Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: (Глад)дневникът на Михаела  (Прочетена 3954 пъти)

mihaela

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
(Глад)дневникът на Михаела
« -: 24-02-2012, 14:01:23 »

Тъпо ми е  :Confus_34: .

Прочетох "Гладневникът на Христо" и се мотивирах много. Реших да не чакам утрешния ден и започнах моето гладуване от преди 2 часа, т.е. от обяд. Искам да направя поне 7 дена. Имам лоши хранителни навици и тялото ми е много замърсено, така че изобщо няма да ми е лесно.

Радвам се, че съм тук. Отивам да си сипя водичка сега...  :peperudi:
Активен

purelove

  • Гост
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #1 -: 24-02-2012, 21:45:05 »

Имам лоши хранителни навици и тялото ми е много замърсено...

Спешен здравен сигнал за тревога  :surpris_23:
"Тъпо ми е" ... Гладуването е успокояващо преживяване , много ценно време на телесно, умствено и душевно пречистване и обновяване .., което облекчава напрегнатостта и поражда чувство на естествено добро настроение (или поне при мен е така :) ). Успех, мишка  :love_006 - emotloader: Нека силата и мотивацията бъдат с теб !
Активен

mihaela

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #2 -: 27-02-2012, 09:12:25 »

purelove, какъв е твоят опит с гладуването? Продължителност?

В петък имах фал-старт и след обяд ядох какво ли не.
Почнах в събота, но към 18ч пих чай с мед и ядох ябълки.

Ден 1
26.02.2012
неделя


Моето начало беше вчера. Цял ден не съм яла нищо, дори и вода пих малко, не повече от чаша. Глад не изпитвах, денят ми беше динамичен - пазаруване и бая чистене на апартамента. След това имах тежка нощ (лични проблеми) и си легнах чак в 4:30 след полунощ.

Тази сутрин алармата звънна в 7:30 (и сега малко не знам къде се намирам). Понеделник е, на работа съм и продължавам с гладуването (днес ми е втори ден). Само дето забравих да се претегля. Нищо, утре евентуално.
« Последна редакция: 27-02-2012, 09:21:26 от mihaela »
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #3 -: 27-02-2012, 09:46:27 »

Тъпо ми е  :Confus_34: .

Прочетох "Гладневникът на Христо" и се мотивирах много. Реших да не чакам утрешния ден и започнах моето гладуване от преди 2 часа, т.е. от обяд. Искам да направя поне 7 дена. Имам лоши хранителни навици и тялото ми е много замърсено, така че изобщо няма да ми е лесно.

Радвам се, че съм тук. Отивам да си сипя водичка сега...  :peperudi:

Стискам палци да успееш да издържиш, 7 дена си е изпитание, когато ходиш на работа  :Content_14:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

mihaela

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #4 -: 27-02-2012, 09:53:42 »

bra, и твоят дневник съм чела. Ти също си ми мотиватор и моля да помагаш  :flowers2:. Особено в захранването. Мислиш ли, че настоящите килограми на човек имат значение при гладуването?

Примерно един човек 75кг и един човек 85кг (при равни други условия) ако започнат гладуване - на човека, който тежи 85кг ще му бъде ли по-леко по време на гладуването в сравнение с този, който тежи 75кг?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #5 -: 27-02-2012, 11:12:50 »

Здравей Михаела  :) Килограмите в този случай който описваш, според мен нямат значение, много по-важна е каква е дошата. Аз например като кафа- вата много лесно правя дълги гладувания, с удоволствие дори.
Ти нищо подробно не казваш за себе си, за твоя начин на живот, хранене...Ако целта ти е само отслабване,  недей да гладуваш, всички килограми се връщат после. По-добре започвай да променяш лошите си навици в храненето и повече спорт, какъвто обичаш  :Content_22:
Активен

purelove

  • Гост
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #6 -: 27-02-2012, 13:52:05 »

