Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: въпрос? - суровоядство при хемодиализа  (Прочетена 2339 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Здравейте. Моля Ви за мнение. Имаме приятелка англичанка, която е с един бъбрек и за съжаление е на хемодиализа. Сподели ни че отскоро се чувства зле след процедурите по хемодиализа и ние искаме да и помогнем по някакъв начин. Как смятате, че би се отрзило суровоядството на човек с такъв проблем?
« Последна редакция: 22-11-2011, 20:02:56 от Mep »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:въпрос?
« Отговор #1 -: 31-10-2011, 09:23:20 »

В Англия дали има истинска храна ? Първо на този въпрос трябва да с еотговори , защото аз докато бях там имах сериозни проблеми с намирането на читава храна .Това беше една от основните причини да не остана там. А иначе със сигурност ПРАВИЛНОТО хранене със сурова храна би и помогнала много. Прочетете ЦЕЛЕБНО ХРАНЕНЕ на Галина Шаталова, там тя описва ветерани от 2 рата световна война, който са с увредени органи от снаряди , шрапнели и продължават да живеят добре и то благодарение на ПРАВИЛНОТО хранене и движение.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:въпрос? - суровоядство при хемодиализа
« Отговор #2 -: 18-11-2014, 10:16:17 »

Имам приятелка, която е била за хемодиализа, но чрез пълно суровоядство възстанови кората на бъбреците и хемодиализата се размина.Мисля, че ще има положителен ефект с употреба на много кълнове и зеленина.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:въпрос? - суровоядство при хемодиализа
« Отговор #3 -: 18-11-2014, 12:38:12 »

Благодаря за отговорите и на двамата. За голямо съжаление и двете ми познати, които имат проблеми с бъбреците не са отворени и не се отнасят позитивно към консумирането на сурова храна. И двете са с наднормено тегло и двете не искат и никога няма да осъзнаят, че хранителните, а и други вредни навици   са ги довели до това състояние. Така че аз съм с вързани ръце, дори не знам защо ви занимавам при положение, че отговорите ви няма да променят светогледа на същите по никакъв начин. Просто ми се иска да им помогна, но уви оказва се, че това е мисията невъзможна.
Благодаря още веднъж за отговорите.
Поздрави
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:въпрос? - суровоядство при хемодиализа
« Отговор #4 -: 18-11-2014, 13:00:17 »

Да правят поне глинени апликации. ( Ама след като лекарят няма да им го предпише, значи и това отпада  :-\ )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:въпрос? - суровоядство при хемодиализа
« Отговор #5 -: 18-11-2014, 13:46:03 »

Ааа прясно изцедени сокове?...  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 22 запитвания.