Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Едно радикално разбиране за здравето  (Прочетена 3332 пъти)

Симон Живков

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
    • НЕО-ЕЗОТЕРИЧНИ (обединяващи наука и езотерика) ЛЕКЦИИ

   Поздрави с уважение на всички търсещи здраве и мъдрост!
   Особено на създателката на сайта и форума, за многото полезна информация. Бих предпочел да поздравя реалния човек, а не псевдоним - аз съм от по-старо поколение, което предлага и отстоява своето мнение с истинското си име, но изглежда днес това не е модерно.
   Тъй като открих и някои грешни съвети, мое морално задължение е да предложа правилните. Подчертавам, че ПРЕДЛАГАМ! Всеки сам ще реши дали да ги приеме. Моля, да не се бърза с емоционално противопоставяне. Нека информацията отлежи и се осмисли от интелект, интуиция, здрав разум и накрая от чувствата.
     Отговорям с удоволствие на всеки смислен въпрос и аргументирана добронамерена критика (всеки прави грешки), както по email, така и на форум. Моят сайт предлага моето мнение; който иска да предложи своето, може да го направи в свой сайт или в общи форуми.
   Мъдрост, физическо и психично здраве и духовен напредък се постигат с кротко събиране на знания и опитности, с търпение, любов и толерантност. Прибързани и необосновани критики, самонадеяност и пр. само добавят частички негативна карма на автора им, която бавно го разболява, прави живота му все по-труден и нещастен или се записва в неговия ПАз (подсъзнателен Аз) като незаслужено наказание за някой следващ Аз, в бъдещите реинкарнации.

   А сега предлагам за размисъл Лекцията Профилактика на здравето в която са описани редица причини за болестите и недъзите, които в известна степен са били познати в древността, както и на Хипократ и Авицена, но днес се смятат маловажни, необичайни и невъзможни.
   Поздрави на "Бате Бино", който също е писал за много от тях в своя пост "модел на здравето и болестта".
   Лекцията включва:
 –  Кратка история на медицината, сведения за огромната комерсиализация, деградация и монопол на днешната стандартна медицина и нейното безсилие да се справи с повечето болести, но с високи претенции за обратното.
 – Първо-причини за лошото здраве:
   1-та е на ментално ниво – в начина на мислене и възприемане на света и на своето място в него, както и в негативни, блокирани, изкривени или прекалени емоции;
   2-та е в междинното витално ниво - всички елементи от 1-та причина, освен пряко, вредят главно чрез създаваните от тях фини токсини и шлаки (ФТШ) и др. вредни продукти на фино ниво, много по-опасни от познатите плътни.
   3-та е във финоенергийното тяло - изброените 1-ва и 2-ра затрудняват също правилната циркулация на фините енергии (ФЕ), получават се общи или локални изкривявания, прекъсвания, недостиг, излишък, блокажи, тъмни петна, дисбаланси и пр. в потоците от ФЕ.
   Другите важни болестотворци са неправилната храна и вредите от околната среда и хора, вредните лекарства и лечения.
 – Най-важно за добро здраве е профилактиката:
   1- отстраняване на фините първопричини - осигуряване на психична чистота (чсти мисли и емоции, без омраза, дистрес, страх, напрежение, а с любов, толерантност, позитивност, смях, радост и пр.), постигане на чистота от ФТШ и правилно състояние на фините енергии. За всяка са обсъдени основните методи и средства.
   2- чиста и правилна вътрешна и околна физическа среда (кърмене, хранене, вода, въздух, сън, секс, чиста пси-атмосфера, без електро и магнито смог и другите вредности, описани в лек.8.
   3- активни физически и психо-физически (движение, каляване, лечебен глад, йогийско дишане, хата-йога, музика, слънце, правилен дневен режим и пр).
   4- психо-енерго-информационни (медитация, нормализиране на аури, чакри, меридиани, асемблираща точка и пр.).
   В лек.19. История и приложения са описани доста методи и средства за профилактика и лечение, както и информация за размисъл.

