Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Био-зеленчуци за Стара Загора  (Прочетена 12634 пъти)

seymour_sz

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • блог на фермата

Реколта 2011 вече чука на вратата. За жалост студената пролет забави нещата, но вече има налични репички - отгледани на открито, без никакви изкуствени торове, препарати и пестициди, на цена от 60 ст за връзка, с безплатна доставка до дома ви в гр. Стара Загора.
След седмица до 10 дни ще са готови и салатите и марулите - цена 60 ст за брой, също с безплатна доставка :-)
Ако някой се интересува от зеленчуците, отгледани в био-фермата ни, съгласно всички принципи на био-земеделието, сертифицирани от "Балкан биосерт", може да даде своите заявки тук както за готовата вече продукция, описана по-горе, така и за желаната от него продукция за годината - все още не е късно да се заложат голяма част от предпочитаните от Вас зеленчуци.

Салата, маруля, репички и спанак ще има целогодишно - заложили сме на сортове за лятно производство, така че до късна есен винаги можете да разчитате на прясна продукция.

Скоро, надявам се, ще имаме и тиквички, а после почти всякакъв асортимент зеленчуци и подправки.

Ако проявявате интерес, може направо да си заявите желанието какво ви се хапва през годината, и можете да разчитате на това, че ще го получите напълно свежо и чисто, без химикали и пестициди, на цена, каквато се продават на пазара еквивалентните яко наторени зеленчуци :-)

Доставката до дома ви в Стара Загора е напълно безплатна :-)
Активен
Спрете земята, искам да сляза!

seymour_sz

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • блог на фермата
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #1 -: 09-05-2011, 08:10:10 »

Ето и малко снимки на продукцията и фермата:





Активен
Спрете земята, искам да сляза!

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #2 -: 09-05-2011, 09:33:08 »

Много добре изглеждат. За София трябва да направим някаква организация, ако може.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #3 -: 09-05-2011, 10:14:53 »

Да , за София трябва да се организирате :) тук пазара е голям
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #4 -: 09-05-2011, 17:48:55 »

Браво, браво за фермата! Много хубави снимки.  :)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

seymour_sz

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • блог на фермата
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #5 -: 09-05-2011, 21:21:47 »

Здравейте, благодаря за проявения интерес :-) Виждам, че има предимно желаещи от София - имам познати там и в момента опитвам да уредя една (като за начало) доставка до София - ако ви хареса, мога да опитам да направя доставките регулярни :-) В момента, в който намеря решение, незабавно ще ви пиша тук.
Активен
Спрете земята, искам да сляза!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #6 -: 09-05-2011, 21:55:31 »

Дръж ни в течение
Активен

seymour_sz

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • блог на фермата
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #7 -: 10-05-2011, 07:47:49 »

Здравейте, тъй като стопанската година все още е в началото и голяма част от зеленчуците се залагат тепърва, ви моля да споделите какво ползвате най-много през годината и какви предпочитания имате.
Част от продуктите за съжаление няма да мога да сертифицирам не за друго, а поради липса на сертифицирани семена - иначе дори и несертифицираните продукти се отглеждат по методите на биоземеделието, на същата сертифицирана земя, със същите органични торове - единствената разлика е, че няма да имам документален сертификат за тях. Затова ще отбележа кои ще бъдат със, и кои - без сертификат.

Планирал съм и в момента засаждам моркови, зелен лук и червено цвекло. Морковите и цвеклото ще бъдат сертифицирани и ще са готови наесен. Зелен лук ще има през цялото лято до есента, но няма да има сертификат.
Репички, спанак, марули и салати също ще отглеждам целогодишно - закупил съм летни сортове, така че въпроса ми към вас е ползвате ли такива салати през лятото, или наблягате предимно на краставиците и доматите? От тези продукти сертификат ще имам за репичките и спанака, марулите и салатите няма да имат писмен сертификат.
Домати и краставици също са планирани за лятото, за съжаление ще бъдат късни поради липса на оранжерия. Ще бъдат със сертификат.
По-късно есента планирам да има пипер - различни видове, тикви, сладка царевица, ряпа - черна, бяла и червена, и зеле - пипера със, а тиквите, сладката царевица, ряпата и зелето - без сертификат.
През цялата година ще имам и пресни подправки - магданоз, копър, босилек, риган - магданоза и босилека със, ригана и копъра - без сертификат.

Отделно от това имам възможност да направя саксийки с подправки, ако желаете да си ги отглеждане на терасата - босилен, риган, магданоз, копър, градински чай (салвия) и розмарин - ако имате интерес към тях, пишете, за да мога да ги засадя в саксийки :-)

Моля всеки да каже своите предпочитания, за да мога да се ориентирам и да зная какво да слагам в повече и какво - по-малко :-)

Надявам се до седмица да намеря начин за доставка и до София :-)
Активен
Спрете земята, искам да сляза!

