Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Бургазлии от всички страни, съединявайте се!  (Прочетена 10408 пъти)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Темата е преместена от "Представяне на ДарбиМак" с цел по-лесна навигация и лесно надушване на бургазлиите във форума. Също така не забравяйте да напишете добри думи за Девите (че Милен и Бенато ако сами не си зафалят, няма кой!) и евентуално Рибите.
~marulka
;)




Марулке,Бургазлийка искам,че във връзките от разтояние обикновенно,не са само двама ;D
« Последна редакция: 22-06-2009, 12:31:21 от marulka »
Активен

malinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Светльо,здравей! :)Аз съм от Бургас и вчера ти изпратих лично съобщение,получили го?Сега става малко смешно,защото ти си пожела дружка и аз се появих,но бързам да подчертая,че направих опит преди това.Аз се опитвам от месец да се храня със сурова храна и мога да кажа успешно,за което бях силно повлияна от земя на заем и този форум.Често го посещавам и черпя идеи,но засега инкогнито,защото съм начинаеща.Ще се радвам да обменяме инфо по тези теми и здравословния начин на живот,откъде може да си набавяме продукти в нашия град,магазини и т.н. :)
Активен

Милен

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • Бате, шопска салата ядат ли суровоядите?
    • RecipeMagician.com - Магията на суровата храна

Светльо, да внеса яснота в цялата тази тъмнина - Вери не може да се причисли към бургазлийките, защото все още като я попитам като види море на плаж или на море отива, казва, че ще ходи на море.. :)

Аз обаче нямам нищо против да отида на ПЛАЖ :)

Аз не знам дали не са ме отлъчили от клуба на бургазлиите, защото само 30 години съм живял там и съм роден там, ама изневерих на родния край с няколко други града преди да изневерим и на родината :)

Така че, не си сам, дори се канех да ти драсна някой ден да кажеш кое как е в БС в "нашия суров аспект" :)
Активен
For the world you are someone,
But for someone you are THE WORLD!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Здравей,Малинче!
Хората са казали:"Внимавай какво си пожелаваш".Не съм получил съобщението ти,но се радвам много,че си тук. :DЩе обменяме опит.
Вери,разбира се,че не трябва да се обощава.Любовта,особенно при хора,улегнали,които знаят какво искат,винаги побаждава.Просто се шегувах :D
Милене,няма отлъчване от този клуб.Може да сме на другият край на света,но пак ще сме си морски.А за ПЛАЖА е вярно ;D Но интересното е,че примерно,като бях във Велинград,там на басейна му викат плаж!Доста се чудих,докато не пристигнахме до ПЛАЖА да го видя ;D
А иначе,тук в Бургас сме доста изостанали от останалите по-големи и не толкова големи градове.Примерно,повечето от форума казват,че си купуват разни неща от Пикадили.Отивам аз в нашият...няма био щанд,няма сурови ядки.Намерих сбутани в кюшето само лънчоглед и сусам,това е.А иначе,за натурално какао,мак,кокосово масло,въобще не си и помислям даже.Ще гледам,като имам път скоро към София,да си купя от там.Тук има едно магазинче от наште,до 3-та поликлиника,което продава само семена,има малко масла разни и това е.Сурови ядки само от пазара,няма никъде другаде.А за суровояден ресторант...т'ва тука нИяма да стане НИКОГА.Но пък за сметка на това,има доста дюнери.Даже ги отварят един срещу друг.От всяка дупка продават и от тези бутерките,които миришат на маргарин.Има ги вече на всяка крачка.И не на последно място,кръчмите,които имат еднакви менюта. ???Така че,няма разлика къде ще седнеш ;D Навсякъде,ще ядеш кебапчета,кюфтета,дробчета и скромен избор от салатки.Да си боцкаш,докато преглъщаш някой полуфабрикат ;DТа това е в Бургас.Вярно е,имаме си море...е малко е пожълтяло,но пък винаги можем да отидем на плаж в Гърция.То и без това,тук място не остана на пясъка от кръчми(бараки).Съжалявам,че описвам такава картинка,но аз така ги виждам нещата.Надявам се само,някой ден,да има къде човек да хапне истинска храна и да не го тровят с цигари,ако може!
« Последна редакция: 18-06-2009, 08:28:20 от Svetlio »
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Светльо, ако това ще те успокои, никъде в БГ няма още суровоядски ресторант. А вегетариански има САМО в София!  :o Нито в Пловдив, нито във Варна има, което за мен е непростимо и много странно. Обаче, за сметка на това, все повече и повече вегетарианци, вегани и суровоядци познавам!  :) Което значи, че светът се променя, хората се променят и оттам насетне и всичко останало ще се промени в положителна посока!  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Радула,напълно си права.Моите наблюдения са,че все повече хора се интересуват от истинска медицина,като Гладолечение,Йога,Рейки,Норбеков,Силва и т.н.Разбрали са,че официалната медицина ги превръща в доживотни консуматори на химикали,без да ги лекува наистина.Така наречените JP-та,са просто дилъри на фармацефтичните картели.Дори зарибяват по същият начин,както дилърите на наркотици.Пътят е един и това е отхвърлянето на лъжите,поддържани с много пари.Нужно е време,разбире се,но ставаме повече и искренно се радвам за това.
Активен

