Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Записките на Амая (глад и след това)  (Прочетена 3607 пъти)

Amaya_

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Дойде ми време и на мене да погладувам.
10 дена.
Евентуално освен вода ще пия липови чайчета (без мед) и отвара от шипки.
Баба ми прати от село 1 бутилка от 2.5л шипкова отвара. Сложих си я в хладилника. Нали нищо не й пречи така да я съхранявам, защото примерно знам, че фрешовете е хубаво да се изпиват непосредствено след приготвянето им?

Ще си водя дневник за да ми е някак по-лесно и да си споделям усещания и мисли.
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Записките на Амая (глад и след това)
« Отговор #1 -: 13-12-2011, 15:59:50 »

Привет! Успех с гладуването!

Интересен момент си избрала, обаче - точно преди коледноновогодишната злоупотреба с храни и напитки... но ти си знаеш най-добре :-))

Соковете се пият веднага след като си ги изстискала. После изфирясва всичко.

За отварата от шипки не знам какво да кажа. Сигурно има някоя полезност в нея. Щом баба ти я препоръчва :-))
Активен

Анито

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Записките на Амая (глад и след това)
« Отговор #2 -: 13-12-2011, 17:08:37 »

Здравей,Амая! Вече сме две гладуващи,аз от днес почвам на вода и се надявам да направя 20 дена.Бях правила два дена и да ти кажа,че в началото ще ти се иска храна,но после идва момент в който ще се почувстваш прекрасно.Хайде,успех и ще си пишем да се следим:)
Активен
Born to run with the wolves.

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Записките на Амая (глад и след това)
« Отговор #3 -: 13-12-2011, 17:33:05 »

Привет и от мен, и аз се каня тези дни да стартирам едно дълго гладуване, ще видим кога ще се наканя  :Confus_3:
А иначе отварата от шипки наистина е добре да си я пиеш прясна, аз си купих плод от шипка от една билкова аптека на скромната цена от 9 лв за кг, и ще си правя отварата за всеки ден...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Amaya_

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Записките на Амая (глад и след това)
« Отговор #4 -: 14-12-2011, 12:20:19 »

Много се радвам, че няма да съм сама и някакси друго е, като усещам гръб зад себе си (тоест вас). Ани, на мен днес ми е първият ден. Ще ми е от полза да споделяш какво се случва с теб. Бра, прочетох дневника ти преди време и признавам, че ми е мотиватор. Доста се чудех как така си направил 2 седмици на глад, струваше ми се невъзможно, но повярвах, особено след като изчетох сайта. И сега вярвам.

Засега всичко е нормално, не ми се яде нищо, а и никаква вода не ми се пие. Ще се стремя да пиша редовно.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Записките на Амая (глад и след това)
« Отговор #5 -: 15-12-2011, 14:15:48 »

Направи го само на вода. Иначе ще бъде зян за всичките усилия. Самата концепция на лечебното гладуване  изключва добавяне на каквото и да е хранително вещество, дори чай без захар. Тогава вече не е лечебно гладуване.  Тогава е побългарен лидиоковачев и докторемилов вариант на " ни риба ,ни рак " .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Анито

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Записките на Амая (глад и след това)
« Отговор #6 -: 15-12-2011, 18:47:33 »

Здравейте! Вчера спах добре,но сънувах че ям шоколад с лешници,което го отдавам на захарта която все още циркулира в кръвта ми.Признавам,че днес ми беше доста трудно и в момента у нас има всякакви изкушения за ядене,които са ми на една ръка разстояние.Но се радвам,защото съм на ден 3,което засега ми е рекорд :) Осъзнавам,че досега съм се хранела заради самото удоволствие  от храната,а не за да се нахраня.Много се надявам след гладуването да променя метаболизма си и да наблегна на зеленчуците,защото имам проблем с въглехидратите.Това е и главната причина да не мога да изкарам плодовия режим повече от 4 дни.Ще видим как ще бъда тези дни,много се надявам глада да премине скоро!
Активен
Born to run with the wolves.

Анито

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Записките на Амая (глад и след това)
« Отговор #7 -: 16-12-2011, 13:34:36 »

Хей,здравейте от мен пак!Амая, как върви при теб? Не се обезкуражавай,ако ти е трудно в началото.Днес почувствах нови сили и съм мн по-добре с нестихващият глад.Освен това усещам как се променям отвътре,което е най-важното.Чакаме да ни пишеш! :heart_2: :flowers2:
Активен
Born to run with the wolves.

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Записките на Амая (глад и след това)
« Отговор #8 -: 07-10-2012, 20:55:45 »

Здрасти !
Къде се загуби, какво стана с теб ?

Много се радвам, че няма да съм сама и някакси друго е, като усещам гръб зад себе си (тоест вас). Ани, на мен днес ми е първият ден. Ще ми е от полза да споделяш какво се случва с теб. Бра, прочетох дневника ти преди време и признавам, че ми е мотиватор. Доста се чудех как така си направил 2 седмици на глад, струваше ми се невъзможно, но повярвах, особено след като изчетох сайта. И сега вярвам.

Засега всичко е нормално, не ми се яде нищо, а и никаква вода не ми се пие. Ще се стремя да пиша редовно.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 23 запитвания.