Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблеми с жлъчката  (Прочетена 25586 пъти)

babata

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Проблеми с жлъчката
« -: 15-04-2011, 05:02:22 »

Здрасти на всички! Регистрирах се в този форум след като прочетох статия  относно моя най-голям проблем в момента - камъни в жлъчката; не мога да пиша на кирилица - клавиатурата ми е само с латиница, съжалявам за което; моля за помощ и съвет - правя редовно кризи, изключително болезнени; ехограф показва , че  е пълна жлъчката с камъни; моля , в случай че някой е имал подобен проблем и е предприел прочистване, да сподели как се е справил; моите болки по време на криза са нетърпими, нищо не ми помага, нито хапчета обезболяващи, нито билкови чайове, нито сок на лимон, нищо; последния път пробвах да пия и зехтин, безрезултатно; знам че пролетта е най-подходящия сезон за лечение и не искам да го пропускам; вегетарианец сам, единстевеният ми "грях" е малко сирене; появи се екзема на ръката ми, предполагам причината е болната жлъчка; наистина очаквам с нетърпение коментари и предварително благодаря за бързината!
 

Забележка: Съобщението е редактирано от модератор с цел кирилизация.
« Последна редакция: 15-04-2011, 17:15:20 от marulka »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:problemi s jlachkata
« Отговор #1 -: 15-04-2011, 07:46:54 »

http://forum.zemianazaem.com/index.php?board=9.0
Здравей, прочети тук
Аз имам същия проблем като теб, но вече не правя кризи, просто защото много внимавам с храненето...иначе и моята жлъчка е пълна с камъни.
Започнах да правя чернодробно пречистване февруари месец и сега в събота ще правя за трети пореден месец...
Другото което задължително не пропускам- е всяка сутрин сока на един лимон с топла вода и преди това 1-2  лъжици зехтин
« Последна редакция: 15-04-2011, 07:51:17 от Даниела »
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:problemi s jlachkata
« Отговор #2 -: 15-04-2011, 09:48:19 »

   Zdrasti na vsi4ki! Registrirah se v tozi forum sled kato pro4etah statia  otnosno moiat nai-goliam problem v momenta - kamani v jla4kata; ne moga da pi6a na kirilica - klaviaturata mi e samo s latinica, sajaliavam za koeto; molia za pomo6t i savet - pravia redovno krizi, izkliu4itelno bolezneni; ehograf pokazva , 4e  e palna jla4kata s kamani; molia , v slu4ai 4e niakoi e imal podoben problem i e predpriel pro4istvane, da spodeli kak se e spravil; moite bolki po vreme na kriza sa netarpimi, ni6to ne mi pomaga, nito hap4eta obezboliava6ti, nito bilkovi 4aiove, nito sok na limon, ni6to; poslednia pat probvah da pia i zehtin, bezrezultatno; znam 4e proletta e nai-podhodia6tia sezon za le4enie i ne iskam da go propuskam; vegetarianec sam, edinsteveniat mi "griah" e malko sirene; poiavi se ekzema na rakata mi, predpolagam pri4inata e bolnata jla4ka; naistina o4akvam s netarpenie komentari i predvaritelno blagodaria za barzinata!

Предполагам, че лекарите ти предлагат изваждане на жлъчката и според мен в твоя случай няма да е лошо да ги послушаш. Жлъчните кризи са нещо много опасно и не се знае в какъв момент могат да те хванат. Щом не става въпрос за 1-2 камъчета ами е пълна с камъни, по-добре ще е да си спестиш мъките и болките. Познавам много хора без жлъчки, не е кой знае какъв проблем, дядо ми си живя до над 80 години без жлъчка и почина от съвсем друго нещо.
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:problemi s jlachkata
« Отговор #3 -: 15-04-2011, 09:49:54 »

А някой с дискинезия на жлъчния мехур да е правил прочистването?
Аз имам тоя проблем и това ме спира да направя чернодробното..., а много ми се иска.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:problemi s jlachkata
« Отговор #4 -: 15-04-2011, 10:38:54 »

sunny Следвай примера на Даниела
Тя е постъпила много разумно и както казва вече няма кризи.
не е нужно да правиш направо чернодробното прочистване започни с малко но редовно всяка сутрин по малко зехтин лимонов сок и виж как реагира тялото ако е ок увеличи малко и така.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:problemi s jlachkata
« Отговор #5 -: 15-04-2011, 12:05:41 »

