Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как се качва снимка във форума  (Прочетена 5843 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Понеже виждам, че не всички са "отракани" из форумите, а снимки ще трябва да се качват най-малко за рецептите, реших, че е добре да има тема, където това да е обяснено. Може и да го има някъде в "Помощ", но повечето там е на английски, и като гледам как е подредено, добре, че си знам да се оправям, че едва ли и аз щях да разбера нещо оттам.  :o

Ето с думи прости как става качването на снимка в тема:

1. Избирате си някой сайт, който хоства снимки, http://photobucket.com е добър, но ако няма да го ползвате много и не искате да се регистрирате там, ви препоръчвам http://imageshack.us

2. Веднъж отишли на сайта на imageshack, просто натискате browse горе вдясно и намирате къде на компютъра ви се намира снимката, която искате да качите. Ако е прекалено голяма като размер е добре да ползвате и опцията Resize image 640x480 (for message boards), иначе се зареждат по-бавно и трудно.

3. Натискате start upload и в зависимост от големината на файла след няколко секунди ще ви се появи страница на която ви казват какъв е линка към снимката ви. Даже дават 2 линка, един по-дълъг, един по-къс, не знам защо, аз винаги дългия ползвам.

4. Копирате този линк от imageshack, връщате се в темата, в която искате да публикувате снимката и копирате линка на мястото където искате да се появи снимката (преди или след писаното от вас).

5. Маркирате линка, който сте залепили току-що в темата и натискате копченцето "Вмъкни изображение" (второто във втората редичка отдолу, над емотиконката ;) се намира), общо взето кода за снимката трябва да изглежда така:

[img ]http://linkakamsnimkatatuk.com[/img ] само, че без разстояние след img, аз гo правя за да може да излезе като текст.
« Последна редакция: 26-04-2009, 22:19:35 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Как се качва снимка във форума
« Отговор #1 -: 25-04-2009, 23:02:40 »

Май всички си слагат лични снимки - много хубаво... и аз ще сменя моята тогава :))
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Как се качва снимка във форума
« Отговор #2 -: 26-04-2009, 01:45:16 »

Аз имах предвид за снимките които се пускат в темите, тази в профила може да се качи и от компютъра... Сигурно темата е излишна, но ако ви кажа колко пъти съм обяснявала как се качва снимка на американци (в някои форуми няма иконки горе) и пак не се оправят, та така или иначе се размотвам из форума, викам я да пусна тема, може някои да се притеснява да пита, нищо че сме си българи и сме свикнали да се оправяме как знаем...  :P

Вярно почти всички си качихте свои снимки, аз засега ще се въздържа да не загрозявам форума, като смъкна остатъка от сланинките (спомен от предишния грешен начин на живот) тогава  ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Как се качва снимка във форума
« Отговор #3 -: 26-04-2009, 01:51:27 »

И аз имам за смъкване...  ;) а всички сте ми така хубави на мен, без значение как изглеждате!! Но марулката е супер, между другото, а и ми е много любима и на мен  ;D

А това за снимките, вярно, права си... А тази иконка - втората от ляво на дясно, на средния ред - "вмъкни изображение", няма ли тази функция, да качва снимки??
« Последна редакция: 26-04-2009, 13:26:38 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Как се качва снимка във форума
« Отговор #4 -: 26-04-2009, 07:32:38 »

Мерси за обяснението! Аз си помислих, че директно мога да кача снимка от компютъра си за някоя рецепта, само че с малка резолюция.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Как се качва снимка във форума
« Отговор #5 -: 26-04-2009, 07:42:04 »

Долу в "Допълнителни опции" може, но има лимит на размера, а и не отива където искаш между текста... Видях, че Мер (?) така е прикачила в една рецепта, както ви е по-удобно, само да се качват снимки, че да ни е шаренко във форума  ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Как се качва снимка във форума
« Отговор #6 -: 27-04-2009, 00:09:33 »

А това за снимките, вярно, права си... А тази иконка - втората от ляво на дясно, на средния ред - "вмъкни изображение", няма ли тази функция, да качва снимки??

Сега видях коментара ти... Да, наистина бях объркала копчетата, аз по принцип съм свикнала и си слагам [img ] с клавиатурата, не ползвам тези копчета горе и не догледах...  :-[ Редактирах горния пост, сега всичко трябва да е точно.
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Как се качва снимка във форума
« Отговор #7 -: 27-04-2009, 00:18:24 »

Щях да пиша и аз за допълнителните опции, но вече съм закъсняла  :).
Наистина, ако качваме снимки от компютъра си, трябва да се оразмеряват (да не са по-големи от 150 кб като тотал (сега увеличих малко ограничението). Аз го правя това на фотошоп, а може и с ACDsee или някоя друга лека програма. Може да се кропнат също снимките (ако са снимани от по-далече) - хем ще станат по-малки като килобайти, хем ще се вижда по-добре творението.
А това [img] от иконките вмъква единствено снимка, качена в сайт. Например натискаш бутона "Вмъкни изображение" и вътре пействаш линк към снимката.
Активен
Духът владее материята!

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Как се качва снимка във форума
« Отговор #8 -: 27-04-2009, 00:25:07 »

Аз качвам снимките от компютъра си, от допълнителните опции.
Ето някои детайли:
максимум брой на снимки - до 4
максимален общ обем - 300 килобайта
максимален размер на единична снимка - 150 килобайта
Ако на някой не му достигат тези, може да постне снимките в 2 отделни коментара.
Активен
Духът владее материята!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Как се качва снимка във форума
« Отговор #9 -: 02-05-2009, 17:13:13 »

Това за прикачването на снимки е много удобно, преди Simple Machines я нямаха тази функция. Обаче има разлика между закачването директно във форума и закачването с линк към снимка другаде - в първия случай гостите (т.е. хората, които не са регистрирани във форума) не могат да видят снимките, а във втория виждат всичко както и регистрираните. По принцип е добре хем да стимулираме хората да се регистрират тук и евентуално да се включат в разискванията, хем всичко да е достъпно за всички, които се интересуват от темите...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 24 запитвания.