Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: разширени вени  (Прочетена 15255 пъти)

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
разширени вени
« -: 01-11-2011, 15:32:43 »

Здравейте!

Имам разширени по краката - на лекар не съм ходила,но напоследък ги забелязвам все по-осезаемо,а и започва леко да ме наболява вече...От около пет месеца се опитвам да се храня по-здравословно,месото почти липсва в менюто ми,плодове и зеленчуци ям домашни/когато имам такива/,ядки и сушени плодове от био магазини предимно,зърнени храни хапвам,хляб без мая,гледам на всяко ядене да има нещо сурово,почти не пия кафе...Дълги години обаче се хапвах здраво и то основно месо - мазничко,хлебче повече.... :Confus_3:Откакто започнах да вкарвам малко мисъл в храненето си,се чувствам прекрасно - отслабнах доста/около 10. кг може би/,имам много енергия,всичко ми е интересно,изчезнаха ми угризенията и притесненията за щяло и нещяло,чувството за вина се изпари :o,правих едномесечно прочистване с хума/хумена вода/.Сигурно малко ми се е попрочистил организма,възможно е това с разширените вени да е реакция на очистването.Ааааа.....забравих - като смених режима на хранене запека,който имах дълги години/вземах билки за него/ се излекува/казвам го,защото съм чела,че запека е причина за разширените вени/.Иначе ходя на аеробика - 2-3 пъти седмично,по планините/всяка седмица почти/,ходя пеша...Твърдо съм решена да ги ликвидирам тия разширени вени - ще им видя сметката ;).Досега обаче намирам информация само за олбекчаване на болката,на подуването и др.,а аз искам изобщо да изчезнат! ;)Интересуват ме разбира се природни начини за справяне с проблема.Ще бъда благодарна,ако ме насочите.Благодаря предварително!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:разширени вени
« Отговор #1 -: 01-11-2011, 20:38:09 »

Здравей eleonorad .
Потърси в гугъла "орехова шума" и "разширени вени".
Ореховата шума не само, че съдържа дъбилни вещества, които стягат кожата и тъканите под нея а също така възстановява колагена. Баня с орехови листа - накиснати помага дори срещу рахит (изкривяване на костите).
Избягвай стегнати дрехи. Аз лятото получих оток на стъпалата от ластични наколенки. Може и от стегнати чорапи да идват подобни проблеми.
Трябва да даваш възможност на кръвта да се раздвижва ако е застояла с леки масажи и да правиш поза свещ за да се оттича към тялото.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:разширени вени
« Отговор #2 -: 01-11-2011, 21:13:47 »

Глаааааад  :pensif_29:
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:разширени вени
« Отговор #3 -: 02-11-2011, 10:25:47 »

Благодаря за отговорите!

Злояд,четох за ореховата шума,компреси с хума също помагат/аз силно вярвам в лечебните свойства на хумата и смятам да си правя такива/.Но това все пак не премахват причината за разширените вени.Търся информация за причините,предизвикващи разширени вени.Разбирам,че затлачване на дебелото черво е основна причина/а аз дълги години бях със запек/ и мисля да си направя шанка-пракшалана/ще ми е за първи път и сега се подготвям/,засега още съм далеч от гладувания/по принцип доста трудно гладувам/,но мисля да пробвам 24 сухо.Идеята ми по-скоро е системно да не допускам причината за разширени вени,затова ще съм благодарна за някаква литература по въпроса.Благодаря!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:разширени вени
« Отговор #4 -: 02-11-2011, 20:22:31 »

:) Интересно е поведението на много потребители тук .. казваш им какво ще им помогне, но понеже не могат да го направят и търсят всички други възможни варианти от лишаването от храна  tooth  tooth  tooth
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:разширени вени
« Отговор #5 -: 02-11-2011, 21:45:09 »

Аз не съм сигурен дали гладуването е добра идея при запек. Трябва доста да се внимава с това заболяване, защото лесно дава рецидиви ако човек прибързано реши, че се е излекувал.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:разширени вени
« Отговор #6 -: 02-11-2011, 22:06:18 »

Титан,благодаря ти за отговора,ще пробвам сухо гладуване за 24 часа-да видя как е...Вярно е,да гладувам не ме привлича много засега,трябва ми още време да свикна с тази мисъл,но обръщам внимание не всеки съвет :)
Злояд,какво имаш предвид,че запека може да даде рецидив?Аз през последите десетина години вземах разхлабваща билка за да ходя до тоалетната,а тъй като от около 5 месеца нямам нужда от нея също реших,че съм го излекувала - греша ли?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:разширени вени
« Отговор #7 -: 02-11-2011, 22:32:15 »

При запек обикновено края на дебелото черво се раздува и след това е необходимо време да се свие до нормалните си размери. Ако човек не внимава (води заседнал живот, преяжда, не посещава тоалетната при първите позиви за дефекация) там отново се натрупва фекална маса, която с престоя си в червото се изсушава и става все по-трудно да се изкара. Също така е важно да не се допуска задържане в гънките на дебелото черво - с престоя си там нещата стават на топчета и не се знае в кой момент ще се отделят масово и ще се получи задръстване.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:разширени вени
« Отговор #8 -: 02-11-2011, 22:41:04 »

