Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тефтерчето на Мария  (Прочетена 3379 пъти)

Мария М

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Тефтерчето на Мария
« -: 22-10-2011, 17:23:11 »

Здравейте на всички,

Четох, четох и реших и аз да се включа, че направо и дневник да си направя. Както и да е, аз съм Мария, приятно ми е. Ето защо започнах да пиша:

На 32 години съм и имам проблеми с теглото. Висока съм 174см и в момента тежа някъде около 83-4кг (последния 1 месец добре се омазах), но през годините съм варирала от 64 до 85 кг. Теглото, с което съм най-щастлива е 63-4кг.

И така поставям си за цел:
1. Да премахна качените килограми до Коледа;
2. Да се храня с истинска храна;
3. Да се движа много, да тренирам;
4. Да почна да осъзнавам.

Относно спорта: Обичам да ходя на фитнес. На 100м от нас има фитнес зала, за която си изкарах карта. Отделно вкъщи си имам уреди и велоергометър. Така че с хранителния ми режим ще имам и тренировки. Оп и от този момент - няма да ползвам асансьора (живея на 4-тия етаж).

Храненето всъщност ми е най-големия проблем. Последната 1 година и повече съм се хранила ужасно, с най-различни тестени неща, купища захар, мазни манджи... абсолютно всичко и то по много. Изглеждам ужасно, подута, дебела, с грамадно дупе, имам целулит, в главата съм като бухъл. Самочувствието ми е нула. Не мога да бъда себе си. Не мога да се отпусна. Именно затова две седмици по-рано приятеля ми си тръгна от мен. Преживях го трудно, не можех да се спра да плача и да ям. Сега е време да се стегна, да изчистя тялото си, да започна да се обичам и грижа за себе си, да храня Духа си. Трябва да се променя. За да Го заслужа.

Ами май е това засега, то се получи доста дълъг пост. Утре сутрин ще си взема мерките и ще се претегля. Може и снимки да кача. Ежедневно ще вписвам храната и тренировките си. Това ще ме държи мотивирана, дисциплинирана и отговорна.

За начало съм решила да направя 1 седмица на сокове. Всеки ден по 500мл изцеден сок от грейпфрути, портокали и лимони, и така 7 или 10 дена (ако всичко върви добре). Сега отивам да измия чиниите и да изстискам сок. Утре почвам.

Поздрави.
« Последна редакция: 22-10-2011, 17:42:57 от Мария Ант »
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Тефтерчето на Мария
« Отговор #1 -: 22-10-2011, 18:06:30 »

Здравей, Мария!
Много ми хареса това, което си написала, ентусиазма и енергията ти! Пожелавам ти успех в начинанието!
Ще видиш,още с първите 3-4 килограма свалени мотивацията ще удвои.Ще видиш как ще ставаш с радост сутрин- едно от живата храна и второ от кефа да ти стават широки дрехите..а приятеля..е,дори и да не е той, като си уверена в себе си и изглеждаш добре ще има и други.Успех и ни дръж в течение!
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Тефтерчето на Мария
« Отговор #2 -: 22-10-2011, 18:31:16 »

Здравей, Мария!

Поздравления за това, че си достигнала до това прозрение за нещата! Искам само да те посъветвам да не си поставяш такива цели като "Минус 5 кила до Коледа". Няма лошо в тях, но най-хубаво е да не мислиш за кантара въобще и да правиш нещата така, че да ти е комфортно в собственото ти тяло. Когато наистина се усещша здрава, силна и пълна с енергия, повярвай ми, и другите долавят това усещане, нищо, че страните ти са все още заоблени. След време, неустетно и за теб дори, нещата ще са се получили точно такива, каквито ги искаш. Само не стряскай тялото си с програми максимум.

Успех!
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Тефтерчето на Мария
« Отговор #3 -: 22-10-2011, 19:01:17 »