   Zdrasti na vsi4ki! Registrirah se v tozi forum sled kato pro4etah statia  otnosno moiat nai-goliam problem v momenta - kamani v jla4kata; ne moga da pi6a na kirilica - klaviaturata mi e samo s latinica, sajaliavam za koeto; molia za pomo6t i savet - pravia redovno krizi, izkliu4itelno bolezneni; ehograf pokazva , 4e  e palna jla4kata s kamani; molia , v slu4ai 4e niakoi e imal podoben problem i e predpriel pro4istvane, da spodeli kak se e spravil; moite bolki po vreme na kriza sa netarpimi, ni6to ne mi pomaga, nito hap4eta obezboliava6ti, nito bilkovi 4aiove, nito sok na limon, ni6to; poslednia pat probvah da pia i zehtin, bezrezultatno; znam 4e proletta e nai-podhodia6tia sezon za le4enie i ne iskam da go propuskam; vegetarianec sam, edinsteveniat mi "griah" e malko sirene; poiavi se ekzema na rakata mi, predpolagam pri4inata e bolnata jla4ka; naistina o4akvam s netarpenie komentari i predvaritelno blagodaria za barzinata!



Предполагам, че лекарите ти предлагат изваждане на жлъчката и според мен в твоя случай няма да е лошо да ги послушаш. Жлъчните кризи са нещо много опасно и не се знае в какъв момент могат да те хванат. Щом не става въпрос за 1-2 камъчета ами е пълна с камъни, по-добре ще е да си спестиш мъките и болките. Познавам много хора без жлъчки, не е кой знае какъв проблем, дядо ми си живя до над 80 години без жлъчка и почина от съвсем друго нещо.

Какъв е тоя съвет  Весо>:( хич не  е лесно знам, жлъчните кризи са най-адските болки, но защо веднага операция, след като има и друг начин...Вярно, че този друг начин изисква повече усилия  tooth,
и моята жлъчка трябва да бъде отстранена според лекарите  tooth
След няколко месеца ще видим какво е положението, но сега се чувствам много по-добре след двете пречиствания, дори нямам леките болки в гърба, които се появяваха понякога преди :Content_22:
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:problemi s jlachkata
« Отговор #6 -: 15-04-2011, 12:32:01 »

Даниела това е проблем, който може да има фатални последици. Според мен нетрябва да се подхожда лековато, когато става въпрос за човешки живот. Сигурно има шанс да се оправи и без операция, но ти можеш ли да и гарантираш, че докато се опитва да изчисти жлъчката няма да получи криза и да се спука мехура ? Трябва да се притеглят нещата и да се види какво рискува в двата случая. В единия случай рискува живота си или най малкото операция по спешност, а в другия случай си спестява много мъки, на цената на ограничение в яденето, което едва ли е такъв голям проблем.

 Аз много се надявам при теб да се оправят нещата по естествения начин и да не ти се налага да прибягваш до такива процедури, но нашият личен опит не винаги е приложим и при другите, затова аз лично внимавам какво съветвам хората.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:problemi s jlachkata
« Отговор #7 -: 15-04-2011, 12:55:07 »

Никой нищо не може да гарантира в тоя живот...моя съвет е да не бърза с операция, да промени първо  храненето( имам предвид повече жива , необработена храна, никакви млечни продукти) да започне със зехтина  и лимона сутрин и следващия месец да направи чернодробно пречистване, да си даде време за релаксации сред природата, и повече любов към всички :heart_2:
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:problemi s jlachkata
« Отговор #8 -: 15-04-2011, 14:04:34 »

Никой нищо не може да гарантира в тоя живот...

Абсолютизъм, който доста хора искат да е верен, ама не е.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:problemi s jlachkata
« Отговор #9 -: 15-04-2011, 14:35:46 »

ок, гарантирай ти тогава, че след едно оперативно отстраняване на жлъчката , човек ще бъде много по-здрав от преди, без да е направил никакви усилия ...няма как да стане :)ако не жлъчка, нещо друго ще го заболи и хайде пак на операция ;D
Аз пиша от  собствен опит, все пак съм усетила каква е ползата от дори само едно пречистване и исках да дам надежда на тоя човек- бабата  tooth...а ти го съветваш направо да се оперира  :D

както и да е...бабата ще си прецени, аз за себе си съм решила
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:problemi s jlachkata
« Отговор #10 -: 15-04-2011, 15:00:00 »

Здравейте!И според мен, по принцип, човек първо трябва да даде всичко от себе си, за да си помогне и ако не успее, чак тогава да търси друго решение на проблема си!

