Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хемороиди  (Прочетена 40115 пъти)

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Хемороиди
« -: 15-01-2012, 09:38:26 »

Има ли страдащи от този проблем и как се справяте с него?От около 10 дена имам силно възпалени и кървящи хемороиди - външни - много болезнени - едва стоя - и не минават и не минават.По принцип от много години имам този проблем/даже миналата година ноември съм писала в темата за водното гладуване,бях направила 10 дена пак заради това,но тогава подобрението настъпи още на 2рия ден/,но такова изостряне като сега получавам за пръв път.Опитах се да бъда 5 дена само на вода,но абсолютно никакво подобрение не настъпи и се отказах.Последните 2 дена ядох малко плодове и сокове,но нещата взеха още повече да се влошават.Сега ще пробвам сухо гладуване няколко дена докато издържа,но се притеснявам за защото имам и ежедневни задължения,а вече ми е толкова отпаднало от неядене и болка....Давайте съвети вие как сте се справили с този проблем...
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Хемороиди
« Отговор #1 -: 15-01-2012, 09:49:20 »

На мен ми помогнаха бани с тетра, но отнема време-поне половин час сутрин и вечер.
Освен това си хапвах и плодове от арония-имат симптоматично действие-ускоряват кръвосъсирването(може да не е много правилно, но при обилни кръвоизливи помага)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хемороиди
« Отговор #2 -: 15-01-2012, 11:18:38 »

На няколко  мои приятели им разказах за гладуването само на вода и след  като се подложиха на това изключително сложно мероприятие , някои веднъж , други дважди , се отърваха от хемороидите завинаги. Разбире се наивно е да се смята, че са продължили да се хранят и живеят по същият начин от преди гладуването. За щастие съм се заобиколил с умни хора и няколко глупави , но по задължение :)
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #3 -: 15-01-2012, 12:16:10 »

И бани с тетра правих 4-5 дена - не ми помогна - може би ефекта беше по слаба болка в следващия около час...Досега и аз винаги съм се справяла с проблема с глад,т.е. то само веднъж ме болеше повече и тогава гладът помогна,но сега е някаъв ужас - даже се съмнявам че ще се оправя дори и с глад...но все пак залагам отново на него...дано да ми помогне,че вече доста време мина и направо се отчаях....
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хемороиди
« Отговор #4 -: 15-01-2012, 12:24:12 »

21 дни минимум само на вода , 3-4 дни няма да помогнат , при моят приятел , който последно се самоизлекува чак на 19 ден получи подобрението , затова след месец пак гладува за 14 дни и сега вече няма и помен от тях.
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #5 -: 15-01-2012, 12:58:30 »

Ама как толкова много - 21 дена,досега максимума ми винаги е бил 10 дена.Освен това съм 47 кг в момента,то след 20 дена на вода няма да имам сили да ходя сигурно,а не мога да си го позволя точно това в момента.Нямам възможност за почивка на легло.Няма ли някакъв по краткотраен вариант?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Хемороиди
« Отговор #6 -: 15-01-2012, 13:17:05 »

Хемороидите са сезонно заболяване - сами се появяват през втората половина на зимата и обикновено за около 2 седмици (при мене е за толкова) сами изчезват. През това време да не се ядат затягащи храни или такива, които могат да одраскат ануса. Правят се накисвания в леген със смрадлика (това е против възпаления, а не кръвоспиращо) или мазане с мехлем от невен пържен в олио.
Следващата есен ако се сетиш прави накисвания с нещо, което съдържа дъбилни вещества за стягане на кръвоносните съдове ( примерно орехова шума).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Хемороиди
« Отговор #7 -: 15-01-2012, 13:52:31 »

Аз също имах изостряне на хемороидите преди да направя 4-те дена сух глад, последвани от 4 дена мокър глад, изострянето го туширах като използвах Долопрокт, добре смазва и временно оправя нещата, за по-кардинално и трайно решение си трябва гладолечение и правилна диета - никакви дразнещи храни, и никакво преяждане  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Хемороиди
« Отговор #8 -: 15-01-2012, 13:54:43 »

За мазане на хемороиди има и вазелин с прополис/естествен антибиотик/ или с прополис и невен в малки прозрачни кръгли кутйки.Струва около 2лв.и нещо/по някои аптеки се продават/.

