Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: “Псевдонауката” на Бен Голдейкър  (Прочетена 2039 пъти)

unique

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • Unique&Monique

Псевдонауката или Детоксикирай ума си! е нова книга, излязла от печат през август. Още тогава си я поръчах, защото ме заинтригува ревюто в Книголандия: http://www.knigolandia.info/2011/09/blog-post_09.html
Започнах да я чета, доста интересни неща пише и то... съвсем ребром поставени! Като напредна още малко, ще споделя откъси и всички теми, които авторът е засегнал.
Така или иначе, наскоро започнах да се интересувам от различните видове прочиствания на организма, чета сайта на Мер - намирам доста интересни неща там, и реших да дам своя принос  :pensif_29: към библиотечката на форума
Активен
"Кой можеше да изчисли гадното? И не е ли супер нелогично, че всъщност хубавото докарваше гадното? Хубави торти и после шкембета…" В.Щерева

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:“Псевдонауката” на Бен Голдейкър
« Отговор #1 -: 20-09-2011, 15:28:59 »

Заглавието е интересно. Всъщност мисля, че това е най-важното при детоксикацията като цяло - промяната в начина на мислене и отношение към живота, а и към нас самите. Всяко едно прочистване което съм правила винаги ме е водило до мисловния модел който е причинил заболяането. Без да го изкореним, няма как да се излекуваме за постоянно. Ще чакам с интерес да споделиш впечатления. :peperudi:
Активен
Psychonaut

unique

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • Unique&Monique
Re:“Псевдонауката” на Бен Голдейкър
« Отговор #2 -: 21-09-2011, 08:02:03 »

Tedi, тук идеята е долу горе като в книгата за "Кльощавата кучка" - че от всякъде ни тровят, козметика, храни и т.н.т. Много интересно са разгледани въпросите, например, с кремовете за лице и техните съставки
Като ми остане малко време, ще постна извадки
Активен
"Кой можеше да изчисли гадното? И не е ли супер нелогично, че всъщност хубавото докарваше гадното? Хубави торти и после шкембета…" В.Щерева

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:“Псевдонауката” на Бен Голдейкър
« Отговор #3 -: 21-09-2011, 08:52:04 »

Важното е да са изложени на проблема, а не просто да се констатира колко е зле всичко  :pensif_29:
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.113 секунди с 22 запитвания.