Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на новата суровоядка  (Прочетена 3745 пъти)

Анито

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Здравейте,реших да си направя дневник и да споделям какво се случва с мен напоследък. :kisss:
От доста време чета за веганството и суровоядството и как животът на човек може да се повлияе от начина на хранене.Постя от 10 години и всяка седмица имам 2 постни дни.Забелязах,че това е изключително добро за здравето ми и за цялостното ми усещане.Въпреки това,обичам да ям ужасно голямо количество сладкиши и захари.(не мисля че има някой от този форум,който е ял толкова много  :-[ ) Същевременно с това,последните години бяха доста стресиращи и депресиращи,което ме накара да се обърна към храната като към средство за спасение.Оттук и проблемите,които се появиха и които ме мъчеха много- надебеляване, депресия, ниско самочувствие ...
Реших да направя цялостна промяна и стъпка по стъпка да поправя нещата.
Първото нещо е прочистването на организма.Днес ми е 6ти ден на пълно водно гладуване,целта ми е да издържа до 7ми януари,но дали ще стане- само Бог знае.Толкова дълъг период казват,че се прави само при сериозни болести,но аз усещам че системата ми е ужасно затлачена и има нужда от сериозно поправяне.Тези дни се надявам да направя една процедура хидроколонтерапия и да поизчистя токсините,които в момента силно ме тровят.
Следващата стъпка е захранване,което строго ще следя и спазвам,а след това-суровоядство и спорт.

Надявам се да издържа на изкушенията в следващите 20 дена и да постигна дълбоко прочистване.Това,което ме притеснява е че все още изпитвам глад и желание за вредни храни,а бях чела че тези неща изчезват още на втория ден.Може би трябва да изчакам още?

Поздрави,Ани.
Активен
Born to run with the wolves.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на новата суровоядка
« Отговор #1 -: 18-12-2011, 20:03:26 »

Браво , Ани. Смело момиче си. Дълъг срок си си заложила обаче, 25 дни на вода от раз...  има ли някой опитен около теб за всеки случай ?  Не е никак шега работа този срок :)  
 Една процедура хидроколоно няма да ти е достатъчна,  добре е поне през ден да се прави. Обаче защо да плащаш такива пари, обикновената клизма върши съвсем същата работа . Че даже и по-добра , защото можеш да добавяш различни билки, кислородна вода, да й мениш киселинноста,  и т.н.  ( Това са варианти за извън гладуването. По "негово " време без тях. Само по "класическия начин" , за да може организмът сам да си избере тактиката на прочистване и оздравяване )
 А  токсините самото гладуване ще им види сметката , но за хидроколоното явно доста е преувеличил някой, който очаква да ти вземе паричките :)  
( Токсините не са само в дебелото черво. А хидрото  "действа" само там.  А и една единствена процедура изобщо не е достатъчна - нито за изчистване , нито във връзка с гладуването )
 За сладките неща ( поне при мен) , зорът е първите няколко дни. След това почти не изпитваш потребност и ти е достатъчна  много малко воля за да задържиш постигнатото.  Преди време след едни 9 дни само на диня ,след това цяла година не ми се прияде нито шоколад, нито бисквитка. Почти от само себе си.
« Последна редакция: 18-12-2011, 20:05:13 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Margi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Дневникът на новата суровоядка
« Отговор #2 -: 18-12-2011, 22:24:08 »

Здравей, Ани :)

Мисля, че съвсем доскоро можех да се включа в надпреварата за приза "пристрастяване към сладко".  :thankyou:
Почти не е за вярване, че тази ми страст изчезна. Успешно замествам сладкото с мед или натурални фурми например и не ми правят впечатление нещата, които ме изкушаваха.
Поздравления за гладуването, висока летва е, аз не бих се наела все още на този етап.
Не би ли било по-добра идея преди гладуването да се направят прочистванията?
Желая ти успех и да споделяш наоколо.  :flowers2:

Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на новата суровоядка
« Отговор #3 -: 19-12-2011, 10:50:54 »

ами и ние пак си ядем сладко , но не вредно :)  аз вчера забърках сусамов тахан, мед и орехи , 2 малки лъжички и чак  следващата седмица ще ми се прияде пак сладко
Активен

Анито

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Дневникът на новата суровоядка
« Отговор #4 -: 19-12-2011, 14:01:36 »

Здравейте отново! Днес отивам на хидрото,иначе съм "за" клизмите,но още не знам как се прави и какви материали ще ми трябват.Затова ме е страх да експериментирам засега :) Може би ще направя две процедури за по–добър ефект хидроколо.Бате Бино,може ли да взимам пробиотици докато гладувам?Принципно може и да не взимам изобщо или като се захранвам,но се опасявам че може да си повреда флората на червата.
Активен
Born to run with the wolves.

