Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моля за малко помощ  (Прочетена 6112 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Моля за малко помощ
« -: 05-02-2012, 11:43:37 »

Днес ми е 3-ти ден от гладуването, но пак проблеми със сърцето. За разлика от вчера, когато имах чувството, че мога да летя, днес губя сили и сърцето ми се натоварва. Предложете някакъв кратък режим на гладуване, който да може да се повтаря по-често, тоест през малки интервали от време. Примерно мога ли един ден да се храня със сурова храна, а на следващият да гладувам и така дълго време. Или пък 2/2. Какво мислите по въпроса? Какъв би бил ефекта при подобни схеми? Имам голяма нужда от гладолечение. Воля имам от тук до Луната, но сили липсват нещо. Предварително благодаря!
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Моля за малко помощ
« Отговор #1 -: 05-02-2012, 12:07:30 »

Днес ми е 3-ти ден от гладуването, но пак проблеми със сърцето. За разлика от вчера, когато имах чувството, че мога да летя, днес губя сили и сърцето ми се натоварва. Предложете някакъв кратък режим на гладуване, който да може да се повтаря по-често, тоест през малки интервали от време. Примерно мога ли един ден да се храня със сурова храна, а на следващият да гладувам и така дълго време. Или пък 2/2. Какво мислите по въпроса? Какъв би бил ефекта при подобни схеми? Имам голяма нужда от гладолечение. Воля имам от тук до Луната, но сили липсват нещо. Предварително благодаря!
Приятелю,бих искал да те попитам какви са мотивите ти за да започнеш гладуване?Какво по- точно те накара да смяташ че имаш нужда именно от тази практика?Ако обичаш посочи умствения анализ на твоите дела и живот,който да илюстрира логичното заключение,че именно това е необходимото за теб сега.Тъй като волята е инструмент ,разбираме,че имаш нужното за да проведеш гладуването.Но ,моля те опиши също и психо- физиологичното състояние, което имаш към момента.Задавам тези въпроси,защото смятам, че твоите отговори ще хвърлят повече светлина върху проблема.Без задълбочена предварителан информация от теб самия,отговорите ,които ще получиш ,ще са наслуки.Може и да са верни  по принцип,не и конкретно.За да има правилен отговор на 100% и да си помогнеш реално сега ,е нужно този който дава отговора да е запознат по- добре с всичко около теб.На слуки ,може и да уцели,може и да не уцели.Това е игра на сляпа баба.Но ,мисля че състоянието ти е сериозно и играта на сляпа баба не е подходяща сега.Желая  ти скорошно решение на проблема.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

purelove

  • Гост
Re:Моля за малко помощ
« Отговор #2 -: 05-02-2012, 12:54:03 »

Здравей. Лично аз започнах с по 24 часовово ежеседмично гладуване за около 2-3 седмици, след това започнах по 3 дневно гладуване (оново за 2-3 сед.). Увеличих на 7 дни, седмица/ две почивка. След това 15 дневно гладуване, 2-3 седмици хранене и тогава започнах с по-дългите периоди от по 21 до 45-50 дни. Не се ангажирам с мнение, но ако глада не ти понася, защо не опиташ със соково-разтоварителен режим ? Да, някой казват, че им е лесно да гладуват - вече са минали по този път, но според мен е важно човек да се придържа към разума си, емоционалното състояние и нагласа. Успех ! :)
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Моля за малко помощ
« Отговор #3 -: 05-02-2012, 15:12:39 »

Ако не ме лъже паметта мисля, че Пол Брег описваше схеми за често повтарящи се крткотрайни гладувания. Трябва да потърся книгата.
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Моля за малко помощ
« Отговор #4 -: 05-02-2012, 16:15:14 »

Натоварване на сърцето изобщо не означава, че проблемът е в него. Има някаква друга причина, която го кара да помпа ускорено, ако това разбира се е натоварването, което описваш. Ниско кръвно е възможна причина, измери си го.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Моля за малко помощ
« Отговор #5 -: 05-02-2012, 16:29:31 »

Натоварване на сърцето изобщо не означава, че проблемът е в него. Има някаква друга причина, която го кара да помпа ускорено, ако това разбира се е натоварването, което описваш. Ниско кръвно е възможна причина, измери си го.
Ами конкретно за миналата вечер се притесних малко и тогава почна тази слабост, но и предните гладувания ми се провалиха по същият начин, 2 денонощия и после едно много кофти сърцебиене и загуба на сили от раз. А в началото гладуванията ми тръгват супер. Имам си и прилив на енергия и по-бистра мисъл и всичкото до края на вторият ден. Интересувам се конкретно през какъв най-кратък интервал мога да правя двудневни гладувания и с какво според вас е най-удачно да се храня през този интервал на почивка с оглед постигане на оптимален ефект на пречистване?
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Моля за малко помощ
« Отговор #6 -: 05-02-2012, 17:54:57 »

Кръвта ти е гъста от пречистването и сърцето ти е по-натоварено! Едно е да се помпа вода и друго боза! Затова те боли и главата! Ще мине, но всеобща слабост няма как да нямаш.
Успех...и нека силата бъде с теб!:)
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Моля за малко помощ
« Отговор #7 -: 05-02-2012, 23:14:50 »

Съвсем нормално е в края на втория ден да ти се появяват кофти усещанията - тогава се изчерпват енергийните запаси на черния дроб и организма започва да разгражда  само мазнини и белтъци, а това разграждане при липсата на въглехидрати представлява "непълно" изгаряне, при което остават доста отпадни продукти, най-забележимият от които е ацетонът, чийто дъх  всеки усеща след 3-тия ден чист глад...