Значи е добре човек със склонност към запек от време на време да си прочиства дебелото черво,засега съм решила да пробвам шанката,а също ще увелича употребата на храни,подпомагащи перисталтиката.Благодаря,че ми насочи вниманието към това ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:разширени вени
« Отговор #9 -: 02-11-2011, 23:13:01 »

И без склонност към запек пак е добре да се попрочиства :)
( Че има и други склонности :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:разширени вени
« Отговор #10 -: 03-11-2011, 08:01:05 »

Гладът и последващото ПРАВИНО захранване и хранене , както и ПРАВИЛНИТЕ физически упражнения - 5 пъти в седмицата, лекуват такива проблеми като запек, хемороиди , разширени вени, менструални проблеми ( вероятно повечето ), наднормено тегло, поднормено тегло и огромен процент от заболявания свързани с натрупването на отрови в организма.
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:разширени вени
« Отговор #11 -: 26-12-2011, 10:06:34 »

Здравейте!Засега нямам особен успех с лечението на разширените си вени. :(Около месец и половина пих и се мазах с ябълков оцет/народна рецепта/,направих Шанка Пракшалана,не допускам запек...и засега нищо,не само не намаляват,ами си се увеличават :(.Не съм се отказала обаче-търся други начини и ще пиша как се развиват събитията.

И Весела и Щастлива Коледа на всички!
« Последна редакция: 26-12-2011, 10:08:16 от eleonorad »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:разширени вени
« Отговор #12 -: 26-12-2011, 10:53:23 »

А как реално се лекува досега ? Какво ядеш , какви упражнения правиш ? Колко време гладува само на вода ?
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:разширени вени
« Отговор #13 -: 26-12-2011, 18:37:31 »

Досега не съм се лекувала... :(.То проблема се обостри някак рязко :(.По принцип не съм суровоядец,но рядко ям само пилешко/домашно/,ям кашкавал и сирене,другото е ориз,боб,леща,ядки,зърнени,зеленчуци,това лято основно салати,боклуците вече не ме влечат,от 6-7 месеца ям здравословно,спортувам и ходя в планината...С гладуването обаче се очерта проблем...бях решила 24 часа сухо,още в 9 сутринта ядох/обичайно не съм гладна по това време/,едва издържах захранването при Шанката...Само като знам,че нещо не трябва да ям,само това ми се яде... :(
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:разширени вени
« Отговор #14 -: 27-12-2011, 20:42:35 »

От днес 27.12.2011 почнах да се мажа с магнезиево олио и цел лечение на разширени вени по краката,поне два пъти дневно.Ще пиша за резултати!
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:разширени вени
« Отговор #15 -: 17-03-2012, 23:14:50 »

eleonorad, Шуслерови соли 1 и 11. Но лечението е доста продължително, трябва да имаш търпение... :)
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:разширени вени
« Отговор #16 -: 18-03-2012, 01:30:46 »

eleonorad, беше ни обещала да споделиш резултати - ако не си спряла по някаква причина, би трябвало да можеш да кажеш какъв е ефектът.
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:разширени вени
« Отговор #17 -: 18-03-2012, 21:53:07 »

Здравей shofilev!

Не съм прекъсвала третирането с олио,а след това с магнезиев гел.За съжаление за свиване на вените не може да се говори,но болката,пулсирането и усещането за тежест изчезват почти напълно.Мисля обаче,че това е само когато съм се намазала с магнезиево олио/гел.Иначе даже в един участък на левият ми крак се увеличава разширената вена.Забелязвам обаче,че след тренировка/аеробика,пилатес,тае-бо/ и ходене в планината - 5,6,7...часа, вената е намаляла и не ме боли.Затова считам,че трябва да правя подходящи упражнения,и това ще бъде следващата ми стъпка.

eleonorad, Шуслерови соли 1 и 11. Но лечението е доста продължително, трябва да имаш търпение... :)
.
donna ,благодаря,ще прочета за тези Шуслерови соли.
« Последна редакция: 18-03-2012, 22:00:11 от eleonorad »
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:разширени вени
« Отговор #18 -: 20-03-2012, 01:41:52 »

Благодаря, eleonorad!
Реших да питам както от любопитство, така и за да разбера как стоят нещата на практика - иначе реклами за чудодейни ефекти  - бол. Онзи ден препоръчах на един познат да пробва с олиото. Не знам дали ще го почне, но ако го направи, след време и аз ще споделя какъв е бил ефектът при него.
Дано успееш в комбинация с подходящи упражнения да решиш проблема! Ако намериш вярното решение, свиркай, та и ние да се ориентираме по-бързо в нещата :)
Активен

ceco_1

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:разширени вени
« Отговор #19 -: 18-08-2014, 14:54:37 »

Здравей eleonorad!
Някакво развитие в оздравителен/възстановителен/ план има ли, тъй като от дълго време не си коментирала по темата. Ако си открила решението на проблема моля те сподели, тъй като и аз имам същия проблем.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 22 запитвания.