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на новата суровоядка
« Отговор #5 -: 19-12-2011, 14:44:07 »

Здравейте отново! Днес отивам на хидрото,иначе съм "за" клизмите,но още не знам как се прави и какви материали ще ми трябват.Затова ме е страх да експериментирам засега :) Може би ще направя две процедури за по–добър ефект хидроколо.Бате Бино,може ли да взимам пробиотици докато гладувам?Принципно може и да не взимам изобщо или като се захранвам,но се опасявам че може да си повреда флората на червата.


Успех с хидрото, ще разказваш :)
Според мен лично не ти трябват пробиотици докато гладуваш, ама нека това да не се счита като отговор вместо отговора на Бате Бино   :whistling2 - emotloader:

Флората на червата можеш да я повредиш с други средства - пробвай системно да пиеш алкохол, да изкараш диета на месо, да пиеш редовно английска сол, ей такива неща, с гладуване няма как да я повредиш - можеш силно да я редуцираш, но само толкова :)
А иначе пробиотиците можеш смело да ги включиш при захранването - по-рано просто не ти трябват...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Анито

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Дневникът на новата суровоядка
« Отговор #6 -: 19-12-2011, 21:54:15 »

Ехо,туко що се връщам от хидроколонтерапията и се чувствам много по-добре.За съжаление не мина точно както го очаквахме с медицинската сестра,защото явно не излезе толкова "материал" колкото очакваше.Но ефекта е осезаем- спокойно чувство,лекота,по-хубава кожа- супер е :)
Активен
Born to run with the wolves.

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Дневникът на новата суровоядка
« Отговор #7 -: 19-12-2011, 22:30:14 »

Здравей, Ани! Нямам опит с водно гладуване, а само с плодолечение по Л. Ковачева. Но и него, когато го правих за първи път, се съветвах много често с майка ми, която вече беше минала по тоя път. Та и аз като бате Бино бих те попитала - има ли някой около теб да се съветваш, когато имаш въпроси или се чустваш не добре? Защо реши от раз да направиш такова дълго гладуване? Знайно е, че не можем да решим за месец- два проблеми трупани с години...Малахов пишеше в една от своите книги, за съжаление не помня точно коя, какво може да ни се случи, ако не удържиме след дълго гладуване и се нахвърлиме на някоя (особено белтъчна) храна...Не искам да те плаша в никакъв случай, просто се попитай дали си наясно с какво си се захванала. Ако вече си прочела достатъчно и знаеш - прощавай за горните въпроси и съвети :flowers2:
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

Анито

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Дневникът на новата суровоядка
« Отговор #8 -: 20-12-2011, 07:43:07 »

Diva menta, здравей и от мен.Осъзнавам,че това което искам да направя не е шега работа и много ще внимавам.След гладуването поне 12 дена ще се захранвам,а причината да го правя всичко това е заради метаболизма ми,който съвсем се обърка в последно време.Искам да видя как ще бъда тази седмица и дали няма да имам промяна в състоянието,защото засега не усещам приливи на енергия и сваляне на мазнини.Това е нещото,което ме тревожи–сякаш организма ми си седи и не мърда и само чака кога ще го нахраня.
Активен
Born to run with the wolves.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на новата суровоядка
« Отговор #9 -: 20-12-2011, 13:33:47 »

 Да , Ани, без пробиотици. ( Пък и кой знае какви ще нацелиш , пълно е с  ментета )
И най-полезната храна , добавка или билка на света не е удачна по време на лечебно гладуване. Организмът трябва да изключи напълно външните "будалкания" с това онова и да си мине на вътрешно (ендогенно)  хранене. Но това ти би трябвало да го знаеш, след като си предприела такъв сериозен срок. ( Познаването на материята  е отговорност към най-скъпото ти - твоят собствен организъм :) )
Ти явно си на принципа - "мъж искам, сега го искам "   :)  , който си има своето преимущество .
Най-вероятно си тип "кафа" ( или с преобладаваща " кафа")  и ако имаш допълнително и целулит, тогава гладуването има малко по-различно външно протичане.

