Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Аея  (Прочетена 3601 пъти)

Аея

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Дневник на Аея
« -: 11-04-2011, 13:38:41 »

Привет на всички!

Започвам с това, че доста мислих преди да си направя дневник - някак не се чувствам много дорасла за него и далеч не съм на нивото на повечето от тук пишещи, но пък се уча всеки ден по малко.
На кратко - на 23 години съм, живея в София. От около 3 години се интересувам от хранене, а от около 2 години от вегетарианство/веганство/суровоядство. Не мога да кажа, че съм постигнала кой знае какви успехи в това, защото не дори не съм вегетарианка - напоследък се улавям, че има по 2-3 поредни дни, в които не съм яла месо и изобщо не ми липсва, явно консумирам по навик - всички около мен са месоядни и като заговоря за това колко е вредно месото ме гледат странно. Та на моменти се чувствам малко различна от всички заради начина си на мислене и се получава едно противоречие в мен - предполагам обаче, че при всички го е имало този момент.

В този форум повече съм чела, отколкото да пиша. Дори и сега не съм мн сигурна какво ще се получи от този дневник, но искрено се надявам да е нещо хубаво.

От около 2-3 седмици се старая да внасям максимално количество суровоядна храна в менюто си и пак има моменти, в които съм объркана, защото се чудя какво да хапвам. Явно проблемът ми е, че съм мн далеч от смутита, крекери.. нямам блендер.. всъщност нямам никакви уреди като за суровоядец, а и не знам дали волята ми ще стигне чак до там някога да съм 100% такъв, но колкото се може повече сурова храна.
А и никога не съм опитвала смути и не знам дали ще ми вкусно :) Та карам предимно на плодове, ядки (сурови), салатки, понякога и нещо готвено - предпочитам безмесните ястия, леща обожавам, боб..Опитвам се да намаля солта, сладкото.. Консумирам доста мед, наското преоткрих и тахана -не знаех, че толкова вкусно.

Друго за себе си - освен от хранене се интересувам и от хомеопатия, цветята на д-р Бах, но и там нямам кой знае какви постижения - май от всичко съм чела по малко и толкова. Трупам знания, а не ги ползвам за нищо..
В тоя ред на мисли няколко месеца се опитвах да лекувам моя малка братовчедка от трихотиломания (скубане на косата) с цветята на д-р Бах, но не постигнахме с хомеопата май никакъв резултат.. и сега съм малко в дупка, защото традиционните лекари (които аз отричам) й предписаха антидепресанти, а е само на 7 години. Идеята ми е по-скоро, че съм чела много, вярвам, че начина на хранене е определящ за здравето, вярвам в хомеопатията - но не мога да убеждавам хората около мен в това, което знам.. а знам, че са поели по грешния път и някак ми е болно..

Толкова засега от мен. Нека видим какво ще получи от този дневник и дано просъществува дълго :)  :Appetit_4:
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Дневник на Аея
« Отговор #1 -: 11-04-2011, 14:16:37 »

Привет и на теб Аея!Много интересно име !Пожелавам ти дълго просъществуване на дневничето и дано в него споделиш най-забележителните си успехи!
Всеки дълъг път започва с малка крачка,така че...споко - ще имаш и блендер,когато му дойде времето/да е жив и здрав царя:Content_4 - emotloader:/ще опиташ и смутита и крекери и всичко каквото си пожелаеш!Важното е да знаеш какъв е мотива ти и това,което със сигурност силно желаеш.УСПЕХ! :peperudi:
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневник на Аея
« Отговор #2 -: 11-04-2011, 15:02:31 »

Здравей Аея!Всичко ще се нареди, но на етапи.Важното е да се храним здравословно, но и да мислим здравословно!Последното не се постига с антидепресанти!Според мен е груба грешка дете на 7г. да ги пие!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на Аея
« Отговор #3 -: 11-04-2011, 16:00:29 »

Привет и от мен  :love_006 - emotloader:
Наистина е много гадно да гледаш как безчинстват така наречените "лекари", и да не можеш да направиш нищо. Но не си го слагай толкова на сърце, погледни откъм философската страна на въпроса - всеки е тук на този свят, за да учи, и всичко, включително и болестите, го учат на нещо, и то го учат дотогава, докато си научи урока...а и в края на краищата не можеш да помогнеш на всички..

