Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Оцветители за коса?  (Прочетена 32000 пъти)

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Оцветители за коса?
« -: 14-08-2009, 00:03:41 »

Кои са натуралните оцветители/бои за коса? (за различните цветове коса - черна, червена и руса) и има ли такива действащи въобще  ???

Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #1 -: 14-08-2009, 06:45:56 »

Евентуално за къна се сещам,но тя е само за червена коса(говоря за нормалната къна,щото по едно време бяха пуснали и за руса,смятайте за к'во става дума-КЪНА за руса коса  :Content_14: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:),пък и не съм много сигурна дали и в нормалната не бухат к'вото им падне >:(.
 ;)
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #2 -: 14-08-2009, 15:13:49 »

и аз се сещах само за къна, ама мислех че има и други начини и средства  :-\
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #3 -: 14-08-2009, 15:20:12 »

За билки се сещам аз- лайка за русите коси,
орехови листа  за кестенявите :)
Активен

Maya

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #4 -: 15-08-2009, 15:31:32 »

Здравейте :)

Когато бях мноого малка в училище, в часовете по биология ни бяха организирали т.нар. тогава - викторина. Всеки трябваше да научи определен материал и после щяха да се задават въпроси и т.н.
На мен ми се падна тогава да уча нещо за лука... Както и да е, много време мина и не помня всичко, но много добре си спомням, че накрая на материала се казваше следното - "Две шепи сухи люспи от стар лук се варят във вода, после тази вода се прецежда и с нея се облива косата. След определено време косата започва да изветлява и да се изрусява." Така можело да се поддържа русия цвят на косата...

Сигурно има и още много такива варианти за естествено оцветяване. Но дали има някой жив да ни разкаже за тях... Казвам жив, защото онези поколения на моите баби и пра-баби поизчезнаха вече, а те си оцветяваха тъканите с естествени материали, миели си косите с хума и сто на сто са знаели такива хитринки - как да се тонира косата с някоя трева... :)

Поздрави! :)
« Последна редакция: 15-08-2009, 15:33:38 от Maya »
Активен

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #5 -: 24-08-2009, 18:52:29 »

Вижте какво намерих за боядисване на коси. Някой ползвал ли ги е и ако да - нека сподели.

Боя за коса (4)
Растителните бои на ЛОГОНА действат различно. Химичните бои, за да постигнат своя ефект извличат естествените пигменти от вътрешността на косите и ги заменят със синтетични бои. Този агресивен метод позвомява да промените цвета на косата изцяло. Това обаче е съпроводено с намаляване жизнеността и здравината на косата. Боите на ЛОГОНА действат различно. Действието им е насочено само към външния слой на косата и го покриват с тънък слой боя. Неувреденият естествен пигмент на косата блести през слоя боя и така се получава индивидуален и неповторим резултат. Прилагайки боите ЛОГОНА ще постигнете не само сигурно и индивидуално оцветяване, но и косите ви ще бъдат по-здрави и блестящи.


Как да ползвате боите за коса ЛОГОНА

Какво Ви е необходимо за боядисването на косата? Кутия боя на прах ЛОГОНА (достатъчна за коса дълга до раменете) Неметална купа Подходяща вилица или тел за разбиване на сместа Около 300 мл кипяща вода (или черен чай) Плътен козметичен крем за предпазване на кожата извън косата (кремът на ЛОГОНА-Авокадо или Хамамелис е подходящ за това) Памук или марля за покриване на кожата извън косата Стари хавлии или престилка за предпазване дрехите Ви от изцапване

Начин на смесване

Разбъркайте съдържанието на кутията с горещата вода до получаването на гъст крем. Вместо вода може да се ползва настойка от черен чай за по-наситени цветове
Подготовка на косата преди боядисване

Най-добри резултати от боядисването се получават при нанасяне на боята върху суха, чиста коса. Ако преди това сте нанасяли върху косата някакъв спрей или гел, отстранете ги напр. с продукта ЛОГОНА колор плюс. Продуктът съдържа уникална комбинация от зелени минерали и брезов екстракт и леко премахва остатъците от използвани преди това препарати. ЛОГОНА колор плюс се прилага преди измиване на косата.
Как се нанася боята ЛОГОНА

