Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сладолед  (Прочетена 7568 пъти)

Azalea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Сладолед
« -: 28-09-2011, 22:43:07 »

Здравейте!
Бихте ли ми помогнали с рецепта за домашен сладолед. До сега съм правила с разни плодове миксирани с маскарпоне и мед.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Сладолед
« Отговор #1 -: 28-09-2011, 23:57:01 »

Аз правя понякога от този. Страшно вкусен е.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Azalea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Сладолед
« Отговор #2 -: 29-09-2011, 12:59:08 »

Изглежда наистина вкусно, но нямам такъв робот у дома, а асамо обикновен пасатор. Ако първо ги разбия бананите и след това ги замръзя дали няма да стане нещо подобно?
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Сладолед
« Отговор #3 -: 29-09-2011, 13:12:22 »

Аз правя един номер, за да не мъча много робота, а и да не спирам постоянно и да разбърквам, който може и да помогне при теб с пасатора.

Като извадя бананите от хладилника, ги оставям на стайна температура за около 10-15 минути. Така се поотпускат и после се смилат лесно. Няма да се учудя, ако с малко повече оставяне и пасатор да може да се справи с тях.

Пробвай и кажи какво е станало.  :angel:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Сладолед
« Отговор #4 -: 29-09-2011, 22:57:30 »

Истинско чудо на сладоледите се получава с авокадо- защото е мазничко. Замразяваш го и когато решиш да правиш сладолед го изваждаш да се поотпусне /и аз като Христо/ разбиваш с блендера, добавяш банани и всякакви други плодове и става страшно вкусно. Добре е и другите плодове, които ще използваш, също да са били в камерата и лекичко размразени преди използване. Пробвай варианти и кажи после как ти е харесало най- много.
Мъжа ми, например, обича най-много авокадо с банан- едно авокадо и един банан. На мен така ми е мазничко и за мен правя с по-малко авокадо, но добавям боровинки, ягоди или пък какао. Варианти всякакви :)
Правила съм сладолед и без блендер- става с пасатор или с оня уред, дето едно време мачкахме картофеното пюре, но трябва да ги оставиш да се размекнат повече плодовете. Ще стане :)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сладолед
« Отговор #5 -: 30-09-2011, 12:56:09 »

Харесах вашите рецепти за сладолед.  :thankyou:
Днес купих кокосови орехи и банани.Ще пробвам  и с авокадо, смокини.Очаквам да се получат големи вкусотии. :essen:
За сега ползвам "Vital center"/с мощност - 250w/.Мисля, че ще свърши работа. 

Azalea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Сладолед
« Отговор #6 -: 30-09-2011, 13:13:26 »

Благодаря много, ще пробвам. И без това постоянно остават някакви недоизядени парченца плодове, това е идеалното им решение :)

Доволна ли сте от Витал центъра, какви са му функциите. Разбрах, че дори има и машинки за сладолед, но не знам дали си струва.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сладолед
« Отговор #7 -: 01-10-2011, 08:20:33 »

Направих сладоледа.Получи се, както и очаквах, много приятен вкус !  :Appetit_17:
Приготвя се лесно и бързо.И най-важното,доволна съм, че се хареса на  семейството ми!
Спазих основната рецептата, като добавих малко  мляко от кокосовия орех/случих пресен/.

Azalea, доволна съм от "Vital center", но моят е от 7г. и няма приспособление за сладолед.Върши работа, но не е достатъчно мощен.Проучвам различните модели кухненски роботи/с мощност около 1000w/.
« Последна редакция: 01-10-2011, 08:42:02 от Ros »
Активен

Azalea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Сладолед
« Отговор #8 -: 06-10-2011, 00:57:29 »

Да ви кажа какво стана със сладоледените ми опити:) Пасирах банан, пресни орехи, малко мед, рошково брашно, плодчета арония. Стана мноого вкусен крем и... не успя да стигне до замръзнала форма понеже биде изяден от децата и майка ми :) Направо го сипах в чашки, поръсих скокосови стърготини и стана чудно.
Все пак мисля да стигна и до сладолед, но предполагам, понеже предварително пасирам и след това замръзявам - ще трябва на някакъв етап да извадя от фризера и пак да пасирам, за да стане хомогенно?

Препоръчайте ми кухненски робот, не знаех, че има и такива с машинки за сладолед:О
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Сладолед
« Отговор #9 -: 02-01-2013, 09:34:10 »

У дома на огромна почит е банановия сладолед с кашу!
Веднъж исках да спася три презрели банана, които ми изглеждаха ужасно и в този вид нямаше да изям, но на сладоледче може би. Викам си, айде, да пробвам, тамън ако не стане няма да ме е яд га ги изхвърля после.... Майкооооо! Само дето не се сбихме с децата кой да изяде повече!  :whistling2 - emotloader: :Appetit_4: :essen: Стана БОЖЕСТВЕН!!! За моя гордост и радост, децата започнаха да го предпочитат даже пред шоколада, пред купешкия сладолед да не говорим.  :Content_22: :Content_14: tooth
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сладолед
« Отговор #10 -: 04-01-2013, 22:52:06 »

Я точно опиши как направи сладоледа ?
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Сладолед
« Отговор #11 -: 05-01-2013, 00:21:22 »

Имах три средноголеми банана. Два замразих, третия оставих в хладилника само да се охлади.
Нарязах ги след това, сложих ги в блендера, сложих някъде една шепа кашу и смлях.

На следващата проба добавих и няколко фурми, но ми стана твърде сладко.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 23 запитвания.