Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: салатка от глухарче и не само ;)  (Прочетена 3411 пъти)

pagko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Рецептата е много лесна  ;D Все едно зелена салатка си правим, но вместо марулка използваме предварително накиснати за няколко часа в подсолена водица листа от глухарче (за да се премахне горчивия вкус) Аз исках и да питам, ако някой знае де... Лошо ли е да не откисвам листенцата? Защото нагарчането много ми харесва, а и сигурно има полезни нещица, които са водоразтворими и предпочитам да не се лишавам от тях... Та вредни ли са в-вата, които придават горчивия вкус или не?
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:салатка от глухарче и не само ;)
« Отговор #1 -: 14-08-2009, 01:18:14 »

може да ги ядеш и без да ги накисваш, те присъстват редовно така в италианската кухня   :)
Активен

Ангуа

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:салатка от глухарче и не само ;)
« Отговор #2 -: 10-10-2009, 21:57:56 »

И ние ги ядем без да ги накисваме.Имат хубав горчив вкус:)По-младите са по-вкусни обаче.Като поостареят добиват и един доста мазен вкус и много натъртват.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:салатка от глухарче и не само ;)
« Отговор #3 -: 12-10-2009, 07:52:39 »

 :kisss:Аз редовно си ги мешам в други салатки...в градината имаааа мнооого.Който не му допада горчивината - да бере само млади и след като се увкусят с оцет, зехтинец ...горчивитата се маха.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:салатка от глухарче и не само ;)
« Отговор #4 -: 08-04-2010, 10:12:59 »

Дойде времето глухарчетата да ги погали слънце и да цъфнат  :Content_22:
За великдена предложих в салатата и обилно глухарче заедно с валерианката и руколата, а понеже от години на родата им правя баници по заповед (майтапя се, молят ме  :), а и друго не пргиготвям аз) тази великденска беше с пълнеж от глухарчета, всичко сложих: листа стъбла и цвят, разбира се и малко сирене козе и домашното кисело, а за проба сложих и кисната светла елда в пълнежа и корите - ами стана ...облизаха тавата  :Content_14:
въпрос - понеже имам глухарчета много под ръка, как да ги употребя ???
сама няма да опаса всичко преди да остареят, а ако пробвам да суша цвета? и стъблата? за чай ...а листата да замразя ..пробвали ли сте?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:салатка от глухарче и не само ;)
« Отговор #5 -: 08-04-2010, 12:25:53 »

 :kisss:И аз, и аз направих банички с лобода и коприва плюс елда и булгур.Задължително пресен лук и чесън, магданоз, чубрица, джоджен, риган и босилек... :essen:Звиват се на рулца и се пекат :essen:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:салатка от глухарче и не само ;)
« Отговор #6 -: 12-04-2010, 09:11:59 »

Ох, и аз много обичам глухарче, а отдавна не съм го вкусвала. Преди години бланширах листата за минута, изплаквах и подправях с лимон и зехтин. Чудесна топла салатка!
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 23 запитвания.