Успех на всички
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Едно радикално разбиране за здравето
« Отговор #1 -: 22-02-2012, 00:09:32 »

Здрасти пич.Падат ли  добри пари от лекции и другите форми на проповеди за правилното здраве? tooth tooth :flowers2:
Навит съм да изкарам един платен семинар при тебе на частно,та да ме вкараш в правилния светоглед за здравето.Че бая съм закъсал. tooth tooth tooth tooth :Content_4 - emotloader:Съгласен ли си?Когато ти е на тебе удобно,казваш и се разбираме.Идвам в България,и сядам на стола  и слагам  електрическия шлем на знанието на главата си.П :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: toothускаме тока...Ати отпред с показалката, дъската и тебеширите...и почваш.Ти приказваш,аз мигам и слушам,Добър слушател и ученик съм,ще знаеш, а освен това плащам и във валута,каквато речеш.Ако искаш за най сигурно,в злато на кюлчета швейцарски с печати или с диаманти малък карат...както ти е хубаво.Искам да се превърна в една попивателна гъба,та да попия всичкото съдържание мъдро ,което както се вижда извира от тебе. tooth tooth tooth :Content_4 - emotloader:Ако се съгласиш ,вервам ,че и чифта и тека ще са все твои,печелиш отвякъде -хем кинти ,хем един  предан слушател в повече.айде сполай ,прати хабер какво да чиним...ще ли да яде Асан баница /аз ,де/или не ще да е... tooth tooth :Confus_3: :sorcerer - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Едно радикално разбиране за здравето
« Отговор #2 -: 22-02-2012, 00:55:24 »

 Мио   :love_026: Радваш ме много, човек  tooth
Активен

savina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Едно радикално разбиране за здравето
« Отговор #3 -: 22-02-2012, 09:27:57 »


توقف عن ق ,Миоджералвомбо,

ЗАЩО СТЕ ТОЛКОВА НЕГАТИВНИ МОМЧЕТА  ??? КЪМ ЧОВЕКА,ТОЙ ПРОСТО СИ ИЗЛАГА МНЕНИЕТО КАТО ВСИЧКИ НАС,ПЪК И НА МЕН МИ Е ИНТЕРЕСНО... :heart_2:  :heart_2: ПО АГАР-АГАР :flower:
Активен
Егото е причина за всички болести и несполуки..правилният начин на живот Помага..

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Едно радикално разбиране за здравето
« Отговор #4 -: 22-02-2012, 09:50:20 »

Айде стига с тия лекции и проповеди,де!
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Едно радикално разбиране за здравето
« Отговор #5 -: 22-02-2012, 11:38:21 »


توقف عن ق ,Миоджералвомбо,

ЗАЩО СТЕ ТОЛКОВА НЕГАТИВНИ МОМЧЕТА  ??? КЪМ ЧОВЕКА,ТОЙ ПРОСТО СИ ИЗЛАГА МНЕНИЕТО КАТО ВСИЧКИ НАС,ПЪК И НА МЕН МИ Е ИНТЕРЕСНО... :heart_2:  :heart_2: ПО АГАР-АГАР :flower:

първо да ти кажа ,че توقف عن ق не е момче ,а е момиче,виж профила и :bleh tooth,после ти къде видя негативизъм.че мен мерака  така ме е ударил,че бързам да попия всичко от мъдрия чичко tooth tooth.глей каква хубава молба съм му дръпнал.само не успях да приложа видеото дето удрям чело о земята,ама таз екстра ще е ако ме вземе за зайче в класната стая tooth tooth.ми то и на мене ми е интересно ,па и не по- малко от на тебе.Що да не се изприказва чиляка?... tooth toothче аз направо искам Словото Му  tooth :Confus_3:да се лее директно в ушите ми,както просих в молбата си.Затуй таз сутрин си извадих бананите от тях ,добре  измих увните проходи с специални клечки с памук и сега съм като жив пеленгатор. tooth toothСамо ще чекам на човека  хатъра да доиде,  па да ме земе за чирак...ако не -обречен страдалец съм.... :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :surpris_25: :surpris_25: tooth tooth tooth
« Последна редакция: 22-02-2012, 11:40:40 от Миоджералвомбо »
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Едно радикално разбиране за здравето
« Отговор #6 -: 22-02-2012, 18:02:42 »

