Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лишеи ... или нещо подобно?  (Прочетена 4535 пъти)

nana89

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • (:
Лишеи ... или нещо подобно?
« -: 02-04-2012, 14:26:42 »

Здравейте,

от около 2 месеца имам неприятен проблем с лицето си - появиха ми се сухи бели люспички по челото и бузите. Първоначално мислех, че са от студа, но дори сега, когато времето се затопли, те се връщат с пълна сила. Особено на челото е много неприятно, съпровождано с лек сърбеж. Кожата ми по принцип е нормална, нито мазна, нито суха, но сега вече се замислям дали не й е скимнало да се измени няколко години след пубертета.

Имам си своя малко невежа теория, че проблемът има нещо общо с това, че спрях да консумирам олио и зехтин напълно, защото ми става лошо от тях. Въобще мазнини освен от минимално количество ядки, май не получавам от никъде. Храната ми се състои от предимно сурови плодове и зеленчуци и доста по-малко запарени и в краен случай печени.

Ако на някой му се е случвало или има понятие от тези неща, моля кажете ми нещо натурално, с което мога да се избавя от малките гадинки  ???
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Лишеи ... или нещо подобно?
« Отговор #1 -: 02-04-2012, 15:34:23 »

Аз моря всякакви кожни проблеми със сода за хляб. Мокриш лицето, слагаш сода на ръцете и търкаш. Най-лесно става докато си под душа. Друго, което може да пробваш е да се мажеш с тампон напоен с кислородна вода.

Горните обаче ще атакуват само симптома и като спреш да търкаш/мажеш, като нищо ще се появят пак. Щом мислиш, че проблемът идва от недостатъчно мазнини, пробвай с някакви други. Ако зехтинът ти е гаден, пробвай ленено масло - след него зехтинът ще ти се стори супер.  tooth tooth Друга идея за мазнини, която ми хрумва е шарланът. Аз много обичам този на Балчо - много ми харесва как мирише на слънчогледови семки. Опитах и един друг, но той беше чувствително по-зле и го изхвърлих. Не знам откъде такава разлика.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Лишеи ... или нещо подобно?
« Отговор #2 -: 02-04-2012, 21:43:21 »

Може да е от козметика
Активен

purelove

  • Гост
Re:Лишеи ... или нещо подобно?
« Отговор #3 -: 02-04-2012, 23:18:21 »

Опитай с мед  ;D
Според мен проблема не се дължи на намалена консумация на мазнини, респективно липсата на витамини А и Д. Причината обикновено са я микроби, я някой вирус. Но защо не и промяната в атмосферните условия например -вятър, влажен климат и т.н. От козметика - също не е изключено. Успех и дано се пребориш скоро с проблема  :flowers2:
« Последна редакция: 02-04-2012, 23:22:42 от purelove »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Лишеи ... или нещо подобно?
« Отговор #4 -: 03-04-2012, 05:47:07 »

Моя позната ползваше козметика , някаква скъпа и 3-4 месеца след като я спря , както и употребата на шампоани и сапуни  се похвали,че е решила генерално проблемите с лишеите. Разбира се както казва нашата събеседничка , биха могли да се причиняват и от други фактори
Активен

nana89

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • (:
Re:Лишеи ... или нещо подобно?
« Отговор #5 -: 03-04-2012, 12:23:38 »

Забравих да спомена - не ползвам никаква козметика за лице, никакви гримове и тем подобни. Лицето си го почиствам периодично с хума или масла. Иначе първата ми реакция би била да спра каквото там клепам :D

Благодаря много за съветите, ще опитам всичко и да видим :)
Активен

purelove

  • Гост
Re:Лишеи ... или нещо подобно?
« Отговор #6 -: 07-04-2012, 15:37:01 »

Здравей, nana89  :flowers2: Всичко наред ли е вече около теб ? Намерили решение на проблема с кожата или ?  :thankyou:
Активен

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Лишеи ... или нещо подобно?
« Отговор #7 -: 31-05-2012, 22:29:01 »

хумата изсушава. възможно от нея да става
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..
 

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 23 запитвания.