purelove, какъв е твоят опит с гладуването? Продължителност?
Михаела, аз когато започнах, се заинатих  да "реставрирам" себе си, да изхвърля отломките от миналото зад гърба си и да им залостя врата веднъж завинаги. И за да не бъда голословна (не му е тук мястото), но за да разбереш правилно и мотивацията ми да гладувам, ето какво се случи - в следствие на емоционален трус в семейството ми, свързан със загубата на родител  :'( може би за 9-10 месеца поради стрес, смесени емоции и отказ да приема реалността нз как но се превърнах в слон, при това без да съм приемала храната като утешение или пък от лакомия  ??? Та при мен проблема бяха излишните килограми. И както "няма ръце, които носят, товара на живота без да се износят".. , така и организма е много умна система, която не търпи "подигравка" и си плащаме двойно все някой ден. Гладувала съм от 1 ден до близо 3 месеца. Почувствай нещата и прецени сама периода от време.
Това първо гладуване ли ти е ? И ти как виждаш нещата - първо и последно ли да е или с времето да се превърне в практика? Според мен по-важното в момента е да имаш ясна представа към какво се стремиш, да се освободиш от "инерцията" на предишните си хранителни навици, но за да излезеш от нея трябва да промениш нещо. И по-добре повече неща. Независимо дали целта ти е да отслабнеш или не , не го ли направиш сега и продължиш да се храниш по старо му, Даниела е права и в един момент ще се окаже, че вече е късно ..  :Confus_3: Лекотата според мен се определя от това колко ти е замърсен като цяло организма и има нужда да се отърве от токсините , не до съпоставката на две числа.
Присъединявам се и към коментара на bpa 7 дни са едно добро начало  :flowers2: Прекрасна седмица & успех  :peperudi: :Content_22:
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #7 -: 27-02-2012, 16:45:16 »

Михаела, аз също се присъединявам към мнението на Дани, кг с глад не се свалят трайно. Аз също имах доста излишни, бях 67, а сега съм 49( след плодово чаен режим) най-вероятно ще кача 1. Въпроса са е ,че и аз като теб се хвърлях на глад,за да ги сваля, но никога не ставаше. След това се връщат, свалих ги постепено с много движение и малко, но често ядене.Но най-важното е да се отървеш от старите навици и джънк храната, да се стараеш да приемеш факта, че и по-малки порциони могат да те запълват и да вярваш, че ще успееш. На мен ми беше трудно да сядам на масата с 1 ядене, направо непоносимо трудно, Но човек не трябва да спира да се развива, желая ти успех с гладуването, хубаво начинание е :) :pensif_29:
[/quote]
 Гладувала съм от 1 ден до близо 3 месеца.
[/quote]
purelove, как така си гладувала 3 месеца??? :surpris_22:
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

purelove

  • Гост
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #8 -: 27-02-2012, 17:30:12 »

барбаронка, не се шашкай tooth (далеч, съм от мисълта, че съм единствената..)
Ако го обърнем на "суха" математика :) : 67кг - 49кг =18 кг  и 132кг -48кг ( нормалното ми тегло преди стеклите се обстоятелства) = 84кг Пораженията за моя сметка грубо са около 4,5 пъти  tooth tooth
И ако бях следвала принципа на изказалата се специалистка "от всичко по-малко" и проклетата теория на вероятностите как след 3-4 год щяла съм да редуцирам теглото в някаква степен, а евентуално възникналите през този период здравословни проблеми, въобще не ги отчете  :fun_096: А аз постигнах всичко за година и нещо, без това понякакъв начин да навреди на здравето ми. Но това е дневника на Михаела, мн стана моето "искрено и лично" тук (за което се извинявам)  :fluretaa:
« Последна редакция: 27-02-2012, 17:33:55 от purelove »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #9 -: 27-02-2012, 18:18:21 »

purelove сигурно говориш за плодово- чаена диета, не за водно гладуване 3 месеца  tooth
при толкова много килограми, е било наложащо едно дълго гладуване.