Здравей Марийче,  :flowers2:
много ми харесва какво са ти написали другите преди мен.
Много е хубаво, че си решила да се промениш!
Почни да хапваш повече сурово, ако ти липсва хляб, прави си крекери и сухарчета.  :pensif_29:
Прочети в сайта пречистващите процедури, които Мер е споделила с нас, защото в началото ще ти бъде много трудно да гладуваш заради интоксикацията. Започни да жабуриш с шарлан или зехтин, пий гореща вода сутрин, обед и вечер. Редуцирай вечерните хранения и си прави дълги разходки сред природата.
Не се хвърляй на гладувания, следи екадашите и оставай на вода, плод тогава.
Не мисли за килограмите и неусетно ще се освободиш от тях.
Но трябва да промениш отношението към себе си. Оглеждай се често в огледалото, усмихвай се на образа и казвай на глас Обичам те! Луиз Хей казва, че наднормените килограми са като защита от външния свят. Страхуваме се и трупаме килограми, с които се ограждаме от нещата които ни плашат от вън...
Повтаряй си често: Аз съм в безопаснот!
Желая ти успех от сърце!
 :peperudi:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Тефтерчето на Мария
« Отговор #4 -: 22-10-2011, 19:13:48 »

Здравей Мария, удивителен ентусиазъм наистина! :) Аз също имах проблем с килограмите (наред с купища други) и това което ми помогна беше пълен глад , суровоядство(естествено), спорт и отърсване от всичко което ми е наложено като "трябва" от приятели, общество и т.н. Това е начин на живот а не просто диета. Ще отстабнеш със сигурност, но върнеш ли се към старите храни и стария начин на мислене...ще се интоксикираш дори още повече :pensif_29:
Активен
Psychonaut

Мария М

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Тефтерчето на Мария
« Отговор #5 -: 22-10-2011, 19:56:59 »

Благодаря за посрещането, момичета.

Проблемът ми досега е бил, че съм си мислела, че имам много време и никога не съм поемала отговорност за действията си (по скоро за бездействието си). А светът е необикновен, удивителен, тайнствен и неразгадаем. Животът е прекалено кратък за да се насладим на всичките му чудеса. И точно затова трябва да се науча да правя всичко съзнателно. Действията имат сила. Трябва да действам. Да поема предизвикателството и да се променя, перманентно. Когато човек реши да прави нещо, трябва да поеме отговорност и да стигне до края.

Така че от утре почвам да се чистя. Ще пиша как се чувствам и как минават дните ми, как тялото ми реагира и какви промени настъпват с мен.
« Последна редакция: 22-10-2011, 20:11:22 от Мария М »
Активен

Мария М

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Ден 1
« Отговор #6 -: 23-10-2011, 12:08:44 »

Нед 23.10.2011
Ден 1

Събудих се в 9:30ч и до към 10:30 четох книга в леглото.

Тежа 83.6кг

Мерки:
Гръдна обиколка: 100см
Талия 89см
Ханш 115см
Бедро 65см

Сега е 13ч, не ми се яде нищо, не ми се пие нищо, дори и вода. Вчера си направих 1л сок от 2 грейпфрута и половина, 4-ри портокала и 1 лимон. Съхранявам го в хладилника. Сега не ми се пие от него. Денят ми минава бавно, не ми се прави нищо. По-късно пак ще пиша.
« Последна редакция: 23-10-2011, 12:18:46 от Мария М »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Тефтерчето на Мария
« Отговор #7 -: 25-10-2011, 12:39:16 »

Фреш-а трябва да се пие до 20 мин, след това губи витамините си ...  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Тефтерчето на Мария
« Отговор #8 -: 26-10-2011, 14:49:01 »

Здравей, Мария!
Успех в начинанието ти  :love_026: и не си сама, аз в момента също съм  само на сокчета, само че наблягам на зеленчуковите. И на мен не ми се пият соковете, но го правя, когато усещам, че губя сили.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Тефтерчето на Мария
« Отговор #9 -: 26-10-2011, 16:54:22 »

Здравей и от мен !
Добре дошла тук и поздравления за това, че си решила да поемеш отговорност за действията и бездействията си !
Изцяло се присъединявам към чудесните съвети, които са ти дали lilka и com_pot .
Към тях ще добавя само, че горещо ти препоръчвам да си купиш качествена сокоизстисквачка и да започнеш да пиеш сокове - сега е най-идеалното време за това - пазарите преливат от чудни ябълки, моркови, цвекло, тикви - от  около месец насам от тези плодове и зеленчуци всеки ден пия поне по 2-3 литра и се чувствам прекрасно. Има и такъв метод за пречистване, разтоварване и отслабване - пиеш поне по 3 литра такъв сок на ден поне 7 дена и резултатите ще надминат очакванията ти.
В този форум има страшно много полезна информация, прочети я, и започни да я прилагаш.
Също не по-малко полезен е и този сайт - http://www.recipemagician.com
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Тефтерчето на Мария
« Отговор #10 -: 26-10-2011, 17:13:01 »