Ще трябва да пусна малко сериозна литература по лечебното гладуване. (Напомняйте ми)
  На български са излизали само "популярни" четива. Дори и титанът проф. Юри Николаев избра този начин на представяне на метода. Добрал съм се до много сериозни научни разработки ( на съответния медицински "жаргон") и доклади от научни конференции , където професори , академиици и цели медицински колективи представят резултатите от прилаганите в медицинската практика методи на лечебно гладуване. С една дума - резултатите  са фантастични. Естествено , у нас за това не се обелва и дума..  Превел съм много малка част, останалото е на руски.  
Другите държави просто не са заинтересовани да инвестират в развитието на този метод  и с изключение на няколко еретика като Шелтън,  ( подложени на осмиване и маргинализиране)  никой нищо не е написал и изследвал в последните 50ина години.

Това е и отговорът ми към тези, които (нямайки друга работа :) ) се опитват да се гъбаркат с това , че залагам на руските източници.
  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на новата суровоядка
« Отговор #10 -: 20-12-2011, 13:38:02 »

Kолкото и "популярно" да е написана книгата на Юри Николаев - "Гладувайте за здраве", все пак е безкрайно по-добра от нищо  :whistling2 - emotloader:
Освен това в нея има достатъчно полезна и мотивираща информация за процесите по време на гладуване...

Така че, Ани, бих могъл да ти я дам да я прочетеш, ако изявиш интерес... :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на новата суровоядка
« Отговор #11 -: 20-12-2011, 13:40:33 »

Да , обаче като споменеш за нея на някое надуто докторче с овехтяла диплома в джоба , казва - "Мани, това е "улична" литература.. , "улична " медицина."  Така я наричат.  На мен такъв ми беше и акцентът на втората част от поста , но е възможно да си го отървал без да искаш :)
« Последна редакция: 20-12-2011, 13:45:03 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на новата суровоядка
« Отговор #12 -: 20-12-2011, 16:12:13 »

Да , обаче като споменеш за нея на някое надуто докторче с овехтяла диплома в джоба , казва - "Мани, това е "улична" литература.. , "улична " медицина."  Така я наричат.  На мен такъв ми беше и акцентът на втората част от поста , но е възможно да си го отървал без да искаш :)

A бе дреме ти как я наричат  :Confus_3:
Важното е да споделим тук във форума, че книгата си има достатъчна стойност за "прохождащите" в гладуването :pensif_29:

А аз акцентите ти не ги пропускам, въпреки че са доста завоалирани понякога  :whistling2 - emotloader:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на новата суровоядка
« Отговор #13 -: 20-12-2011, 21:34:26 »

Тук са интелигентни хора , Бойко. Затова и акцентите и хуморът не бива да са първосигнални :)
Иначе няма да им е интересно.  Ако искат плосък хумор и плоски послания - щрак телевизията и ще се изсипят тонове :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Анито

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Дневникът на новата суровоядка
« Отговор #14 -: 31-12-2011, 18:28:03 »

Здравейте,приятели  :kisss: Мерси за полезната информация,бих прочела книгата с удоволствие.
А за гладуването да ви кажа,че го прекъснах преди няколко дни.Моята мама не беше съгласна да продължавам,тъй като забеляза че съм отпаднала и без никакви сили.Захранването не мина добре,никак не мина добре  :surpris_25: Чак ме е срам да си призная какви глупости направих първите дни... Резултата е,че в момента се чувствам доста подпухнала и без никакво желание за каквото и да е било.Наистина не подозирах каква е силата на глада първите дни и колко е опасно всичко... Много съм си глупава и зелена,сега ако нещо ми стане ще си е от мойта твърдоглавост на всяка цена да направя нещо,което съм си наумила  :o
Активен
Born to run with the wolves.
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 22 запитвания.