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:problemi s jlachkata
« Отговор #11 -: 15-04-2011, 15:04:37 »

ок, гарантирай ти тогава, че след едно оперативно отстраняване на жлъчката , човек ще бъде много по-здрав от преди, без да е направил никакви усилия ...няма как да стане :)ако не жлъчка, нещо друго ще го заболи и хайде пак на операция ;D
Аз пиша от  собствен опит, все пак съм усетила каква е ползата от дори само едно пречистване и исках да дам надежда на тоя човек- бабата  tooth...а ти го съветваш направо да се оперира  :D

както и да е...бабата ще си прецени, аз за себе си съм решила

Аз не мога да гарантирам колко здрав ще бъде човек, това зависи от безброй фактори, но мога да гарантирам, че след като се махне жлъчката няма да има опасност от спукване :) .

Ros и аз мисля като теб, но вероятно този момент е малко попреминал в нейния случай, все пак говорим за жлъчка пълна с камъни, а не просто камък в жлъчката.

Ти пък сега надежда, все едно сърцето ще и махат :) Не казвам, че жлъчката е без значение, но и без нея може да се живее пълноценно.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:problemi s jlachkata
« Отговор #12 -: 15-04-2011, 15:20:29 »

Всеки сам си решава обаче аз бих пробвал всичко преди да ида при КАСАПИТЕ.
При тях винаги може да се иде.
Нека първо дадем шанс на тялото само да се пребори - като му помогнем и спрем да му пречим.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

gugush

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
  • Пътуването от хиляда мили започва с една стъпка. Л
Re:Проблеми с жлъчката
« Отговор #13 -: 12-09-2011, 16:23:18 »

Здравейте!
От скоро съм регистрирана и сега попаднах на дискусията.
Ами аз също си имам камъчета и мнооого жлъчна тиня.
Камъните ми бяха два: единия 30мм, а другия 24 мм.
Сега имам само един и отй е окоро 20мм.
 Ограничих храната като количество. Сведох до минимум месото и млечните продукти, яйцата съвсем ги спрях.
Страхувах се да почна с прочистването със зехтин и лимон за да не стане запушване на жлъчните канали.
Започнах с алое вера гел. Всяка сутрин по 50млг на гладно в продължение на един месец. Следващия месец продължих с една супена лъжица със зехтин и лимон равни количества. Помече от месец пих по един литър чай от жълт кантарион с мед и лимон /един лимон/. Всяка сутрин правя гимнастика- петимата тибетци, но по 12 пъти. И поне по половин час ходене пеш.
Относно операцията. Това всеки го решава сам за себе си, но трябва да се вслуша във вътрешното си усещане и най-важното е да не се страхува.
Надявам се да си добре, дали със или без жлъчка! :)
Поздрави!
Активен

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Проблеми с жлъчката
« Отговор #14 -: 30-10-2011, 18:11:09 »

  Здравйте!

 Моето прочистване на камъните в жлъчния мехур протече по метода на Никола Алексиев от Плевен. Ще го цитирам и се надявам да не ми се сърди.
  Цитат:-Това заболяване се среща доста често, но обикновено остава незабелязано. Често проблема се изразява чрез кожата под формата на петна, пъпки, чувствителна кожа и сърбеж без видима причина. В някои случаи болните се оплакват от горчивини в устата (обикновено сутрин), лош дъх, киселини след хранване, подуване на корема, тежест и болки вдясно под ребрата които се излъчват към кръста и дясната плешка. Болката при жлъчна криза е много силна, обикновено вечер, няколко часа след хранене. Трае 5 – 6 часа. При по тежки случаи кризата може да е съпроводена и с повръщане.

Действие: Билките размекват жлъчните камъни, което прави възможно изкарването на огромни камъни безболезнено и без всякаква опасност от запушване на жлъчните канали. Рецептата се прилага и при оперирана жлъчка тъй като при операцията се изваждат само камъните от жлъчката, а камъните в каналите на черния дроб остават. Ако има останали камъни – рецептата се повтаря след 20 дни. Желателно е профилактично да се прави 1 - 2 пъти годишно.

