Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Цирей  (Прочетена 5701 пъти)

бакшишчо

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Цирей
« -: 08-09-2011, 21:43:46 »

Здравейте, появи се ечемик на окото и цирей под мишницата на дъщеря ми, която е на 6 години. След два месеца и излезна пъпка на крачето, която се възпали и премина в абцес. От абцеса излезнаха по крачето още пъпки, които много трудно зарастнаха. Микробиологично изследване не сме правили /не успяха да вземат секрет/ кръвните изследвания са в нормата. Антибиотик не е пила, лекувахме се с природни методи, йодасепт и антибиотик дермален разтвор/външно/. Дайте ми съвет какво да правя, за да не се повтори пак този кошмар
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Цирей
« Отговор #1 -: 09-09-2011, 02:23:44 »

циреят е симптом на замърсена кръв , с какво я храните ?
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Цирей
« Отговор #2 -: 10-09-2011, 20:35:35 »

Здравей,

чувала съм, че се мажат циреите с хума, за да минат. Проверете я за стафилококи при лекар и наистина измислете нещо за прочистване на кръвта. Чай от коприва и разни подобни.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Цирей
« Отговор #3 -: 11-09-2011, 09:24:28 »

да , коприва , всеки ден по 3 пъти
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Цирей
« Отговор #4 -: 12-09-2011, 22:31:00 »

Като малка и аз имах този проблем - циреите - тогава се хранех много лошо - мекици, юфка със захар и сирене, бисквити, мляко със захар и бисквити, бухтички, пържени филии, палачинки, всичко това заедно със сладко и захар, масло със захар и т.н. Трудно ми минаха, но тогава никой не свързваше проблема с храната. Какво е менюто на дъщеря ти, може би първо от там трябва да се тръгне - да се елиминира захар, въглехидрати от типа на белите отрови и да се намалят животинските храни. Тогава, при мен, ако не бяха циреите, ще са брадавици, ако и те не са - ще са кокоши тръни, херпеси, обриви - все нещо имах. Та и още не мога да се оправя на 100% от кожните проблеми, но е много по-добре от каквото беше. Да трябва да се пречисти кръвта, при децата става бързо и лесно, само да се реагира адекватно и навреме.
Активен
Духът владее материята!

бакшишчо

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Цирей
« Отговор #5 -: 29-09-2011, 21:52:26 »

Благодаря ви много за съветите. :thankyou: Дъщеря ми обича много плодове и зеленчуци още от малка. Пие всякакви фрешове. Месо яде много рядко, защото вкъщи не ядем. Тестени изделия също не обичаше като по малка. Но когато е при баба и дядо нещата стоят по друг начин. Хапва понякога месо /домашно/ , баба й обича много шоколад и двете си хапваха през зимата често, прави и понякога кекс и банички. Не я лишавам когато и се яде, но си говорим и разбира кое е полезно и кое не. Вкусовете и се променят, расте и й се яде от всичко. Тази година е на предучилищна подготовка, а там с децата си хапва от всичко, още повече като вкъщи няма такива храни. Мисля, че като е лишавана от вредни храни и вредят още повече.
Активен

van

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Цирей
« Отговор #6 -: 19-01-2014, 21:21:24 »

Здравейте,

Моля помогнете ми, имам цирей под мишницата и когато се възпълява и пука боли. Появи ми се преди години когато се бръснех и започна леко полеко да расте. Отидох до училище на Аюрведа. Помогнаха ми но не 100 процента. Циреят се възпалява и пълни всеки месец когато ми дойде цикъла и се пука сам и изстича. Според някой доктори е хронично или хормонално или hidradenitis suppurativa заболяване и те не са сигурно точно какво е. Веднъж го цепнаха докторът каза че повече нама да се появи, но след няколко седмици започна да се възпалява пак. Пих 3 пъти антибиотик и не помогна. Спрях месото, рибата, млякото, кашкавала. Пия пелин, и мисля да пробвам само на сокове. Моля който има информация да ми помогне и да ми пише.
Благодаря
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Цирей
« Отговор #7 -: 22-01-2014, 20:55:23 »

Всеки такъв цирей , пъпка имат нещо като коренче, докато не се извади то няма да спре да работи, може да е някакъв косъм ,растял навътре.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 23 запитвания.