Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Атанасия  (Прочетена 4612 пъти)

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Дневникът на Атанасия
« -: 05-08-2011, 16:08:58 »

Здравейте 8)
Тъй като вече 2-ри месец съм веганка,по причина,че започнах началото на юни едно 40-дневно гладуване,и след това продължих да се храня изцяло БЕЗ животински храни,си помислих,че вече е време и аз да си направя едно Дневниче,тук при вас. Ще ми бъде интересно да споделям,какво приготвям,тъй като съвсем от скоро започнах по-активно тази дейност :Content_4 - emotloader: (сурови или вегански ястия) :Appetit_17:  :D
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #1 -: 06-08-2011, 13:34:46 »

Добре дошла при нас и добре дошла на "правия път" :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #2 -: 06-08-2011, 15:08:02 »

Blagodarq bpa ;)
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #3 -: 06-08-2011, 21:10:42 »

Вечерята ни днес-салатка от сурови тиквички,краставичка,домат,магданоз,натурални маслини,леко кисели,зехтин и лимон... :Appetit_17: за съжаление ми показва грешка като искам да кача снимка? :-\
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #4 -: 08-08-2011, 08:20:37 »

снимката се качва някъде другаде и тук се дава линк към нея:

[ img ] линк към снимката [ /img ]
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #5 -: 08-08-2011, 12:29:06 »

снимката се качва някъде другаде и тук се дава линк към нея:

Една препоръка за "другаде" - аз ползвам imgur.com. Лесно се качва и след качване директно ти генерира парчето текст с [ img ] рамката, за да си го пейстнеш в поста.

Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #6 -: 08-08-2011, 13:10:25 »

 :Content_14: :Content_14: :Content_14:

хубав сайт, не ти иска регистрация и ала бала
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #7 -: 09-08-2011, 16:06:40 »

Благодаря ви за помоща :Content_14:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #8 -: 09-08-2011, 22:12:10 »

браво Ати, най-после  :) :love_026:
А аз все още не съм пълна веганка, ям понякога сирене , но така не се измъчвам и се чувствам добре  :Content_22:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #9 -: 11-08-2011, 13:00:03 »

Браво Дани, аз все още удържам фронта. Няма да крия,че ми липсват млечни,като сирене и кашкавал и хайвер,но засега не съм се изкушила. Мисълта,че се чувствам добре,всички ми казват колко съм свежа,хубава кожа и т.н.(не,че преди не съм имала хубава кожа и т.н. :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:) Вчера незнам как,още  не мога да си обаяня,какво стана,но докато си правихме снимки с моя телефон и всички снимки ми се изтриха. Имах нови неща-разни песта,крем бях направила с банан,пъпеш и рожково брашно. Много съм доволна,че синът ми  също започна да ги харесва тези неща(не всичко),но нашите само ме агитират,че ще разболея детето,как ще порасне,как ще има здрави кости,ако не му давам сирене,прясно мляко и т.н. Всичко това мн ме тормози,защото знам,че постъпвам правилно,като наблюдавам моето дете и децата на приятелките ми и виждам разлика.(не,че се хваля,но е така).
Правих си и за първи път орехово мляко,но може би,защото го правих с чопър и стана по -гъсто,уж после го прецеждах...и задължително  сложих мед:) :Appetit_17:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #10 -: 27-08-2011, 22:04:23 »

Здравейте! Аз тези дни не съм изцяло на сурова храна,готвя си разни неща,но си и купих много хубава решетка за готвене на пара и съм много доволна как стават нещата,особено млечната царевица :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:

Днес менюто ми беше:

Сутрин преди всичко,1л топла вода,на гладно.
Към 10ч. праскови
На обяд салата от домат,краставица,червен лук и лимон,а също и варени на пара картофи и тиквичка,подправени със сминдух,червен пипер,зехтин и чесън.

Вече изцяло съм спряла всичко сладко,газирано,пържено,мазно. Незнам защо,но и от маслините ми става гадно,подувам се,изглежда,че все попадам на лошо качество,а и супер солени,въпреки,че ги киснах във чиста вода 2 дена!!!.....

За вечеря хапнахме ориз с фалафели и хумус...