Савина , позволи ми да те поправя леко.:)  Човекът си излага мнението , но НЕ ТОЧНО като всички нас :)
По някаква причина си е харесал нашия форум и работи по въпроса ВСИЧКИТЕ теми от неговия блог да се озоват в нашия форум. Досега 5 бройки вече са тук. Остават още 16. :)  
На пръв поглед - нищо смущаващо и нередно.
Но възниква въпросът: КОЕ налага да бъдем обогатени с всичките тези 21 теми?   след като вече всички знаем линка към  неговия блог и ако ни е интересно , ще ходим там да си попрочитаме..
Засега сме чули само : " Тъй като открих у вас някои грешни съвети , мое задължение е да предложа правилните"
 Някак си е твърде слаб довод , с оглед предоставянето на такова огромно количество информация (цял блог) . Виждаме , че Симон избягва да влиза в дискусия с нас за изясняването на каквото и да е (както от неговия блог, така и от нашия форум) , тоест - пази дистанция .
Пак да кажа - няма лошо.

Но ето , съфорумците реагират . Ти разбра ли ,Савинка , кое ги дразни ?  :)
Дразни ги покровителственото отношение на г-н Живков , което долавят в този начин на "споделяне" на информация. Дразни ги и  набиващата се в очи усърдие на г-н Живков да "доказва" че той е по-знаещият от нас.  Добре , аз лично благоговея да срещна хора, които знаят повече от мен . Защото ще очаквам да прихвана част от драгоценното им познание и опит! Още повече , ако решат да го  направят безплатно.. :)  (И без това съм пръснал толкова пари и време за да понауча това онова , без досега да съм осребрил и лев. )
Обаче още Чърчил го е формулирал: " Винаги ми е драго да се уча , но не винаги ми е приятно да ме учат! " :)  
Възмоможно е  Симон да е най-мъдър и знаещ от нас, това може да е само комплимент ( за нас :) )
Ама все пак , виждаме че няма кой знае какво оживление по съдържанието на неговите постове , което да налага изсипването  на всеки следващ камион с материал. Отиваме малко на темата "непоискано добро"..

Има и още нещо. Остава ни да се надяваме , че този подход няма да стане заразен и за други , които  да решат да си копират блоговете във форума ни ..:)

Пак да кажа в заключение - мисълта ми беше за МАНИЕРА  на предоставянето на познанието , а не за самото познание , което се съдържа в неговия блог. То си го бива доста като цяло ( според мен)
 
« Последна редакция: 22-02-2012, 18:20:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Едно радикално разбиране за здравето
« Отговор #7 -: 22-02-2012, 20:17:57 »

Много добре стана сега ,че бате Бино написа някои работи по-нагоре тук.Искам да кажа,защо и аз,аджеба,слагам разни статии от блога ,дето пиша.При това като бройка са много над господина Живкова...демек,ако за неговите действия може да се отвори приказка ,понякога критична,тогава на мене трябва направо да ми хвърчи главата,така де, сметката по бройка е бая повече... tooth :Confus_3: :Content_4 - emotloader: tooth tooth
По рано лично бях споделил с бате ни Бино,защо пускам разни статии,ама сега му е ред да го кажа на всеослушание,па каквото ще да става...хехехехехе.... tooth :sorcerer - emotloader:
В оня блог пишем 4 човека,аз най -малко.Има над 500 статии  за има-нема 11 месеца.моите са 30 и няколко.Скоро се притеснихме да не би от 01.03.2012.чичко Гугъл да  ни резне квитанцииите и да се озъбим някой ден .Много преводен труд има там!Тъй,и аз им казах да копирам всичките статии на харда ,систематизирано и месец по месец.И тази работа я почнах сам ,защото и без тва друго кой знае какво не съм направил.И почнах отначало да копирам,и докато си почивам гледам тука форума,защото това е единстевното място, където изобщо си пъхам носа.И като преглеждам свалените статии и намеря някоя,дето си мисля че може да се позаинтерсува някои оттука,лепвам я ,като слагам  и източниците от преводите/макар да ги пише и в блога там/.Действам импусливно и изобщо не се замислям по въпроса-каквото дойде на момента-и както преценя-слагам го.Ама искам да кажа ,че ако не се беше наложило да си архивирам  на харда всичко,изобщо,никак няма ше да си мръдна и пръста да слагам каквото и да е тук.Сега така и така го правя и айде нещо да споделя   ей така....

