Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ирисова диагностика  (Прочетена 21364 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ирисова диагностика
« Отговор #20 -: 22-09-2011, 14:24:36 »

Сега си прочетох пак методичното ръководство по електропунктурната диагностика към първо ниво. (че ще добавям още две-три нива)
Авторът ( създателят на диагностиката - физик, биофизик, кмн, преподавател и експерт по енергоинформационна медицина, изобретател на всевъзможни прибори ) завършва със следните думи :
" Не ме считайте за абсолютен авторитет, учете се да "виждате" сами информацията , която ви се предоставя от диагностиката, без да ви подсказвам. Мислете. Помнете, организмът е цялостна система , в нея няма само бъбречна или съдова недостатъчност. Диагностиката ( по принцип)  е мигновенна фотография на целия организъм, като снимка в паспорт. Той само дава информацията, а изводите правите сами .Вашите изводи зависят от качеството и обема знания. Така че - учете се да мислите. "
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:ирисова диагностика
« Отговор #21 -: 22-09-2011, 15:53:51 »

Много ми допада философията на автора.  :Content_22: Като цяло, не одобрявам пасивното поведение на пациенти, които отиват с нагласата, лекаря да им оправи всички болежки, а те после да си живеят както преди, по модела, който е предизвикал болестта...
Активен
Psychonaut

ruce

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:ирисова диагностика
« Отговор #22 -: 22-09-2011, 18:28:36 »

Добре го е казал чичо Оскар (Уайлд)! И аз, бих възкликнал отново - запишете и мееен!:) Но по всичко изглежда - само един гол апарат не стига... Трябва доста да се поизпотиш преди,че и след това... Докато накрая разбереш, че можеш и без апарат... Апаратът би трябвало да е венеца на едни интелектуални усилия, а не обратно...Та, за да не гледам, като теле в железница - нека знаещите да помагат... Естествено, за знанието и помоща се заплаща... Отдавна е измислено! Един познат лекуваше с такъв апарат за над 10 000 долара многсо успешно... Но, вече го няма... Наистина страхотно лекуваше! Така, че знаещи - действайте!:)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:ирисова диагностика
« Отговор #23 -: 23-09-2011, 11:01:49 »

Бате Бино, благодаря ти за информацията http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1357.0 !
Вярвам на написаното от теб на същия принцип, който и ти си установил, че е много ефикасен/ " Не проверявайте автомобила, проверете човека! " /, защото съм го пробвала многократно/даже и на пазара, гледам стоката, разменям си някоя дума с продадавача и чак тогава решавам дали ще си купя стоката/.
Освен това, определено мисля, че инвестицията в нашето здраве чрез знания и умения е най-ценна.Плюс това сумата 500лв. не толкова непосилна за отделяне.Всичко това е най-общо казано и кратко.
Що се отнася до пренасянето на горепосочената информация в полето на моите възможности, аз разбрах следното: апаратът е малък, компактен и се правят отчети чрез стрелка в/у скала.По отклонението на стрелката съдим за отклоненията в нашия организъм и в конкретен орган, в чиято област се намира някакъв накрайник на уреда.Правим си анализ на резултата и вземаме адекватни решения/ако имаме съответната база от информация/ .Моля, поправи ме , ако греша, защото съм на Вие с електотехниката.
Имам следните въпроси/ елементарни, по вече обяснени причини  /
1.   Би ли поместил снимка на апарата?
2.   Как се тълкува отчета на стрелката/ по някаква таблица с ориентировъчни показате ли../?
3.   Как се борави с апарата/най-общо казано, разбира се повече на спец.курса/?
Само да вметна, че са ми правили диагностика в края на 2010г. на бодискенер „Сензитив” 500.Резултатът е под формата на скема.В/у условно човешко тяло са нанесени фигурки с различно оцветяване/пак условно-напр. жълто кръгче-активно функционираща клетка, червено триъгълниче-пределно функционираща клетка, натрупване на токсини и т. н./ на местата на съотв.органи.
В заключение, проявавам интерес, мога да си я позволя, но не ми е ясно дали ще мога да я ползвам пълноценно/ заради недостатъчните ни/вкл. моите близки/ към момента знания .
Но и да кажа, че в момента на преден план ми е запознаването и прилагането на сухото гладуване.
« Последна редакция: 23-09-2011, 11:18:05 от Ros »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ирисова диагностика
« Отговор #24 -: 23-09-2011, 17:24:08 »

