Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ирисова диагностика  (Прочетена 21375 пъти)

ruce

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
ирисова диагностика
« -: 18-09-2011, 13:59:10 »


Здравейте!
От 15 г. страдам от псориазис в активна форма. Опитвал съм какво ли не... Забелязал съм, че прочистването и правилното хранене ( главно без месо и суровоядство ) много ми помага. Предполагам, че едно по-дълго гладуване само с вода или зеленчукови сокове ( по Уокър ) ще помогнат още повече. Струва ми се, обаче, че една точна диагностика би помогнала за концентриране на усилията. Чувал съм , че ИРИСОВАТА ДИАГНОСТИКА е една от най-точните, ако има разбира се и добър специалист, който да посочи и пътят на лечение. Имали безспорни лекари в България, които биха помогнали чрез ирисова диагностика?
Благодаря! :love_026:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ирисова диагностика
« Отговор #1 -: 18-09-2011, 18:52:00 »

Безспорни лекари не съм чул да има  tooth , вероятно има някъде добри , но тъй като само по ТВ ги гледам  не мога да те насоча.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:ирисова диагностика
« Отговор #2 -: 18-09-2011, 19:06:38 »


.....................Имали безспорни лекари в България, които биха помогнали чрез ирисова диагностика?......

Труден въпрос!
Мога да ти дам информация за лекар, занимаващ се с ирисова диагностика от поне 20г..Ходила съм преди доста време и съм с добри впечатления.Същото съм чувала и от познати.Става въпрос за Велико Търново.

ruce

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:ирисова диагностика
« Отговор #3 -: 18-09-2011, 19:22:02 »

Безспорни лекари не съм чул да има  tooth , вероятно има някъде добри , но тъй като само по ТВ ги гледам  не мога да те насоча.

Благодаря за отговора titan :) И все пак, има лекари, за които отзивите са много повече добри, отколкото лоши... Възможно е някой от участниците във форума да има положителен или отрицателен опит ??? Надявам се и на такъв отговор :love_026:
Активен

ruce

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:ирисова диагностика
« Отговор #4 -: 18-09-2011, 19:35:53 »


.....................Имали безспорни лекари в България, които биха помогнали чрез ирисова диагностика?......

Труден въпрос!
Мога да ти дам информация за лекар, занимаващ се с ирисова диагностика от поне 20г..Ходила съм преди доста време и съм с добри впечатления.Същото съм чувала и от познати.Става въпрос за Велико Търново.

Благодаря, ROS :) Ako е удобно дай някакви координати. След три дни пътувам за София ( от Бургас ) и се надявах да ми пишат и за софийски лекари... Но важното е, естествено, да е добър! :love_026:
« Последна редакция: 18-09-2011, 19:38:42 от ruce »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:ирисова диагностика
« Отговор #5 -: 18-09-2011, 19:49:02 »

 Мога да ти пратя информацията, с която разполагам към момента/визитката е от времето, когато съм ходила, но предполагам, че ще ти свърши работа/

д-р  Георги Георгиев
специалист невролог, иридолог, хомеопат

тел. 062/62 26 37 служебен
GSM 0887 412 562
       0888 492 831

е-mail:iris_georg@abv.bg
« Последна редакция: 18-09-2011, 19:55:24 от Ros »
Активен

ruce

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:ирисова диагностика
« Отговор #6 -: 18-09-2011, 21:33:58 »

Благодаря, ROS!  :love_026: Очаквам и други отговори! :flower:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:ирисова диагностика
« Отговор #7 -: 19-09-2011, 08:35:09 »



Когато ти пратих интересуващата те информация,  в профила ти все още не беше посочено нищо освен името ти, в това число и местонахождението.За това, не знам колко ще ти е полезна моята информация.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:ирисова диагностика
« Отговор #8 -: 19-09-2011, 08:52:54 »

Аз си направих в център "Дар" и мисля, че си заслужаваше, дори и само за да се потвърдят диагнозите които сама си бях поставила  tooth

Ето и сайта им: http://www.dar-center.com/
Активен
Psychonaut

ruce

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:ирисова диагностика
« Отговор #9 -: 19-09-2011, 09:10:32 »

Аз си направих в център "Дар" и мисля, че си заслужаваше, дори и само за да се потвърдят диагнозите които сама си бях поставила  tooth

Ето и сайта им: http://www.dar-center.com/

Благодаря, Theodora!  :flower:
Много си напред, щом сама си правиш диагнози! А в "Дар" при кой лекар се прегледа? Мисля, че д-р Тошков беше там, но дали той е специалиста? :love_026:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:ирисова диагностика
« Отговор #10 -: 19-09-2011, 10:56:23 »