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Хемороиди
« Отговор #9 -: 15-01-2012, 13:55:57 »

Пробвай с крем Витасин-и той има силно противовъзпалително действие,български е има го по всички аптеки, струва 3-4лв, и е чуден за изгаряния и инфектирани рани, билков е-поне няма да навреди
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #10 -: 16-01-2012, 01:57:51 »

По принцип исках да си спестя разни мазила,тъй като май не ми действат.Всъщност първите дни се мазах с мед,с алое -от листото гела и с домашен мехлем от мас и невен,но ефект нямаше.Днес изкарах на сух глад,дано успея да издържа 3 дена,че досега съм успявала само по два и после продължавам на вода докато спре поне да ме боли.Ще пиша тук как се развиват нещата!
« Последна редакция: 16-01-2012, 02:00:19 от evas »
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Хемороиди
« Отговор #11 -: 16-01-2012, 04:40:34 »

По принцип исках да си спестя разни мазила,тъй като май не ми действат.Всъщност първите дни се мазах с мед,с алое -от листото гела и с домашен мехлем от мас и невен,но ефект нямаше.Днес изкарах на сух глад,дано успея да издържа 3 дена,че досега съм успявала само по два и после продължавам на вода докато спре поне да ме боли.Ще пиша тук как се развиват нещата!

мазилата на традиционната медицина действат доста бързо и ефективно в краткосрочен план, така че пробвай... нищо не губиш :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хемороиди
« Отговор #12 -: 16-01-2012, 09:51:21 »

Има едно мазило мисля ,че се казваше Хемороидал , казват че било ефикасно , но си трябва лечение 
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #13 -: 16-01-2012, 12:31:05 »

Днес до обяд издържах само без вода и преди малко пих....много трудно беше без вода,може си заради продължителното гладуване и миналата седмица.Сега продължавам на вода.Днес си купих и крема Витасин-билков е - ще се мажа и с него и ще правя и бани със смрадлика - да видим кога ще настъпи подобрението.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Хемороиди
« Отговор #14 -: 16-01-2012, 12:39:57 »

Днес до обяд издържах само без вода и преди малко пих....много трудно беше без вода,може си заради продължителното гладуване и миналата седмица.Сега продължавам на вода.Днес си купих и крема Витасин-билков е - ще се мажа и с него и ще правя и бани със смрадлика - да видим кога ще настъпи подобрението.

Трябва да включиш контрастни обливания, те ще помогнат най-бързо - сменяш топла и студена вода  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #15 -: 16-01-2012, 13:39:43 »

Oххх,хора,помагайте,че взех да се отчайвам направо.Миналата седмица си го огледах в огледалато какво представлява  и сега реших да погледна пак - не само не е намалял,но и се е увеличил двойно- сега е с размерите на по едра череша примерно с неправилна форма естествено.Може би където ходих до тоалетна последните дни 2 дена- с клизма естествено са повлияли за това.Но не мога да разбера защо гладуването не помага,а има влошаване.Четох в интернет след това и изводите, до който достигнах са,че това моето е тромбозирал външен хемороид.Сега кажете,ще може ли да се оправи изобщо или да ходя на лекар,а така ме е страх,че ще каже операция или нещо подобно?
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #16 -: 16-01-2012, 13:41:48 »



Трябва да включиш контрастни обливания, те ще помогнат най-бързо - сменяш топла и студена вода  :pensif_29:
Аз обливания правя със студена вода поне 5-6 пъти на ден
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Хемороиди
« Отговор #17 -: 16-01-2012, 14:07:16 »

 :kisss:Бързо, лесно и ефективно!!!Измиване с урина.Ние жените имаме и това предимство, че при всяко уриниране можем да си го правим чрез  малко повечко тоалетна хартия с която се избърсваш.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хемороиди
« Отговор #18 -: 16-01-2012, 18:00:03 »

евас колко дни гладуваш вече ?
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #19 -: 16-01-2012, 21:26:04 »

Всичко започна на 6ти януари сутринта.Първите 3дни ме боля по малко и въпреки всичко втория ден бях на вода.Миналия понеделник на 4тия ден болката се усили,т.е. Както е и сега.До петък -5дена бях на вода,но промяна нямаше.В петък в 5часа пих сок от грейпфурт,а към 8 изядох едно авокадо и наколко парченца сурово цвекло.В събота сутрина ядох пасиран банан и киви,на обяд авокадо,следобяд ябълка,вечерта чай.След като отидох до тоалетна с клизма и умрях от болка,в неделя бях на сух глад,днес от обяд на вода.Много ме притеснява че има влошаване,вместо подобрение,всичко засега продължава общо 10 дена.
« Последна редакция: 16-01-2012, 21:27:47 от evas »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.