Приготвената смес се нанася върху косата все още топла (но не гореща). Нанасянето става на малки порции на всеки 2-3 см от косата. За предпазване на кожата около косата, сместа (по-горе се споменава „козметичен крем” и се получава малка двусмислица) се нанася добре, покрива се с памук и отгоре са завива с хавлия. Затоплянето на слънце или с нагряващо боне прави багрите по-изразителни. (тук бих добавила – „Ако не разполагате с нагряващо боне, можете да затопляте хавлията със сешоар за по няколко минути” – но това го преценете дали не излиза от оригинала съвсем. Аз го направих и има същия ефект, според мен)
Време на действие

В зависимост от боята и типа коса, сместа се оставя да действа между 15 минути и два часа. По-дълго задържайте боите при гъсти и тъмни коси, по-малко – при редки, тънки или светли коси.
След боядисване

Изплакнете косата обилно с топла вода, до пълно премахване остатъците от боята. Вместо шампоан, препоръчваме ЛОГОНА Колор Фиксатор, който задържа по-дълго време боята, като й придава интензивност и блясък. Можете да използвате продукта няколкократно между боядисванията. След това можете да фризирате косата си по свое желание. Забележка: Петната боя върху кожата изчезват сами. За по-бързото им премахване, можете да ги изтриете със смес от лимон и растително масло.
Важна информация

Боята Сахара се оставя да действа между четвърт и половин час. Над половин час можем да очакваме по-скоро червеникав цвят на косата. Боите за руси коси нямат изсветляващ ефект. Избягвайте контакт на увредена или наранена кожа с боята. Боите ЛОГОНА не се прилагат за боядисване на вежди и мигли. Не използвайте повторно остатъци от предишни боядисвания Ползването на натуралните бои ЛОГОНА, скоро след химическо боядисване на косата Ви, може да даде друг, различен от желания цвят. В този случай, пробвайте предварително ефекта върху отделен кичур. Златно русите бои изглеждат брилянтно червено, когато се приготвят за първи път. Дължи се на цветето хибискус (каркаде ) и няма ефект върху оцветяването. Боята „Черна с къна” се прилага само върху тъмнокафява или почти черна коса. Прилагането й върху руса или силно посивяла коса, може да даде зеленикави или синкави оттенъци. За частично посивели черни коси, може да смесвате с бои, съдържащи и червена боя.
Още информация:

Боите ЛОГОНА са трайни и не се измиват за няколко дни. Много от клиентките и клиентите ни се пребоядисват през 4-6 седмици. Разбира се, за по дълбок цветен интензитет, това може да се прави и по-често. Боите ни са изцяло на природна, растителна и минерална основа, не увреждат косъма, както химическите багрила, така че по-честото им използване не подлага на рискове здравината на косата ви. Две или няколко бои ЛОГОНА могат да се смесват в произволни пропорции по Ваше желание, за получаване на различни интересни нюанси. Забележка: Моля, имайте предвид, че частта на „Черна с къна” при смесване с „Кестеново-кафява”, „Махагон” или „Орехово-кафява”, не бива да превишава 1/3 от общият обем, за да се предотврати появата на зеленикави нюанси, при прилагане върху светли или побелели коси.
Приложение на боите ЛОГОНА при побелели коси

По принцип, всички бои с изключение на “Черна с къна”, могат да се прилагат върху побелели коси. Помнете, че и след боядисването побелелите коси остават малко по-светли отколкото останалите. За светли побелели коси се ползват „Сахара”, „Златно-русо” или „Естествено-кафяво”. За средно тъмна коса ползвайте „Кестеново-кафяво или „Умбро-кафяво”. Две от кафявите ни бои – „Естесвено-кафяво” и „Умбро-кафяво” притежават леко червен компонент и са подходящи за естествено кафявите нюанси. Ако повечето от косата Ви вече е побеляла, и вие желаете естествен цвят, препоръчваме Ви „Кестеново-кафяво”, последвано от „Естествено-кафяво” или „Умбро-кафяво”.
ЛОГОНА – поддържащи шампоани.

