Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Our Daily Bread / Unser täglich Brot  (Прочетена 1793 пъти)

paraborn

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Our Daily Bread / Unser täglich Brot
« -: 31-03-2012, 06:42:25 »



http://thepiratebay.se/torrent/6118303/

Чуден филм! Превод не му трябва, вътре никой не говори.

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Our Daily Bread / Unser täglich Brot
« Отговор #1 -: 31-03-2012, 12:03:31 »

Силно ме впечатли механизацията и автоматизацията на прозцесите! Признавам, нямах идея как се отглеждат черитата, как се сортират ябълки и най-вече откъде идват аспержите.

И доста се притесних от пестицидите. Имайки предвид, че нямам възможност даже 50% от плодовете и зеленчуците ми да са био, започвам да се подготвям за ефекта на химикалите, които неминуемо поглъщам с храната. Тъжно.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Our Daily Bread / Unser täglich Brot
« Отговор #2 -: 31-03-2012, 15:29:24 »

мерси за филма, не е лош ;)

компотке, на мен пък това не ми прилича на пестициди, а на вода... нали трябва да ги поливат растенията, че да никнат, няма някой да тръгне да обикаля с маркуч я  tooth

като гледам, явно европейците са по-цивилизовани при почти всичко от американците, не ритат и не мъчат животните... ама пък и сигурно са били наясно, че ги снимат, кой знае..  :surpris_23:
по-притеснителното е колко е механично и бързо всичко и как така те затормозяват, че да нямаш и минута свободно време да се замислиш за нещата дето се случват, за живота си.. ставаш и ти като една машина, един робот ...контролиран човек от манипулаторите, които това и целят ...със сигурност една година подобна една и съща дейност ще ме накарат да вземам хапчета за депресия и кой знае какво още  :surpris_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Our Daily Bread / Unser täglich Brot
« Отговор #3 -: 31-03-2012, 20:25:56 »

Да! Също си го мислех това как човеците се превръщат в част от автоматизирания процес. Спомних си като малка как помагах веднъж в едно село да берем бамя на едно огромно поле с прави редове. За мен беше като електронна игра, трябваше да измисля най-рационалния начин да обера реда и се състезавах да съм много пред другите.

Спомних си обаче как докато го правех главата ми беше абсолютно празна. Повтарях си някакви думички, част от песен, милион пъти. Даже два милиона пъти.

Сега ме достраша като си го спомних.

А иначе от филма онези женици, дето колят животните, като им гледам хладнокръвието, силно се съмнявам, че не са способни да теглят ножа и на човек по същия техничен и машинален начин.

Абе ужасен филм. Тоест, прекрасен, но за ужасни неща. Не случайно няма narrator. Тези кадри те правят speechless.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Our Daily Bread / Unser täglich Brot
« Отговор #4 -: 01-04-2012, 21:07:13 »

Благодарим. Ценен филм. Стегнат, въздействащ. Не е чак толкова шокиращ като оня , "Земляни" . По-добре да се почне от този, че после към "Земляни" и др. подобни  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 22 запитвания.