Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Книгите на Мермерски - капан за простодушни начинаещи  (Прочетена 22255 пъти)

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

Бате Бино, къде се намира този лечител, барем и аз да го посета ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ще ти пиша лично съобщение ,че оня ден пуснах съобщение за мед, да не ме обвинят в някакво посредничество и комисионерство. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

добре, чакам :flowers2:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Нов бестселър има пича,"Как да се предпазим зимата" Абе голяма работа е,да не му е уроки,най големия писател в България :Content_14: :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Аа, най-големият за всички времена и най-продаваният е г-н Христо Калчев. ( дето пише за мутрите , с цветущи псувни и цинизми. Аз надзърнах един път за 2 мин. стана ми гадно и това беше.)     Така че Мермо едва ли ще го догони скоро  :)
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Имах предвит на здравна тематика ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Мермерски не го харесвате, защото е високомерен и не притежава алтернативно мислене. Преглеждам много книги издавани в България. Все по рядко си купувам за личната библиотека ценни заглавия. Напук на утвърдените американски  схващания, че за дадени открития са необходими много пари и скъпи машинарии, ценните идеи изскачат от добре забравеното старо познание. Зад полезността на фито терапията се крие неосъзнатото поемане на обогатена вода.  Векове наред хората са забелязали полезността на чайовете, настойките, отварите, но не са си дали сметка, че водата върши по голямата задача. Пашкулев не е никак прост човек както го изкара Бино. Водил съм коренспонденция близо година и мога да се изразя ласкаво. Коректно ми отговаряше на всеки мейл без да пести знания и сили.  Не е правилно да ги съдим за упорития им стремеж към материални натрупвания. Мермерски верно е клиширан преписвач но пашкула е друга бира :)
Това книжле е в десятката на топ безполезни книги
 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Я да се включа аз, че нещо липсвам напоследък. :)

beelee, какво имаш предвид под "негативен"   ?  Ако е относно на Петко бабата , това е хумор. Моят хумор е малко по-различен понякога и се случва да не бъде разпознат като такъв ( от някои хора)  :)
Ако е относно Мермерски, какво общо има здравословната градивна критика с понятието "негативизъм" ?   Вероятно имаш нещо предвид извън значението на думата "негативен" .. :)  Защото тя не означава това :)  
Негативност е ,когато например преди поредния си  опит за някакво прочистване да кажеш - " И тоя път няма да стане ! "  
Може би си искала да кажеш "критичен" ?   Това е вече друго. :)
Освен това , лесно може да се прецени дали съм негативен- моите постове са много повече от 18 ,  и тук, и в сайта,  те си стоят, прочети ги и кажи кое е негативното ( ама придържайки се към значението на думата"негативност"  :)  
Те са информативни, интересни, на разбираем език, на добър български .. дори и да има нещо "негативно" то е по-скоро изключение.
  
После ,моята тема беше - КНИГИТЕ на Мермерски, а не ТЕЛЕВИЗИОННИТЕ предавания на Мермерски , ако не сте забравили.  Знам, че има хора дето никога не четат книги , за тях - да, прекрасно е , много по-добре да гледаш Мермо, отколкото да затъпяваш заедно със Шишо-Бакшишо.  
Идеята - пак ще я повторя, че явно не се схваща, е ако дойде някой новобранец(каквито постоянно се появяват, и евала за това..)  ,който да е прочел едно- две книжлета,(при това съвсем наскоро )  и  да не може да се ориентира  в МНОГООБРАЗИЕТО от автори, просто да не си губи времето ТОЧНО с него, а с някой наистина напреднал лечител ( както в науката, ама истинската , така и в ПРАКТИКАТА) 
Какво е това чудо - пет книги по 600 стр. кой ще ги чете изобщо целите? Това са си едни справочници, като те засърби някъде да си потърсиш цярчето,  това не е система ,която да ти въздейства и да те тласне към промяна, както например го прави Марк Хаймън в "Ултраметаболизъм" .  Разпръснати факти  не въздействат.
 Не се сърди, то не е обидно ,всички сме почнали от нулата,  но посланието е дори и за теб.   Ти си в темата от една година , прочела си книжчица на Малахов , добре. Аз съм в темата от 1992, имам и съм изчел !!  поне 220 книги на такава  тематика (50 само са ми на руски)   обиколил съм голям брой здравни центрови и лечители-единаци , изпробвал съм върху себе си доста системи и затова смятам ,че съм компетентен да дам оценка. С годините се НАРАБОТВА интуиция да прецениш нещо или някого за нула време.  Както виждаш , достатъчно много  "колеги " са на същото мнение . (Затова ги изреждам тези факти ,не за да се пъча. )

