Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Древна китайска пречистваща рецепта с чесън и спирт  (Прочетена 33364 пъти)

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217

350 грама добре почистен старт чесън се нарязва и счуква в глинен (стъклен) съд, стрива се добре и се залива с 200 мл чист етилов спирт (96% Ц2Х5ОХ). Съдът се затваря плътно и се държи на тъмно и хладно място десет дни, след което сместа се прецежда през плътна тъкан (тензух). Прецедената течност престоява 2-3 дни и лечението започва.
Десет минути преди хранене се пие 50 мл прясно несварено мляко, в което с капкомер се капва от лечебната смес по следната схема:

Ден  Закуска  Обяд   Вечеря
1-ви   1       2       3
2-ри   4       5       6
3-ии   7       8       9
4-ти   10    11      12
5-ти   13    14      15
6-ти   15    14      13
7-ми   12    11     10
8-ми     9     8       7
9-ти     6     5       4
10-ти   3     2       1
11-ти   15   25     25
12-ти   25   25     25

...и така, докато течността свърши.

Резултатът от лечението е, че организмът се изчиства от излишни мазнини, подобрява се обмяната на веществата, кръвоносните съдове стават еластични, предотвратява и лекува поява на атеросклеротични наслоявания, тромбози, хипертония, стенокардии, миокардити, инфаркти, премахва шум в главата, подобрява зрението, изчезват отоци и тумори ( всеизвестни са антиканцерогенните свойства на чесъна ).

Лечението може да се повтори след изтичането на минимум 5 пълни години.

* предупреждение: хора със склонност към чести посещения в тоалетната да внимават, за да няма неприятни изненади. Избягвайте също така мазни храни.
« Последна редакция: 17-10-2009, 06:37:20 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Това майка ми навремето го правеше. :)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

А действа ли? И не може ли да се пие с нещо друго, освен с мляко? И тези числа от 1 до 25 са броя капки от сместа, нали? Благодаря! А, и после миришеш ли много на чесън? :))
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Анджи, аз се чудя,ако заменя млякото -с кафе и ракията с чесън с -бейлис,как ще се получи и какво ще лекува  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217

Здравейте!
Тази рецепта я зная от поне 20 години, но не съм я пробвал до сега. Не чувствах нужда,
а и до скоро не ми пукаше особено за здравето ми.
До колкото знам млякото се ползва за премахване миризмата на чесъна, но не съм
напълно сигурен. Потърсете в нета, някой може и да знае точно.
Иначе отзивите от пробвалете я са доста добри. Аз съм я включил в поредицата пречиствания, която ще направя след сегашното ми гладуване. Тогава ще мога да споделя повече.
« Последна редакция: 19-10-2009, 06:04:57 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

 :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader: Добре, Бенато, щом така ще си говорим, аз само ще кажа че от бейлис боли глава и то много, но предполагам с кафето ще боли по-малко ;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Майка ми спазваше всичко много стриктно. Наистина не мирише на чесън, млякото премахва миризмата. Вярно рецептата е от преди 20 години. Не помня какви бяха ефектите при нея.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Е малко са завишени  очакванията  от настойката , честно казано , ама добре звучи пък ..:)    
Още - спиртът трябва да е хранителен , а не този от аптеката. (много трудно се намира! Някой беше писал много подробно по въпроса за спирта, май че Валентин)  
И не със стар, а с възможно най-млад чесън   Чесънът всеки месец губи част от фитонцидните си свойства и зимата вече 70 % от тях ги пиши бегали.  Затова се прави с млад чесън.  Аз имам няколко литра такава настойка ( следващите няколко години поне за това няма да се притеснявам :)   ) и си пийвам почти всеки ден сутрин на гладно. Не му трябва мляко, не мирише чак толкова.
« Последна редакция: 14-11-2009, 02:29:02 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

asia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

 Не знам кво да Ви кажа за тази настойка? По принцип я направих заради детето ми,което е на 5 г., но се оказа,че не е препоръчително за деца (това го прочетох след като вече беше готова). Започнах да я пия аз  - пих 15 дена и се разболях! Естествено започнах да гладувам и се наложи да го спра,заради млякото. Наистина не мирише, но все се чудя ако наистина беше за укрепване на имунната система защо така ме предаде тази настойка??? Все пак си мисля,че  е малко зор  - пие се 3 пъти на ден и мисля,че в продължение на 3 месеца?
Активен
Ако някой се опита да те засенчи ....... остави го да слънчаса !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Колежке Asia, не ни разсмивай ,моля те. :)  Да се разболееш от чесновата настойка е все едно да се разболееш от дишане на горски въздух .
 А за детето ти - да така е - всички лекарства от аптеката са препоръчителни, но чесновата настойка не е .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

asia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

Колега бате Бино,
не виждам къде точно обвинявам чесновата настойка, че ме е разболяла??? Мисля,че добре съм обяснила,че не знам какво да кажа за нея с това изречение съм започнала! После  никъде не съм споменала от какво точно съм се разболяла,а поясних че съм започнала гладуване, ако Вие по време на висока температура,гнойно и зачервено гърло и зелени носни секрети се тъпчете с прясно и кисело мляко,то аз основно ги изключвам от менюто си,за това съм писала и че съм го спряла.
А за детето ми не мога да разбера - в аптеката ли ме изпращате или искате да споделите някоя рецепта за повишаване на имунната система на 5-годишно момченце с вродена асма???
Ако ме изпращате в аптеката .... моля Ви спестете ми го  - живея със доктори, извесни и признати в града в който в момента живея, водещи се специалисти в своята област - с техните рецепти мога пътека да направя до Варна да дойда и да се запозная с Вас.
Понеже Вие имате мнение по всичко,както се казва на всяка манджа мерудия - не ме разбирайте погрешно по съм склонна да повярвам на Вас и на този сайт, отколкото на леля му,която ще му изпише 1 антибиотик,3 сиропа, помпа,и поне два вида какпки за нос!!!