Koлко съм напред ...не знам, по-скоро съм препатила от грешни диагнози и "добри" лекари, та накрая почнах сама да се лекувам. Иначе името на лекаря не го помня, просто се обадих в центъра и си взех час... :Confus_3:
Каквото и да ти кажат, прекарвай го през своята си "вътрешна" цедка. Ако се вслушаш в тялото си, то най-добре може да ти подскаже какво му е.
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ирисова диагностика
« Отговор #11 -: 19-09-2011, 11:40:20 »

Здрасти, русе.
( Всъщност, Теодорка много хубаво го е казала! Аз ще допълня. )

Мога да ти улесня живота , а ти ако решиш , ще почерпиш :)
За какво ти е ирисова или каквато и  да е друга диагностика за да ти открие болест , за която ти  и всички около теб са наясно от  15 г. ??
 Повече от това не би могла да го потвърди, а  да покаже , че нищо ти няма - също. Тогава какъв е смисълът? Най-много да ти открие други, допълнителни  "благинки" ..
 Да ти каже някой каква е точната причина е абсурд. А и е безсмислено. Методиките , които си склонен да използваш, не се интересуват от точна причина .

Има малко противоречие- диагностикът най-често само диагностира. По цял ден. А лечителят най вече - лекува.
Ти търсиш две в едно :)   Супер е , аз търся даже 5 в 1 , но това почти го няма никъде :)
"добър специалист"    в случая е словосъчетание от сорта на "дървено желязо" :)
 Под "Специалист" се разбира човек, въвлечен в блатото на официалната медицина.  Тоест "традиционен" доктор. А след като тази медицина е обявила псориазиса за нелечим, кой медик би могъл да е "добър" в този случай ?? :)
Тоест ако някой някъде лекува псориазис по друг ( алтернативен) начин , той би бил лечител , целител , но не и "специалист" тъй като това понятие е резервирано от Великата Официална.. :)

В ДАР няма смисъл да ходиш  само за да ти потвърдят това , което и ти самият знаеш :)
 Като лечение ще ти препоръчат съвсем същото,  което нищим и ние тук вече 2 години , при това , за разлика от ДАР - съвсем безплатно. :)
ПРочистване, гладуване, правилно хранене ...
В ДАР вероятно не смеят да изкажат и една собствена мисъл, постоянно ми цитираха Пол Брег какво казал..Малахов какво казал.. Хулда Кларк какво казала..
 На няколко пъти ми се налагаше да го прекъсвам д-р Николов , за да му кажа , че всичко което ми цитира , го знам от много години + още толкова , което той скоро няма да узнае , просто защото е зает и няма моето свободно време , което да вложи в усвояване на още методики, препарати и гледни точки...
Е , ако те сърбят едни 100 лв , поразходи се , да видиш, че ще бъде точно така, както ти казвам,  но ще е жалко , че за почерпката ще ти остане по-малко :)  

За половината от техните пари мога да ти скова индивидуална оздравителна програма ,( ако ти не се чувстваш достатъчно смел ) като добавим и един специален препарат за такива случаи , за който "специалистите" още не са чували :) ,няма и да чуят, защото не е "научно" . Щом предпочитат да останат при науката , която не лекува псориазиса , тяхна им работа..:)  
« Последна редакция: 19-09-2011, 11:52:39 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:ирисова диагностика
« Отговор #12 -: 19-09-2011, 17:03:11 »

Съгласна съм на 100% с Теодорчето и Бати Бино. Убедена съм и вярвам, че Бати Бино е много навътре в нещата  за природосъобразното лечение !

ruce

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:ирисова диагностика
« Отговор #13 -: 19-09-2011, 23:07:36 »

                                            Уважаеми, бате Бино!

         Не можеш да си представиш колко се зарадвах на отговора ти!  :whistling2 - emotloader:
Убеден съм, че само хора като теб могат наистина да помогнат. Влизах в разни форуми, където твоята умна , начетена и весела физиономия присъстваше доста респектиращо… :pensif_29:  За това й ти писах на един, вероятно невалиден  вече ел. адрес, за моя проблем  - доста обстоятелствено и драматично… Имаше  нещо уникално в имейла,  явно не си го получил…
          Да, така е, за всичко си прав! Имам няколко книги на изброените световни спецове за прочистването и храненето,  но друго е един българин ( шампион по нихилизъм ) не само да е прочел, но и практически преминал през трудния път на себепознанието и природо лечението… Освен това, ако този българин е и варненец, тогава ще е съвсем вдъхновяващо!  :flowers2:
         Сигурно всичко идва от ония „шантави” индийци, но как съвременния човек да се откъсне от шеметното движение на махалото и да почне да слуша тялото си, да чува сърцето си… да не говорим за дебелото черво  и жлъчката… Пътят ще е труден, но надявам се и славен!  :peperudi:
          Разбира се, аз мога да пусна моята поучителна история във форума
( ако има желаещи ), но се притеснявам, че после ще трябва твърде много хора да черпя… Всъщност,  няма да ми излезе скъпо – една кола плодове, зеленчуци и 5-6 дамаджани сок от спанак… :Cherries :Appetit_4:
            Готов съм за програмата и я очаквам с нетърпение! Разбира се, не само черпене, а банкет се полага на автора й, стига пациентът да оживее! tooth