  Идеята със соковете е прекрасна. Bpa, би ли споделил една примерна схема за соково меню. В смисъл. комбинирани ли са соковете или отделно плодови, отделно зеленчукови.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Тефтерчето на Мария
« Отговор #11 -: 26-10-2011, 18:52:05 »

Sis, в допълнение към схемата, която ще предложи bpa, ето един мой реален ден на сокове днес. Аз ги смесвам по вкус и настроение, така целият процес става още по интересен :).
Сутрин: портокал
Обяд: моркови+цвекло+броколи+магданоз+кориандър
Вечер: ябълка+морков+целина+магданоз
Bpa, как успяваш да пиеш по 3 литра?? Аз едвам си изпивам 1 литър като разреждам с вода зеленчуковите, много са силни :surpris_23:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Тефтерчето на Мария
« Отговор #12 -: 26-10-2011, 22:07:35 »

По отношение на соковете може да си позволите доста "волности" и творчество - има някои правила, но вие си решавате в крайна сметка как да ги смесвате, особено ако ви понася начинът на смесване, който ви е харесал...
Аз съм чел доста отдавна книгата на Норман Уокър за соколечението, а също и на Аре Веерланд. Там пишеше (ако не ме лъже паметта), че соковете от моркови и ябълки са неутрални- тоест - може да се смесва с всички други сокове.  На мен лично любимата ми комбинация е моркови, ябълки и цвекло, тиква и цвекло също е добра комбинация. Схема не бих се ангажирал да ти предпиша, само ще цитирам Печо Мух - "колкото повече, толкова повече" - демек - отиваш на пазара, накупуваш си стабилно плодове и зеленчуци, правиш сокове и пиеш на корем - тук няма начин да "предозираш" :) Естествено, хубаво е да си внимателна, ако имаш някакви по-сериозни проблеми със стомаха, в такъв случай е добре да почнеш с малки дози, за да се тестваш за поносимост...

А иначе на въпроса как успявам да изпия 3 литра - лесно - сутрин 1.5 и следобед 1.5  :Appetit_4: :Cherries :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
Пропорцията на сока, който пия последния месец е приблизително следната - 55 % ябълки, 10 % цвекло, 35 % моркови - това съчетание буквално само влиза в корема ми  :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
А сигурно си права, че зеленчуковите са силни, но не мисля, че ако ги приготвиш правилно и с подходящи съставки, ще бъдат чак толкова силни... примерно ако ползваш от сладкото салатно цвекло, а не от другото, което е много трудно и неприятно за пиене, няма да имаш грижи - ползваш за основа на сока моркови и сладко салатно цвекло, и добавяш каквито си искаш допълнителни зеленчуци...ако не прекаляваш с количеството на целината, също няма да имаш проблеми със "силата" на зеленчуковите сокове  :Confus_3:

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Тефтерчето на Мария
« Отговор #13 -: 27-10-2011, 17:25:25 »

Сега пробвах да добавя в комбинацията сок от тиква - и разбрах как успяваш да изпиваш толкова,  много пивко се получи  :Appetit_17: При мен наистина пропорцията на цвеклото и целината е много по голяма, оттам и скандално гадостния вкус, но уж е много полезно ;D
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Тефтерчето на Мария
« Отговор #14 -: 27-10-2011, 22:28:30 »

Сега пробвах да добавя в комбинацията сок от тиква - и разбрах как успяваш да изпиваш толкова,  много пивко се получи  :Appetit_17: При мен наистина пропорцията на цвеклото и целината е много по голяма, оттам и скандално гадостния вкус, но уж е много полезно ;D


поздравления за успеха, но не си чела всичко внимателно - ако ползваш от сладкото салатно цвекло, може да се разминеш и без целина :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Кибела

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Тефтерчето на Мария
« Отговор #15 -: 28-10-2011, 22:02:30 »

Привет, Мария :kisss:
Много от нещата, които си написала до голяма степен се отнасят и за мен. Тъй че, разбирам те, сестро :Content_22:
Всъщност аз също се лутам все още и едва ли мога да ти кажа нещо по-ценно от това, което по-знаещите и опитни вече са ти написали. Само исках да ти засвидетелствам добрите си чувства и подкрепа.
Давай смело напред. Основното е постоянството. На мен то най ми липсва. Тъй че - успех и от мен :peperudi:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 23 запитвания.