Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моите здравословни проблеми  (Прочетена 4372 пъти)

newmoonnn

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

На 17 съм, момиче.От средата на отминалото лято, спрях месото, като оставих само млечните и яйца.След това някъде около средата на септември месец станах пълна веганка.Не съм употребявала никакви животински продукти.Чувствах се прекрасно, никога не чувствах липса на енергия, изтощение и т.н.Тренирах много усилено, даже може би и прекалявах (бягах по стълбите между 30-45 мин всеки ден, отделно към училище имам път 1 час отиване и връщане, вкъщи вдигам гири, правя лицеви опори,клякания и мн др упражнения)Имам 10 кг излишни.Но претърпях травма и си изкълчих глезена,като се оказа че костта точно над глезена ми е пукната и сухожилието разтегнато.Стоях на легло 20 дена, ограничавах движенията си.Тогава забелязах, че вената от горната страна на стъпалото ми е изпъкнала и нагъната, но си мислех че е нормално.Когато кракът ми отмина, излязох бодра-бодра навън и след 50 метра усетих и в двата крака, на сгънката на коляното болка. Краката ми се схванаха, вените ми на това място започнаха да ме болят и да ми щипят.Така няколко дена и после и това отмина.Тренирах си нормално 1 месец като не усещах почти никакво напрежение.После отново се засили болката, дойдоха и големите студове на които бяхме свидетели и преди 10 дена за капак след като се прибрах вкъщи започна една болка в ставите на колената, лактите и болки в кръста.Колената ми пукаха като кляках, боляха ме отвратително когато изкачвах стълби.Почувствах се като някаква бабка.Но дори и това отмина-за 10-те дена почти напълно се оправих.Това обаче което най-много ме притеснява са вените.Напоследък усещам навсякъде по тях щипане-и по краката и по ръцете, по бедрата и това е непрекъснато. Болят ме страшно много като вървя от 2 дена и съм вече в пълна паника.Ако заради това веганство съм си прецакала организма...вчера ми идваше направо да се разплача.Та аз съм едва на 17, допреди да откажа животинските продукти си бях съвсем здрава, нямах абсолютно никакви оплаквания, бях и продължавам да бъда изключително позитивен и ведър човек.Вярно, че без тях се чувствам дори още по-добре, но след случката с глезена имам чувството че всичко се срина. Явно организма ми не понася липсата, или пък просто стресът от физическото натоварване ми е дошло в повече...Не знам вече и аз какво да предполагам, но се надявам да получа бързи отговори и ако до утре вечерта не се убедя, че храненето няма нищо общо, ще се върна към старите си навици.Ще включа поне яйца и от време на време млечни.В пълна безизходица съм...хем ме спира моралът и това, че наистина се убедих, че са вредни...но пък дали не греша и съм се заблудила...не знам но моля дайте някакви съвети.Моля ви.А и забравих да кажа-косата ми отслабна и започна да пада много бързо по време на лежането вкъщи, а преди това имах коса за завиждане-мека, много гъста, здрава-достойна лъвска грива  :) А сега я гледам и нея как си заминава.Много дълъг пост стана, но реших да опиша всички етапи, не се знае кой може да е повлиял...
« Последна редакция: 14-02-2012, 15:38:26 от hdeshev »
Активен

newmoonnn

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Моите здравословни проблеми
« Отговор #1 -: 14-02-2012, 15:55:11 »

Разрових се доста за разширени вени, но никъде не срещнах такива симптоми.Нямам подуване на краката/глезените...Мисля си, възможно ли е да е някакво изтъняване на стените на вените?Или пък четох че при голям стрес/физ.натоварване, е възможно имунната ни система да се обърне срещу нас и белите кръвни телца да нападнат живите клетки. Оттам може да са били болките в ставите(да е било някаква инфекция), за вените не знам възможно ли е да се засегнат от някаква такава реакция на организма?Всичко това разбира се са само предположения хвърлени в пространството но...?
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Моите здравословни проблеми
« Отговор #2 -: 14-02-2012, 16:11:10 »

Няма начин веганският ти начин на хранене да е причината. Иди на лекар за обстоен преглед.
Активен

newmoonnn

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Моите здравословни проблеми
« Отговор #3 -: 14-02-2012, 16:36:50 »

Напълно и абсолютно сигурен си? Значи без яйца и млечни? Какво мислиш за яйцата?
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Моите здравословни проблеми
« Отговор #4 -: 14-02-2012, 17:01:52 »

От неядене на месо и животински продукти нищо не може да ти стане. Аз самият дори не съм вегетарианец и  считам месото, млечните и яйцата за полезни.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Моите здравословни проблеми
« Отговор #5 -: 14-02-2012, 17:15:15 »