Ето имейла ми, ако не се вижда: rcvelev@abv.bg, както и скайпа: rcvelev
 Още веднъж благодаря и до скоро! :thankyou:
 
С поздрав: Румен Велев
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:ирисова диагностика
« Отговор #14 -: 20-09-2011, 09:15:42 »

Отдавна исках да кажа на Бати Бино, колко му се радвам и възхищавам.Аз съм от хората, които не изказват с думи чувствата си /така съм възпитана /, а с дела.
Да, но не мога да остана безучастна след публикацията на ruce, по-горе!.

Бате Бино, сърдечно ти благодаря, че споделяш своя опит и помагаш добронамерено на толкова много хора!
Радвам се и ти се възхищавам, за високото ниво на израстване.Тук визирам областта на природосъобразния живот изобщо/хранене, лечение и т.н./ в която съм насочила усилията си и аз/.Ясно ми е, че и в много други области си доста напред.
Браво, Бате Бино, за усърдието, старанието и последователността ти!Знам, че си вложил много време и труд!Мисля, че това е безценна инвестиция, когато става въпрос за здравето! :love_026:

Аз също бих се обърнала към теб за съвет, но мисля, че първо трябва да се запозная със съответната информация до определено ниво.Още не съм "узряла" за това!Става въпрос за сухото гладуване.
Тук му е мястото да кажа, че ти Бате Бино си един от основните "виновници" да пребивавам във форума/forum.zemianazaem.com незаменим и единствен за мен/.

Разбира се , че има и други умни и практични хора от които се уча/дори в подписа си по-долу съм цитирала един от тях/, без те да подозират/достатъчно ми е да ги чета само/, но който знае какво търси,  намира!На тях също благодаря ! :flowers2:

С най-сърдечни поздрави : Росица Тодорова   
« Последна редакция: 20-09-2011, 09:32:56 от Ros »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ирисова диагностика
« Отговор #15 -: 20-09-2011, 14:15:43 »

Абе  като че ли не казах кой знае какво  , че да получа толкова голям номер комплименти  :surpris_23:
Много благодаря и на двамата .  :flowers2:  ( Както и на всички останали. Всеки може да ни научи на нещо. Не бива никого да подценяваме изцяло ! Че дори и този ,който никак не ни  харесва. Казваш си - "ето, като него не трябва да бъда" )
 Винаги ми е неудобно когато ме хвалят. Все си мисля - да не би да се заблуждават нещо? Че ако не бъркат, това вече означава  голяма отговорност  :)
Но тя върви и с големите права..:)  Които нямаме, така че май си оставаме с голямата отговорност :)

Роси, за сухото гладуване , знаеш - инфо само на руски. Но измежду нас Вики е много много напред, освен това е и рекордьор със своите 14 дни сухо гладуване.
И аз много симпатизирам на това гладуване. Съвсем наскоро се свързахме с човека, който има патент да го прилага и го прилага от 40г, живее от другата страна на Черно Море. ( ама и ние сме едни.. Вики е тук, а ние ще ходим от девета земя в десета..:) )
Обаче нещо се е комерсиализирал вероятно , много му са високи цените , аз се интересувах да взема някакъв сертификат, обаче идва към 2000 евро масрафчето
(заедно с обучението)
Обаче има негова ученичка по-насам - в Украйна. И можем да й направим едно посещение за 14ина дни, толкова е курсът. Аз мисля да пробвам следващото лято.Ако има и други желаещи, тъкмо ще направим пазарлък :)

Руменчо , поствай разбира се, смело всичко, що е поучително :)
Щом имаш литературата и хъса ,можеш и сам да се пробваш. То е  май като дилема - дали да се довериш на някой друг "авторитет"  , и да се оставиш той да се поти с теб , а ти само да подпитваш : "А сега какво следва ? " :)
 или да заложиш на себе си , да обикнеш твоя си вариант за действие и да си го изпълняваш, защото си е твой и е най-хубав :)  

(Да ,видях писмото в оная кутия, нея не я отварям много.Имам го в предвид :)  Обаче държа да спомена, че в други здравословни форуми не присъствам изобщо ,  аз си държа на този. И да имах време , тук съм си свикнал, тук ми е хубаво.  )


 
« Последна редакция: 20-09-2011, 14:21:37 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:ирисова диагностика
« Отговор #16 -: 20-09-2011, 16:36:15 »

Бати Бино, абсолютен фен съм на Филонов Сергей Иванович и неговото сухото гладуване.
След моето зациклене в тази тема http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=3096.0 аз открих на доста късен етап/нямам обяснение защо/ това, което търсех http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1328.0 .
Прав си за Вики, че е доста напред в сухото гладуване . Мисля същото и ще се радвам, ако Вики се върне във форума!


