен

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневник на Хета
« Отговор #13 -: 01-05-2011, 20:23:06 »

Здравейте!

Днес съм първи ден на вода. Не е най-подходящия момент за това, но последната седмица имах огромен апетит и вчера се почувствах като кит.  :Confus_3:
Утре и вдругиден смятам да съм на сухо, после два дни захранване със салатки и след това започвам подготовка за чернодробно. И за чернодробното не е добър периода, но имам осезаема тежест след предишното и трябва да оправя нещата.
 :Content_22:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на Хета
« Отговор #14 -: 01-05-2011, 21:20:05 »

Да взема да докладвам за моето първо чернодробно пречистване..

..не се справих удовлетворително.  :Confus_3:
тези дни се наложи да търча насам-натам непредвидено и не успях спокойно и по разписание да изпълня всичко. Изхвърлих малко камънак, но не и очакванато количество, а и усещам още тежест... :Confus_3:

Другия месец пак. Само незнам цвеклото с какво ще заместя, че вече трудно се намира, но предполагам, че и само ябълки (доволно количество) ще свършат работа. 

къде живееш, че го намираш трудно ?
В Пикадили го има със задоволително  качество...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневник на Хета
« Отговор #15 -: 02-05-2011, 13:47:39 »

Да взема да докладвам за моето първо чернодробно пречистване..

..не се справих удовлетворително.  :Confus_3:
тези дни се наложи да търча насам-натам непредвидено и не успях спокойно и по разписание да изпълня всичко. Изхвърлих малко камънак, но не и очакванато количество, а и усещам още тежест... :Confus_3:

Другия месец пак. Само незнам цвеклото с какво ще заместя, че вече трудно се намира, но предполагам, че и само ябълки (доволно количество) ще свършат работа. 

къде живееш, че го намираш трудно ?
В Пикадили го има със задоволително  качество...

В София съм. Обичам да пазарувам на женския пазар - много ми е колоритно и истинско. Там са арабските магазинчета, от които си пазарувам подпрваки, суров тахан, нахут..., ядките и зрънцата също на женския пазар. Червено цвекло още откривам, но все по трудно. Ще отида и до Пикадили. Благодаря! :Content_22:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Хета
« Отговор #16 -: 02-05-2011, 14:37:46 »

А от къде си, Хета? Че много добре знаеш нашия източнородопски край :)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневник на Хета
« Отговор #17 -: 02-05-2011, 14:55:04 »

А от къде си, Хета? Че много добре знаеш нашия източнородопски край :)

От София съм, но поживях и поработих в Маджарово - преди десетина години.
Всъщност в този край се чувствам у дома си. Любимо място.  :peperudi:

Имаме много общи познати с теб.  :Content_22:
Активен

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневник на Хета
« Отговор #18 -: 04-05-2011, 14:54:15 »

Днес реших да поекспериментирам и забърках няколко млека - от накиснати бадеми, покълнал слънчоглед и нахут пред покълване. Последното го правя за първи път и ...за последен.
Млеката ги заквасих, като използвах краве био кисело мляко.
Сега правя молебен за подквасване и довечера ще докладвам резултата.  :peperudi:


Днес хапнах доволно количество крекери с пастет от глухарчета, печени чушки и магданоз + разни други неща. Някой ако проявява интерес към пастета ще се опитам да си спомня съставките.  :essen:
Активен

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневник на Хета
« Отговор #19 -: 05-05-2011, 09:01:14 »

Нищо не се получи с експеримента по подквасването.  :Confus_3:

от сутринта (7:30ч.):

чаша топла вода
2 лъжици зехтин + сока на 1 лимон
250 мл. сок от ябълки и червено цвекло
в момента хапвам пасирано киви с покълнала елда и няколко крекера.

Слънчев ден! :peperudi:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 24 запитвания.