Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Jenshen  (Прочетена 1629 пъти)

Jenshen

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Дневник на Jenshen
« -: 14-11-2011, 09:01:04 »

Здравейте, реших да водя дневник при вас ::)Имам нужда от подкрепа.От известно време се самодиагностицирах с хранително разстройство, хиперфагия.Има много за този проблем из нета, отговарям на всички признаци.При мен причините си бяха от чисто битов характер, проблеми всякакви, няма да обяснявам, не му е тука мястото, но депресията ме докара дотам, че буквално съм се опитвала да се самоубия с храна.Не знам дали поста ми е за този форум, но ми се струва, че трябва да хвана някаква пътечка и ми хареса духа тук.По принцип не съм суровояд, но спазвам всички пости по православния календар от години, днес започвам житен режим за период от 10дни, а след това ще си изкарам Коледните пости до края, като ще се стремя да ползвам идейки от форума :CherriesДосега съм правила всякакви диети, но в последните две години нещата нещо излязоха от контрол, постоянно се лашкам от периоди с гладуване към периоди с преяждане.Качих за две години 28кг.И преди да напълнея толкова не се харесвах, но сега пък съвсем.Реших, че не може повече така и ето ме тук.Иска ми се да си създам трайни навици и здравословно отношение към храната.Целта ми не е само да отслабна, а да се излекувам.На другото гледам като на допълнителна екстра :)Когато правя житен режим душата ми лети, чувството е уникално(всъщност не на вас трябва да го казвам), затова започвам пак с намерението след него да продължа да се храня поне с 70-80%сурова храна.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневник на Jenshen
« Отговор #1 -: 14-11-2011, 16:50:12 »

Един съвет от мен: започни да ходиш на някакъв спорт. Това ще те държи допълнително ангажирана, а и точно спорта е важен за това да имаш красиво, оформено и тонизирано тяло :peperudi:.
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневник на Jenshen
« Отговор #2 -: 14-11-2011, 17:39:41 »

Привет!

Бих те посъветвала да смениш супермаркета с био магазина. Чисто математически - заради огромната разлика в цените. При мен този подход намали количествата храна, които изяждах. Започнах да ценя повече всяко зрънце спелта в чинията ми и да търся да му се наслаждавам повече.

Пий сокове! Много засищат и решават проблема с желанието да се натъпчеш.

Първо трябва да преодолееш психологическия страх от по-малките количества. А после мисля, че ще ти бъде полезно да превърнеш храненето в угощение за душата. Подреждай си чинията красиво. Произвеждай си храната сама - кълнове, например, накиснати ядки, пастети ... човек цени повече храната, за която е вложил труд.

Съветвам те да забравиш тотално всичко, което е купешко или в опаковка. И да, съветът на kati_na за спорта е много важен също.

Искай да се почувстваш здрава и силна, а не да избягаш от болестта, с която си се диагностицирала. Не мисли за нея.

Успех! :-))
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на Jenshen
« Отговор #3 -: 16-11-2011, 18:01:44 »

Добре дошла тук и от мен !
Съветите, които са ти дали съфорумците преди мен са чудесни и ги подкрепям на 100 %.
Аз също имам "тъмни" периоди, в които поглъщам умопомрачителни количества храна. Това е преди всичко проблем с психиката - никога не трябва да сядаш да ядеш, ако не си напълно спокоен  :Confus_3:
Към съветите на съфорумците ще добавя още един, не по-малко важен - трябва да се обичаш и харесваш, независимо от външния си вид, защото ти не си това, което изглеждаш - твоето тяло е само "опаковка" на същността ти, опаковка, която с малко повечко грижи ще накараш да изглежда така, както ти искаш  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневник на Jenshen
« Отговор #4 -: 16-11-2011, 18:56:28 »

bra, страхотен кометар :Content_14:.
Активен

Jenshen

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Дневник на Jenshen
« Отговор #5 -: 16-11-2011, 20:35:15 »

Ммного благодаря на всички ви за хубавите думи :-*Преди тренирах и то доста усърдно, но в един момент и това спрях, сега си купих пак карта за фитнеса до нас, но като си сспрял за толкова дълго време ти е трудно да започнеш пак да тренираш, всеки ден си измисляш оправдания за мързела си :-[Сега съм решила да успея, ще споделям докъде съм я докарала.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.157 секунди с 24 запитвания.