 Виждаш ли , Роси ,  до еднакви изводи сме стигнали с теб :)  
Сега  съвсем набързо  се включвам заради теб, че се стягам за пътуване.
Да , долу горе такава е философията на тестирането :)
С един електрод се натискат общо 24 точки по тялото, нанасят се резултатите в таблица и се тълкува комплексно.
Не трябват никакви знания по електротехника, както не ти трябва да знаеш какво е устройството на часовника, щом можеш да си обясниш кога е девет по обед :)
Но трябва да се наработят известни умения за да се натисне точката така, че да даде информацията си. Двама от колегите , с които се учихме, не успяха да нацелят точният механизъм и при тях стойностите доста се разминаваха от "верните". ( дано впоследствие да са се упражнявали повече и да има успех ) В този случай, както се казва , трябва "да имаш ръка". Другото е лесно :)
В Пловдив на панаира говорих с представителя за Сенситив,( руски гражданин) успях да го разчувствам с един два "специални" въпроса и той призна , че поне в три области Сенситив не се справя изобщо - очи, гръбначен стълб и третото го забравих. Мисля си , че щом така бързо призна за три , ако седнем на по една водка , сигурно ще станат и 23 :)
Уредите със стрелка са много по-добри от цифровите (като цяло) .( Както и ръчната настройка е винаги по-добра от автоматичната- фотография, висок клас хайфи техника, силов тунинг на автомобили, .. всичко се настройва за всеки един конкретен момент, като се съобразяват стотици фактори. Една машина  това не може да го направи, защото още не може да мисли .) През 2005 реших да отида в Москва в центъра на Елисеева да видя как се справят там :) , и всичките 13 лекари използваха диагностични апарати със стрелка. На фирмата Имедис. Едно по едно изследваха всяко бацилче, общо отидоха към три часа и половина.  (Ама нямам намерение да отивам на "контролно изследване" :)  )

Спам се получи обаче, излизаме извън темата. После ще го преместим на мястото му за съответния тип диагностика.
 (Ау, сега видях, тя цялата тема не е за този раздел)
« Последна редакция: 23-09-2011, 17:27:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:ирисова диагностика
« Отговор #25 -: 25-09-2011, 20:41:48 »

      Здравей бате Бино !
 
   Не исках да напиша тези редове, които сега ще споделя,но нека всички разберат какво е било близо година и повече на душичката ми.
  На дъщеричката ми намериха болест която не се лекува от медицината. Като послушен татко я водих от една поликлиника в друга. Направиха и осем рентгенови снимки, като последните седем бяха с контрастно вещество. Записах е на операция в София, защото тук няма доктор, който се наема с нейния проблем. Не мислете, че не съм питал всички професори по вътрешни болести. Бедна ви е фантазията при колко светила бях. А от къде имам допир до тах, не желая да коментирам. Та за човека от Плевен съм слушал отдавна, не че тук си нямаме около шест светила в ирисовата диагностика, но със съпруга ми решихме, хем ще се разходим до града на епопеята, хем да видим какво ще каже и още един човек, който се е занимава над двадесет години с ирисова диагностика. Сага прочети внимателно това: Този човек за две минути ми даде цялостна диагноза на детето ми. Държах снимките в чантичка в ръката ми и онемях. Попитах го дали иска да види ренгенографиите, но той с усмивка ми каза, че не разбира от снимки. Със страх в сърцето се прибрах и започнах предписаното от него. Обадих се в Пирогов и ги помолих за нова дата за операция. Получих я и се захванах стрикно да спазвам лечението на Алексиев. Така изминаха три месеца в които си нямате напредстава, как всяка нощ се събуждах и седях да слушам дали момиченцето ми диша нормално. Та след кошмарните три месеца се засилих отново по пътя към Плевен. Та питам според съфоромците може ли някой, който и да е човек да запомни хората, които са ходили при него за цели три месеца назад. А дали може да запомни диагнозите на толкова народ- абсурд според мен. Започна да преглежда детето. Каза за всичките и проблеми, но това от което боледуваше го прескочи. Помолих го отново да огледа. Категорично каза, че такова заболяване няма.
 Отново се стъписъх. Как може този човек да каже за всичките и заболявания, а това което го лекувахме го нямаше. Продължаваме да я лекувяме по неговите рецепти до ден днешен. Сега детето е жизнено, от вече година и половина не сме ходили при джипито по повод заболяване. Само когато се налага за бележки за училище. Най- интересно ми беше, когато докторката каза:- Ама вие вече въобще не идвате, забравих ви как изглеждате. Най- весело ми стана, като изръсих, че сме на билки, докторката ме погледна и си забрави репликите. Та нека да спомена, че преди да се захванем за билките, щерка пиеше всекидневно поддържащи хапчета.
 Преди много  години си купих Ирисова диагноза д-р М. Мадаус. Едва сега проумях за това, което се пиша там, моля те прочети и ти бате Бино малко от тази книга, ще си отговориш но въпросите.
  Тук повече няма да пиша а тази тема, ако има въпроси само на лична.
      Пожелавам на всички здраве, за да не тръгнете по моя трънлив път.
          Благодаря за търпението.