Сега,искам да посоча някои неща във връзка с моите сериозни публикации тук, а не с глупостите  дето ги пиша смеейки се от сърце.Тъй:никакви очаквания  за коментари-за или против няма.Друго,не кроя сметки да продам на някого нещо,или да печеля пари по какъвто и да е начин ,свързано с темите.Понеже тука ,дето съм има достатъчно богати дебели и тъпи баламурници,които ми плащат екстра за някави дреболии.Така че мотиви парични просто няма как да има.После,държа да отбележа,че всяко мнение,което ме ангажира в моя публикация ,отговарям.Не държа дистанция,нито искам да умаловажа нечие друго мнение.Следя логиката и чувствата и винаги ,когато се дискутира ,търся най- вече сериозноостта на излаганото мнение.Затова и в оня блог,единстввено аз съм заявил на всеки, който пише коментар към мои статии,че може да пише абсолютно каквото си иска,включително и негативни мнения отправени към мен .Там има и такива и винаги им отговарям-според коментара.Но винаги публикувам коментарите!Понеже има още 3 -сложихме предварителен преглед на коментарите,тък като хората не искат някои минал-заминал да се изплюе на темата им,това ги обижда.Но сме се наговорили това да не важи за мен.Всички коментари касаещи мои статии-безпрекословно се пускат.Така разбирам либерализма и толерантността-свобода за всички,но аз си правя сметката сам!Ако някой иска -да провери.Писал съм го това като принцип за мен  в личното си представяне в оня блог.

Сега ,същото потвърждавам и тук.Ако не съм прав някъде-казвам -крив съм и браво на човека дето ми е показал това.Ако съм прав, длъжен съм да  докажа правотата,иначе -не важи!Мисля,че всички тука сме равни на общо основание ,що се отнася до изказани мнения по някой въпрос.Добре  е да казваме истината право в очите-няма значение кой седи насреща.Дори и с цената  да ни баннат.То, който държи на истината-винаги ще го прави.Пък като сгрешим-поднасяме извинението си  и това е.

Важното е да има дух на приятелско отношение!А как да определим отношение,при което някой написал нещо, друг коментирал с явен уклон и  желание за отговор и оня първия се прави на перде?Или на- ни лук ял ,ни лук мирисал?Ей това ми е приказката.Знаем, че вегетарианците и веганите сме малцинство като цяло в обществото.Не е ли добре те да са приятели помежду си?!...Мисля ,че е така правилното.Иначе с какво ще се различаваме от останалите хора, които се гърчат в несподелени идеи дори понякога в собтсвените си семейства,па да не говорим на работата или другаде?С какво ще сме по добри от тях?Само дето не лапаме мръвки -това не ни прави по добри за хората.За себе си -да ,но  за другите,?...Как ще покажем, че сме по напред?Ами като се съпоставим в равни ситуации- ето така.Който е по- добър в нещо ,ще се види,а никой тогава не пита :ама ти какво ядеш? Не ,никой не пита когато стане дума за хората от цялото общество.Там се казва-дай да те видим  сега ти какво можеш,....Бай Онзи, писал нещо...Друг пък казал  друго за същото нещо...хубаво ,ама нека има сговор,нека всеки да е откровен,защо пише,как мисли.И ако има една толерантност към всички ,ей това е доброто.Да се прави човек на дръж ми шапката  не е никакво приятелско отношение.Има нещо друго изотзад,нещо криво и гнило.Ако се страхува да е открит -нищо лошо.Ама  хем да обяснява кое е правото,пък като го питат ,айде сега да видим ти пък как  си ,кой си и как ти даваш пример на лична нога,а той да се скатава -какво е това?....Ми много просто-друга му е сметката и не ще да я покаже..Но не е съвсем чиста, де...Щото ако е чиста,какво ще ми пречи  на мен или на еди си кой там  да си каже мотивите ?! Нищо...пък и да се изложа,какво от това? ...Нали други подобни  идейно хора ще  направят критика?...Защо да се страхувам-нали сме единомисленици ,ужким...
тва ми беше думата,мисля че ясно казах работите...
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Едно радикално разбиране за здравето
« Отговор #8 -: 22-02-2012, 21:49:59 »