Междудругото пробвах да сготвя черен,императорски ориз...ммм :Appetit_17: супер е ;)

Това е засега. Лека нощ от мен!
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #11 -: 28-08-2011, 06:40:23 »

Привет и от мен  :Content_22:
За млечните...аз тотално ги замених с кефир и ядкови сирена. Не знам на моите черва само ли се отразява толкова магически...  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #12 -: 28-08-2011, 14:54:07 »

Theodora,веднъж си направих ядково мляко от орехи ли,от бадеми ли,вече не помня,мн хубаво стана,но и доста гъсто,макар,че го прецеждах. Нямам навик да си правя ядкови,а май трябва повече,а и трябва малкия да го свикна и него,че с тези сладоледи цяло лято,вече издивявам... :surpris_22: :surpris_23: :-\ :Content_4 - emotloader:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #13 -: 28-08-2011, 19:37:25 »

Киселото мляко за сега го оставих.. Сега съм на вълна кефир. Интересно, че от бадемово мляко стана лигав и гаден... :surpris_22: До сега най-ми харесва от кокос и от соя. Непременно ще пробвам с орехи
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #14 -: 28-08-2011, 23:14:56 »

Здравей  :love_026:, стана ми интересно, и синът ти ли се придържа към твоя начин на хранене? И с какво му заместваш млечните. Знам, че за момчета не е много хубаво да ядат соя, та му давам сусамов тахан, той го обожава и го пие директно от буркана даже. Въпреки това и ден не минава без да е изял 1-2 кофички кисело мляко - краве  :essen:. Месо и риба хапва навън с баща си и при бабите: така хем ги яде, хем по-рядко, което е и по-добре.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #15 -: 31-08-2011, 11:28:10 »

Как  върви веганството  Ати  :love_026:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #16 -: 31-08-2011, 21:57:07 »

Здравейте приятели :bleh Дани,веганството ми върви много добре,все още удържам фронта,не съм яла нищо животинско,макар,че напоследък ми се е прияло шоколад,не за друго,а защото в нас имам доста и всеки ден го гледам. Иначе много съм се пристрастила към хумуса,не суров,което хич не е хубаво,доста бобови също...ама гледам да ги отбягвам вече!
Faline,не правя ядкови млека за малкия,макар,че само веднъж опита орехово такова и  нещо не му допадна,въпреки,че беше  с мед и прецедено...иначе яде млечни многоооо рядко,в нас даже непрекъснато съм обвинявана,че ще го разболея,месо,риба,масло,маргарин,сладки(с изключение на сладолед и рядко шоколад) не яде,а и кашкавал. Милото,покрай моето гладуване лятото с доста неща се раздели,но аз съм доволна. Докато бях на диня,череши и домати и той ядеше това. Напоследък нещо не иска да яде домати и краставици,но пак не го оставям  без поне малко салата да не е ял.  :surpris_23: :surpris_22: страх ме е от предстоящото приемане в детската градина,макар,че съм предупредила,че не яде месо,и ми казаха,че няма проблем,но знам ли,няма да съм там непрекъснато. Искам максимално да избегна да му дават боклуци... :surpris_23:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #17 -: 26-12-2011, 13:05:26 »

Здравейте :bleh :bleh :bleh
Одавна не съм писала,но при мен нещата си вървят по същия начин-започнат 7-и месец веган :surpris_22: :Content_4 - emotloader: за 6 месеца гладувах 85 дена,през другото време-без животински. Свалих 41.5 кг-а,но от последното гладуване,което свърши на 10-и декември върнах няколко кила (5-6),защото много обичам бобови и си позволявам да ги ям(хумус,леща,боб),но след Нова Година ще си изкарам пак нови 10дена на ябълки и вода tooth вече имам тренинг :whistling2 - emotloader:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #18 -: 26-12-2011, 13:08:27 »

За съжаление не мога да се науча да слагам снимки тук...явно нещо не мога да схвана как точно става. Ако някой проявява интерес към моя вегански албум,може да ми пише на фейса:) Атанасия Маркова съм там :Content_4 - emotloader:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Атанасия
« Отговор #19 -: 26-12-2011, 16:20:41 »

Браво за упоритостта Ати  :peperudi:
« Последна редакция: 26-12-2011, 16:26:33 от Даниела »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.121 секунди с 22 запитвания.