Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Липса на менструация  (Прочетена 13302 пъти)

Mirage

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Липса на менструация
« -: 13-05-2011, 02:17:49 »

Здравейте,
не исках точно така да се представя, но пък какво толкова :)
Потърсих малко из форума, видях че Деси има проблеми с хормоните, но тъй като всеки случай е индивидуален, реших да се допитам :)
На 23 години съм, от десет години вече не ям месо. От година зяпам по сайта и се каня да мина на 100% сурова храна, ама още ми е трудно психически, пък и много пътувам. Сега явно вече се нагласих, почти изцяло съм на сурово. Диетата ми е следната: сутрин кафе и мюсли от семена, ядки и сушени плодове с мляко. През деня ям плодове, най-често смути с банани и горски плодове, ябълки, круши, цитруси, каквото ми е под ръка. Похапвам също бадеми и лешници, тиквено семе и pine nuts. Вечер ям салата, понякога ориз или картофено нещо. Не ям пържено. Понякога ям и сирена, яйца почти никога. Малко трудно се справям с организацията на времето и затова не винаги имам кълнове под ръка, но се старая и 4-5 дни в седмицата ям кълнове. Най-често слънчоглед, Alfalfa и Mung bean. Нямам представа как са на български, извинявам се.
Проблемът ми е, че пиех противозачатъчни Новинет около 5 години. Последното изпих на 6 февруари, след това имах нормално кръвотечение 3-4 дни и то приключи на 13 февруари. От тогава досега не съм имала менструация. Не съм бременна. Аз никога не съм имала редовен цикъл, обикновено идваше към 35-40 ден вместо 28-мия. Хапчетата ми бяха изписани като бях на 16г. за регулиране на хормоните. Ходя на гинеколог профилактично и тя всеки път ми препоръчваше да продължавам с хапчетата. Други неща, които мислех, че може да окажат влияние на липсата ми на цикъл са факта, че имах гастрит през декември, пих тежки антибиотици и симптомите отшумяха. През февруари ходих на изследвания по подозрение че имам хиперактивност на щитовидната жлеза, но резултатите бяха нормални. Тогава оплакванията ми бяха, че непрекъснато ми е горещо, не мога да спя и получавам сърцебиене през час. Оплакванията си изчезнаха. Трябва да споделя и още един важен фактор - за първи път се разделихме с любимия ми, той трябваше да отиде да живее другаде в началото на февруари. Оплакванията ми изчезнаха в края на март, когато се събрахме  :love_007:
Относно цикъла - пробвах да пия отвара от пресен магданоз, да хапвам доста мадганоз и на смутита, защото четох че е стимулатор, но без резултат. Пих отварата в продължение на една седмица и го ядох около 2 седмици. Сега в понеделник ми предстои да ходя на доктор и хич не ми се иска пак да се тъпча с хапчета. Интересувам се дали някой друг е имал подобен проблем и как се е справил или изобщо някакво мнение къде може да е проблемът. 
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Липса на менструация
« Отговор #1 -: 13-05-2011, 07:09:01 »

Вечерната иглика е много добро средство за регулиране на цикъла. Може да се срещне под името Вечерна иглика, нощна свещица, безстъблена иглига, на английски ивнинг примроуз. Написах на български докато умувам как се пише точно на инглиш  :Content_4 - emotloader: , че ще закъснея за работа.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Липса на менструация
« Отговор #2 -: 13-05-2011, 07:39:15 »

Здравей, аз имах такъв проблем. И моя цикъл беше на 35 дни, но никога не съм пила лекарства заради това...Нещата при мен са нормални от както промених начина на живот-суровоядство , йога и пречистващи процедури, гладувания... Сега дори понякога цикъла избързва с ден-  два  :D
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Липса на менструация
« Отговор #3 -: 13-05-2011, 10:07:54 »

Колко тежиш? Много ниското тегло също може да е причина.
След спирането на хормоналния препарат е нормално да се обърка цикъла за два-три месеца. Аз само два месеца пих Марвелон или нещо такова после три-четири месеца ми идваше или през 2 седмици или през месец и половина.
Много силния стрес също влошава нещата.
Не започвай пак с хапчетата! Има добри хомеопатични лекарства.Сестра ми имаше същия проблем и се оправи с хомеопатия.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Липса на менструация
« Отговор #4 -: 14-05-2011, 00:13:53 »

Прогестеронов крем за мазане трябв ада даде моментален ефект. Малко холестерол трябва да вкараш, защото следващата стъпка са поликистозни  и тн тн
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Липса на менструация
« Отговор #5 -: 14-05-2011, 10:07:25 »

