Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Диета при нач. стадии на чернодробна цироза.  (Прочетена 9151 пъти)

Pett

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте на всички и ЧНГ! :)

Моля, споделете опита и знанията си относно хранителната диета при следната диагноза:
Нееднородна структура на черния дроб - паренхимът е прошарен с участъци с намалена плътност с неясни очертания, както при мастна инфилтрация при намална цироза. Лека неравност в очертанията и перихепатални сраствания вентрално. Жлъчен мехур с правилна форма, хомогенна структура
, равни и резки очертания.
КАТ данни за Стеатизис хепатис.

Активен

Pett

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Предварително благодаря на всички, които ще споделят знанията и опита си! ... Бих искал да попитам и още нещо, понеже четох, че лечебното гладуване при цироза е противопоказно. Преди 2 месеца започнах с разтоварителен, 24-36 часов режим, само на билков чай, веднъж в седмицата. Таа - е ли това начинание противопоказно при моя случай?
 
Поздрави на всички и бъдете здрави! :)
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Германската Нова Медицина казва , че цирозата е „страх от глад„ или страх от липса на пари: предполагайки ,че когато нямаме средства  ще гладуваме.
Ето и статия за черния дроб към сайта. https://sites.google.com/site/germanskanovamedicina/biologicni-programi/sbs-ceren-drob   
Може би трябва да обърнеш внимание на  психологична нагласа и спокойствие. Разбирайки и обмисляйки от къде ти идва емоционалния конфликт.
Активен

Pett

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Благодаря за бързата реакция! :) Прочетох с интерес статията и много ми допадна! ... Всъщност, може би е добре да доуточня някои неща?! Тази диагноза е от края на 2010 год. Тогава, след ехография и скенер, лекуващата ми каза, че всичко е в начална фаза и не бива да се притеснявам. Просто да спра със всякакъв алкохол. Попитах я за хранителна диета, някаква, но не получих конкретен отговор... И така, леко травмиран и поизплашен от зловещата думичка, започваща с "ц", почнах да се стремя към здравословно хранене и никакъв алкохол. Е, изкарах около месец и реших да се "тествам" на биричка. Позволявах си по няколко на ден /концентрати не съм пил/, и това продължи няколко месеца, докато една сутрин, усетих предателската болка /макар и много слабо/ в дясното подребрие. От този момент нещо ми подсказа, че трябва да спра с експериментите относно здравето ми и спрях абсолютно всякакъв алкохол............. Припомних си набързо две от любимите ми книги - на Л. Ковачева и на Пол Брег /знаете за кои става дума/, които нееднократно бях прочитал в близкото минало. Спрях месото и всички вредности като - пържено, люто, солено, кисело...кетчупи , майонези и разни подобни простотии /да не изреждам повече/ и наблегнах на картофите, изварата, кисело мляко, сирене. Правех си сок от моркови, по около литър на ден. Започнах и разтоварителен 24-36 часов разтоварителен режим. Имам определен опит с лечебното гладуване. Достигал съм до 14 дни на чай и по около 400-500 грама плодове на ден.............. Както и да е, но в нета откривам писания, че примерно чесъна е вреден при цироза. Леч. гладуване също, и разни други противоричиви послания на знаещи и не чак толкова знаещи. Затова съм тук сега! :) За да чуя мнения на умни и знаещи хора и да си доизясня как ще я карам по натам.

Благодаря за търпението и лека вечер на всички! :)
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Здравей и за много години!
Бих добавил към споменатото от теб червено цвекло,моркови,глухарче,салати както и сокове от тях,но в нужните количества от всяко,че и многото литри сокове товарят! Също много движение е препоръчително.
Включително и периодично чистене на черен дроб и жлъчка,бъбреци.
И да без бири,пържени цаци и други такива деликатеси :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Pett

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Мерси grow!  :)

Това за глухарчето не го знаех!  ;) ... Правил съм си салати от него, а също и "мед" от цветовете му, но с друга презумпция........... Тук, от архивите ми изрових неща свързани със соколечение и имащи общо към темата, която пуснах:

  - комбинация от морковен и спаначен сок, в съотношение 283/170 гр. ( дадено е в грамове, като съотношението лесно се открива, и е 1.66/1 )

  - или комбинация от морков, цвекло, краставица - съответно 283/85/85 гр.

  - или само моркови

Твърди се, че болестта добре се повлиява от тези сокове!

Количествата за един ден варират от 0.6 до 4 литра, като се следва основния принцип на Мечо Пух - "колкото повече, толкова повече" ;) , разбира се в рамките на споменатите количества. Соковете се пият на гладно и на глътки. Усвояват се за 10-15 мин. Най-важното е да са пресни и тъканта на зеленчука да е добре стрита... При децата, естествено количествата са по-малки. :)

В една книга открих и един чай, представен като "проверен" при ситуация като моята: По два грама маточина и дилянка се заливат с 500 мл. завряла вода. След 20 мин се прецежда. Пие се ежедневно... Е, ако не помогне няма и да навреди! ;)   
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Здравей Pett,
ще се повлияе разбира се няма къде да иде,добре са като съотношение за тези зеленчуци,идеята е и за един прием да не е твърде много,че няма да се усвоят.
Другото силно препоръчително е чернодробно чистене,предполагам запознат си,има и достатъчно писано в раздела а и от външни източници.Детоксификация на организма общо взето е целта.
Чесъна и лука са противопоказни за дроба наред с останалите пикантни подправки,по леко биха се приели от организма в сготвен вид.
За чесъна се твърди че е токсичен и може да доведе или увеличи възпалителни процеси,изгаря тъкани приет в суров вид,иначе си има противомикробно действие.
Иначе и билките много помагат,това с маточината и валерианата трябва да се пробва :)
« Последна редакция: 09-01-2012, 03:00:51 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Здравей, Pett,

И аз реших да се включа с едно-две неща, които се надявам да ти бъдат от полза, ако решиш да ги прилагаш.
В предходните отговори беше посочено червеното цвекло - това, което аз знам е, че има наистина огромно влияние върху състоянието на черния дроб при редовен прием. Така че сокът от моркови с цвекло и целина би трябвало да се приема ежедневно (целината също има значение за черния дроб), но без да прекалява с количеството на цвеклото и целината в сока.
Доколкото съм запознат с действието и свойствата на хлорела, мога да кажа, че нейното очистващо и възстановяващо действие върху черния дроб е установено отдавна - ефектът зависи от количеството и продължителността на консумацията й (води се суперхрана). Във форума и интернет изобщо можеш да намериш информация за хлорела, също и в книгата "Суперхрани" на Дейвид Улф. В България е имало ферма за хлорела в Рупите, която е закрита през 80-те години на миналия век поради интриги и завист, но ръководителят й проф. Христо Дилов (не знам дали още е жив) е писал книга за водораслите по онова време. Потърси повече по въпроса и ще откриеш интересни неща, които биха могли да ти помогнат.
И накрая още нещо във връзка с готвения лук и чесън - д-р Гайдурков (струва си да погледнеш какви данни има и за него) ги определя като трудно смилаеми след термична обработка и препоръчва да се ядат само сурови - просто за информация.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 25 запитвания.