Милен

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • Бате, шопска салата ядат ли суровоядите?
    • RecipeMagician.com - Магията на суровата храна

Светльо,

мислех да ти драсна на лични, но после реших, че тук може да е по-удачно ако някой градски/селски от града до мУретУ (Бургас-а) реши да се включи в последствие :)

Когато работех преди в корабната компания, имахме едно магазинче, което продаваше природосъобразни неща.. От тях взимахме сурова елда за руските кораби, които си поръчваха по 10-20кгма. Магазинчето се намира по една от пресечкките на богориди, като вървиш нагоре в посока Републиканска. Не си спомням точно улицата, но може да тръгнеш и по обратния път. Ако идваш по републиканска, някъде 2-3 пресечки преди тя да се пресече с Богориди (ако пак не са сменили името), магазинчето е в пресечката от дясната страна на улицата. Малко е, но имаше доста интересни нещица, книжки за диабетици и т.н.

Тогава, разбира се, не съм търсел конкретно сурови продукти, но имаше странни неща като пчелно млечеце (вече го има и в Пикадили), различни билкови чайове и т.н. Не знам дали съществува още това магазинче, но нашата шипшандърска компания ги поддържаше много здраво с редовни поръчки за количества елда. А знаеш елдата как бързо и лесно покълва, не е претенциозна и е тъпкана с какво ли не, полезно за нас :)

Ще попитам колегата за точен адрес (ако и той си спомни, защото е в UK сега), но дори и да не се получи, мисля, че тези ориентири ще те насочат достатъчно добре.. :) 3тата пресечка преди Богориди в дясно и магазинчето е на няколко метра надолу по пресечката пак от дясната страна в нова кооперация.

Другото, което се замислям е, ако се намерят и други градски и не градски, може би е добре да се организирате и да си поръчвате количества по Интернет. Естествено добре е да е някой близък онлайн магазин, който да предлага такива суровоядни продукти. Ще излиза естествено по-скъпо, но все пак е вариант.

За града на мечтите (Бургас), наистина много трудно ще има какво да добавя, освен факта за онова прословуто кафе, което само в Бургас го продават (няма го дори в столицата) на скромната цена от 85лв за чашчица, дето после не се мие ами я подаряват направо на консуматора. :)))))))

Мутри до дупка, капани до безобразие, цени на "гьотере" и приятели ти викат "Аркадаш" :) Единствената добра страна за нас с половинката беше близостта до "боровата горичка" към созопол, къмпинг Градина, и т.н южно черноморие. В крайна сметка се оказа, че живеейки на брега на морето, и ние отивахме на море (30-100км) път до плажа :)

Относно пикадили, може да опиташ да поговориш с управителя и да попиташ за снабдяване с някакъв продукт. Ние преди сме правили "трансфер" на стоки от Варна към БС,но не знам до колко управителят ще е същия разбран младок, който разбира от търговия и му сече пипето. Иначе сурови ядки има навсякъде, но са най-вкусни от на "баба двора". Това, което съм си мислил наскоро (ако живеехме пак в БС) беше, че щях да си намеря някоя баба и дядо в близките слеца (маринка, извор, горица, твърдица, айтоския балкан) и да си им плащам на тях за домашни зеленчуци. Знам, че няма да е лесно, но това за мен е най-добрия вариант. Ако ли пък не, щях да направя като дядо ми на времето. Харесал си малка площадка човека в балкана на около 30-40 минути път с кола и си направил лозе там. В последствие му го оставили на него, но той се спомина от цигари и алкохол.