    ПП. На няколко месеца я водя на ехограф, плащам си да и следят състоянието. За сега няма нищо плашешто. Моля да ми разпечатват снимките и да описват заболяването. Събирам всички документи които мисля че ще са необходими след време за да кажа на всички какво ни се случи.
         
« Последна редакция: 25-09-2011, 20:51:51 от gogoplovdiv »
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

Софи

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:ирисова диагностика
« Отговор #26 -: 28-12-2013, 18:13:48 »

 Скъпи съфорумници, бихте ли ми услужили с информация :) Търся добър специалист ирисолог, работещ в София, ако можете да ми препоръчате някого.
Предварително благодаря.
Активен

wheat grain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:ирисова диагностика
« Отговор #27 -: 01-01-2014, 20:33:59 »

Здравен кабинет Дар. ул.Вълкович №6
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:ирисова диагностика
« Отговор #28 -: 01-01-2014, 21:51:09 »

Моята база за сравнение не е голяма. Д-р Атанас Михайлов (известния хомеопат) ми е правил ирисодиагностика няколко пъти, а д-р Коста Николов (от център "ДАР") - само веднъж, защото повече не повторих.

Според мен, д-р Атанас Михайлов е доста по-вещ ирисодиагностик. Проблемът е, че при него има постоянен наплив от народ и по тази причина часовете за преглед се записват няколко месеца предварително.

В "ДАР" можеш да си запишеш час от предишния ден (или поне така беше преди години). Ако не ти се свидят 30 - 40 лв, направи си първо един преглед в "ДАР", а междувременно запиши час и при д-р Атанас Михайлов или друг вещ ирисодиагностик. Пък после ще дадеш отзиви.

Д-р Атанас Михайлов - 0888 496 203, ул. "Милин камък" 63 (София);

Център "ДАР" - 02) 986-75-09 | 986-31-08

______________________________

П.П. ЧНГ! Здраве и сила на всички! :Content_22:
« Последна редакция: 01-01-2014, 21:52:45 от Роми »
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:ирисова диагностика
« Отговор #29 -: 02-01-2014, 09:32:50 »

Софи, аз не бих те посъветвала да ходиш при г-н Коста Николов в център "Дар" /те друг имат ли?  :Confus_3:/.
Общо взето си човека беше по-заинтересован да си говорим, отколкото да ми гледа ирисите и крайна сметка не ми каза нищо, т.е. или съм супер здрава и съвсем нищо няма опастност да ми стане или нещо не можа да ми изгадае. През целия преглед съвсем невинно ме разпитваше защо съм дошла, от какво се оплаквам, къде имам болки и т.н., обаче тъй като не се поддавам на такива въпросчета, най-накрая му казах, че за това съм дошла при него - ТОЙ да ми каже, а не аз на него  :Content_4 - emotloader:
Активен

snqg

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:ирисова диагностика
« Отговор #30 -: 09-03-2014, 13:07:09 »

В Дар ирисова диагностига прави и д-р Коевска. Може да има и други, поне на сайта им има повече лекари представени.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:ирисова диагностика
« Отговор #31 -: 10-03-2014, 13:45:48 »

   В Дар съм ходил при Николов през 2013г,много разточително събеседване беше,разтегли се в 2 дни. Много приказки из цялото тяло,от детство до сега,не съм сигурен че има пълно разбиране. Питах го за неща на които не ми даде адекватен отговор. По-скоро акцентира върху проблеми и в края на срещата прави препратки към аптеки,лекари и продукти които да се закупят.
   В Плевен съм ходил при Алексиев през 2012г,тоя пич там ги пуска на конвейер,много хора чакат,малко време им отделя. На въпросите които му задавах само се споглеждаха с неговия асистент който беше с него,каквото и да значи това. Продуктите които предлага могат да се закупят веднага от него,мисля действат :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.156 секунди с 24 запитвания.