Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лука - незелен  (Прочетена 3299 пъти)

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Лука - незелен
« -: 01-05-2011, 16:13:50 »

В последно време, две салати ми станаха любими по "неволя"  ;D , в които използвам много лук, една глава лук на примерно 2 домата и една краставица, друга салата е с варени картофи и лук отново. Как мислите не прекалявам ли с лука.

Мислех, че сега ще го гугълна и ще постна нещо от сорта колко е полезен, колко това, антиоксидант и т.н.

Ето го и резултата :

Лукът не бива да се употребява за храна и като подправка в по-големи количества, особено пресен, при стомашно-чревни, чернодробни, бъбречни заболявания. Неприятният му мирис се отстранява чрез сдъкване на клонче зелен магданоз.

Много съм разочарован  :surpris_23:
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Лука - незелен
« Отговор #1 -: 01-05-2011, 16:27:18 »

От друга страна сега отново четох статията на Мер за храните които са полезни и тези които са вредни за черния дроб (аз съм малко куку вече на тема дроб  :angel: )

Та ето еди цитат :

Има една група храни, които много помагат в процеса на детоксикация, извършвана от нашия дроб. Това са храните богати на сяра. Молекулата на сярата е основната единици, с помощта на която черния дроб детоксикира широк спектър от лекарства, токсини, пестициди и др. Към тази група спадат чесън, лук, зеле, броколи, карфиол, брюкселско зеле и други от групата на зелето. Естествено те имат благотворно въздействие предимно, когато ги консумираме сурови. 
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Лука - незелен
« Отговор #2 -: 01-05-2011, 20:23:57 »

Абе яж си лук и чесън и да не ти пука толкова. Ако дроба ти беше зле, до сега да си спрял да пишеш...Един приятел от доста време го наболява дроба като порка (а той не пропуска ден без 200-400 грама водка с кола), ама още си сръбва и вика е***л съм му майката до където е писано. Кефя му се на здравата психика, аз и ти на негово място да сме пукнали от притеснение.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Лука - незелен
« Отговор #3 -: 02-05-2011, 15:23:26 »

Това,е малоумие,но щом му викаш здрава психика,значи всички алкохолици са супер яки . tooth
За да пиеш всеки ден,значи си тотално зависим от алкохола и психиката ти е 0
Но това си е мое мнение.Същото е и със всеки стимулант,чревоугодничеството,въобще ставаш подвластен на вкусовите рецептори и умът ти се подчинява на тях безпрекословно,ставаш първосигнален. Никакво развитие,мислиш какво ще е следващото за ядене или пиене. За духовност ,любов,доброта,благородство,не може да става и дума. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Лука - незелен
« Отговор #4 -: 02-05-2011, 19:51:27 »

Бенато, ти не ме разбра. Казах, че ако съм аз с такива болки, освен че ще спра да пия,  ще направя и пътечка до болниците, а на тоя не му пука и си пие докато си отиде, разбираш ли. В този смисъл има "здрава психика". А иначе си прав, щом човек така се утешава и намира изход, значи е заминал. Аз самия сега не пия вече повече от месец и се чувствам добре, не усещам да ми липсва пиенето, е по някога ми се ще да си наквася устата с една глътка, но бързо ми минава. Твоите мнения са закон за мен  :pensif_29:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Лука - незелен
« Отговор #5 -: 02-05-2011, 21:04:13 »

ЕЕЕ,не,просто помагам с каквото мога,както повечето в този форум.
А,на този не му пука,защото мисълта я няма. :)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Лука - незелен
« Отговор #6 -: 03-05-2011, 17:12:21 »

Освен това алкохолът унищожава мозъчни клетки , нали не искаш да продължаваш този процес повече ?
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Лука - незелен
« Отговор #7 -: 03-05-2011, 17:42:32 »

Ехооо  ;D ... темата е за стария лук  :bleh

Аз от някой казал в автобуса на комшията, пък той на буля ... знам че лука е толкова полезен, че е хубаво направо като ябълка да го ядем, които може, а аз съм голям фен на лука в салати, та затова попитах  ::)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Лука - незелен
« Отговор #8 -: 03-05-2011, 17:49:51 »

Аз ям много лук и чесън , но пък нищо не ме боли и съм вечно здрав  tooth  tooth  tooth
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Лука - незелен
« Отговор #9 -: 10-05-2011, 20:04:41 »

Аз само чакам да дойде вечерта, за да си направя голяма салата с лук. Единствената дилема е стар или пресен - и двата са ми много вкусни. Тази вечер примерно ядох салата - два варени картофа, маруля и много зелен кромид лук и чеснов лук. Добави зехтин, домашен ябълков оцет и хималайска сол... :Content_14: и се получава салата срещу вампири с характерен аромат.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.186 секунди с 23 запитвания.