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Аея
« Отговор #4 -: 11-04-2011, 17:10:45 »

Е то ако причината детето да е така,не е отстранена,няма как да му помогнеш с такъв метод. Ако е преживяло някакъв голям стрес,трябва да се вземат мерки. Не депресанти разбира се,ако само това е симтома.
Водили ли сте я на добра баба баячка? Може да се втрива сгъстена на 1/4 урина за да се премахнат патологичните енергии,психични подтискания.Маже се тялото и като изсъхне,се измива с топъл душ ,без сапун.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Аея
« Отговор #5 -: 11-04-2011, 20:32:33 »

Аея, хомеопатът с цветята на Бах ли се е опитвал да помогне? А с хомеопатия пробвахте ли? Ако искаш да дадеш шанс на Х-ята, мога да ти препоръчам специалист.
Активен

Аея

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневник на Аея
« Отговор #6 -: 12-04-2011, 10:06:58 »

Водили ли сте я на добра баба баячка? Може да се втрива сгъстена на 1/4 урина за да се премахнат патологичните енергии,психични подтискания.Маже се тялото и като изсъхне,се измива с топъл душ ,без сапун.

Явно е преживяла стрес или продължава да го преживява, лошото е, че не го показва, поне не и видимо и не живея при нея, за да я усетя, а тези, които живеят с нея са толкова заблудени, че дори не ми се коментира..

benato
, при каква баячка да е водена, какво точно да й прави тази бачка? И може ли да ми обясниш малко повече за урината и действието й или да ми кажеш откъде да прочета. Не съм чувала за това.

Вери, да, хомеопатът опита с цветята на Бах и евентуално мислеше ако не успее да постигне нещо с тях, да опита с хомеопатия. Но точно в този период се засили скубането на косата (тя не се усеща като го прави), в пъти повече отколкото е било преди и някак роднините загубиха и малкото вяра, която имаха в капките на Бах..
Отделно девойката има и нощно напикаване...
Вери не отказвам помощ, не мога да се примиря с хапчетата на лекарите и ще търся вариант да се оправи по друг начин..

Мога ли да помоля и да ми препоръчате зърнени, които да хапвам..
За кълновете нещо се замислям - правила съм си единствено от люцерна и нещо не ми допаднаха.Кълновете как могат да се консумират - на салати предполагам, но какво количество се слага?
Може би ще им дам още един шанс, но съм в чуденка какви точно да пробвам след люцерната.

Другото което ме притеснява е, че не съм мн убедена, че знам как да съчетавам различните видове храни. Знам горе-долу за плодовете, но до там. Напоследък и се усещам как виждам определени храни и ми иде да ги "заръфам" като ябълки, не се удържам и го правя. Това ми се случи с червени репички и гъбите, но от вторите не бях впечатлена вкусово, сурови.  :Appetit_4:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на Аея
« Отговор #7 -: 12-04-2011, 10:32:38 »

За уринотерапията потърси книгите на Малахов- писал е доста по темата, конкретно едно от заглавията е "Биоритмология и уринотерапия" - ще ти свърши работа на първо време да те информира подробно - човека пише много академично, успял е да обедини доста аспекти на човешкото познание - източни и западни, древни и съвременни...
Що се отнася до кълновете, мисля, че няма начин да не ти харесат слънчогледовите - те стават и най-бързо - накисваш за 4-5 часа белено сурово слънчогледово семе във вода (след добро измиване, разбира се)
и след това ги вадиш и ядеш, но няма проблем да престоят извън водата още 3-4 часа, след това вече трябва да се съхраняват в хладилник, и то за кратко, защото променят вкуса си...
Освен слънчоглед, можеш да пробваш и жито, и леща, те стават по-бавно - поне 12-18 часа киснат във вода, след това житото още толкова, докато се покажат белите кълнове, лещата - аналогично. Особено съм доволен от покълналата киноа- много свежарски вкус има, също става бързо. Аз съм пробвал само тези, и тях мога да ти препоръчам...
А количеството - при различните е различно - примерно аз мога да изям цяла чаша слънчоглед, но най-много половин чаша жито ... сама ще си го определиш, като ги опиташ и харесаш  :Appetit_4:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Аея
« Отговор #8 -: 12-04-2011, 11:54:29 »

