Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Начален гастрит?  (Прочетена 19604 пъти)

escorial

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
    • Escorial's Webblog
Re:Начален гастрит?
« Отговор #20 -: 06-07-2009, 16:55:23 »

И аз друг път съм правила процедурата и не съм имала такива оплаквания.
А болката си беше точно под диафрагмата - стягаща болка.
Активен
мама на три мишлета

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Начален гастрит?
« Отговор #21 -: 06-07-2009, 19:51:35 »

Бихте ли ме просветлили, моля, каква е разликата между хидроколоника (много хора я споменават и хвалят) и клизми вкъщи в банята?   ::)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Начален гастрит?
« Отговор #22 -: 08-07-2009, 00:52:38 »

Мисля, че принципът е един, но за точни разлики не знам, защото и двете неща не съм ги правила. Може би едната разлика е, че хидроколониката се извършва от специалист.
Активен

escorial

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
    • Escorial's Webblog
Re:Начален гастрит?
« Отговор #23 -: 08-07-2009, 03:02:25 »

Подозирам, че в интернет може да се намерят много добри описания, но все пак мога да кажа това, което аз знам.
Клизмата е с определено налягане на водата, което се образува от гравитацията.
Хидроколиниката се извършва чрез специална машина, при която налягането може да се регулира.
Да, извършва се от специалист и една сесия може да продължи до 2 часа. При мен последния път правиха може би 20тина пълнения и изпразвания на дебелото черво. Прави се докато последното наистина се изчисти, а специалиста е там за да разпознае кога е станало това. Междувременно, при всяко изпразване той прави масажи, за да може почистването да е по-качествено.
Не съм пробвала да си правя клизма сама в къщи, но са ми правили преди първите ми две раждания в болницата. Разликата между тези клизми и хидроколиникала е голяма.
При клизмите не може да се постигне толкова добро прочистване, или поне това е показал моят опит.
Може и други разлики да има, но аз не ги знам.
Активен
мама на три мишлета

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Начален гастрит?
« Отговор #24 -: 19-07-2009, 20:16:31 »

Радулче , ти нали ми четеш публикациите, пропуснала си ,там където казвам за колонотерапията  :)   има и друго интересно в поста :)    

http://www.zemianazaem.com/?p=94#comment-12506
  от 07.07.  

escorial ,не се сърди ,но си права ,че не си запозната достатъчно по темата за колонотерапията и клизмите. :)   От интернет  едва ли ще намериш интересуващото те, поне не на български.
 
Общо взето  везните не тежат в полза на колонотерапията.
А това дето го наричаш  - специалист по колонотерапия ,ми звучи като  
 " Министър на бурите и ветровете". :)   Това е процедура, която се изпълнява достатъчно добре и от една мижава мед. сестра.  Тоест- няма философия никаква.  

Предлагам ти само да си представиш,че имаш мед. център, за който си дала 70000 лв за апарат за колонотерапия. Е, как смяташ , дали ще се опитваш да убедиш пациентите да си правят клизмите у дома , като от това ти няма да  вземеш и стотинка или ще ги примамиш на колонотерапията ? :))
То това им е и идеята на тези "специалисти" - да ахнеш и да кажеш :
" Аааа, аз може и да сбъркам нещо ,той специалистът знае по-добре "
 
Не забравяй ,че леля Емилова стана милионер понеже схвана точно тази идея -  при нея отиваха хора,които нямаха смелост да действат сами, но имаха мързел даже да се замислят....., да отидат някъде и да си ядат същите плодове ,  като спестят сума ти и парички. Я някой тук във форума дали е страдал,че не е ходил при Емилова ? Нещо да е загубил от това ?

Със спестените от колоно парички ще си направиш една екскурзия в чужбина. :)
« Последна редакция: 19-07-2009, 20:19:22 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Начален гастрит?
« Отговор #25 -: 19-07-2009, 22:25:29 »

Бате Бино (хм, сега покрай новата снимка дали да не минем само на Бино  ;D ), благодаря ти, прочетох ти публикацията. Ти я пусна малко след като бях вече задала въпроса си тук. :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Начален гастрит?
« Отговор #26 -: 02-02-2012, 22:50:09 »

хареса ми
« Последна редакция: 02-02-2012, 22:55:58 от papur72 »
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Начален гастрит?
« Отговор #27 -: 02-02-2012, 22:57:05 »

Хаха, сякаш аз съм единственият без гастроскопия в темата :)

Мен толкова ме уплаши, че си казах "Момче, налягай си парцалите и си оправяй гастрита. Тия маркучи не са за тебе."

А лекарката навремето подходи даже прекалено научно. Цитирам "Не мога да разбера защо се шири този страх от гастроскопия у населението". Почувствах се като опитна мишка, част от населението.
Хареса ми   tooth
"Гадничко е малко" беше коментара на един преди мен. Един маркуч ти стига и 2-3 години няма да се вяснеш.
Активен

ФУНГО

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Начален гастрит?
« Отговор #28 -: 03-02-2012, 04:14:07 »

Сериозно ли с маркуча отзад. 
Е то това трябва да е за затворници изнасилвачи  терапия  за назидание. Дори и за тях не е хуманно.
Колко да им искам и 5000 лв да ми предложат няма да се съглася на секс инвазия с маркуч, ако ще и Салата Измилова да ми я прави, или мис България.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Начален гастрит?
« Отговор #29 -: 03-02-2012, 11:03:07 »

Сериозно ли с маркуча отзад. 
...

Ти сега пък се размечта нещо.  tooth tooth tooth

Не е отзад маркуча, а отпред. Вкарва се през хранопровода. Сега ми хареса, че "сериозното" име на процедурата е езофагогастродуоденоскопия. Дългичко, но веднага разбираш какъв е пътя на маркуча.  ;D ;D
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Начален гастрит?
« Отговор #30 -: 03-02-2012, 13:20:10 »

за мечтателите: другото за отзад се казва ректоскопия
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Начален гастрит?
« Отговор #31 -: 13-02-2012, 17:26:41 »

" Министър на бурите и ветровете". :) 
Бате Бино, хахаха, това толкова ме забавлява! Прав си за това, че при Емилова го има елемента на мързела и незнанието, но мисля, че неината практика е полезна. Мога да ти дам пример с баща ми, който никога няма да започне да си прави клизми у дома, ще кажеш, ами мързелив е и то няма да е лъжа, ама какво да правят мързеливите хахах. Аз се радвам, че той има възможност да ходи един път годишно там да се прочиства. Знам, знам ще трябва промяна в мисленето и начина на живот и хранене, ама не всички са толкова възвишени, за да го постигнат! Аз си правих хидроколон терапия, след прочистване с клизми(като не твърдя, че съм го направила перфектно) и пак имах доста камъни и слуз, каза специалистът  ;D. Пък и то е ясно, че от един път няма как да стане.
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Начален гастрит?
« Отговор #32 -: 13-02-2012, 18:01:12 »

Да , барбаронке, така е. Много доктори и лечители направиха лев, залагайки на мързела на пациентите :)
Извод: Мързелът също не е безплатен! :)
 "И вълкът сит и агнето цяло"  е възможно , но само  ако вълкът се е нахранил с дренки. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 24 запитвания.