А когато се опонира само "от любов към спорта"  това не е интересно просто . :)

Здравей,

чела съм доста повече от 18 твои мнения и тук и в статиите на сайта. Не си спомням къде съм казала, че от 1 година се занимавам с темата, повече се :) Ти се отнесе към мен точно като към новобранец, прочел 2 книги и усещането ми е, че ми опонираш от "любов към спорта", което рязко контрастира на представата ми за теб.
Пак ще кажа, аз не съм чела книгите на Мермерски, не съм негов защитник, но на фона на шиш-бакшишо и рекламите на junk по телевизията, интервюто което четох ми се стори на прав път.
В темата ми в раздела "да се запознаем" съм дала авторите, които оформиха идеята ми за нещата в контекста на сайта. Има и стотици други материали, като например тези за работата на др. Реймънд Райф, но те са основно в интернет. Приемам че не съм разпознала чувството ти за хумор, но все пак и извън този сайт има будни хора :)

По-здрави!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Ти се отнесе към мен точно като към новобранец, прочел 2 книги и усещането ми е, че ми опонираш от "любов към спорта", което рязко контрастира на представата ми за теб.
Пак ще кажа, аз не съм чела книгите на Мермерски, не съм негов защитник, но на фона на шиш-бакшишо и рекламите на junk по телевизията, интервюто което четох ми се стори на прав път.
Ами и аз това имах предвид като споменах баба ми, но кой да разбере. По-добре да слушаш Мермерски, отколкото да ядеш кренвирши, сланина или пача ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

За кремвиршите съм съгласна, но бульоните от кокали съдържат много лесно усвояем глюкозамин за ставите :) Дългогодишните планинарци знаят за какво говоря ;) Не че си правя пача, най-много рибена чорба. Но сега като се замисля, и суровата риба ми е супер вкусна  :essen:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

beelee, остава да е последното, наистина :)  ( за чувството за хумор)  :) Другото нека го приемем като лека провокацийка :)    Не че го правя умишлено , но това е похват, прекрасно усвоен от разни журналисти и др тем подобни майстори на словото ,че и на действието, - лека провокацийка отприщва понякога у опонента неподозирана енергия към творческа изява и др. завидни умения..   
Аз щях да те хваля ,за два твои много силни поста . Същност, пак ще те хваля ,но в друг раздел. 
За кокалите обаче ,нещата стоят така -дори и да има някаква ползица , в месния бульон при варенето се настаняват всичките отрови от месото. Даже някой от руските лечители беше казал за него  - "Директно в тоалетната" . Докато при зеленчуците било обратното - полезните вещества преминавали в бульона.

Ortodoksalen  , ти направи силно включване , да те поздравя и аз с добре дошъл!
Само искам да те помоля , да полагаш малко повече старание ,избирайки подходящата дума от "базата данни" :)     
Ако изобщо си изчел до края поста ми за Пашкулев , посочи ми къде съм казал или намекнал , че е "ПРОСТ "??!!   Или че изобщо е такава идейната линия?   
Другото е да не знаеш значението на думата, но за това се съмнявам. Ако обичаш, намери по-подходяща дума и си редактирай поста.Ще ти бъда благодарен.