"....Обаче има негова ученичка по-насам - в Украйна. И можем да й направим едно посещение за 14ина дни, толкова е курсът. Аз мисля да пробвам следващото лято.Ако има и други желаещи, тъкмо ще направим пазарлък ...."

Предполагам, че си струва да се проучи - за колко напреднали е подходящо.Дано да са помислили и за начинаещите!

 







« Последна редакция: 20-09-2011, 16:43:07 от Ros »
Активен

ruce

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:ирисова диагностика
« Отговор #17 -: 20-09-2011, 19:59:35 »

Запишете и мен за сухото гладуване!... :surpris_22: Е, това е доста опасна ситуация - вече каквото интересно чуя да се лепвам за него :essen:
За това и моля, бате Бино да ми направи програмата :pensif_29: Това, че имам някоя и друга книга е най-сигурния начин да объркам нещата :Confus_3: Моите познания са доста разхвърляни и лишени от всякаква система... Да не говорим за практика!
Бате Бино, бъди така добър (както и красив!)... Стиснахме си ръцете :Confus_34:

 В очакване: Румен :flowers2:
Активен

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:ирисова диагностика
« Отговор #18 -: 20-09-2011, 20:34:38 »

   Здравейте!

  Аз лично съм много доволен от ирисовата диагностика, но не мога да си кривя душата, че общо взето, ако човек се захване да прочисти тялото и ума, ефекта ще е същия. Моля всички които четат това съобщение да ми помогнат. Необходима ми е една книга на Петър Димков - Очна диагноза. Но се оказа, че е изчерпана по книжарниците. Помогнете ми да я нямеря.
   
    Бъдете здрави!
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ирисова диагностика
« Отговор #19 -: 22-09-2011, 12:25:53 »

Ако ви подшушна, ще се съгласите , че за да се възползваме максимално от някоя диагностика , се налага :

1. да имаме достъп до нея не само веднъж. 
Защото, какво се получава: Отиваме на ирисова, специалистът е добър, казва ни -" това и това е зле, това и това - не толкова зле..."  Отиваме си. Решаваме да почнем някакво лечение. Почваме го. Обаче искаме да знаем дали  то е подходящо , дали има ефект и какъв. Значи трябва пак да отидем на същото място в Плевен, в София.. , да платим пак 100 лв за диагностиката + за транспорта .  ( Не можем да установим по себе си , защото и без това повечето от патологиите, които ни намират при подобен род тестуване, така и така са си скрити и ние не ги "усещаме") Най-добре да можем и да отидем и трети път - да се установи в крайна сметка какво е излекувано. Айде още 100лв +...:)
 Колко хора са наистина склонни да го направят, ако все пак не се  касае за лоши болести ?
А след като не можеш да следиш процеса в динамика , смисълът от еднократно диагностиране  доста отслабва..

2. Тази диагностика да може да отчита промените , които се извършват в нашия организъм според конкретното лечение!  Не съм сигурен дали ирисовата ще може да отчете как се повлиява болестта от избраното от нас , конкретно лекарство . или методика.   ( дали промените ще успеят да се "нанесат" на ириса ? )
При това: 
(А) -да  се нанесат върху ириса достатъчно бързо ,че да следим изкъсо целият процес.
и (Б) - да се отчита реакцията  и на останалите органи , както и на организмът като цяло към избраното лечение . Защото ако се окаже ,че избраното от нас лечение "действа" , обаче прекомерно напряга лимфната система или бъбреците, (които така и така не ни са добре ),или пък  отслабва цялостната ни енергетика,  тогава можем да помислим да сменим методиката с друга , по-щадяща..

Затова аз лично избрах електропунктурната диагностика
 ( http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1357.0, ) която взема под внимание точно тези два важни момента.  Може да не казва какви точно бацилчета са се активирали или омаломощили, но това не е така важно след като може да се види реакцията на отделните органи , и на организма като цяло. (Така или иначе мухата не е виновна за боклука, който я е примамил от километри :) )
 Но за да отговори на тези две важни изисквания ,  се саморазбира , че диагностиката трябва да е под ръка, точно както апаратът за кръвно.
Затова ,ако има желаещи , обмислям възможността   да поразпространя  методиката ( заедно с уредчето)  и на наша почва. За около  500 лв  ще може да се придобие всичко необходимо за дългогодишно диагностиране на цялото семейство, за държане "изкъсо" на личния лекар ( заедно с неговите препоръки) , и в подарък - едно ново усещане  :)
( "Никакви пари не са твърде много, щом се касае за някое ново усещане" О.Уайлд )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 22 запитвания.