....Иначе с какво ще се различаваме от останалите хора, които се гърчат в несподелени идеи дори понякога в собтсвените си семейства,па да не говорим на работата или другаде?С какво ще сме по добри от тях?Само дето не лапаме мръвки -това не ни прави по добри за хората.За себе си -да ,но  за другите,?...Как ще покажем, че сме по напред?Ами като се съпоставим в равни ситуации- ето така.Който е по- добър в нещо ,ще се види,а никой тогава не пита :ама ти какво ядеш? Не ,никой не пита когато стане дума за хората от цялото общество.Там се казва-дай да те видим  сега ти какво можеш,....Бай Онзи, писал нещо...Друг пък казал  друго за същото нещо...хубаво ,ама нека има сговор,нека всеки да е откровен,защо пише,как мисли.И ако има една толерантност към всички ,ей това е доброто.Да се прави човек на дръж ми шапката  не е никакво приятелско отношение.Има нещо друго изотзад,нещо криво и гнило.Ако се страхува да е открит -нищо лошо.Ама  хем да обяснява кое е правото,пък като го питат ,айде сега да видим ти пък как  си ,кой си и как ти даваш пример на лична нога,а той да се скатава -какво е това?....Ми много просто-друга му е сметката и не ще да я покаже..Но не е съвсем чиста, де...Щото ако е чиста,какво ще ми пречи  на мен или на еди си кой там  да си каже мотивите ?! Нищо...пък и да се изложа,какво от това? ...Нали други подобни  идейно хора ще  направят критика?...Защо да се страхувам-нали сме единомисленици ,ужким...
тва ми беше думата,мисля че ясно казах работите...

Много точно казано! Браво!  :Content_14:

Съгласен съм напълно с теб!  :pensif_29:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Едно радикално разбиране за здравето
« Отговор #9 -: 22-02-2012, 22:04:37 »

Мио , ако нещо може да се прочете и на друго място , по-добре е да се даде линк с кратко описание.(според мен)  Естествено , че един -два пъти не е проблем, но не бива да става и тенденция. (Преди време наш Гарванчо беше копнал от някъде едни дълги фермани за християнството и вероятно затова ,че понеже тука почти никой не се интересува от това.. , та му направиха забележка. )
   Първо ,че се товарят темите и после , за форума се плаща на гигабайт  от някого  :) Все пак се очаква основните  теми на форума да са приоритетни.Там дето пишем за вечни двигатели и други конспирации ,скоро сигурно ще ни направят забележка.:)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Едно радикално разбиране за здравето
« Отговор #10 -: 22-02-2012, 22:12:02 »

Мио , ако нещо може да се прочете и на друго място , по-добре е да се даде линк с кратко описание.(според мен)  Естествено , че един -два пъти не е проблем, но не бива да става и тенденция. (Преди време наш Гарванчо беше копнал от някъде едни дълги фермани за християнството и вероятно затова ,че понеже тука почти никой не се интересува от това.. , та му направиха забележка. )
   Първо ,че се товарят темите и после , за форума се плаща на гигабайт  от някого  :) Все пак се очаква основните  теми на форума да са приоритетни.Там дето пишем за вечни двигатели и други конспирации ,скоро сигурно ще ни направят забележка.:)
да,прав си,ще го имам пред вид.правилно !
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

savina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Едно радикално разбиране за здравето
« Отговор #11 -: 23-02-2012, 10:00:12 »


Пак да кажа в заключение - мисълта ми беше за МАНИЕРА  на предоставянето на познанието , а не за самото познание , което се съдържа в неговия блог. То си го бива доста като цяло ( според мен)
 

СЪГЛАСНА СЪМ  :pensif_29: ЕИ,ЕЕЙ ОПАСНИ СТЕ  ;D  :Content_4 - emotloader:  ;D
Активен
Егото е причина за всички болести и несполуки..правилният начин на живот Помага..
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 23 запитвания.