Начин на употреба и дозировка: Цялото количество билка се вари 10 минути в 1 литър вода. След изстиване се прецежда и смесва с 2 литра лимонов сок (изцеден от 5кг. лимони) и 1кг. пчелен мед ( за диабетици вместо мед се използва захарин ). Пие се по 200гр. от сместа в 7, 10, 13, 16 и 19 часа. 5мин. след всяко пиене от сместа се пие по 40гр. зехтин и след още 5мин. се пие по 200гр. минерална вода. След всеки прием на сока и зехтина е желателно да изяждате по един резен ябълка. На втория и третия ден вечерта от 19 до 20 часа затопляте дясното подребрие в областта на жлъчката с нагорещена тухличка или електрическа възглавница.

Диета: по време на рецептата три дни се храните с ябълки или картофи печени или варени /за диабетици пилешко/.

За направата на тази билкова смес са използвани билките: синя жлъчка, бял оман, брош, глухарче и др.

Пакет 50 гр. - Цена: 10лв.
  При мен прочистването мина що годе гладко, но съпругата ми не успя по този метод. След първите приеми започна постоянно повръщане. При нея намерихме друг вариянт за прочистване. За съжаление още нямаме възможност за ехографска снимка, но ще и направя през новата година.
   Поздрави!
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Проблеми с жлъчката
« Отговор #15 -: 30-10-2011, 20:07:36 »

 Добре , Гого, на мен наистина ми е интересно какви са предимствата на това прочистване  пред "класическото" , което се препоръчва (и провежда) от всички натурални доктори и лечители .( Семенова, Неумивакин, Елисеева, Малахов, Евгени Щадилов,  и доста други центрове ..)  
  Този Алексиев правил ли е сравнение между двете методики? Защото например в школите на Семенова никой не реагира с повръщане при прочисването по нейния начин , близко до "класическото" . А годишно от там минават няколко хиляди човека.

И освен това , вижда ли се нещо в тоалетната чиния ,аджеба ,при това прочистване - нещо , което осезаемо си е било за изчистване? Защото по класическия метод излиза сериозно количество шлака, да кажем - 2 шепи , освен типичните камъчета!  ( така беше поне при мен)  Ако при това прочистване шлаката не е видна , вероятно е така , защото си е останала там, където си е и била .. :)
Според мен тази методика е по-скоро за размекване на камъните, но може и да бъркам.  
« Последна редакция: 30-10-2011, 20:09:16 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Проблеми с жлъчката
« Отговор #16 -: 06-11-2011, 10:32:18 »

                      Здравейте!
 Не мога да ти отговоря с точност на въпросите ти бате Бино, защото не съм правил "класическото" , но поне ще опитам.
   Това прочистване трае само три дни. След това два дни правилно захранване. Значи общо пет.
   Дали Алексиев е правил ли е сравнение между двете методики- твърдо НЕ. Той е ирисулог и вижда в очите резултатът от билките които предлага. А това за съжаление един обикновен билкар, който лекува по симптоми е невъзможно. Всички натурални доктори, които изброяваш са намерили своя система и прилагат нея. Там предполагам, колкото повече седиш в клиниката, толкова повечко си плащаш. А това е добре дошло за тях- нали?
    Шаренийката в таолетната чиния е налице, но по важно е снимката от ехото показа, че нямам камъни а само кал и пясък. След това направих още едно пречистване, този път с ровахол
 http://apteka.framar.bg/17001026/%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%BB-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-30
поради причина, че нямах време за гореспоменатото прочистване.
    Човека казва, че билките размекват камъните, а другото ги изкарва от жлъчен мехур и черния дроб, но то по принцип много прилича на стандартния начин за вадене на камъни.
     На следващия път когато ходихме при него, му разказах за неприятностите на съпруга ми. Той каза, че най- вероятно повръщането е предизвикано от задстомашната жлеза и от внушението, че зехтина я кара да прави така. Даде ни пак същата билка и билка за панкреас, но като се прибрахме в Пловдив се развихрих и намерих един билкар който ни предложи своя билкова комбинация. Мисля, че прочистването вече е протекло нормално, но това ще разбера след новата година, когато ни отпуснат направление за ехография.
      Това препатих. Приятно ми е да го споделя с вас. Търся имена и адреси на болкари, моля помагайте.
 