Виждам, че моето име е споменато и ще взема отношение в темата. Доста сме ги обсъждали тези противозачатъчни и проблемите с цикъла. Вече има няколко такива теми. Хубаво е, че си спряла хапчетата. Аз ги спрях преди 3 години и половина. Аз бих ти препоръчала натурален прогестеронов крем. Наистина ефекта идва веднага. Ползвах го 3 години като непрекъснато намалях употребата и преминах на изцяло растителна храна. Сега от 5-6 месеца не съм го ползвала, но пак си имам цикъл. Е не е точно на 28 дни, но аз съм доволна че се балансираха нещата. Има още какво да се желае, но и това ще стане. Взела съм мерки. :)
Активен

Mirage

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Липса на менструация
« Отговор #6 -: 16-05-2011, 12:25:34 »

Благодаря на всички за отговорите.
Намерих някакво масло от това evening primrose, ще се почудя за него. Килограмите ми са ок, не съм си променяла теглото от последните 10 години сигурно, така че едва ли това е проблем. Но пък имам ужасно ниско кръвно откакто съм спряла хапчетата, едва едва се качва горната граница до 100. Направо съм като парцал. Чудя се дали мога да взимам нещо, което да е комплексно и за двата проблема, четох за rosemarine tincture, ако някой е ползвал?
Бях и на лекар днес и ми казаха че било напълно нормално да нямам цикъл в следващите 6 месеца след спирането на хапчетата  :o ужас. А кой прогестеронов крем е за препоръчване? Незнам изобщо какво мога да намеря тук по аптеките или в ибей. :(
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Липса на менструация
« Отговор #7 -: 16-05-2011, 18:47:02 »

Здравей! Не съм запозната с добавките, които споменаваш. Аз използвах прогестероновия крем на Аквасорс, но са на мултилевъл маркетинг, което е дразнещо. Ако това не те притесява, ти го препоръчвам от личен опит. Аз повече не поръчвам от там. :)
Активен

Mirage

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Липса на менструация
« Отговор #8 -: 17-05-2011, 01:36:25 »

Разгледах ги тези кремове по интернет и общо взето има два вида - едните са със синтетично произведен прогестерон, който се усвоява от тялото веднага и се предполага да действа  ;)  А другите са с wild yam, който съдържа някаква съставка която тялото можело да преобразува на прогестерон. От тях намерих в ибей, и има също така под хормата на хапчета и хербал разтвор, дали няма да е по-ефикасно в този вид? Аз май че си намерих решение, благодаря на всички за отговорите :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Липса на менструация
« Отговор #9 -: 17-05-2011, 11:21:20 »

Този, който аз ползвах е на основата на див ямс и други билки. Аз ти препоръчвам крем, а не таблетки, защото чрез кожата организма си приема толкова прогестерон колкото му е необходимо. Но ти сама си реши и успех! :)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Липса на менструация
« Отговор #10 -: 18-05-2011, 17:04:26 »

При мен на 2 пъти се случва да ми спре цикъла. Първия път беше 2001 година - заминах за щатите и цикъла ми спря, върнах се след 5 месеца, цикъла не дойде, тогава не разбирах много, отидох на лекар, изписа ми 1 таблетка за принуждаване на цикъла и до 3 дни ми дойде.

Втория път беше тази година - заминах за Португалия, цикъла ми спря, не ме притесняваше, даже добре се случи така  :laugh: , върнах се след 3 месеца, чакам да си дойде сам, но не идва, дадоха ми съвет да пия всеки ден чай от бял равнец, започнах да си правя, пих около 10тина дни и взе че дойде. Сега си имам цикъл.

При мен явно така се случва, като замина за някъде и ми спира цикъла.... Но ти може наистина да пробваш с чай от бял равнец, аз си го съчетавах с още 1-2 билки за повече аромат (мащерка, липа, мента...). Ако прочетеш описанието на белия равнец - водят я женската билка, за какви ли не женски неразположения помагала.
Активен
Духът владее материята!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Липса на менструация
« Отговор #11 -: 16-08-2011, 05:38:45 »

Здравей, аз имах проблеми с цикъла при първия си опит да мина на вегетарианска диета (спря за 6 месеца и след това го предизвикваха с хапчета). Ако си нулева кръвна група, трябва да доставяш на организма си много повече желязо. Също спри млечните продукти, в млякото се отлагат всички хормони, с които тъпчат животните и най- вече биволски хормон на растежа  :surpris_22:
При мен кълновете, чиата и водораслите внесоха промяната, вече не съм отпаднала, не пия кафе и имам цикъл! :))
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 25 запитвания.