Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: индийска кухня на английски няколко рецепти  (Прочетена 5756 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Точка 4. от правилата за форума : " Коментари или цитати на други езици трябва да бъдат придружени от превода им на български език.tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45

         Здравейте!

  Имам приятелче, който беше в Индия и учи йога там   http://yogakaivalya-plovdiv.com/biogosh.php
Може да го попитате за Индийската кухня. Няма да ви каже почти нищо положително за нея. Там се готви с много подправки, които не понасят на нашите стомаси. Когато помолили готвача да спре с подправките, той се убидил. На другия ден храната заприличала на нашенска, но радоста траяла само три дни.

     EN JOU - както би казал Георги Яръмов.
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Вервам му. Работил съм 2 седмици в кухнята на истински индийски ресторант в квартал на  Лондон. Думата е една: ужас!
А ако пък клиентите можеха да видят на какво ниво е хигиената в кухнята, щяха  да си излеят куршум и до живот да заобикалят от километър индийски ресторант :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

 ;)
..от индийската кухня аз правя някои неща, всички много ги харесват в къщи...най-вече роти и  чапати :love_007: Чапати е чудесен заместител на хляба- само брашно и вода
Също има интересни рецепти с ориз, лещи, нахут.....и т.н ...дълга тема  :Content_22:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Даниелче, ние коментирахме  друго-вкусовите рецептори на оригиналните индийци :) 
Това ,което стига до нас като рецепта и което хапваме апетитно в индийските ресторанти е супер, да , (кой не обича..)  но то е на около 4% овкусено...
   И аз ако не бях настоял да опитам лично от чинията на индиеца ( ама както си го беше направил за себе си )  никога нямаше да повярвам , че е възможно човек да има такива вкусови рецептори. 
Толкова остро, напарфюмирано, люто, солено, горчиво  и сладко в една и съща манджа ..просто не е истина . То по мъничко да сложиш е даже приятно , обаче те слагат примерно 40 пъти отгоре..
Помни се за цял живот, честно :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Хахахаха, аз така и не ядох в индийски ресторант в Лондон , но бях в индонезийски , средна работа , не си спомням дори какво ядох , беше сигурно преди 10 години. Бяхме на някакво вегетарианско събиране и един човек дойде българин, който нещо спомена,че бил брамин ? :) и беше опекъл едни триъгълни хлебчета с плънка вътре ,нещо като самоса . Толкова бяха вкусни, не е истина , беше направил с различни плънки , аз пробвах веганските ..уникални , ще взема да го потърся.
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

а за ведическата кухня какво ще кажете?аз само с нея имам опит-като че ли там ястията са с по-мек вкус(поне  не ми се е случвало да сготвя по някоя от рецептите и да е дори твърде люто-винаги е..да,прекрасно)
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Даниелче, ние коментирахме  друго-вкусовите рецептори на оригиналните индийци :) 
Това ,което стига до нас като рецепта и което хапваме апетитно в индийските ресторанти е супер, да , (кой не обича..)  но то е на около 4% овкусено...
   И аз ако не бях настоял да опитам лично от чинията на индиеца ( ама както си го беше направил за себе си )  никога нямаше да повярвам , че е възможно човек да има такива вкусови рецептори. 
Толкова остро, напарфюмирано, люто, солено, горчиво  и сладко в една и съща манджа ..просто не е истина . То по мъничко да сложиш е даже приятно , обаче те слагат примерно 40 пъти отгоре..
Помни се за цял живот, честно :) 

Все едно аз съм го писала  :Content_4 - emotloader: С мъжа ми , на една екскурзия в Дубай решихме да изпробваме различни национални кухни. Е, определено индийското , което ядох ще остане завинаги в съзнанието ми.
Няма друг случай на консумирана от мен храна , в който да ям и да плача-то не бяха сълзи, то не бяха сополи,то беше чудо..... но вярна на поговорката на шопа " пениш се , не пениш се , ке те ям " и аз така  :whistling2 - emotloader:
 Но за себе си още тогава взех решение -индийска кухня : Никога повече !  :Confus_3:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

че защо?
лютото е едно от най - полезните неща на тоя свят от нещата за ядене   ;D
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Не беше проблема в лютото , а в убийствената му комбинация със сладко, кисело, горчиво , и то по много от всичко. Твърде много от всичко накуп. Вероятно тези хора са свикнали на този вид смески , но за мен беше Ужасссс.
Иначе люто ( като чушка например ) мога да хапвам с удоволсвие. Друг е въпросът с изходът й на следващият ден  :whistling2 - emotloader:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

чак ми се прияде нещо такова пикантно    :essen:
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Съвсем наскоро открих невероятните вкусове в комбинацията на Куркума, Кориандър и Кимион. (<-това са едни от съставките на къри)
Слагам по-едно пакетче от всички видове, но ако мога да си ги намеря в суров вид ... ех няма такъв вкус.

Никога не съм била голям фен на подправките, обаче от как отказах млечни и тестени, вкусовите ми рецептори започнаха да се променят.
В началото малко се изненадах от вътрешните си пориви, но след кратка проверка се оказа че тези подправки са едни от най-добрите за унищожаване на вътрешни паразити и прочие, есте не само - свойствата им да лекуват множество болести не е малко, също така.
Ако имахме Индийски ресторант, бих го посещавала редовно.. за жалост такъв съм посещавала само няколко пъти във Варна.
Всеки път оставах очарована..

Що се отнася до хигиената... ако не е: 4 - 5 - 6 Звезден ресторант, гаранция няма за каквото и да било по националност кухня.
 :peperudi:

Активен
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 24 запитвания.