« Последна редакция: 27-02-2012, 18:20:44 от Даниела »
Активен

purelove

  • Гост
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #10 -: 27-02-2012, 18:54:58 »

Дани, така наречените плодово-чаени разтоварителни режими (твърди плодове или сок) ги използвам само при захранване  tooth Те за мен не са гладуване. Всички останали, които провеждам -продължителни или кратки са били или водно ( в това число и 3м.), или сухо. 
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #11 -: 27-02-2012, 19:05:02 »

Purelove, ами като не искаш да си направиш свой дневник така ще е! Ще признаваш по чуждите  :laugh: Иначе се възхищавам на това което си постигнала!Браво! :surpris_22: :surpris_22: 3месеца на водно гладуване, а мен ме е страх тук 3 дни да направя ...ужас
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

purelove

  • Гост
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #12 -: 27-02-2012, 19:16:53 »

Purelove, ами като не искаш да си направиш свой дневник така ще е! Ще признаваш по чуждите  :laugh:
барбаронка,въздържам се понеже няма логика да направя дневник, в който да споделям и пиша "Моля, не правете това у дома си "  tooth tooth tooth
Активен

Ich

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #13 -: 27-02-2012, 19:19:06 »

Иначе се възхищавам на това което си постигнала!Браво! :surpris_22: :surpris_22: 3месеца на водно гладуване, а мен ме е страх тук 3 дни да направя ...ужас

То не е лесно, така че не се ужасявай.
Особено, ако човек не е свикнал и има натоварено ежедневие.
Има и други пречещи фактори като студеното или горещото време,
околната обстановка също често не е благоприятна.

Не трябва да се забравя и особеното внимание, което трябва да се обърне на захранването,
процес, който е често много по-труден от самото гладуване,
защото, когато човек гладува, обикновено няма много силен апетит,
което съвсем не е така след началото на захранването.
А захранването трябва да е поне толкова продължително, колкото и самото гладуване.
И вредата от едно неправилно захранване може да е много сериозна,
описани са в литературата дори фатални случаи.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #14 -: 27-02-2012, 20:22:51 »

Браво purelove,  :Content_14: :Content_22:...добре е че споделяш тук, така даваш стимул на гладуващите с по-малко воля  ;)...така, че ще е интересно да разкажеш за по-дългите гладувания по-подробно...особено за захранванията, аз трудно удържам там положението
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #15 -: 27-02-2012, 22:26:26 »

bra, и твоят дневник съм чела. Ти също си ми мотиватор и моля да помагаш  :flowers2:. Особено в захранването. Мислиш ли, че настоящите килограми на човек имат значение при гладуването?

Примерно един човек 75кг и един човек 85кг (при равни други условия) ако започнат гладуване - на човека, който тежи 85кг ще му бъде ли по-леко по време на гладуването в сравнение с този, който тежи 75кг?

Благодаря за комплимента  :flowers2:
Радвам се, че съм ти мотиватор.
А по въпроса - добре и точно са се изказали всички преди мен, аз само леко ще обобщя -
няма значение кой колко тежи преди гладуването - по-леко ще му е на този, който има по-малко отрови в килограмите си, защото ако този, който има 75 кг, има 10 кг отрови в себе си, ще му е доста зле, може дори да му се наложи да прекъсне гладуването на 7-мия ден, защото няма да успее да ги изхвърли всичките, и ще започне да му става адски неприятно. И обратно - ако другия, който е 85 кг, е доста по-чист, ще си изкара доста по-леко гладуването.

Иначе схващам и по друг начин твоя въпрос  - ако говорим за оцеляване, ако ги захвърлиш тези двамата някъде без храна, би могло да се каже, че по-тежкия след като има повече резерви, би могъл да изкара и да оживее повече време, но в нашия случай не говорим за това, нали  :surpris_23: :Confus_3:

И другото важно нещо - хубаво е още отсега да си спретнеш списък-меню по дни и часове за захранването, за да не се чудиш в последния момент какво да изядеш, защото точно в такива случаи стават много кофти преяждания с неподходящи храни - когато човек е подгонен от вълчия глад при захранването, и няма готова подходяща храна  :surpris_23:

За захранването има доста писано, и то не само в този форум (но в този форум има поне 3 добри схеми на захранване, които ще ти свършат работа). Важните принципи са няколко :
- започва се винаги с по-леката и по -лесно усвояема храна  - на първо място това са плодовите и и след това зеленчуковите сокове, след това цели плодове и зеленчуци, и чак след това другите неща, които ядеш (в нашия случай кълнове, семена, ядки, а в краен случай и варива-оризови,бобови и т.н)




Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:(Глад)дневникът на Михаела
« Отговор #16 -: 28-02-2012, 07:47:08 »

Ich, аз знам колко е трудно, именно за това казах, че и се възхищавам :)
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 24 запитвания.