Ако ми дойде друга идея, ще свиркам непременно. Не стига, че сме градски, ами сме и от една партия със Суровата Бюлетина. Ако искаш може да подадем в парламента документи да ни обявят официално. Вместо бюлетина дори мисля да се гласува с листо от Маруля :) (извини ме марулке). Така поне няма да има отпадъци в края, и който не гласува - приятно похапване.

Benato, само да допълня за девите (май и аз съм такъв, доколкото половинката така ме оприличава), че са и красиви, и умни, и таланткиви, и всичко им идва отруки, и че май ми е умряла циганката дето ме хвали :))

Най-вече, бъдете здрави на всички и МЕРСИ, че Ви има :)
Активен
For the world you are someone,
But for someone you are THE WORLD!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

 8)Как си ме описал,абе да не се познаваме от някъде ;D ;D ;D ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Милене,благадаря за опътването.Когато имам повече време,ще пообиколя да го намеря това магазинче,че точно бяла елда ми липсва.Като спомена за "бабиния двор",се сетих,колко хубаво беше едно време,като имахме къща(колибка :D),между горно и долно Ябълково.Това е след Средец(Грудово).Имахме лозе(1 тон вино излизише),над 100 кошера с пчелички,2 череши,круша,дюля,орехи и т.н.,ягодки,дини,тикви,абе каквото искаш.Сега обаче няма как да си направя там нещо,защото пътищата са съвсем разбити,но най вече,защото циганите ще окрадат всичко,както и направиха преди много години.Спомням си с умиление за тези дни,ако оставим на страна споменът за преследващата ме пчела  :o ;D ;D

П.П. Айде някой да каже нещо хубаво и за Рибите,че ми е неудобно да се саморекламирам :D
« Последна редакция: 22-06-2009, 08:29:28 от Svetlio »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Ние вече казахме,Светльо,че са хубави хора- много деликатни и мечтателни  ;)
Активен

malinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Zdravei,Svetlio.Dnes posetih malkoto dieti4no magazin4e na Gurko i ot tam si kupih:kinoa,amarant,(liucerna,leneno seme-tiah g iima i na drugi mesta),konopeno i rojkovo bra6no.Konopeno go vzeh,za6toto pi6e6e,4e e 100% naturalno smliano konopeno seme,a otdavna tarsia takova i ne moga da nameria.Iskah da probvam konopenoto mliako i experimentirah s tova bra6no,no ne mi dopadna,moje bi vaob6te ne e za tova.Ima i drugi ne6ta tam.Setih se i za o6te edin malak magazin do carkvata"Kiril i Metodii" otdiasno do knijarnicata,no vse o6te ne sam go proverila.Ami tova e za sega.Mislih si,ako ima6 skype,4e mojem po-lesno da si komunikirame tam.Do skoro
Активен

Пипи80

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

:) Здравейте,
живея на 13км от Бургас, от скоро съм във форума, чета ви с голям интерес :).
Вегетарианка съм от половин година, от месец правя еднодневни водни гладувания по един ден седмично, но засега ежедневието или по-точно натовареността ми не позволяват да направя така желаното от мен едноседмично водно :bleh...Сигурна съм че до края на лятото и това ще направя...
Да се върна на другото-от къде пазарувате в Бургас ядките и здравословните храни?
Ще се радвам да споделим опита си тук. :Content_22:
Активен

feia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26

Сега чак разбрах ,че имало бургазлия-суровоядец,живеещ в Бургас. Дали има други?Е,аз съм дъртичка,не съм за искане и даване/50/,но искам да общувам с живи суровоядци от време на време,а не само с виртуални/които много си обичам всъщност/.Поздрави на Светльо!
Активен

bai_unufry

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте и аз съм от Бургас , ама жив човек не мога да го ям , също така не съм и вегетарианец ... Скоро се регистрирах и ме интересува обезкосмяването - без болка обаче ... И чета форума докато попаднах на Бргазлиите ....
Активен
 

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 22 запитвания.