Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Постоянно запушен нос  (Прочетена 13229 пъти)

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Постоянно запушен нос
« -: 01-09-2011, 12:39:57 »

От известно време ми е запушен носът, кажи речи постоянно. Преди година ми парвиха рентгенова снимка, от която резултатът беше -вероятност за синузит в десния синус. Преди 2-3 години специалист УНГ ме прати на алерголог, но алергия не беше открита. Приемам всякакви съвети и идеи.
Прочетох и темата за синузита и ще пробвам рецептата с меда. Пролетта направих серия пречиствания на дебелото черво и един път на черния дроб, но по малко по-различна методика. И все пак резултат имаше.

Относно кислородната вода- как се накапва в носа- разредена с вода ли и в какво съотношение?
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #1 -: 01-09-2011, 14:42:58 »

10-15 капки в супена лъжица вода, капе се по една пълна пипетка от разтвора във всяка ноздра. Понеже самата вода е гадничка, аз ползвам физиологочен разтвор за разреждане на кислородната или ако нямам, слагам няколко кристалчета сол. Обикновено си слагам поевчко от разтвора, по няколко кубика със спринцовка, но за начало е добре да пробваш както е оригиналната рецепта по-горе.
« Последна редакция: 01-09-2011, 14:45:39 от Diego de la Vege »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #2 -: 01-09-2011, 17:51:32 »

Чист акациев мед се загрява на водна баня да се втечни , но не да се изгориш и по 7-10 капки във всяка ноздра с пипета по 3 пъти на ден , за около месец забравяш какво е синузит.
Миналата седмица още една излекувана :)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #3 -: 13-09-2011, 15:32:15 »

http://www.zemianazaem.com/archives/256 - ето тук Петко е описал как се прави това с меда и има добър резултат при доста хора.
Активен
Духът владее материята!

freegan

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #4 -: 22-11-2012, 23:55:32 »

  Здравей,
Аз имам същия проблем от 4-5 години. Ходил съм при 10-15 доктора и никой не можа да ми помогне. По едно време даже получих усложнение и се наложи да ми правят малка операция на тъпанчето, защото си докарах отит. Колкото лекари, толкова различни мнения, а даже имаше и без мнения. Със сигурност знам, че никакво лечение за синузит не помага! Завирал съм си какво ли не в носа: мед, солена вода, билкови мазила за синузит... Не. Нулев ефект. От всички капки и спрейове за нос само ксилометазолина действа супер, но от него почна да ми тече кръв от носа и го спрях.
  Така. Това, което ми помогна най-много е гладуване! 2-3 дена гладуване дава доста добър резултат. Намалил съм до минимум животинските продукти и един ден , след като се бях оправил, реших да ям сирене. Хапнах доста и моментално носът ми се запуши пак. Сиренето дава доста слуз:( Втория път като се бях пооправил, пак след 2-3 дена гладуване, ходих на зъболекар. Той ми сложи две упойки и проблемите се върнаха с пълна сила. Сега, по съвет на един лечител, започнах пречистване на черен дроб и жлъчка със зехтин и лимон. Направих го два пъти и извадих доста "камъни". Има подобрение, но не е постоянно. След 2 сед. ще направя трето пречистване. Надявам се това да помогне. Сега запушването се получава само през нощта, като легна да спя и то не всеки път. Преди беше постоянно. Също така спортът и адреналинът действат добре за известно време.
:)
ps
 забрави за фликсоназе, това е голям шит.
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #5 -: 23-11-2012, 00:43:00 »

  Здравей,
Аз имам същия проблем от 4-5 години. Ходил съм при 10-15 доктора и никой не можа да ми помогне...

   А бе да ти кажа май си уцелил пътя пък да видим...От собствен опит да спомена: Решават се нещата, но мнооооооого бавно. След като предприех така да се каже истински здравословни действия някак си тялото го зарязваше този проблем и го оставяше все за последно...чак яд ме хващаше, защото смятам че въобще не е за пренебрегване...непрекъснато едната от ноздрите ми беше запушена, понякога и двете, липса на обоняние...бе гадна работа. А и още не съм се продухал на 100%...
   Разправяй, как върви, че не един или двама го имат проблема...
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #6 -: 23-11-2012, 11:20:38 »

...непрекъснато едната от ноздрите ми беше запушена, понякога и двете...