Направи крачка назад и включи млякото и яйцата в менюто си.Когато се успокои психиката  много вероятно е да мине и физическия проблем.А той не е тежък.Остави всички морали и предубеждения и действай реално и по същество.Искаш ефект .Започни от психиката.Крачка назад не е никаква загуба,а по скоро разум.После отново промени всичко отново.Знай, че липсата на гъвкавост на ума и психиката е много по- лошо от липсата на гъвкавост на тялото.Както е била причината да си изкълчиш крака.Сега прояви гъвкава психика и отсъпи,за да не изкълчиш психиката .Никога няма лошо да пада човек,стига ставанията да са с един път повече.Просто се успокои и си прави кефа. Както ти диктува разума.След като си здрава ,пак разума ще ти казва как да действаш-а тогава може да ти каже друго.Не ти давам акъл за нищо.Който и да го прави  ,все е грешка.Да получаваш акъл от нещо извън тебе е глупост.Затова слушай си разума и интуитивно действай-само това имаш наистина.
« Последна редакция: 14-02-2012, 17:17:27 от Миоджералвомбо »
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

newmoonnn

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Моите здравословни проблеми
« Отговор #6 -: 14-02-2012, 17:54:03 »

И аз така мисля.Просто наистина имах нужда от мнение от хора които знаят за какво говоря.Никой около мен не споделя моите виждания, но пък и никой не ми се подиграва или т.н.Приемат го и дори понякога ме разпитват от любопитство.А колкото до слушането на интуицията и разума, винаги съм имала много силна интуиция и наистина когато помисля за месо, знам че нямам нужда, когато помисля за мляко и яйца обаче, някакси знам, че определено няма да ми навредят.Особено за яйцата.Така че ще ги включа.Може би си прав-всичко е въпрос на психика.До изкълчването ми нямаше нищо.Вятър ме вееше на бял кон  ;D Но след изкълчването имаше едно колебание-сега дали ще си набавя всички необходими вещества за да заздравее кракът ми напълно?Ама разбира се, че да, та аз по никакъв начин не си вредя.Дали яйца или сирене или мляко ще ми помогнат?Неее остави тези глупости,знаеш че не е така а пък и ако сега вземеш от тях, какъв е смисъла на всичкото това състрадание към животните.Ям ли от тях ще си е чисто лицемерие.Все пак продължих с веганството, но винаги го имаше оттогава този въпрос " Ами какво ако..."Сравнявах си състоянието, следях нещо да не ми стане,самоубеждавах се...Наистина ще отстъпя една крачка назад и просто ще консумирам яйца и млечни редовно, но по малко.Ще има време когато ще ги ям, време когато няма, но ще продължа с мисълта че няма да се лишавам от тях.А пък и така ще ми е по-спокойно.Много е неудобно, когато си сред роднини, приятели и всички те гледат и те питат "Ама ти сега няма ли да ядеш сирене?" "Ааа не, вярно че ти си веганка".Особено когато се събираме с баба и дядо-виждам ги колко се притесняват и не е никакво спокойно гостуване...Та благодаря за побутването-имах нужда от него  :love_026:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Моите здравословни проблеми
« Отговор #7 -: 14-02-2012, 18:06:34 »

 :kisss:И аз така -по Великден ям яйца, а лятото купувам мляко и  си го подквасвам за тараторец- иначе не мога да го апвам, много ме затяга, а пък прясно го повръщам  :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Моите здравословни проблеми
« Отговор #8 -: 14-02-2012, 18:14:24 »

Newmoonnn, за заздравяване не мога да кажа. 2009-та стъпих много лошо накриво, докато играех тенис. Оттогава досега левият ми глезен е за боклука и не е мръднал грам. Но аз продължавам да си чакам.
Активен

newmoonnn

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Моите здравословни проблеми
« Отговор #9 -: 14-02-2012, 18:17:17 »

Оххххх, нямате представа колко ми олекна.Камък ми падна от сърцето, а дори не мислех че има някакъв там :) Чувствам се много по-спокойна.Явно все пак психиката е била виновна.Да видим сега как ще се развият нещата.Ще пиша за резултати.Благодаря много за бързите отговори :flowers2:
Активен

newmoonnn

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Моите здравословни проблеми
« Отговор #10 -: 14-02-2012, 18:20:10 »

Flatline аз от глезена не се оплаквам.Въобще не ме боли.Дори сега в студовете не го усещах.Явно това че съм по-млада и още се развивам е оказало влияние.Надявам се и при теб да мине след време.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Моите здравословни проблеми
« Отговор #11 -: 17-02-2012, 15:27:35 »

Глезена се намества много лесно,не чакай,ако си от Пловдив ,ела да ти го наместя безплатно.
За болките в кръста задължително има причина.трябва да се провери симетрията и дължината на крка,
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

newmoonnn

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Моите здравословни проблеми
« Отговор #12 -: 19-02-2012, 11:43:34 »

Ходих при личната лекарка преди 4 дена с идеята да ми даде направление, но тя ми каза че тези болки са от липса на B витамини и по-точно B12. Аз мислех,че усещам болка във вените, но всъщност са били нещо като нервни тикове на мускулите.Изписа ми един комплекс с B витамини-Бевит форте ( B1, B6, и B12).И на 3-тия ден вече нищо не усещах.Ще ги пия още 6 дена докато свърши опаковката ( 20 таблетки са) и така...

benato, какво имаш предвид под това да го наместиш?Аз не изпитвам болка попринцип, не ме боли докато вървя, вярно не е като да ми е напълно здрав, но предполагам е нормално, все пак знам че се изисква по-дълъг период да мине напълно.Поне 6 месеца.Нали?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.