Според мен двудневни гладувания можеш според мен да си правиш на всеки 2 седмици без проблем.
Но е добре все пак да споделиш мотивите си да провеждаш такива двудневни гладувания, за да можеш да получиш по-точни съвети  :pensif_29:
Още една важна препоръка - гледай да ги провеждаш в дните на екадаши, тогава ще имаш почти двоен ефект... :pensif_29:

В останалото време си е добре да си спазваш максимално суровоядски режим, да си пийваш сутрин няколко чаши гореща вода, след това зехтин+лимон, жабурене на устата със зехтин, и т.н очистителни процедури....

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Моля за малко помощ
« Отговор #8 -: 16-02-2012, 10:24:50 »

Според мен двудневни гладувания можеш според мен да си правиш на всеки 2 седмици без проблем.
Но е добре все пак да споделиш мотивите си да провеждаш такива двудневни гладувания, за да можеш да получиш по-точни съвети  :pensif_29:
Преди около месец ми се появи болка в областта на левият бъбрек(писах в темата за здраве). От няколко дена болката се усили. Това, което забелязах е че след изхождане болката изчезва. Проблемът ми идва от червото, не от бъбрека. По време на гладуване болка няма, от време на време я усещам много леко. Щом започна да се храня се усилва отново. От прочетеното в нета мисля, че имам нещо от рода на колит. Знам, че ще кажете "иди на лекар", но и да отида, лекарства не желая да пия и къде е смисълът тогава въобще да ходя. Доколкото съм запознат, гладът лекува всякакви стомаяно чревни проблеми. Смятам да направя едно по-дълго гладуване от днес. Направих още едно двудневно гладуване и натоварването на сърцето го преодолявам вече. Щом започна да усещам неразположение изпивам чаща сок и малко след това сърцето отново работи перфектно.
Благодарен съм на всички за съветите.
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Моля за малко помощ
« Отговор #9 -: 16-02-2012, 10:39:59 »

Смисълът е да се установи какво е, а не да се гадае колит ли е или еди какво си. Лекарства никой не може да те кара да пиеш.  :)
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Моля за малко помощ
« Отговор #10 -: 25-03-2012, 07:06:09 »

Точно. Проблем на българина е точно липсата на профилактични прегреди, които уж са задължителни.
Без да знаем какъв е проблема се самолекуваме.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Моля за малко помощ
« Отговор #11 -: 25-03-2012, 11:10:34 »

De Niro,и аз имам колит вече близо 10 години.Ходих на лекар и той ми постави диагнозата.Ако те боли долу ниско в ляво,имаш подуване на корема,газови и др.подобни значи е колит.Колит има много видове.Моят е спастичен-свързане с най-последната частот дебелото черво.И не се лекува с лекарства.Лекува се с гладуване, но колита е много упорит-с едно гладуване няма да стане. :Content_22:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Моля за малко помощ
« Отговор #12 -: 25-03-2012, 12:18:01 »

Ходих на лекар вече и то при добър. Каза ми, че проблема е нещо като раздразнено дебело черво. Изписа ми рецепта, но проблемът е че аз лекарства(химии)не пия. Минаха две седмици от тогава и съм още по зле. Ще си направя прочистване от паразити, в крайна сметка проблемът е в това. Пия цитросепт по схема от вчера. Още след първият прием и болките изчезнаха
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Моля за малко помощ
« Отговор #13 -: 26-03-2012, 12:39:20 »

Спастичният колит е другото име на раздразненото дебело черво. От това заболяване(СРДЧ) боледува всеки трети, като в по-изострените фази е свързано вече и с болки.Не мисля,че става въпрос за паразити, просто се получава възпаление на дебелото черво от неправилно хранене и от не дотам добра храна.На мен ми изписаха зирид и еспумизан, но не ги пих.Единственото лечение е гладуване. Колкото и да говорят,че гладуването с ябълки е диета,а не истинско гладуване то при мен много помогна. 20 дни на ябълки и изхвърлих "тонове" слуз, точно както е описано в книгите на Малахов при болните от колит.Сега се чувствам много по-добре-нямам болки,подувания...Продължавам с гладуването, като вече ще правя само на вода (ако имам смелост може и сухо).Мисля да приема и малко пробиотици за полезната микрофлора в червата.При теб един по-дълъг курс на гладуване ще ти дойде много добре. Пожелавам ти бързо подобряване и успех! :Content_22:
« Последна редакция: 26-03-2012, 12:44:39 от Kalia »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.15 секунди с 22 запитвания.