Нашите шампоани „Лайка”, „Хена” и „Лешник” съдържат същите цветни екстракти, както и растителните ни бои. Измиването с тях стабилизира и удължава ефекта на боите ни. Те дори освежават и съживяват неоцветени коси. Разбира се, шампоаните не могат да заместят функцията на боите.

4 Продукт(а) 
Изглед:              Сортирай по  Най-нови Име на продукта Цена   Покажи  9 15 30 ВСИЧКО на страница 

 

Четка за боядисване3,90 лв.
Купи
Добави в желани
Сравни продукта
 

Фиксатор за оцветена коса с растителна боя Logona - Био22,50 лв.
Купи
Добави в желани
Сравни продукта
 

Крем за подготовка за боядисване Колор плюс Logona - Био21,20 лв.
Купи
Добави в желани
Сравни продукта
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #6 -: 24-08-2009, 20:35:32 »

Ева дай линк моля, тук още няма цедка за рекламите.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #7 -: 24-08-2009, 22:35:21 »

Ооооо, супер!!!!! Бях забравила, че имат и бои. Ползвала съм само шампоани на Логона. Продават се в Слънце и Луна. Ще има да си експериментирам с цветовете....  ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #8 -: 25-08-2009, 14:07:16 »

ТОЧНО !!! НАМЕРИХ ГО В ГУГЪЛА И СЕГА КАТО ИЗПИШЕШ - БИО МАГАЗИН - ИЗЛИЗА ТОЧНО ТОЗИ "СЛЪНЦЕ И ЛУНА". АКО НЯКОЙ Я ИЗПРОБВА ИЛИ ОТКРИЕ НЕЩО ПОЛОЖИТЕЛНО ИЛИ ОТРИЦАТЕЛНО - НЕКА ПИШЕ!!! :Content_14:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #9 -: 05-10-2009, 10:34:20 »

Моят личен опит с боите на Логона за съжаление не е много положителен. Два пъти се боядисвам с боя на прах. Първо самото боядисване си е цяло мъчение, защото този прах, който се смесва с топла вода, започва да изсъхва и да се рони. Роненето както и да е. Обаче ако си с дълга коса започва да става доста трудно да се боядисваш, защото всичко става твърдо и въобще ако се боядисваш сама е трудно, а и неприятно. Но то това само да беше... Първия път седях час, и нямам спомен да ми хвана боята. Втория път седях 2 часа, и резултата беше слаб. Аз съм с кафява коса. Цвета на косата ми беше се променил малко, но за съжаление белите коси не бяха станали кафяви, бяха придобили някакъв прозрачно-кафеникав цвят. Боядисах се преди 2 седмици, а белите коси вече започнаха съвсем да избеляват.
Това е моят опит. Няма гаранция, че и при други ще се получи така, но продавачката си ме предупреди, че белите ми коси няма да станат със същия цвят като останалата коса.
За листата от орех: с тях ефекта върху белите коси е почти същия като с тази боя- стават кафеникави или русоляви...да речем че като цяло контраста е по-малък. Наскоро се мих с вода, в която бях накиснала от преди ден и половина листа от орех. Нямаше разлика. Може и да не съм спазила рецептата както трябва, защото имам приятелка, на която белите и коси бяха станали русо-кафеникави, сивите обаче не бяха се променили.
По-нататък като реша пак да се боядисвам, ще ви кажа коя боя ме е хванала (ползвах една която ми хвана, но не помня името, а и не знам дали се продава в България).
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #10 -: 18-12-2009, 22:29:04 »

За потъмняване на косата се използва запарка от коприва. Консумирането на коприва има подобен ефект
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #11 -: 17-01-2010, 14:51:00 »

Къната е супер, ако е натурална, разбира се. Индийската според мен е най-подходяща - на българските им нямам вяра. Черната къна не се измива буквално с месеци! Червената обаче е по-слаба. От доста време се мъча да си червосам косата с къна, но резултатът е слаб, при това с по три пакетчета на 2-3 седмици  >:(.
А някой да се сеща средство за гъста коса, но тънък косъм? :surpris_23: (Освен хумата, евентуално?)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #12 -: 19-01-2010, 02:15:04 »