Имаш право да разбираш " стремежът към материални натрупвания"   по много начини.  Това ,което исках аз да кажа  ( и което май отново ти е убягнало)   е че има разлика между  "стремеж към материални натрупвания "  и " КРИМИНАЛЕН стремеж към материални натрупвания" .  Какво , ако дойде някой и ти открадне всичките спестявания  и те остави бос до кофата за боклук  - ще го потупаш по рамото заради благородния му стремеж ли ?     Тук в сайта  досега не е имало хора, които  да симпатизират на кражбата и на липсата на морал, доколкото съм запознат.   АКО НЯКОЕ ДЕЙСТВИЕ НЕ Е САНКЦИОНИРАНО ,И ТИТУЛЯРЪТ МУ ПУБЛИЧНО РАЗОБЛИЧЕН, ТОВА НЕ ЗНАЧИ ,ЧЕ
 НЕ Е МОГЛО И НЕ Е ТРЯБВАЛО ДА БЪДЕ !  :)   
( Навремето Джон Ленън беше осъден да плати 150 000 долара ,/ съответстващи  на поне 500 000 сегашни/  защото се доказа ,че ползвал за някоя от песните си някаква мелодийка на друг музикант!  )
В известен смисъл всички ние тук сме крадци. Въпросът е в степента. :) 
(Какво , да не би някой да е платил за Windows-а ,благодарение на който си щракаме по цял ден по  любимия си компютър?   Ако някой не знае - той се продава ( струва около 200 $ ) Това че някой е успял да го "хакне" и да ни го инсталира за безплатно ползване не ни оправдава  като че ли :) )
« Последна редакция: 27-10-2009, 18:44:07 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Любим цитат на един мой приятел е "Без провокация няма прогрес" ;)

За бульоните, винаги се варят с много зеленчуци и пяната, която се образува отгоре се събира и изхвърля. Твърде трудоемко занимание, определено...но алтернативата иначе е медикамени.
Да уточня, от дете имам проблеми с коленете, някак си все нещо им се случва. Тук прочетох за чая от дафинов лист и рязко го добавих в менюто си. :D
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Ето и моя "любим" цитат от интервю на Донка Байкова:

"Какво бихте посъветвали момичета, които следват налагания от медиите модел на слабото женско тяло?
Те се стремят да подражават на манекените и в началото организмът има резерви, но тъй като в природата от нищо нещо не става, след свършване на резервите те започват да накърняват структурата на своите вътрешни органи. Необходима е консултация с  различни специалисти - диетолог, психотерапевт и гинеколог. Появи се и т.нар. орторексия - когато един човек чете прекалено много“улична“ литература и се създава  психическа зависимост към качеството на храната.
Всяка модерна страна има норми за хранене. Българските  норми за хранене са регламентирани. Момичета между 16-20 години имат нужда от около 2000 килокалории, а ако спортуват - 2200 килокалории. Няма вредна храна, има неправилни количества и съчетания между храните. Често предозираме с вкусните храни, които са и най-нездравословни, и забравяме, че нашата потребност общо от плодове и зеленчуци за деня е около 500 грама на човек.

Как се насочихте към специалността хранене и диететика?
Завърших медицина и започнах редовна докторантура по здравословно  и диетично хранене. Разделното хранене ми беше дисертационната разработка. До 1996 г. се занимавах с експериментална медицина. В Националния центъра по хигиена има най-добрата експериментална база за научни изследвания. Върху 1500 опитни животни сме изследвали всички възможни диетични режими. А от 1996 г. насам превръщам теорията в практика. В началото в едно предаване по националната телевизия бяха представени от колеги мои пациенти с много добри резултати. След това предаване се обадиха над 200 души и така вече от години помагам на хората да се хранят здравословно."
 :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
« Последна редакция: 18-12-2009, 19:50:49 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Тая колко грехове има с тези животни :Confus_3: Не искам да съм на нейното место ::)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Това ,драги мои, го правят и други - Правят опити върху животни, а след това пренасят резултатите като меродавни и за човека.  Според мен интересен вид слабоумие,странно налично у някои уж образовани индивиди.  По съвсем същата логика, ще трябва да разучим хранителните навици на плъховете и да почнем да ядем същото,каквото и те, щом като  те са критерият  на науката за нашето здраве ? Аз казвам браво!
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Dan4

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
    • Organica Dobrostan

Цитат
Идеята - пак ще я повторя, че явно не се схваща, е ако дойде някой новобранец(каквито постоянно се появяват, и евала за това..)  ,който да е прочел едно- две книжлета,(при това съвсем наскоро )  и  да не може да се ориентира  в МНОГООБРАЗИЕТО от автори, просто да не си губи времето ТОЧНО с него, а с някой наистина напреднал лечител ( както в науката, ама истинската , така и в ПРАКТИКАТА)
За мен такъв човек е Гейбриъл Казънс, на български му е издадена само "Съзнателно хранене", но работим по въпроса и за другите.
За "Мермо" и българските "изследователи"... :surpris_25:
Активен
devoted to experimenting
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 22 запитвания.