Биляна

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #8 -: 10-05-2011, 12:37:44 »

Много ми харесва идеята!
Аз се включвам към желаещите в София :)

А иначе домати и краставици и тиквички, са от любимите за през лятото.
Но все пак ми се струва, че с каквото и да разполагаш, все е хубаво и полезно за споделяне на трапезата :)

Поздрави и Успехи!!!
Активен

Станимира

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #9 -: 10-05-2011, 12:54:51 »

И аз се присъединявам към интересуващите се в София.  Ще следя тук за повече информация.  Поздрави!
Активен

aglida

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #10 -: 10-05-2011, 13:15:38 »

Здравейте, ние живеем в Чирпан и имаме интерес към предлаганото от вас. Моля ви да оставите мейл, скайп или телефон за по-лесна връзка. Искаме да направим заявка за предстоящите месеци.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #11 -: 10-05-2011, 13:49:50 »

+1 :) Края на Юни сме отпуска на Юг :) ще пиша на лично, живот и здраве
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

silviyared

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #12 -: 10-05-2011, 14:04:40 »

Аз също се присъединявам към интересуващите се от София. Наистина мисля, че с каквото и да разполагаш няма да се откажа :)
Активен

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #13 -: 10-05-2011, 15:12:58 »

А броколи и чери-доматки няма ли да има?...
Активен

seymour_sz

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • блог на фермата
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #14 -: 10-05-2011, 21:51:11 »

Здравейте отново, искам да внеса малко корекции в информацията, която пуснах по-горе. Днес след срещи със сертификатора ми, и доставчика на семената се оказа, че няма да има проблем салатите, марулите и всички останали продукти (без зелето, сладката царевица и зеления, по-точно жълт фасул) да получат и писмени сертификати.
За съжаление наличната към момента продукция няма да може да стигне за всички, и вероятно ще организирам някакви доставки до София в по-прилични количества до около месец. Вече говорих и с човек, който се съгласи да поеме посрещането и разпределението на продуктите, така че, живот и здраве, след около месец, дано и по-рано, мога да направя първата пратка :-)
Моят телефон за връзка е 0878/180303, името ми е Слави Котаров, може да ме намерите и на e-mail: slavi_kotarov@abv.bg.
Активен
Спрете земята, искам да сляза!

seymour_sz

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • блог на фермата
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #15 -: 10-05-2011, 23:16:18 »

Здравейте, за жалост голяма част от заложените вече подправки в саксии
загинаха, така че ще закъснея с тях, тъй като ги посях отново :-)

З момента мога да предложа готови (до седмица) саксийки с риган на
цена от 1.50 лв за саксийка.

В момента залагам саксийките с босилека, който е топлолюбиво растение,
ще станат до месец - ако някой има желание, моля да заяви евентуална
бройка, за да мога да ги направя. Няма да е проблем да осигуря и
босилет на листа - пресен или сушен, тъй като ще садя около 100 кв.м,
но ако искате да си го берете всекидневно - решението е саксийката :-)

Днес закупих и био-семена от рукола - сравнително малко позната
подправка, но е чудесна добавка към салатите, със съвсем леко пикантен
аромат на горчица и ванилия. Много подходяща е за отглеждане в саксия
- достига височина до 30 см, и се бере свежа - ако някой желае, мога
да направя саксии с рукола - големи (диаметър около 20 см), на цена от
5 лв за брой.

Останалите подправки - салвия, розмарин и чубрица, вероятно ще са
готови след около месец :-)
Активен
Спрете земята, искам да сляза!

seymour_sz

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • блог на фермата
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #16 -: 09-03-2012, 10:15:07 »

Тази година започнахме с лек фалстарт, тъй като неочакваните за района ни ниски температури убиха предзимно засятите салати и спанак, та сега сложихме нови за по-късна пролет. Иначе и тази година желаещите в района на Стара Загора могат да разчитат на почти всички основни зеленчуци и подправки. Новото е, че можем да разширим леко животинската част от фермата и да гледаме кокошки за яйца, ако има желаещи, разбира се :-)
Активен
Спрете земята, искам да сляза!

seymour_sz

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • блог на фермата
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #17 -: 16-03-2012, 18:40:06 »

Вчера направих блог на нашата ферма, в който ще се старая да пускам всяка нова информация. Ако някой се интересува - било от Стара Загора, било от някъде другаде, може да го следи и да се абонира :-)

Ето го и него:

http://seymour-bioferma.blogspot.com
Активен
Спрете земята, искам да сляза!

Марияна

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #18 -: 20-03-2012, 12:52:46 »

Здравейте!
Има ли уговорка за доставка за тази година до София?
Активен

seymour_sz

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • блог на фермата
Re:Био-зеленчуци за Стара Загора
« Отговор #19 -: 26-05-2012, 13:11:43 »

Здравейте, за София мога да правя доставки единствено по влак или куриер, но това оскъпява самата доставка. Ако се събере групичка, която да получи наведнъж по-голяма пратка, цената разделена на групата няма да е висока.
Сега вече имаме и пресни тиквички - http://seymour-bioferma.blogspot.com/2012/05/blog-post_24.html.
Цената им е напълно конкурентна, колкото и конвенционалните по пазара - 1.50 лв за кг.
Активен
Спрете земята, искам да сляза!
 

Страницата е създадена за 0.557 секунди с 23 запитвания.