Не знам какъв цвят искаш да си направиш, но каквато и да е къната няма как да ти боядиса тъмната косата червена, а само ще и придаде отенък който на слънце разбира се ще е доста по силен.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #13 -: 19-01-2010, 10:32:11 »

Миналата седмица се мазах с натурална къна, оценена с "мн. добър" от немския oko-test..Понеже беше много, намацахме и баба- тя хем седя по-малко от мен, нея я хвана доста, а мен ме хвана слабо. И с вода от накиснати орехови листа също не ме хвана. Въобще, къните не ме боядисват. Но ще пробвам напролет да ям повече коприва, много я обичам :)
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #14 -: 20-01-2010, 00:25:09 »

Анджи, да не би баба ти да я е хванало повече защото косата и е бяла?:)
Аз знам, че единственно чисто черната къна наистина винаги ''хваща'', а червената освен ако не сте натурално руси или с бели коси просто ще ви придаде отенък дали по светъл или слаб но отенък. Май най- важното в случая е, че не си горите косите (като мен) а ги подхранвате.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #15 -: 20-01-2010, 00:28:25 »

:)) Лейла, благодаря за комплимента!..ама и аз имам бяла коса. Аз я имам от малка, интерсно че сега я няма там където я имаше преди, но се появи където не я ща- баш отгоре, а на мен косата ми винаги пада на път на средата и се вижда  tooth
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #16 -: 09-04-2010, 13:12:33 »

Какво ще кажете са безамонячните бои? Аз да съм се боядисвала 5-6 пъти до сега, но много ми побеляха косите и за лятото направо си е наложително да се "подновя". Обаче още кърмя и не ми се иска да навредя на мъничето. Бихте ли ме посъветвали? :fluretaa:
Активен
С желание всичко се постига!

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #17 -: 10-04-2010, 09:19:25 »

Какво ще кажете са безамонячните бои? Аз да съм се боядисвала 5-6 пъти до сега, но много ми побеляха косите и за лятото направо си е наложително да се "подновя". Обаче още кърмя и не ми се иска да навредя на мъничето. Бихте ли ме посъветвали? :fluretaa:

какъв цвят си? аз за кестенява ползвам смес от два вида тунизийска къна, червена и кафява, и третото е все някакъв натурален чай казват...взимам я на 100 грама 5 евро някъде е цената, от билкарска аптека. но е доста трудоемко да приготвиш на кал и да се наклепаш добре и после 3 часа стоя. Но си струва, ефектът при мен е отличен, с топли отблясъци и покрива,  трае около месец и половина два. Действа и като маска, косата после е лъскава и мека, а кожата по бавно се омазнява, мирише приятно на тревички.
а за да угодя на капризите за промяна на дъщерята пробвахме безамонячна боя шампоан, по масовите имат все още елемента резорчин и още една химия дето не помня, но разваля структурата на косъма. Така че не стига само амоняк да няма... ние eто тази пробвахме без амоняк и без резорчина
http://www.carmaitalia.it/4/22/54/silium_cosmetici/coloranti_per_capelli/coloranti_in_crema.html

Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #18 -: 10-04-2010, 12:49:04 »

Косата ми е тъмнокестенява. Ще проверя по билковите аптеки за къната, ако ми предложат боя ще си отварям очите за резорчина. Благодаря  :love_026:
Активен
С желание всичко се постига!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #19 -: 10-04-2010, 12:52:37 »

Цитат
а за да угодя на капризите за промяна на дъщерята пробвахме безамонячна боя шампоан, по масовите имат все още елемента резорчин и още една химия дето не помня, но разваля структурата на косъма.
Леко изшушават косата, пробвала съм ги тия шампоани. Черната къна с индийката на кутията хич не ща да я коментирам - няма такова чернило! Не уврежда косата, но пък кой знае какви съставки има вътре. Същата е и работата с другите цветове - невъзможно е натурална боя да хваща на мъртво за 15 минути. Истинската къна се държи по цяла нощ, доколкото знам. Лично аз се отказах да си правя всякакви експерименти с цвета. Като ми побелеят косите един ден ще видя дали въобще ще се боядисвам.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.