          Бъдете здрави!
« Последна редакция: 06-11-2011, 10:34:42 от gogoplovdiv »
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Проблеми с жлъчката
« Отговор #17 -: 06-11-2011, 12:52:32 »

 Гого, ще се омотате из билковите комбинации на различните билкари :)
Щом вярваш на Алексиев, остани при него.  
Търсейки нови  и нови билкари означава , че не му вярваш достатъчно  ;)
А и като смесиш няколко илача , как ще прецениш после кой от тях  е бил оптимален за теб ?  :)

Доколкото съм запознат с ехографията , не можеш да я считаш за точен диагностичен метод при  очистване на черен дроб и жлъчка ,  освен по отношение на камъните.  Едно прочистване на орган се извършва на различни нива. Това е микросвят. Не всичката шлака е видна с апаратура.  

Ако наистина се размекват камъните с билките на Алексиев ( или се смаляват) , това е много ценно. То е и по-важното в случая. По-трудно  е да се размекнат , отколкото да се изкарат. Една съфорумка се беше мъчила няколко месеца  и  сподели , че никак не й било лесно . ( Има пост конкретен)   Съвсем леко се били смалили камъните след  дълъг период   билков режим.

Прав си , че всеки гледа да заработи повечко , но то е нормално и доста често не може да се избегне..
Нали си съгласен , че една дебела книга ще струва повече от една тънка ? :)
 Ама след като авторът не е пуснал по-сбит вариант, ще трябва да си купим този , "големият"  :)
Важното е да ни свърши работа, тое ясно , че ще се дават пари .. :)

А специално за прочистването, обиколил съм няколко такива центрове в Украйна , които предлагат  прочистване  " по съкратената процедура". За 6 дни да си изчистиш и дебело черво и черен дроб , че и паразити...  В тези центрове беше полупразно, за разлика от школата на Семенова , където курсовете са по 15 и 22 дни. Явно хората са мъдри и преценяват , че някой се опитва да ги будалка , обещавайки им "чудеса" за нула време ( и за по-малко пари ! ) , и предпочитат да платят повечко, нищо че е за повечко време  и повечко пари :)  
« Последна редакция: 06-11-2011, 12:54:38 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Проблеми с жлъчката
« Отговор #18 -: 06-11-2011, 22:00:06 »

         Здравей!

  Търся билкари, за да мога да намеря човека, който желае да ме понаучи на туй- онуй.
  Всеки може да даде различан отговор на един и същ въпрос- нали? Иска ми се да науча и други отговори.
Аз по природа съм много любопитен, стига да не ме мързеше толкова и да имах някой лев настрана, ама какво да се прави, такъв е живота, но няма да се отказвам от пътя който съм поел. Типичен пример за друго мнение се оказа съпруга ми. При нея билките и начина за прочистване на Алексиев не помогнаха, но Спас Стефанов ми даде друга идея и мога да кажа че това помогна при нея.
   Ехографа, както и рентгена са диагностични апарати, които сами по себе си са машини, при тях е много важен доктора който гледа снимката след това. Не ти ли е направило впечетление, че се издирва точно определен кадър за да ти разгадае дали в белия дроб имаш тумор или е просто събиране на слуз. Примера не беше много добър, но общо взето не всеки вижда истинската причина в ренгенографията. На мен ми отне много време да открия човек с достатъчен стаж в разчитането на ехографски снимки и съвременен ехограф. Да ти кажа учудването му след втория преглед беше голямо. Хванахме се на бас, че ако ми даде човек с камъни в жлъчката, ще ги стопя след месец и половина. Но за сега не се е обадил.
    Според мен не е необходимо само да се премахне шлаката, пясъка и камъните от някой орган. Много важно след това е органа да се преведе в работещ режим. Това отнема много повече време. И за съжаление няма точен метод за такава диагноза, освен може би ирисовата.
     Сигурно знаеш какво ще стане, ако някой не омекотен камък вземе че тръгне от жлъчния мехур да слиза към черния дроб. Дерекно в пирогов и на сутринта се събуждаш без жлъчен мехур- така ли е?
Та омекотяването е много важно. Колко народ е останал без мехур заради тази досадна подробност.  Четете в www.bg-mamma.com там има такива случаи, но не посмях да им се бъркам. Там нямат много приятно чувство към билколечението, но си е за тяхна сметка.
      Ще ти кажа един мой любим цитат: - Всеки си има вкус, казало котето и си облизало дупето.
     
      Приятна вечер на всички.
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 22 запитвания.