И аз от малък винаги съм бил постоянно с една запушена ноздра. Даже го бях приел за нормално. Нямал съм иначе болки или синузити - само запушване. Като спрях да ям млечни продукти, носът се отпуши и вече пета година не се запушва обратно. Freegan, спирай сирената.   :whistling2 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

freegan

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #7 -: 17-01-2013, 16:20:45 »

  Направих си изследвания и те показаха, че проблемът при мен се казва стафилококи в носа. Някой има ли идея как да се справя с тази бактерия без антибиотици? :Confus_34:
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #8 -: 17-01-2013, 17:22:09 »

сребърна вода накапване  и вътрешен прием? Клеева тинктура. Може и да дадат своя принос,освен някаква тежка артилерия
Активен

Spiru

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #9 -: 17-01-2013, 21:22:16 »

Аз до колкото знам казеина (протеина на млякото) произвежда секрети в тялото и от там и запушения нос, забелязал съм го дори върху себе си.
Ако искаш да го избягваш обаче ще трябва да имаш в предвид, че го има и като добавка в хранителните продукти, като емулгатор например.   
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #10 -: 17-01-2013, 22:10:11 »

След първия  ми житен режим един ден изневиделица и без разболяване  през носа ми се източиха такива секрети по количество и качество, че не беше за вярване.  Имах болки в лявата част на главата и докато не изтече всичко, болките не минаваха, не можех да се навеждам от тях. Като изтече, краи -ако боледувам изобщо, минавам с малко бистра водица и толкова, две години оттогава, но за всеки случаи правих прочистване после с хрян.
Активен

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #11 -: 18-01-2013, 22:00:07 »

Преди малко пробвах това с меда , обаче ми стана доста гадно на гърлото. Направо все едно ме гореше . Постоях 1-2 мин. и го махнах. Сигурно не правя нещо правилно .  ???
Активен

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #12 -: 19-01-2013, 18:25:21 »

Случайно го открих дано ти е от полза.  :)

 СУПЕР ЛЕК СРЕЩУ ЗАПУШЕНИ СИНУСИ

Бързо! Забъркайте им една вълшебна отвара, която може би ще ги накара да се почустват по-добре.

Ще са ви необходими следните продукти:

около 60 мл вода
50 мл ябълков оцет
1 супена лъжица мед
1 чаена лъжичка червен пипер
1 резенче лимон
Начин на приготвяне

Най-напред, сложете водата в малък съд на котлона и я оставете да заври. После изсипете горещата прозрачна течност в чаша и я комбинирайте с ябълковия оцет. Добавете меда и червения пипер. Разбъркайте хубавичко. Накрая изстискайте сока на лимона вътре.

Вдишайте дълбоко парата, идваща от чашата ви, след което изпийте съдържанието ѝ наведнъж. Искрено се надяваме да почувствате, ако не мигновено, то поне някакво облекчение.

Би било добре да повторите процедурата няколко пъти през седмицата, защото така шансът тя да ви помогне е много по-голям.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #13 -: 21-01-2013, 12:26:29 »

Преди малко пробвах това с меда , обаче ми стана доста гадно на гърлото. Направо все едно ме гореше . Постоях 1-2 мин. и го махнах. Сигурно не правя нещо правилно .  ???

Как точно го направи, какъв мед ползва ? Опиши моля те процедурата?
Активен

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #14 -: 21-01-2013, 20:13:39 »

Как точно го направи, какъв мед ползва ? Опиши моля те процедурата?

Титан , ползвах домашен мед , производство но баща ми. Меда е чист и хубав , но е доста тежък и силен, тъмен на цвят. Пчелен мед е,не е акациев или боров. Използвах захаросан. Сложих и в двете ноздри, както пише количество колкото грахово зърно. Леко си помогнах с клечка за уши , за да влезе по-навътре. Набързо се разтопи и като се стече към гърлото , направо взе да ме гори. После прочетох коментарите към темата на Мер и видях , че и други се оплакваха от тази болка , но при повечето болката е била в носа , докато при мен ми изгаряше гърлото. И въпреки , че търпя на болка , след 2-3 мин и го махнах , поне това което успях. Разбира се за такова кратко време ефект нямаше за отделяне на секрети, но .......не се отказвам и пак ще го пробвам, но този път с по-малко количество.  ;)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #15 -: 21-01-2013, 22:12:02 »

Не разбирам защо, след като съм дал точна технология не си я спазила ? А после се оплакваш, че няма ефект. Ами няма да има , изрично съм написал акациев, чист, на водна баня , с пипета. А вие на топченца си играете.
Активен

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #16 -: 21-01-2013, 22:23:55 »

 Е не се сърди де   :kisss: . Аз го правих по препоръките описани от Мер в сайта. Ама ще пробвам и по твоя начин  ;)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Постоянно запушен нос
« Отговор #17 -: 22-01-2013, 00:08:08 »

A така и после дай отзиви.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.