Баячките помагат при преживян стрес,уплаха и.т.н. Първото и най лесно нещо е,да се отиде там.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Аея
« Отговор #9 -: 12-04-2011, 16:41:58 »

На лещата не и трябва накисване 12-18 часа. Най-много 8. Пшеницата и всички житни също бих ги накисвала най-много 12часа. Нахут- той може и до 15 часа.

Аея, можеш да пробваш и елда също така.
Ще ти пратя координати на хомеопата.
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Дневник на Аея
« Отговор #10 -: 12-04-2011, 17:11:13 »

На лещата не и трябва накисване 12-18 часа. Най-много 8. Пшеницата и всички житни също бих ги накисвала най-много 12часа. Нахут- той може и до 15 часа.

Аея, можеш да пробваш и елда също така.
Ще ти пратя координати на хомеопата.

Мога ли да Ви помоля да ги изпратите и на мен.
Извинявам се за спам-а в чуждия дневник, но личните са неактивни.
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневник на Аея
« Отговор #11 -: 12-04-2011, 19:34:22 »

Баячките помагат при преживян стрес,уплаха и.т.н. Първото и най лесно нещо е,да се отиде там.

Аея, забравете за баячките, за да не се влошат нещата още повече.

Ако искаш, пиши ми на лични.



Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Аея
« Отговор #12 -: 12-04-2011, 20:49:07 »

Да,друго си е хапчето.Помага винаги и за всичко. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на Аея
« Отговор #13 -: 12-04-2011, 22:05:27 »

Да,друго си е хапчето.Помага винаги и за всичко. :love_028: :Content_22:

И освен това не е много трудно да го глътнеш :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневник на Аея
« Отговор #14 -: 13-04-2011, 07:36:34 »

 :kisss:Сърдечни привети!!!Не се тревожи ...всичко с времето си.Първо,обаче е теорията, какво, как, защо.Тази теория можеш да си я получиш и директно, ако задаваш правилните въпроси.Отговорите ще дойдат като подсещане!!!Или ...чрез мноооого четене!!!
   Сега , за косопада.Той се лекува с чесън, натрива се мястото със скилидки чесън.По места, из България има хора които имат специално мазило за случая.Ако се поровиш из нета, из форумите, може би ще попаднеш на тях! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Аея

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневник на Аея
« Отговор #15 -: 13-04-2011, 12:18:03 »

Благодаря на всички отзовали се :)

mariiina, искам да уточня, защото може би не е станало ясно, но трихотиломанията е косопад в онзи смисъл на думата, в който го познаваме. Тук става въпрос за несъзнателно и собственоръчно оскубване на косата - косъм по косъм, вероятно предизвикано от стрес. Нещо като гризането на нокти.. Та допускам, че рецептата с чесъна няма да ми е от полза, поправи ме ако правилно съм разбрала

На бачки е водена, но нямаме резултат.. Иначе за хапчетата сте прави - това е най-лесния вариант, но живея с мисълта, че все повече хора ще прогледнат :)
Книгата на Малахов ще я потърся и прочета.

Относно моето суровоядство нещата не вървят мн добре. Имам моменти, когато изпитвам голяма нужда да ям сладко и наблягам на мед с тахан (знам, че не е мн полезно), ям мн ядки и като цяло менюто не ми е мн разнообразно - от плодовете ям банани и ябълки. Интересното е, че преди ябълките никак не ме съблазняваха като плод, а сега така ми се услаждат..
На кълновете още им  се дърпам, но е сигурно, че още тия дни ще опитам такива от белен слънчогледови семки, мисля, че е добро начало.. Колкото до елдата - не се тачи в нашата къща и завмомента няма да експериментирам с нея..  :Appetit_4:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Аея
« Отговор #16 -: 14-04-2011, 08:18:14 »

Аея, Адисмайл, писах ви.
Дано останете доволни! :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 22 запитвания.