п.п. С респакт към Вас бате Бино радвам се,че съм Ви разсмяла - обичам хората около мен да са усмихнати - това ме прави щастлива  :)
Активен
Ако някой се опита да те засенчи ....... остави го да слънчаса !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Точно така , колежке Азия , да сме усмихнати и щастливи през цялото време.
 ( Само да внимаваме да не се смеем много -много сами , че ще ни привикат някъде )  :)

 За настойката - така те разбрах.Ти казваш  " пих и се разболях"  .Каква друга връзка би могла да се направи ?  ( Аз лично когато чуя тропот на копита си представям коне , а не зебри  :)   )

Но тук не сме много много по млякото , сигурно ни бъркаш с БГМАМА.

За докторите -евала че са известни , интересно с какво?  За мен доктор извън Спешната помощ ,диагностиката и хирургията  няма как да се счита способен, защото самата медицина е неспособна.  Той не може да излекува това, което   и медицината не може.                             " От гнило дърво и треските са гнили "  :)

Но за това, че за всичко имам мнение - не си права.  Просто уцелваш областите, по които имам :)  ( Където нямам си трая. При това - не се срамувам.) После - едно е да имаш "някакво " мнение, друго е то да е подплатено с нещичко ..  . Аз намирам ,че тук съм полезен с мненията си .  Ще се радвам да се чуе същото и за твоите . :)
  Но виж, ако ти се струва, че тези области са прекалено много  - съжалявам.  Не бих могъл да се съобразя с всички  :)

 А за астмата на детето ти - никой не би могъл да ти бъде повече в  услуга от кака Дарби.  Тя ще ти каже как излекува своята. Забележително е! Разбира се - с "научно недоказан метод"   .   Тоест , да не се споделя много-много с лелята :)

Това е . И да не забравяш да ни разсмиваш пак  :)
« Последна редакция: 22-12-2009, 17:33:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

asia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

Велик си бате Бино,

понеже няма с какво да си подплатя мнението напълно се съгласявам с теб  ;D
Активен
Ако някой се опита да те засенчи ....... остави го да слънчаса !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Благодаря, Аsia,
направила си ми комплимент с поне два номера по-голям. :)   А аз обещавам да не се възгордявам.( задържа развитието  )
А ти като намериш подплатата, намигай , аз съм наблизо ,знаеш .. :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Много е добра рецептата!
В момента я прилагам тая схема - пия си го с вода, не виждам проблеми. За втори път правя такова пречистване - бих го препоръчала на всеки, който не иска гладуване, или някакви по-"драстични" методи за детоксикация и профилактика/лечение; и при всички случаи по никакъв начин не може да навреди  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

И аз ще пробвам тази рецепта, но не ми се броят капките. Фатално ли е ако си направя по опростена схема, пак със същото количество и приблизителна дозировка
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

не би трябвало, не можем да живеем винаги по разписание :)
Аз навремето си направих няколко литра от тази настойка, че Неумивакин беше писал, че с годините ставала даже още по-добра, образували се допълнително разни ферменти. Още имам към 2 литра.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Чудесно :)
Аз така си направих ореховата настойка тази година в един трилитров буркан и ще имам за дълго. Само че я избацах с ракия, за настроение  tooth
Иначе пречистването на Хилда Кларк последно като го правих прескочих въвеждащите 1-2-3...капки и не съм имала дискомфорти
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Не знам защо видях тази тема едва сега - сигурно и други такива ще има занапред, но както и да е.
Точно този варинат на настойката не го познавам, но знам какво си правя сам и как го употребявам - по препоръка на Вл. Бошнаков.
Див чесън (има го в периода април-юни) - нарязва се на ситно и се изсипва в по-голям буркан без да се тъпче докато се напълни до 3/4 буркана. Залива се най-добре с чиста домашна ракия 40-45 градуса, затвяра се плътно и се държи на тъмно и топло място (напр. в шкаф в стаята). Всеки ден се разклаща енергично и след две седмици се прецежда (и малко повече да престои нищо му няма), като весънът се изтисква през тензух/марля. Съхранява се по същия начин - на тъмно. Трайността е няколко години - не ми е известно дали ако са 20-30 дали има същия ефект. Пие се по 15 капки в малко вода 30 минути преди ядене 3-4 пъти дневно. Мирише силно, но след 5 минути няма нито миризма, нито остатъчен послевкус. Това е така, защото в тинктурата няма чеснови фибри - те задържат дълго миризмата когато се яде чесън. След като се пие така известно време - напр. две-три седмици, може да се намали до два пъти дневно. Аз прилагам вариант вместо с броене на капки, директно чаена/кафена лъжичка в малко вода. За деца дозата е наполовина. При болест, може да се увеличи честота и количеството на приемите, но за не повече от един ден. Давал съм на дете 3.5 годишно по една супена лъжица в малко вода на всеки час. На следващия ден ефектът беше видим - състоянието много по-добро, почти никаква температура.
Активен

Лудмил

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Аз я направих с ракия преди известно време, но нямах търпение да изчакам, изпих ракията и изядох чесъна. Дали не съм умрял?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.